Jarní liga 2010
Jaro 2010

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Tabulka a střelci1.kolo (SO 10.4. 10:00 Pražačka 3) - 11.4. NE 12:30, 13:45 Pražačka 1: Tomáš, Hezčí Bagr


Senioři Praha "A" - Hoptajch team

1

 

1


První zápas byl pro nás výjimečný hned z několika důvodů. Zaprvé začínáme sezonu, která bude komplet na umělce, tak jsme byli zvědavi, jak to bude vypadat. Zadruhé, nepřišel Milan. Zatřetí, hráli jsme se soupeřem, o němž jsme věděli, že není z nejslabších a loni jsme v utkání s ním potvrdili postup.
Vzhledem k tomu, že jak jsem již napsal, jsme neměli Milana, určil kapitán Djedek taktiku, že on je vzadu s Radkem a zbytek se střídá vpředu ;-). Nicméně v zadních řadách se objevoval i Bagr. Celý zápas se víceméně odehrával ve středu hřiště a ani jeden z týmů ten druhý do vážnější akce nepustil. Zejména pak my jsme výborně bránili, přeci jen lépe hrající Hoptajch a to se vyplatilo. Když jsme pak z nuly gólových šancí 15 minut před koncem trefili branku, bylo to super. Jak jinak než z autu. Djedek házel aut, Hezčí Bagr si naběhl a bylo.
Potom začal Hoptajch zlobit víc, ale vše jsme s přehledem bránili, nebo vykopávali i z branky, Djedku díky :). Bohužel vedení jsme neudrželi a v nastaveném čase vyrovnal gólman soupeře, který si naběhl na přihrávku, a kterého bohužel nikdo nepokryl. A to je asi tak vše.

Soused

Komentář rozhodčího: V první půli vyrovnané utkání, bez větších šancí. Po změně stran se z náhodného útoku trefili hlavičkou Senioři a od té doby to byla hra na jednu branku. Hoptajch tlačil, bojoval a nakonec se dočkal, když se v poslední minutě prosadil útočící brankář. (Nejl. hráč: Soused)

Komentář soupeře:

Poločas: 0:0.
Sestava: Soused - Djedek, Radek, Bagr, Hezčí Bagr, Peki, Mongol, Amur
Branky a asistence: Hezčí Bagr (Djedek) 1:02.kolo (SO 17.4. 10:00 Pražačka 1)


Senioři Praha "A" - Pivní Balet

0

 

1V tomto utkání se bohužel nepodařilo to co minule. Dát branku a držet vedení. A přitom k tomu nebylo daleko!
Hned v prvních minutách jsme dali tyčku a břevno současně. Tuším, že Tomáš házel aut a Hezčí Bagr, nebo někdo, se pokusil přelobovat gólmana. Míč šel od břevna do gólmana, ten to vytáhl na tyčku a ven :(. Za chvíli jiná situace a opět ze standardky, naběhl si Tomáš, střela a tyč. V prvních deseti minutách jsme pak ještě nějakou šanci měli a vypadalo to, že Balet je hratelný a porazíme ho. Malý Bagr si naběhl pěkně na výkop Tomáše, zpracoval, ale gólman byl blízko. Takže zase nic. Jenže ... situace se najednou změnila. Soupeř začal hrát hodně z obrany a k ničemu nás nepustil. Naopak si mnohem lépe začali přihrávat a přečíslovat nás v útoku. Po jedné z mnoha takových akcí si jejich mohutný obránce naběhl z boku vápna a střelou pod břevno rozhodl o vedení Pivního baletu.
Po půli se hra bohužel moc nezměnila, pořád útočil zejména soupeř. My jsme nějaké šance měli, ale nic výrazného. Problémy byly hlavně se hrou dozadu. Vázla hlavně přihrávka a závěrečná střela :(. Nicméně prohru 0:1 jsme uhájili :)).

