1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Tabulka a střelci

1.kolo (So 6.4. 10:00 Karlín 3)

FC Cvrčci - FC Spirit Bar

1

2

Výhra v tomto utkání nás potěšila opravdu moc. Neboť jsme si ji "přivodili" po výborném takticko-obranném výkonu. No prostě jsme to zabetonovali :-)
V první minutě házel Bulmen aut a Džony přeskočil gólmana soupeře a vedli jsme 1:0. Během následujících minut se Džony opět několikrát dostal do šance a jednu dokonce i proměnil. První jeho pokus brankář vyrazil, ale Džony dorážkou zvýšil na 2:0. Od té doby se do nás Cvrčci docela zakousli a snažili se ztéci naši obranu. Ta však pracovala skvěle a když to šlo, tak nás zachránila i tyč. Přesto chvíli před přestávkou se tvrdě, ale v mezích hrající soupeř, dočkal snížení. Bagra u tyče při rohovém kopu přetlačil takový cvalík a bylo to jen o gól.
Po změně stran se většina dění odehrávala na naší polovině. My jsme naopak kontrovali brejky, při nichž největší šance zahodil Milan a malý Bagr. Cvrčci se i nadále snažili alespoň o remízu a zkoušeli to, co to šlo. Simulovali fauly, dožadovali se penalty apod. Rozhodčí naštěstí podal dobrý výkon a my v obraně ještě lepší. Výhru jsme ubránili.
Džony ještě v závěru stihl za faul dostat svoji první životní žlutou kartu!

1

I v druhém utkání letošní sezóny jsme po taktickém výkonu zvítězili 2:1. Tentokrát ta hra zase tolik úžasná nebyla.
První poločas se většina hry odbývala v dostatečné vzdálenosti od branek, přesto jsme si dokázali asi 4 gólové šance vytvořit. Tváří v tvář brankáři Gillettek neuspěl Džony, Konda, Martin a Milan z přímého kopu trefil tyč. Po změně stran nás soupeře dostal celkem pod tlak, v 45. minutě jsme ale skórovali my. Martin skoro na brankové čáře zúročil centr Radka do vápna. Poté jsme opět chtěli betonovat, ale ono houby. Obranné duo Konda - Michal vytvořilo dvě hrubky a jeden z protihráčů se bohužel trefil až příliš dobře a za minutu bylo srovnáno. Z výhry se ale přecejenom radoval Spirit bar. O dvou bodech rozhodl stejně jako v minulém utkání Džony. Do 60. minuty jsme těsnou výhru již udrželi.
Poločas: 0:0.
Sestava: Soused - Bagr, Konda, Michal R., Bagr ml., Vašek, Martin V., Milan, Džony, Radek
Branky: Martin V. (1:0), Džony (2:1)

3.kolo (So 20.4. 10:00 Karlín 3)

Hustec - FC Spirit Bar

1

0

Již v úvodu utkání jsme soupeři naznačili, jak se k dnešnímu duelu stavíme. Snažili se nedostavit dvě opory týmu, ale nakonec topřecejenom bohužel stihly, a tak zápas mohl být od takové dvacáté minuty odehrán i se střídáním. Ovšem jen pokud se dá počítat fyzická přítomnost Kondy na hřišti. Poté co v poločase již podruhé v této sezóně vyvrhl obsah žaludku, jeho tělo se zmenšilo téměř do neprůhledna.
Takže abych to vzal postupně. Nejprve jsme se jen tak rozehrávali, pak dal soupeř penaltu, pak jsme měli pár šancí a pak už nic a šlo se na pivo. Škoda té penalty, remíza by slušela více.

2

Tak tohle utkání se nám rozhodně nevyvedlo. Jednoznačně ztracený bod. O tom, jaká to asi bude z naší strany hra, nasvědčila již první soupeřova šance. Zatímco jsem si za brankou pohrával s míčem z druhého hřiště, útočník Malvazinek nerušeně přes celé hřiště vystřelil na prázdnou branku. Ještě, že tam byl Michal a míč padající do sítě vykopl. Bohužel, to byl poslední světlý okamžik Michala v utkání (neber si to osobně :-)).
Už za několik minut se Malvazinky ujaly vedení, když střelu jednoho z útočníků tečoval Michal na opačnou stranu, než měla jít. Takže 0:1. Do poločasu se nic významného, mimo našich šancí neudálo, a tak jsme zapnuli až po změně stran. Jenže ...
Za chvíli to bylo i přes náš velký tlak 0:2. Michal špatně odhlavičkoval za sebe na soupeře stojícího ve vápně a ten se hlavou nemýlil. Do minuty se nám podařilo ale snížit. Džony hodil aut do vápna a kdosi z hráčů soupeře ho tečoval. Pak jsme se do nich pustili ještě víc a měli spoustu šancí (škoda jen, že Martin vždy mířil tak o 5 metrů výše). Vyrovnání přišlo nečekaně po střele Bagra. Obhodil si ležícího brankáře a "megaprudkou" ranou srovnal na 2:2. Náš tlak i nadále rostl, urvat výhru se bohužel nepodařilo.
Poločas: 0:1.
Sestava: Soused - Bagr, Bagr ml., Konda, Bulmen, Michal R., Tomáš, Džony, Milan, Martin V.
Branky: vlastní (1:2), Bagr (2:2)

