Jarní liga 2008
Jaro 2008


1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Tabulka a střelci1.kolo (So 29.3. 10:00 Pankrác 1)


Senioři Praha "A" - Jabadabadoo Prosek

1

 

4


Zápich z nutkání:

Tak Soused už nedal jinak, než že to musim napsat. Bych se teda primárně chtěl vomluvit, páč mi nějak nevycházel čas, abych to moch celý prohnat klávesnicí.

Poslední dobou se nám hodně často stávalo, že sou k nám osud a štěstí obrácený zády, je špatnej terén, fouká blbej vítr nebo mizerně svítí slunce. Tenhle zápas by se tak dal považovat za výjimku. Hráli sme prostě blbě, což je samozřejmě pocit poměrně frustrující, na druhé straně by se však dalo optimisticky podotknout, že první vyhrání nám jistě z kapsy nic nevyžene, protože sme prohráli 1:4.

Sešli sme se na domácím hřišti v počtu dostačujícím. Původně sem chtěl napsat, "po chladném začátku...", ale asi bych kecal, protože sme měli v obraně docela zatopíno. Mno prostě nějak se nám přihodilo, že sme se ujali vedení naším první, a pro tento zápas také posledním, gólem. Střelcem gólu byl "Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit". Čas od času se nám zdařilo dokodrcat před soupeřovu branku, což končilo vždycky stejně. V prvním poločase střela mimo (viď Mongole), případně střela mimo také druhém poločase (viď Bagře).

V podstatě se dá zápasu přičíst k dobru jediná věc. Pokud si dobře vzpomínám, tak na soupeřových gólech jsme měli postupně vinu všichni:
Primárně je nutno říct: I když nehrál Soused, za všechny góly mohl Karel... na tom se myslím jednohlasně shodneme i pro zbytek sezóny.

1. gól - Djedek + Bagr - po Dědkovym faulu se kopal přímák, kterej nikdo neodkopnul, míč se dostal k soupeři a ten s pomocí Víceselesknoucího Bagra skóroval

2. gól - Já + Voldemort + Djedek - já rozehrával míč na Voldemorta, ten byl zákeřně obelstěn soupeřem, ten posunul míč do útoku, kde bezmocný stážista Důchodce již nemohl nic dělat

3. gól - Radeček s kýmsi - rozehrávka "tzv. nakrátko" byla zbytečně nakrátko a soupeř pro změnu skóroval

4. gól - Já + Bulmen + zbytek týmu - zde je nutné postupně vysvětlit podíl viny jednotlivých účastníků:

Bulmen - v podstatě se dá říct, že nahrával na gól
Já - v podstatě se dá říct, že sem netrefil Bulmenem rozehranej roh, což způsobilo tzv. rychlý soupeřům protiútok se zdařilým zakončením
zbytek týmu - potřeboval sem někam dát i vás, abych nepopřel to co sem tvrdil na začátku, že sme všichni měli vinu na soupeřových gólech


Zápas by se dal stručně shrnout následujícími slovy:

V soupeřově týmu výrazně vyčnívala jedna osobnost, kterou sme nebyli schopni udržet, za což jsme byli 4x potrestáni. Zároveň jsme nebyli schopni jakékoliv pozemní kombinace, a naivní pokusy hrát všechno vzduchem s tím, že to tam nějak spadne, se neujaly.
Mno, snad přijdou i světlejší momenty.

Večer se budu těšit na bouřlivé reakce snášející se na mou hlavu!

Navždy Váš

Lupus

Komentář rozhodčího: V první půli to vypadalo na pohledné utkání, ale s přibývajícími góly v síti Seniorů, se zápas zvrtnul v přehlídku dlouhých nakopávaných míčů bez užitku.