Soused

Komentář rozhodčího: Vyrovnané utkání, které rozhodl krásná střela do šibenice. (Nejl. hráč: Djedek)

Komentář soupeře:

Poločas: 0:1.
Sestava: Soused - Djedek, Radek, Tomáš, Bagr, Hezčí Bagr, Plech, Mongol, Amur, Peki
Branky a asistence: 3.kolo (SO 24.4. 10:00 Pražačka 3)


Senioři Praha "A" - PG Sen Černý Most II

1

 

1Radek

Komentář rozhodčího: Již v první minutě měl Sen dvě vyložené šance. I v následujících minutách byl jasně lepší, ale nemohoucnost v zakončení byla obrovská, ale i smůla byla na straně ČM. Nakonec se přeci ČM dostal do vedení, když si po jeho pěkné akci dali Senioři vlastní branku. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale tutové šance měl stále pouze ČM. Ovšem z ojedinělého tlaku dokázali Senioři vyrovnat a i když opět měl šance dále jen ČM, skončil zápas nespravedlivou remízou.

Komentář soupeře:

Poločas: 0:1.
Sestava: Soused - Djedek, Radek, Tomáš, Milan, Peki, Amur, Mongol, Plech
Branky a asistence: Tomáš (Milan) 1:14.kolo (SO 1.5. 10:00 Pražačka 1) - 2.5. NE 15:00, 16:15 Pražačka 1: Bagr, Naďa


Senioři Praha "A" - Vozovna Hloubětín "B"

0

 

2

To zase byl zápas... Nějak moc se mi psát nechce, tak jen stručně.
V první půli jsme dostali pět tyček a dvakrát netrefili branku, tuším, že jednou to byla práce Hezčího Bagra, podruhé Džonyho. Soupeř se ujal vedení, když dlouhán v útoku přehlavičkoval Djedka.
Po změně stran jsme hru trochu otevřeli, takže se soupeř dostával častěji do šancí. My jsme sice nějaké měli, ale finální přihrávka a zakončení bylo tristní :(. Takže když se Vozovně podařilo trefit šestou tyčku, tentokrát s odrazem do branky, bylo rozhodnuto.
Největším pozitivem tak zůstává výborná pozápasová akce na Pankráci, kde jsme se pořádně nažrali, napili a někteří spálili :)).

Soused

Komentář rozhodčího: Velice slušné utkání, hrané ve stylu fair play, se spoustou šancí na obou stranách. Celkem nastřeleno asi 15 tyčí. (Nejl. hráč: Hezčí Bagr)

Komentář soupeře:

Poločas: 0:1.
Sestava: Soused - Djedek, Milan, Bagr, Džony, Amur, Mongol, Hezčí Bagr
Branky a asistence: 5.kolo (SO 8.5. 10:00 Pražačka 1) - 16.6. NE 10:00, 11:15 Pražačka 2: Radek, Milan


Senioři Praha "A" - Stýbla Ďáblic

0

 

4

Dnešní souboj se dal už označit jako záchranářský, neboť soupeř byl jen o skóre za námi. Bohužel utkání proběhlo zcela v jeho režii a my zaslouženě prohráli. Ale popořadě.

Zhruba v desáté minutě se Stýbla ujala vedení, když Soused špatně vyběhl, Djedek odhlavičkovával za přelobovaného Souseda z branky, bohužel jen na hlavu útočníka a bylo to. V zápětí jsme ztratili míč a brejk soupeř proměnil - 0:2. Do poločasu se nic podstatného nestalo, nebo takhle. Stýbla měla hodně šancí, ale nic z toho. My jsme jich měli jen pár a to hlavně, protože jsme si nepřihráli, nezpracovali a když už, tak branku netrefili :-(. Jedna z větších šancí byla, když gólman hostí (pravděpodobně hrající na černo) pustil míč z ruky, potého zase chytil a my kopali nepřímý kop. Pak ještě Radek sám běžel na gólmana, ale přestřelil.

Po změně stran jsme prohodili seskupení na hřišti. Dopředu se vydali "obránci" Radek, Djedek, Milan a Hezčí Bagr a ostatní bránili. Nicméně efekt to nepřineslo. Šancí bylo málo, finální přihrávka vázla, jediné čeho jsme docílili bylo, že jsme měli častěji míč na kopačkách.
Po deseti minutách to bylo 0:3, když do brejku unikal soupeř, Peki ho stínoval, Soused vyběhl, Soused ukopl míč a Soused dal gól ;-).
Do konce zápasu jsme si opět marně přihrávali, marně se snažili trefit branku a ještě jednou inkasovali. To je vše, přátelé.
Nějaké návrhy? Šachy, kuželky, šipky,....