5.kolo (So 4.5. 10:00 Karlín 3)

JB Miramare "B" - FC Spirit Bar

1

2

Nepřišel Milan ani Martin, ale přesto jsme první poločas hráli dopředu dobře a dali i vedoucí gól po střele Džonyho. Pak však po chybě obrany skóroval i soupeř a bylo vyrovnáno. Do poločasu jsme se ale opět ujali vedení, když nádhernou kombinaci předvedlo trio Radek - Džony - Bagr ml., když posledně jmenovaný měl spoustu času k zavěšení.
Celý druhý poločas jsme sice útočili, ale hra dozadu byla žalostná, a tak soupeř bezstarostně unikal do brejků. Když pár vteřin před koncem netrefil po mnoha předchozích šancích prázdnou branku, mohli jsme mu poděkovat za výhru 2:1. Náš výkon fakt moc nepřesvědčil.
Sestava: Soused - Bagr ml., Konda, Bulmen, Rosťa, Džony, Honza V., Tomáš, Radek
Branky: Džony (0:1), Bagr ml.(1:2)

6.kolo (So 11.5. 10:00 Karlín 3)

FC Spirit Bar - MTPCH

1

1

Utkání se nám rozhodně nevyvedlo a dá se říct, že můžeme být nakonec za remízu rádi. Soupeře vyrukoval s rychlostí, hrou do těla a jednoduchými rychlými přihrávkami. Tedy přesně se stylem, který nám nesedí.
Za celé utkání jsme měli asi tak dvě gólové šance, což se o MTPCH říct nedá. Překvapivě jsme se ale ujali vedení my, když se konečně v letošní sezóně trefil Milan. Jenže, stejně jako po většinu zápasu, obrana nebyla důsledná, a tak po jednom z mnoha přečíslení soupeř vyrovnal střelou do vinglu. Do konce utkání jsme již remízu ubránili.
Poločas: 1:1.
Sestava: Soused - Bagr, Konda, Bulmen, Rosťa, Džony, Bagr ml., Milan, Honza V., Radek
Branky: Milan (1:0)

7.kolo (So 18.5. 10:00 Karlín 3)

SK RSC Přezletice - FC Spirit Bar

0

3

Náš snad nejlepší výkon v jarní sezóně!
Dali jsme konečně více jak dvě branky za zápas a navíc ani jednu neinkasovali!
Vše fungovalo tak jak má. Soupeř měl relativně často míč na svých kopačkách, ale my zodpovědně bránili. Prakticky za celé utkání se hráči Přezletic nedostali do vyložené šance (tedy na konci jim připravil jednu Milan :-). Naše brejky pak byly sehrány vždy výborně. Problém byl však se zakončováním. Během utkání byli v gólovkách (snad s výjimkou Rosti) všichni naši hráči. Honza V. zkoušel přelobovat brankáře, ale vzal to i s brankou. Bulmen neprostřelil gólmana z blízka, Bagr taktéž ne a ještě mu to skočilo atd.
Úlohu střelce na sebe v tomto zápase vzal tedy Radek. První branku bych nazval "dal nedal" :-). Obránce na hranici vápna chtěl před Radkem ukopnout míč, ale trefil ho tak nešikovně, že Radek skóroval prudkou ranou k tyči.
Po změně stran jsme stále drželi hubenou výhru 1:0, uklidňující druhý gól přecejenom přidal Milan z přímého kopu pěkně k tyči. Na konečných 3:0 pak upravil Radek po jednom z brejků, kdy prostřelil vybíhajícího brankáře.
Poločas:
0:1.
Sestava: Soused - Bulmen, Konda, Rosťa, Milan, Bagr ml., Radek, Honza V.
Branky: Radek (0:1), Milan (0:2), Radek (0:3)

8.kolo (So 25.5. 10:00 Karlín 3)