Komentář soupeře: Hrát na Pankráci je spíše za trest než pro potěšení - malé, nerovné a hlavně škvárové hřiště, kde pokud nemáte aspoň 3-4 míče, tak se více čeká než hraje. A na tomto hřišti jsme zahajovali letošní sezónu.
Samotné utkání začalo dvěma šancema Pavla, první chytil brankář, druhá skončila vedle. Pak se nic moc nedělo, až v 15. minutě propadl nákop z hlouby soupeřova pole až před naše pokutové území, kde jej útočník soupeře uklidil prvním dotykem k tyči. To nás nakoplo a vyrovnání přišlo brzy - přízemní střelu Honzy tečoval obránce přesně za tyč bezmocného gólmana. Za minutu se v soupeřově pokutovém území uvolnil Radek a trefil přesně pod horní tyč. Pak sice soupeř zvýšil aktivitu, ale gól jsme dali opět my. Chybný výkop zachytil Radek, jeho střelu brankář chytil, ale proti dorážce Pavla neměl nárok - 3:1. Po tomto gólu Senioři přidali a do poločasu si vypracovali dvě 200% tutovky - v první šanci zakročil brankář a v druhé šanci nepochopitelně útočník minul míč před již prázdnou brankou.
Druhá půle začala tlakem soupeře, ale kromě územního tlaku si moc šancí nevypracoval - kromě jediné, kdy se po odražené střele dostal útočník soupeře k zakončení, ale z pěti metrů zamířil mimo tyče. Pojistka zápasu přišla z nešťastně rozehraného rohu soupeře, po kterém utekl Radek do sólového najezdu, položil si gólmana a pohodlně skóroval do opuštěné brány. Zbytek zápasu se víceméně dohrával.
Nebyl to pohledný zápas, malé nerovné hříště znemožňovalo kombinaci, takže to byla spíše kopaná, než fotbal. I přesto jsme byly o chlup lepší a efektivnější než soupeř, proto můžu konstatovat, že jsme vyhráli zaslouženě (ovšem - kdyby Senioři proměnili svoje šance, mohlo to vypadat jinak, ale na kdyby se nehraje…).

Poločas: 1:3.
Sestava: Karel "B" - Lupus, Bulmen, Djedek, Radek, Hezčí Bagr, Mongol, Peki,
Branky a asistence:


2.kolo (So 5.4. 11:15 Zákostelní)


Senioři Praha "A" - Kapr tým 86 "B"

0

 

5


Tragédie!

Našemu výkonu (mimo obvyklého zpracování míče), chyběly dva základní předpoklady pro výhru:

POHYB

PŘEBÍRÁNÍ HRÁČŮ

To, čeho jsem byl svědkem v sobotu, bych se už nikdy nechtěl dožít. Neboť jsme nepředvedli vůbec nic, co by se dalo nazvat fotbalem. Kdyby se alespoň každý snažil hlídat jednoho hráče, to fakt né. Až na první gól všechny ostatní padly po přečíslení naší obrany!!! O podpoře ze strany útoku směrem dozadu ani nemluvím.
Co furt nechápu, proč když soupeř u branky rozehrává, máme čtyři lidi stažené vzadu a jeden náš útočník tam pobíhá mezi gólmanem a dvěma obránci. K čemu to je? Snad by neměl být problém obsadit každého hráče a pokusit se sebrat balón. No jo, jenže to by vyžadovalo pak běh a to je přesně ta druhá věc, co nám chyběla.
Měl jsem pocit, jak když je den po Štědrém večeru a každý sežral polovinu kapra a mísu salátu. Nebo já nevim. Ukázkový případ byl při třetím gólu. Někde uprostřed hřiště se rozbíhal hráč, který samozřejmě dal góla. Mongol se jen tak otočil aby se neřeklo, ale jeho chůze nemohla stačit. A to na něj tuším Djedek i já křičel, aby si toho hráče hlídal.
Další moment, který bych vyzdvihl ... když bráníme, tak myslím, že bránit by se měli především hráči. Ale situace před nějakým gólem, kdy dva naši hráči vyběhli vstříc soupeři, který měl míč a už ho obtěžoval tuším Hezčí Bagr, byla taky ukázková. Samozřejmě ve vápně zůstal útočník, který mohl dělat co chtěl.

A takhle bych mohl pokračovat dále. Nechci jmenovitě hodnotit jako Lupus, protože by to bylo subjektivní a vím jaké to je, když se třeba někdo trefuje do mě ;-). Ale myslím, že každý kdo tam byl, by si měl sáhnout do svědomí, zda přes zimu udělal pro fotbal maximum.