Soused

Komentář rozhodčího:

Komentář soupeře:

Poločas: 0:2.
Sestava: Soused - Djedek, Radek, Bagr, Milan, Peki, Amur, Mongol, Hezčí Bagr
Branky a asistence: 6.kolo (SO 22.5. 10:00 Děkanka)


Senioři Praha "A" - Tycho de Brahe "B"

0

 

0

V sobotu jsme odehráli bezesporu nejlepší utkání v letošní sezóně. Byť se nám nepodařilo vstřelit branku, tak šancí jsme měli opravdu hodně. Ty největší Hezčí Bagr, který to narval do brankáře, a pak já, který olízl tyč (míčem, nikoliv jazýčkem). No a protože jdu na pivo, tak končím.

Ještě bych přidal, že Hezčí Bagr ještě jednou střílel do protipohybu brankáře. A Starý Bagr neproměnil šanci, kdy jsme na něj 2x řvali ať vystřelí a nic. No a Mongóle, zapomněl jsi na Amurovu tyč, to by ti dal :-).

Mongol a Soused

Komentář rozhodčího: Nezáživné utkání s malým počtem šancí. Domácí hráli zejména taktikou nakopávaných míčů, hosté se pokoušeli o kombinaci, ale chyběla jim finální přihrávka.

Komentář soupeře:

Poločas: 0:0.
Sestava: Soused - Bagr, Hezčí Bagr, Djedek, Radek, Mongol, Amur
Branky a asistence: 7.kolo (SO 29.5. 10:00 Pražačka 1)


Senioři Praha "A" - Viktorčin smích

0

 

2

Možná, že to byl náš druhý nejlepší zápas sezóny (Ten nejlepší byl bezesporu minulý týden na Děkance - prosazuji jako nové domácí prostředí). A to i přesto, že jsme prohráli. Bylo to hlavě tím, že jsme nastoupili v dost improvizované sestavě, ale hráli nadoraz. Soused v bráně, bez ortézy, jenž držel bezmála padesát minut čisté konto, a byť pak dostal hloupější gól a v otevřené obraně druhý, dokázal, že je jasná brankářská jednička. Bagr vzadu jistý, byť občas nepřesný v rozehrávce. Hezčí Bagr střílející z každé pozice a schopný organizátor. Amur, kapitán, a standardně největší bojovník. Bohouš, posila z b-teamu, konečně někdo vysoký. Plech, zmatený a někdy laxní, ale snad snaživý (pokud nebude, tak to vidím bledě). A já - sedmý statečný. Patičky jsem vyměnil za skluzy.
Takže prohra, ale snaha.
Howgh.

Dodatek ke komentáři: Protože tuto sezónu silně postrádám kvalitního spolupivniče, tak jsem zapomněl na Pražačce chrániče. Otevřte fond!

Mongol

Komentář rozhodčího:

Komentář soupeře:

Poločas: 0:0.
Sestava: Soused - Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Amur, Plech, Bohouš "B"
Branky a asistence: 8.kolo (SO 5.6. 10:00 Pražačka 1)


Senioři Praha "A" - FK Alej "B"

1

 

1

Jak se dalo čekat, Alej nebyla z nejsilnějších soupeřů a podle toho taky fotbal vypadal, my nic nepředváděli, oni také ne :-). Celkem nuda, sem tam nějaká ta tyč, nebo břevno ;-).
Pozitivem je, že jsme po 5 hodinách hry dali konečně gól, jmenovitě Amur, který nadvakrát překonal gólmana soupeře. To se stalo cca v 40. minutě. Potom však Alej začala hrát a tlačit. Bohužel vyrovnat se jim podařilo, když si Djedek nešťastně tečoval střelu do branky.
Toto vyrovnání zřejmě znamená, že spadneme do sedmé ligy.