Sunar - FC Spirit Bar

3

1

Sunar nás celkem v pohodě porazil díky našim hrubkám v obraně. Nic víc k tomu dodat nemůžu. Prvních patnáct minut bylo na hřišti to nejlepší z naší sestavy, bohužel útok zklamal a nedokázal ani jednou vystřelit mezi tyče!!! (První střelu tímto směrem zaznamenal až Vašek 15 min před koncem.)
Poté soupeř začal hrozit z brejků, které jsme mu povětšinou připavovali sami. První gól padl, když se přes Kondu dostal do vápna útočník a bylo to. Do poločasu jsme se snažili vyrovnat, ale marně.
Chvíli po změně stran bylo 0:2, když míč díky svým kličkám ztratil Michal. Hattrick jedomu hráči ze Sunaru nakonec dopřál Bulmen, jemuž také vzali míč. Minutu před koncem pak ještě snížil Radek na konečných 1:3.
Zápas však nebyl jen o prohře, ale také o přístupu. Nevím, kdo všechno bude číst tyhle řádky, ale rád bych alespoň něco málo napsal:
1. Přístup Džonyho, který za stavu 0:3 svleče dres a odmítá dál hrát je naprosto neomluvitelný.
2.
Těžko můžeme vyhrát, když někteří hráči přijdou jen na dva zápasy za sezónu a nejsou tak sehraní (Vašek, Tomáš, Michal, Martin)! Je to i nefér proti těm, kteří opravdu fotbalu dají vše, respektive si ten čas udělají.
3. Fotbal hrajeme pro zábavu a když nám to jednou nejde, neměla by se z toho dělat taková aféra. Samozřejmě, hráči, kteří dají ze sebe maximum, mají právo pak být naštvaní na ty, co jim to zkazili, ale mají to říct do očí a hlavně se urážet (Džony), nebo to komentovat ne před hráčem, ale tak říkajíc za zády (Rosťa).
4. Je-li někdo v takovém stavu, že nemůže podat stoprocentní výkon, neměl by hrát (dnes Bulmen, občas další) a měl by si raději sednout (jak to nedávno předvedl správně Honza V.), pokud je nás tedy dost na střídání!
5. Možná se Vám zdá divné, že nepíši o sobě, ale pokud si to uvědomíte, "kritiku" slyším po každém utkání, takže sem příspěvek o mě, z mých úst nečekejte. Opravdu by mě zajímalo, co si o tom kdo myslíte ze zúčastněných hráčů. Proto bych uvítal komentář třeba v diskuzi!!! Toto jsou čistě mé názory a pokud s nimi někdo nesouhlasí, můžeme o tom polemizovat.
Soused.
Sestava: Soused - Rosťa, Bulmen, Konda, Michal R., Radek, Vašek, Honza V., Milan, Džony
Branky: Radek (3:1)

9.kolo (So 1.6. 10:00 Karlín 3)

FC Spirit Bar - Stars Beer

2

3

I když to tak většinu zápasu nevypadalo, nakonec jsme prohráli. Staři si za celý zápas nějakou výraznou převahu, ani šance nevytvořili, nicméně i to jim na výhru stačilo.
První gól jsme dostali záhy, když se přes Bagra k tyči ze vzdálenosti necelých dvou metrů trefil soupeř. Během pár minut jsme však skóre otočili. Nejprve Bagr hlavičkou po autu přeloboval všechny včetně brankáře a pak se konečně trefil Honza Vlček, který využil své "figury" a obstřelil obránce.
Po změněně stran se hra přelévala tam a sem a nic z toho. Šancí jsme měli kupu, ale výsledkem byla například jen Bagrova tyč. A tak zákonitě trestal soupeře. Po brejku srovnal na 2:2. Začali jsme tudíž ještě více tlačit a snažit se o výhru, jenže to se nepodařilo. A nejen to. Minutu před koncem zaváhala obrana a byla z toho krásná prohra :-(.
Poločas:
2:1.
Sestava: Soused - Bagr, Bagr ml., Bulmen, Honza V., Milan, Martin V., Radek, Rosťa
Branky: Bagr (1:1), Honza V. (2:1)

10.kolo (Ne 9.6. 11:15 Karlín 3)

Atlantic - FC Spirit Bar

3

0

Soupeř nás jasně přehrál ve všech směrech a my nebyli schopní vstřelit branku. Z množství šancí, které Atlantic vyslal na naši branku se ujaly "jen" tři. Naše šance měl malý Bagr, Honza a Milan. Nicméně gól opět nepadl. Hráli jsme celkem chaoticky a zejména střed vůbec nefungoval.
Poločas:
1:0.
Sestava: Soused - Rosťa, Bagr, Bagr malý, Milan, Konda, Honza V.
Branky:

11.kolo (So 15.6. 10:00 Karlín 3)

FC Spirit Bar - Bohemia Chips "B"

2

1

Utkání se nám tentokrát konečně vyvedlo. Dobře jsme bránili a vstřelili dokonce dvě branky. Tu první hned v úvodu zaznamenal Honza. Poté jsme se však bránili a bránili. Naproti tomu jsme vyráželi k protiútokům, z nichž bylo docela dost šancí. Ale na obou stranách hřiště chybělo trochu štěstí nebo snad umu.
Po změně stran soupeře trochu zbrzdil Bulmenův gól, nicméně stálo nás to trochu hádání. Hráči Bohemie se snažili přesvědčit rozhodčího, že míč šel bokem. Což samozřejmě byl nesmysl :-) Ne, fakt to byl gól!
Soupeř se uchýlil i k nabízení drobných úplatků za potřebnou remízu, ale měl smůlu. Snížit se mu sice podařilo, ale vyrovnat již ne.
Sestava: Soused - Konda, Bagr, Bagr ml., Rosťa, Džony, Bulmen, Radek, Milan, Honza V.
Branky: Honza V. (1:0), Bulmen (2:0)