Howgh

Soused

Komentář rozhodčího: Utkání mělo zajímavý průběh. První poločas byl vyrovnaný, oba týmy dobře bránily. Po přestávce se prosadili střelci Kapr týmu, předevšim Cink Petr, který završil hattrick. Senioři Praha nedokázali využít žádnou ze svých šancí. (Nejl. hráč: Djedek)


Komentář soupeře:

Poločas: 0:1.
Sestava: Karel "B" - Bulmen, Bagr, Milan, Tomáš, Hezčí Bagr, Mongol, Djedek, Peki
Branky a asistence:


3.kolo (So 12.4. 10:00 Běchovice)


Senioři Praha "A" - New Jersey Devils "B"

0

 

5


První výlet do Běchovic, dle mapy žádný problém a tak "všichni" dorážíme bez problémů ke hřišti. Ale je nás jak živých po těžkém boji. Bohužel máme prokleté jaro a tak nás kosí jedno zranění za druhým. Sešlo se nás přesně 5+1 a tudíž jsme nemohli střídat. Soupeřů bylo více živých a tak to dopadlo, že jsme rupli 5:0. Sice jsme nějaké šance měli, ale nic neproměnili. Nebudu posisovat jak který gol padl, ale je jasné jedno. Takto to dál nejde, všichni se podvědomě šetřili, aby vydrželi věhat celý zápas. A po tom co se došetřili, tak už nemohli. Takže bylo vidět, jak nikdo celý zápas moc neběhá.. A to do branky musel Bulman, který neměl kotník stále ještě v pořádku a za to mu DIK. Nechci to svádět všechno na kondičku a počet hráčů, bez kondičky si člověk nenaběhne kde má volno, ale nepotřebuju to k tomu abych zpracoval balón, abych přihrál, kor třeba nacentroval! To je hlavní problém většiny z nás! Vidíte balon jednou týdně a přihrávka nikde, natož zpracování! Asi budem muset zase chodit trénovat jak za mlada!

Nechci jen kritizovat, ale když jsem viděl zoufalého Milana, který neví s kým si ťuknout a i když přešel 3 hráče, tak tam stále nebylo komu nahrát. Ale přesto chci všem co byli přítomni poděkovat, že jeli na zápas a musím říct, že SNAHA BYLA VIDĚT A TO SE CENÍ! Tudíž doufám, že máte nacvičeno v Běchovicích a teď tam vyhrajem!

Jinak Běchovice je parádní menší umělka, s příjemným prostředím a hlavně putikou hned vedle. Bohužel nevím jak se tam dostat bez auta, takže bude problém asi tam zůstávat, ale oni si to chlapci vynahradí v Nebíčku, že? Slyšel jsem o jejich stavu..:-))

Zdar a sílu!

Djedek

Komentář rozhodčího: Seniorům po celou dobu utkání vázla kombinace a přesné přihrávky. Hostující tým v poklidu kombinoval a po rychlých útocích zaslouženě zvítězil. (Nejl. hráč: Milan)


Komentář soupeře:

Poločas: 0:2.
Sestava: Bulmen - Mongol, Bagr, Radek, Milan, Karel "B"
Branky a asistence:


4.kolo (So 19.4. 10:00 Běchovice)


Senioři Praha "A" - FK Notorkros

0

 

8


Zápas začal na hřišti někde za Prahou ... srnky pobíhaly kolem, vonělo čerstvě zaseté pole, prostě romantika.
Zápas začal překvapivě několika našimi šancemi v prvních deseti minutách. Ať už to byla střela Lupuse, nebo Djedkův průnik a střela nosem :-). A pak ještě něco z přečíslení, ale to si nepamatuji. Bohužel pak přišly dvě naše nestíhání v obraně a bylo vymalováno. Zejména první gól v naší síti stál za to. Soupeř rozehrál házenkářský zámek a nejstarší hráč na hřišti z hranice vápna napřáhl. Myslím, že Bulmen může být rád, že mu to nešlo na hlavu, ale nad ní :-). Druhý gól přišel vzápětí. Kombinační fotbal po straně, na závěr propadnutí dvou našich hráčů ve hře jeden na jednoho a střela do vápna, kde někdo chytře tečoval podél Bulmena. Za zmínku v první půli ještě stojí komický moment. Bulmen chtěl vyhodit míč, ale nevěděl (a neměl) komu. Když se ho ladně jal vyhodit z ruky tak mu vypadl asi metr před něj, ale to byste museli vidět :-)).

Po změně stran jsme opět začali aktivněji a vypadalo to, že bychom mohli i skórovat. Nicméně asi za deset minut bylo po utkání. Opět nějaké to propadnutí v osobním přístupu, opět tečovaná střela a gól. Když dal Bulmen za nějakou chvilku vzpomenout na mé ekvilibristické výkony (střelu z rohu propustil mezi nohama i rukama :-)), bylo po utkání. Pak už se vše zvrhlo jen v čirou exhibici soupeře, na což reagoval Bulmen tím, že se logicky po šesté brance nechal Bagrem vystřídat.