Soused

Komentář rozhodčího:

Komentář soupeře: Opět za pěkného počasí nastupujeme proti soupeři, který taky hraje o sestup, a navíc to nejsou žádný staříci podle názvu, ale jdeme do zápasu potvrdit minulý výsledek z Běchovic. Bohužel, ale nenaplňujeme naše předsevzetí a opět se vracíme na úroveň zápasů před Černým Mostem, a zápas vypadá ne na šestou ligu, ale na osmou, k čemuž přispěli oba soupeři, ale hraje se v klidu, a rozhodčí počítá zápas, alespoň na nastřelená břevna. První břevno dává tradičně nejlepčí hráč zápasu Jéňa ze standartky, což soupeř oplácí v půlce prvního poločasu a stav po první půli je 1:1 na břevna, ale fotbal se hraje na góly a stav je bez branek, velkou šanci měl jen budoucí tatínek Tom, ale bohužel trefil jen golmana. Druhý poločas není lepší a trápení pokračuje, což podtruheje soupeř golem, kdy na potřetí protlačí do brány balon a Senioři dávají góla po třech zápasech, bohužel až do naší sítě. Máme ještě 20 minut na to, udělat něco z výsledkem, ale od inkasovaného gólu se trochu náš výkon zlepšuje, z čehoš pramení náš tlak, Ivánek po závaru nastřeluje břevno z pěti metrů. Góla nakonec dává Tomie, kdy jeho střelu tečuje protihráč do vlastní brány, ale padlo to tam. Poslední tutovku nedá Jéňa, když z otočky golman zmenší úhel, ale rozhočí píská konec. Závěrem je nutné dodat, že remíza je zasloužená, oba týmy nic nepředvedly.

Poločas: 0:0.
Sestava: Soused - Amur, Djedek, Bagr, Hezčí Bagr, Mongol + Bozďa "B"
Branky a asistence:Amur 1:09.kolo (SO 12.6. 10:00 Pražačka 1)


Senioři Praha "A" - SK Libeň

0

 

1

Málem komentář:
Soused: Málem přišel střízlivý, málem udržel čisté konto, málem se mohl připlést ke gólu.
Djedek: Málem necha na hřišti plíce, málem dal gól o tyč, málem po gólu nevstal.
Bagr: Málem přišel včas, málem zkazil vše, málem z něho netáhlo.
Peki: Málem jsme na něj zapomněli, málem se připletl ke gólu, málem nebyl u inkasovaného gólů.
Amur: Málem byl nejlepší, málem pošel alergií, málem si vzal náhradní ponožky.
Karel: Málem patří do Áčka, málem ho zabil míč.
Mongol: Málem si zlomil ruku ve skluzu, málem dostal červenou kartu.

Resumé: Málem jsme remizovali.

Mongol

Komentář rozhodčího: Klidný zápas, ve kterém měla po celý zápas mírnou převahu Libeň, která v úmorném horku těsně před koncem vstřelila vítězný gól.

Komentář soupeře:

Poločas: 0:0.
Sestava: Soused - Bagr, Djedek, Mongol, Amur, Peki + Karel "B"
Branky a asistence: 10.kolo (SO 19.6. 10:00 Pražačka 1)


Senioři Praha "A" - New Jersey Devils "B"

2

 

3

Počasí přímo stvořené pro fotbal, po dlouhé době dva na střídání a mohli jsme začít. V první půli si troufám říct, že jsme měli i více ze hry, ale gól dával bohužel soupeř přesnou střelou z dálky. Po probrání taktiky o poločase jsme chvíli nato dali Karlem z béčka 4 letošní ligový gól..:-) Poté nás soupeř přehrával a měl pár šancí a ze dvou krásných akcí vstřelil dvě branky. Bohužel u třetího gólu se z útoku nikdo nevracel a já s Amurem jsme si tam hráli na kašpárky! Chvíli na to si soupeřův obránce zahrál na Harryho Kewella a strčil ruku do golove střely, následovala červená a penalta. Protože už nám o nic nejde, tak jsme jí nechali kopat Souseda a ten bodlem nezklamal. Co mě nejvíce zklamalo byla naše následující hra v početní převaze. Soupeř měl dvě tutovky a my měli jen "šance" bez pohybu, bez vracení se zpět a prostě lajdácky odchozené! Zpracování na prd, přihrávky na prd, nikdo se neukáže do prostoru, a to že by už popoběhl.. Jako kdyby to v přesilovce mělo přijít samo.. Tudíž jsme prohráli další zápas, ale dali dva góly, což je velký bonus. Příští kolo to vypadá, že budem hrát ve čtyrech, ale budem! Půjdem si přeci kopnout! Kdo může, ať přijde.
A ještě dodatek: "Doplň tam, že prasili zbytečně moc a že rozhodčí rozhodovali divně.. hlavně, že prasili, jsem zapomněl, mam spálený obě nohy... protože tráva strašně spaluje..."