Smutné je, že tentokrát jsme nehráli až zase tak blbě. Ale ... soupeř byl lepší, po dvou gólech v druhé půli jsme to zabalili, útok se stále válí vpředu a nevrací se, ani Bulmen, ani Karel si neřvou na hráče a neorganizujou je.

Soused

Komentář rozhodčího:


Komentář soupeře:

Poločas: 0:2.
Sestava: Bulmen - Bagr, Hezčí Bagr, Radek, Milan, Djedek, Mongol, Peki
Branky a asistence:


5.kolo (So 26.4. 10:00 Pankrác 2)


Senioři Praha "A" - Nulová šance

3

 

3


Kromě dlouhodobě zraněných Souseda, Amura a Tomáše jsme byli kompletní. To jest i s Karlem v bráně. Byl jsem na místě 2 hodiny před začátkem, takže vím, kdo a v jakém stavu přicházel. Celkem to šlo, a tak jsme mohli začít a nechat si dát rychlý gól. Těch jsme dostali v prvním poločase tři, zatímco my nedali nic, ale bylo znát, že máme hlad po gólech a bodech :-). V druhém poločase jsme skutečně všichni dřeli jako koně a postupně se prosadili i před bránou. Nejprve Hezčí Bagr hlavičkou, pak Lupus taktéž hlavou a nakonec útočící brankář Karel zavěsil pod břevno pravačkou po rohovém kopu. Získali jsme první bod a máme ztrátu tří bodů na udržující se místo. Pokud budeme hrát stejně poctivě jako tentokrát, není nic ztraceno. Pro příští sezónu ale potřebujeme nutně špílmachra, protože já nemůžu být všude, že jo? :-) A místo dřiny bychom si někdy tak taky mohli zahrát fotbal. Tímto končím, neb dál bych psal jen o lízání ušních lalůčků za pomocí analního kolíku v akci a to uznejte sami do sportu většinou nepatří (kromě sprch).

Mon-gól

Komentář rozhodčího: V první půli měli Senioři lepší držení balonu, ale soupeř měl rozhodně lepší produktivitu vstřelených branek, dal totiž tři. V poločase druhém se hra vyrovnala a akce se střídaly na obou stranách. Senioři svůj tlak vystupňovali a přišly tři branky a ta poslední od brankáře. (Nejl. hráč: Lupus)


Komentář soupeře:

Poločas: 0:3.
Sestava: Karel "B" - Djedek, Mongol, Hezčí Bagr, Bagr, Radek, Bulmen, Peki, Milan, Lupus
Branky a asistence: Hezčí Bagr (Mongol) 1:3, Lupus (Milan)2:3, Karel "B"(Milan)3:3


6.kolo (So 3.5. 10:00 Pankrác 1)


Senioři Praha "A" - Partizan Praha

1

 

3


Přišel jsem asi pět minut po začátku, takže jsem bohužel neviděl bravurní střelu soupeře, kdy náš vytáhlý gólman, který je oblíben zejména v korei, dostal střelu pod vingl, na kterou nedosáhl :).
Nicméně pak jsem se stal svědkem zbytku zápasu a celkem to šlo. Dalo se na to dívat. Ano, Partizan tlačil, měl více času míč na kopačkách, ale to je asi tak všechno. Prakticky po celý první poločas nedokázali vyprodukovat větší šanci. Gól jsme tedy dali znenadání my. Do vápna přilétla od někud střela, někomu se odrazila od hlavy, gólman soupeře jen stál a koukal a koukal až míč proletěl kolem Pekiho a odřel mu dokonce tvářičku. Pak, aby se neřeklo, Peki se pokusil míč zpracovat, ale upadl po něm :)). Toho využil Mongol a v nastalém zmatku zužitkoval Pekiho bravurní přihrávku ;-).
Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že bychom to mohli možná udržet (přecejenom sestava, výkony apod. letos a v předchozích letech je u nás něco jiného, a tak máme reálné ambice). Nicméně, výšková převaha soupeře byla značná a když chvíli po změně stran Djedek nedostatečně pokryl hlavičkujícího "dlouhána", byla tu další střela pod víko a opět co s tím, že ano :)). Pak se tak nějak Partizan ukolébal a byl chvíli klid. Naopak jsme zahrozili my, dokonce jsme v jedné akci dali dvě tyče!!! Bohužel, branka by neplatila, protože "rozhodčí" se při naší druhé střele nečekaně a nepochopitelně upískl. To jsme koukali všichni na hřišti. No nic, jede se dál, močálem černým, podle skal. Za deset minut bylo už 1:3 a tudíž z našeho pohledu po utkání. Lehčí brejk, střela skoro z půlky, Bulmen signalizuje rukou, že bude obočovat vlevo a míč tu ruku překvapivě netrefil. A pak už tam byla nějaká ta kopaná a okopávaná.
A ještě bych dodal, že se rozhodně neztotožňuji se zápisem rozhodčího. Ano Partizan Praha byl lepší, ale nebýt našich osobních chyb, tak to mohlo být klidně 1:1. Bohužel jejich nejslabší článek - brankáře - jsme moc potrápit nedokázali.

Soused

Komentář rozhodčího: Zasloužené vítězství Partizánu Praha. Po celý zápas byli lepší, bojovnější, důraznější a techničtější. (Nejl. hráč: Mongol)


Komentář soupeře:

Poločas: 1:1.
Sestava: Bulmen - Bagr, Hezčí Bagr, Peki, Milan, Mongol, Radek, Djedek
Branky a asistence: Mongol (Peki) 1:1


7.kolo (So 17.5. 11:15 Zákostelní) - pískání Bagr + Peki 18.5. 17:30, 18:45, 20:00 Děkanka


Senioři Praha "A" - Ross Crock

0

 

3


Dovolím si tvrdit, že co do obranné hry, naše nejlepší utkání, které jsme leos předvedli!
Celý zápas překvapivě fungovalo to, co jindy nefunguje. Tedy to, že když má někdo ze soupeřů míč, obsadíme každého hráče a znemožňujeme tak přihrávku. A opravdu to fungovalo. Co míčů vypíchl třeba Mongol, Peki, Hezčí Bagr. Prostě když to řeknu narovinu, soupeř byl techničtější a my bojovnější :).
První půle začala dle očekávání, Ross Crock tlačil, my se bránili. Nicméně trefit branku bylo pro oba týmy uměním, což byla klika :). Za celou první půli nakonec měl každý tým po jedné gólové šanci. Asi v desáté minutě hráč rozkroku napálil nádherně tyč a Bulmen se jen otočil.
V druhém poločase se v úvodu vložila na kopačky rozkrokářů nervozita a nebyli schopni si pořádně přihrát, natož vystřelit. Nicméně náš útok, jak víme je bezzubý (i když Mongol aspoň břevno) a tak jsme čekali, že by těch 0:0 mohlo vyjít. Rozkrok se začal více snažit a začal zle zatápět. Nicméně o pár minut později se Bulmen předvedl výhozem na našeho útočníka za záda vysunuté obrany a ten si dal sólo vstříc brankáři. Z pochopitelných důvodů nezkoušel jesle do rozkroku, ale chtěl ho obhodit, bohužel střela minula tak o dvacet centimetrů branku :-(.Jenže ouha, deset minut před koncem zahrával soupeř roh, míč se odrazil k nějakejm bílejm trenkám a ten prostřelil Bulmena. Když se za minutu hnal do vápna opět útočník a kolínkem odstavil Bulmena, cesta pro dorážku byla volná a za stavu 2:0 bylo po zápase. Pak ještě Peki nastřelil břevno. Jo a vlastně ještě třetí gól, to když obránce pouštěl míč Bulmenovi a ten zase jemu :)).
Škoda, co říct závěrem. Překvapili mě všichni na hřišti tím, jak makali. Dokonce i Mongol, který zaslouží za tento zápas jedničku. Nicméně na kýžené body to nestačilo. Letos prostě ne. A tak rozkrokáři mohli oslavit první výhru tuším že v pátém duelu.

Soused

Komentář rozhodčího: Dobré utkání, ve kterém se rozhodlo v pěti minutách, po brankách domácích.