Djedek

A zde naleznete i fotky z utkání!

Komentář rozhodčího: New Jersey byli po většinu zápasu lepším týmem. Hostům se podařilo vstřelit kontaktní gól z penalty, ale nedokázali utkání otočit a tak po zásluze vyhráli domácí.

Komentář soupeře:

Poločas: 0:1.
Sestava: Soused - Bagr, Djedek, Mongol, Tomáš, Peki, Amur + Karel "B"
Branky a asistence: Karel "B" (Djedek) 1:1, Soused 2:311.kolo (SO 26.6. 11:15 Pražačka 2)


Senioři Praha "A" - FC 1869

4

 

4

Na poslední zápas jsme opět měli problém se sejít. A tak jsme sestavu lepili, co se dalo. K prvnímu duelu v sezoně tak poprvé nastoupila Naďa a Bulmen. Oběma tímto děkuji.
Jako bonus nastoupil i náš pradávný hráč Mišel, který přeskočil do futsalu, ale na svůj tým v Hanspaulce nezapomněl ;-).

Od začátku bylo znát relativně uvolněné tempo, neboť jak my, tak soupeř, jsme měli již sestup jistý. První branku dali 1869, když z poza vápna jejich nejlepší střelec vystřelil křížem a o tyč trefil do branky.
Za 15 minut se nám však podařilo to, co za celou sezónu ne, dávali jsme góly ;-). Sice to byly náhoďáky, ale no a co...
Nejprve zaúřadovala Bulmenova šajtle z rohu a pak dvakrát Pekiho hlava po Mišelově autu. Obzvlášť pro Pekiho je to po delší době konečně kýžený střelecký úspěch.

Za stavu 3:1 jsme přestali hrát do obrany a soupeř trestal. Fakt to byla hrůza. Do poločasu FC 1869 ještě otočili na 3:4 v jejich prospěch.
Po změně stran jsme se však nevzdali a zkoušeli vyrovnat. To se nakonec Hezčímu Bagrovi podařilo ... a tak další náš zápas skončil remízou.

Soused

Komentář rozhodčího: Pohledný a ofenzivně hraný zápas, jehož výsledek odpovídá dění na hřišti. Hrálo se ve velkém vedru, takže ve druhé půli už se spíš čekalo na závěrečný hvizd.

Komentář soupeře:

Poločas: 3:4.
Sestava: Soused - Djedek, Hezčí Bagr, Mongol, Peki, Bulmen, Naďa, Michal Resler
Branky a asistence: Bulmen 1:1, Peki (Michal R.) 2:1, Peki (Michal R.) 3:1, Hezčí Bagr (Djedek) 4:4Průběžná tabulka

1. SK Libeň 11 9-1-1 46:14 19
2. Pivní balet 11 8-1-2 38:17 17
3. Hoptajch team 11 8-1-2 59:22 17
4. New Jersey Devils "B" 11 7-1-3 34:24 15
5. FK Alej "B" 11 4-2-5 29:27 10
6. Stýbla Ďáblic 11 4-2-5 24:33 10
7. Viktorčin Smích 11 4-1-6 24:37 9
8. Tycho de Brahe "B" 11 3-3-5 17:28 9
9. PG Sen Černý Most II 11 2-4-5 14:29 8
10. Vozovna Hloubětín "B" 11 3-1-7 15:43 7
11. FC 1869 11 2-2-7 25:41 6
12. Senioři Praha "A" 11 0-5-6 9:20 5

Odečtené body:

Střelci


2 Hezčí Bagr, Peki
1 Tomáš, Amur, Soused, Karel "B", Bulmen