Komentář soupeře: Minulým zápasem se jarní část soutěže překlopila do své druhé poloviny, sedmý zápasový zářez jsme si udělali na našem domácím hřišti ve Vysočanech, kde jsme letos měli vyrovnanou bilanci jedné výhry a jedné porážky. Naším soupeřem v boji o ligové body byl dobře známý tým Seniorů, se kterým jsme se v minulosti již čtyřikrát, převážně neúspěšně, popasovali. Dnes jsme do zápasu, pro tato klání netradičně, vstupovali jako papíroví favorité, oba týmy dělil rozdíl devíti míst a stejného počtu bodů. Nám dle předpokladů chyběl Jarouš, jinak jsme byli kompletní, tedy i s rekonvalescentem Mišákem, zato soupeř, zdálo se, sehnal všechny, kdo mají ruce a nohy, takže i přes neúčast Souseda a dalších minimálně dvou proti nám pravidelně nastupujících hráčů (především nakrátko ostříhaný blonďák nám v minulých zápasech dělal pořádný průvan v obraně), se s námi Senioři mohli v početnosti střídačky směle měřit. A vyrovnané to bylo nejen mimo hřiště, ale i přímo na place, úvodní minuty se nesly v duchu oťukávání, střel z větší vzdálenosti a hlavně nepřesností, na obou stranách rovnoměrně rozložených. Nestranný pozorovatel by sotva poznal, že hraje tým ze špice tabulky se soupeřem, bojujícím o záchranu a ospalá a nepříliš záživná hra brzy unavila i naše dva fanoušky. První nebezpečnou akci jsme měli na svědomí my, Dan se rozběhl od půlky hřiště, utekl svému strážci, před vápnem se hezky uvolnil, jeho střela však mířila zhruba půl metru nad. Hosté se snažili ztéci naší branku střídavě vzduchem, především po dlouhých nákopech gólmana a kombinačně po zemi, s centry si však naši obránci s přehledem poradili a kombinace zase vázla na nepřesných přihrávkách a nedostatku pohybu, výsledkem jejich snažení bylo pouze pár nepřesných nebo zblokovaných střeleckých pokusů ze střední vzdálenosti, Příba zasahovat nemusel. Nudil se i gólman soupeře, za celý první poločas jsme jej nedokázali důkladněji prověřit. V největší šanci první půle se octl náš staronový kapitán, v dobré pozici mohl ještě přihrávat na druhé straně neobsazenému Hanzovi, nicméně rozhodl se vzít zodpovědnost na svá bedra a jeho povedená střela na bližší tyč se k naší smůle odrazila od brankové konstrukce zpět do hřiště. To byla zřejmě jediná čistá gólovka nezáživné první půle, která tak po zásluze skončila bez branek. Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji my, vytvořili jsme si lehkou územní převahu, kontrolovali častěji míč a i naše výlety před hostující bránu byly pravidelnější, než ty soupeřovy. Skórovat mohl opět Mišák po krásném vysunutí od Lišáka, avšak míč skončil pouze v síti nad brankou. Do vedení jsem naše barvy mohl poslat i já, rychlá přihrávka Ládi se mi však zamotala mezi nohama, nakonec jsem se proklopýtal i k zakončení, střelu z otočky k tyči vytáhl gólman hostí na roh. Poté se silou vůle přes dva bránící hráče protlačil do zakončení Hanz, ale ani nadvakrát neuspěl. O chvíli později byl ten samý hráč po Láďově přihrávce přes celou šíři hřiště zcela osamocen před brankou soupeře, ale placírkou zatočil míč zhruba metr vedle pravé tyče. Na druhé straně Příba s ledovým klidem sledoval, jak mu centr jednoho z hostujících hráčů olízl břevno. Jako by toto varování nestačilo, v době, kdy jsme se nadechovali k závěrečnému náporu nás málem soupeř gólově potrestal, po propadnutí naší obrany se řítil na Příbu zcela sám útočník Seniorů, naštěstí pro nás nezachoval chladnou hlavu a místo, aby něco vymýšlel, opřel se do míče, který skončil zhruba metr mimo naši pravou šibenici, pokud bychom teď inkasovali, během posledních patnácti minut bychom zápas jen těžko otáčeli. Slavným se na druhé straně mohl stát Sečuán, avšak jeho gólovou střelu vyrazil hostující gólman zády (!) na roh. Naše střelecké trápení ukončil až šťastný gól zhruba deset minut před koncem, Chuck se zjevně inspiroval naším pátým zásahem v minulém zápase proti Tychu, kousek za půlkou se opřel do míče a jeho nepovedenou přízemní střelu uklidil na zadní tyči zblízka do sítě osamocený Láďa. O chvíli později bylo ještě veseleji, Hanz v nadějné příležitosti trefil jen gólmana, míč se však odrazil ke zcela volnému Mišákovi a pro našeho kapitána nebyl problém zasunout míč do prázdné brány, gólman hostí zasáhnout nemohl, neboť do něj vzápětí po jeho uspěšném zákroku nalétl jeden z jeho spoluhráčů, marně stíhající Hanze. Senioři mohli zápas v posledních minutách ještě zdramatizovat, to by však střela jednoho z nich nesměla skončit na břevně. Definitivní podobu výsledku tak dal znovu Mišák, jenž v gól přetavil, tentokráte chtěnou, přihrávku od Chucka, který jej našel zcela osamoceného opět u levé tyče, odkud tak dnes padly všechny branky. Odveta za předchozí několikaletá příkoří se nám tedy, především výsledkově, vydařila a ze zápasu s posledním týmem tabulky (nepočítaje v to vyloučené Devils of Zderaz) jsme si připsali další dva cenné bodíky, i když Senioři rozhodně neprodali svou kůži lacino. Příště zavítáme opět do vod ohrožených sestupem, soupeřem nám bude tým Torpedo Cannabis, který je sice momentálně pouze o dva body před Seniory, ale hlavně díky tomu, že zatím doplácí na těžký los ze začátku soutěže. Dokázal již o body obrat dva týmy z předních příček tabulky, takže nás nečeká nic jednoduchého.

Poločas: 0:0.
Sestava: Bulmen - Radek, Lupus, Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Peki
Branky a asistence:


8.kolo (So 24.5. 10:00 Děkanka)


Senioři Praha "A" - FC Tycho de Brahe "B"

2

 

6


To byl zápas, to bylo něco ... pro diváka :). Neuplynulo ani dvacet minut a už jsme prohrávali 3:0. A přitom jsme měli skoro stejně šancí jako soupeř. Jenže letošní produktivita je tragická. Ale hezky popořádku.
Slunce svítilo, bylo krásné sobotní dopoledne a my vyrazili na Děkanku. Do branky se tentokrát postavil Karel, takže byla naděje, že by skore v náš neprospěch nemuselo být vysoké. Nicméně brzy jsme zjistili, že je to jedno, kdo je v brance :)). První gól byl naprosto výstavní. Hezčí Bagr bránil Fandu /takovej hubenej, nejlepší hráč soupeře/ a bránil mu ve střele tak dobře, že sám nártem /on tvrdí, že nehtem/ obstřelil Karla a o tyč míč skončil v brance. Nádherný vlastňák, takový jsem snad ještě neviděl ;-).
Za čtyři minuty to bylo už o dva góly, nevím zřejmě nějaká pěkná akce, ale zase Fanda. Druhý zlatý hřeb přišel v podobě Fandova lobu do vápna asi na břevno a zásah Bagrovy ruky. Rozhodčí vytáhl jen milosrdnou žlutou. Nicméně 0:3. Pak jsme zase chvíli začali hrát, protože ono, co si budeme povídat, Tycho v obraně nepatří k nejsilnějším týmům. Jenže Milanovy střely létaly kolem tyčí, Mongol trefoval gólmana i když byl sám ve vápně atd. A tak v poslední minutě první půle, střela z dálky a gól na 0:4.
Po změně stran se nám začalo dařit prosazovat svoji hru, ale k čemu to bylo, když jsme opět nedali góla, fakt tragédie. Zase Milan i Mongol, naprostý gólovky a nic z toho. Až Bagr snížil takovou polostřelou k tyči, kdy to nějak přeskákalo klečícího gólmana 1:4. Do konce utkáhní byl obraz stejný. Tycho drželo stále míč, my se snažili útočit z brejků, ale prostě branka byla moc malá, nebo co. V závěru ještě padly dvě branky. Jedna do naší sítě a jedna do jejich, kdy Milan využil zmatků ve střídání a dal góla. Podvodník, už zase :)).


Událostí však bylo bezesporu zakopnutí míče na borovici a poté djedkův výkon ve šplhu na strom. Zde se podívejte :). borovice 1 a borovice 2.

Soused

Komentář rozhodčího: Celkem jednoznačné utkání s drtivou převahou domácích, ale i hosté měli několik dobrých šancí, ale bohužel zůstali neproměněny. (Nejl. hráč: Djedek)


Komentář soupeře:

Poločas: 0:4.
Sestava: Karel "B" - Bagr, Bulmen, Hezčí Bagr, Djedek, Milan, Mongol, Radek
Branky a asistence: Bagr (Djedek) 1:4, Milan (Karel "B") 2:5


9 .kolo (So 31.5. 08:45 Tempo)


Senioři Praha "A" - Torpedo Cannabis

2

 

2


Zápich z nutkání

Nechápu, proč sem to vyfásnul zase já, ale Soused mě opět určil coby zapisovatele zápichu z nutkání... mno a vzhledem k tomu, že si jako obvykle mnoho nepamatuju, tak přicházím s drobným ohlédnutím každého jednoho našeho hráče za tímto zápasem:

Karel - kurva dneska sem nedal gól
Djedek - kurva co dostane ten Bagr k narozeninám
Mejla - kurva kde je s tim pivkem
Lupus - kurva co asi dělaj ty čoklové
Bagr Sr. - kurva co asi dostanu k těm narozeninám
Bagr Jr. - kurva doufám, že pudem na diskotéku
Peki - kurva já byl minule na pinčesu dobrej
Bulmen - kurva už sme dojezdili na kolech a já nejsem ani moc vylitej
Radeček - kurva že já na to kolo lez
Mongol - kurva já moch dneska dát tak krásnou patičku
Voldemort - kurva dybych dneska moch, já bych ty soupeře všecky vomrdal
Amur - kurva škoda, že Voldemort nemoch
Tomáš - kurva já bych si zahrál
Soused - sestupujem... kurva, kurva, kurva...

Mno a s tímhle ansámblem se celej rok pokoušíme udržet šestku.... marně.

Vámi milovaný...

Lupus

Komentář rozhodčího: Vyrovnané utkání hrané v duchu fair play. (Nejl. hráč: Bagr)


Komentář soupeře:

Poločas: 1:0.
Sestava: Karel "B" - Djedek, Bagr, Hezčí Bagr, Milan, Peki, Mongol, Lupus
Branky a asistence: Bagr (Lupus) 1:0, Lupus (Milan) 2:2


10.kolo (So 14.6. 11:15 Děkanka)


Senioři Praha "A" - Devils of Zderaz

6

 

0 (kont.)


Komentář rozhodčího:


Komentář soupeře:

Poločas: .
Sestava:
Branky a asistence:


11.kolo (So 21.6. 10:00 Běchovice) - pískání Milan + Lupus 22.6. 08:45, 10:00 Pražačka 1


Senioři Praha "A" - Hoptajch team

1

 

3
Bylo, nebylo. Za devatero sídlišti a devatero dálnicemi se na zelené loučce mezi poli sešlo sedm trpaslíků. Na sraz po x letech (týdnech) dorazila i uzdravená Sněhurka. Bylo veselo, vzpomínalo se na krásné přihrávky, jednoduché kombinace a kupy gólu. Pak zazvonil zvonec (kdosi zapískal) a pohádka skončila. Šmudla neušmudlal ani šanci, natož gól, Štístko neměl štístko a několikrát minul ve vyložené šanci, Rejpal sice bagroval, ale k ničemu se nedorejpal, Kejchal předvedl jednu podařenou střelu z půlky, jinak se většinou zakuckal ve svých kličkách, Stydlín nájezdům spanilých princů odhodlaných proniknout až do svatyně naší Sněhurky sám čelit nestačil, protože Dřímal na hradbách dřímal, a tak se Sněhurka musela několikrát bránit sama. Bohužel, třikrát neúspěšně. Odpovědnost za pomstu vzal nakonec na sebe Prófa a všem nám ukázal, jak se to dělá. Bohužel až před konečným hvizdem, kdy my ostatní už nemohli nově nabytou zkušenost zúročit.

Karel "B"

Komentář rozhodčího: Bojovný zápas s větší přesností na kopačkách hráčů Hoptajchu, kteří zaslouženě vyhráli. (Nejl. hráč: Djedek)


Komentář soupeře:

Poločas: 0:2.
Sestava: Soused - Bagr, Hezčí Bagr, Djedek, Lupus, Karel "B", Milan, Radek
Branky a asistence: Djedek 1:3


Konečná tabulka

1. FK Notorkros 11 9-0-2 67:12 18
2. Nulová šance 11 8-1-2 37:24 17
3. Ross Crock 11 9-1-1 44:14 13
4. Jabadabadoo Prosek 11 6-1-4 40:24 12
5. Kapr tým 86 "B" 11 5-2-4 34:23 12
6. FC Tycho de Brahe "B" 11 5-1-5 38:37 11
7. Partizan Praha 11 5-0-6 26:29 10
8. New Jersey Devils "B" 11 5-0-6 27:44 10
9. Hoptajch team 11 4-1-6 18:37 9
10. Torpedo Cannabis 11 3-3-5 28:23 9
11. Senioři Praha "A" 11 1-2-8 16:42 4
12. Devils of Zderaz 11 0-0-11 0:66 0

Odečtené body: Devils of Zderaz (vyloučeni), 6 - Ross Crock

Střelci


2 Bagr, Lupus
1 Hezčí Bagr, Karel "B", Mongol, Milan, Djedek