Jaro 2013

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Tabulka a střelci Tabulka na PSMF1.kolo (PO 25.3. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC Alkohol tea

3

5


Tak tohle byl snad nejhorší vstup do utkání za ty roky co hrajeme fotbal. Než jsme se stačili rozkoukat bylo to za 4 minuty 0:3 a Mischel v bráně nás začal upřímně nenávidět. Naštěstí se nám ale podařilo zastavit propad do propasti a aspoň skóre trochu upravit. Po našem autu se dostal ke střele Lupus, ale rána mu vůbec nesedla a možná díky tomu se po odrazu od země skončil míč v šibenici. Za minutu dlouhý Mischelův výkop dribloval soupeřův brankář od brány až narazil na Karla, který mu míč sebral a jeho střelu dorážel do branky Tomáš, který tak zaznamenal svůj první seniorský gól. 8. minuta stav 2:3. celý poločas pak soupeř ostřeloval naší branku ze všech pozic, ale góla jsme dali opět mi. Ke konci poločasu další dlouhý Mischelův nákop, prodloužil na branku Johny a brankář vyrazil míč jen do Karla a bylo to 3:3. Proměnit svou šanci i Peki mohli jsme jít i do vedení.
Bohužel hned na začátku druhé půle jsme dostali další gól. Soupeř rozehrál roh na hráče, který se před rozehráním pohyboval za lajnou a když se vrátil na hřišti nikdo ho nestihl obsadit a bylo to 3:4. Jelikož soupeř změnil brankáře a navíc jsme hráli druhou půli proti větru tak už moc jsme se do dalších šancí nedostali a v závěru dostali další gól. Šanci ke snížení nám v závěru nabídla jedna standartka. Faulovaný Karel sice doletěl až do vápna, ale rozhodčí mu to nespokl a pak Tomáš poslal přímák až za plot.
Soupeř byl celý zápas lepší a tak jsme si prohru zasloužili. Za zmínku možná stojí, že Mongol tentokrát neprasil, možná protože tak jako mi všichni to ani nestíhal.
P.S. v hospodě teď točí nové pivo Rebela a jak jsme usoudili, budeme ho pít jen za trest, když prohrajem a tak snad letos budem vyhrávat co nejvíc.

Bagr

Komentář rozhodčího: Klidné utkání, kde domácí zaslouženě vyhráli.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 3:3
Sestava: Mischel - Lupus, Peki, Bagr, Mongol, Džony, TomTom, Karel
Branky a asistence: Lupus (Bagr) 1:3, TomTom (Karel) 2:3, Karel (Džony) 3:3

2.kolo (PO 8.4. 18:30 Hrabákova 2) - 9.4. 18:00 a 19:15 - DOLME - Hezčí Bagr + Karel


Senioři Praha "A" - K.K.K.

0

 

2


Z mého pohledu asi náš nejtragičtější výkon za poslední dobu. První poločas jsme se prakticky k ničemu nedostali a naopak po přečíslení jednou inkasovali. Vůbec nefungovala rozehrávka (míč jsme hned ztratili), kapitánovy výhozy (nikdo nenabíhal do vápna), Mišelovy výkopy (nikdo nenabíhal do vápna) a hlavně jsme nebyli schopni dodržet disciplínu v bránění. Stávalo se, že dva hráči se sešli u jednoho soupeře, a tak docházelo k přečíslení. Z toho vznikla nejen první, ale i druhá branka.
Je pravdou, že po změně stran jsme začali hrát více fotbal a kombinovat a už se na to dalo dívat, ale zkrátka a dobře, jedna střela mezi tyče za zápas je prostě málo.

Soused

Komentář rozhodčího: Pohledný zápas s technickou hrou obou týmů, hraný v duchu fair-play.
Nejlepší hráč: TomTom

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:1
Sestava: Soused - Lupus, Bagr, Mongol, TomTom, Karel, Hezčí Bagr, Mischel
Branky a asistence:3.kolo (PO 15.4. 18:30 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Blaženka spiders

0

 

2


Průběhem bylo toto utkání identické s tím minulým. První branka obdržena cca v 15. minutě, druhá v 50. minutě. Tentokrát to však bylo z naší strany již mnohem lepší a v úvodu utkání jsme si vytvořili po standardkách i několik šancí. Míč se kolikrát odrážel ve vápně, ale my nebyli schopni ho dopravit do sítě. Největší šanci pak měl Hezčí Bagr, který tváří v tvář gólmanovi střílel nad jeho hlavu, ale ten míč chytil. Za chvíli však udeřilo u nás... to, co jsme nedali z autů my, to dal soupeř. Hozený míč do vápna se od něčí hlavy odrazil tak nepříjemně, že překonal všechny včetně mne :).
Po změně stran už takový výkon z naší strany nebyl, tedy dozadu to celkem fungovalo, ale vpředu jsme nevymysleli zhola nic. Naopak, dostali jsme druho branku, když TomTom stínoval útočníka a ten nějakým ukopnutím asi metr od branky skóroval. A bylo po zápase.
Jo, rozdíl oproti minule byl, že přišel Peki, měl pumpičku a míč. A taky to, že jsme si dali pár piv a pár zelených ;)).

Soused

Komentář rozhodčího: Senioři mohli dát gól pouze náhodou a ta se nekonala, Blaženka celý zápas bez střídání vstřelila 2 branky a o výhru se nemusela příliš obávat.
Nejlepší hráč: TomTom

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:1
Sestava: Soused - Bulmen, Peki, Mongol, Bagr, Hezčí Bagr, Mischel, TomTom
Branky a asistence:4.kolo (PO 22.4. 18:30 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Orosený paragraf

2

 

2


Byl krásný podvečer, skoro 1. máj. Přicházím na Hrabákovu v 18:20 a na zahrádce už je jenom Bulmen, který nazouvá kopačky a Sribi, který dopíjí Plzeň ve skle. Chtěl jsem přijít dřív a slyšet předzápasovej hecing, ale přepadlo mě sraní u OC Chodov, tak jsem musel využít lokální toalety. Sribi dopil ze skla a objednává kelímky. Trošku s podivem jsem neslyšel ono obvyklé „dáme špeka?“, ale nic, řikám si, nebudu to hrotit, třeba si to šetří na poločas...Přicházíme na ochozy, Senioři se rozkopávají, železné ortézy jsou promazány a jak tak pozoruju, dresy, které byly kdysi volné, některým už slouží jako elastický stahovák. Rozhodčí to odpálil a začíná bitva, která se těžko popisuje. První, co se mi zapisuje do paměti je Lupusův aut, Mishel zpracovává a umisťuje balón k tyči. Takhle by to šlo, 1:0. Po chvíli Karel vyzkouší postřeh gólmana (bohužel našeho) a orazítkuje šibenici. Stále 1:0. Soupeř se jeví jako jeden z mála hratelných, to je vše, co si z první půle pamatuju. Poločas 1:0.
O poločase se Sribim posloucháme postřehy ze hry, dopíjíme kelímky a jdu pro další. Sakra, to je divný, poločas a ještě se nezeptal, jestli si dám, přemýšlím na baru….Hra je podobná jako v první půli, náznaky akcí sice jsou, ale zůstává jen u náznaků. Obrana sice spolu mluví, ale i tak stojíme tak nějak blbě. Soupeř to asi přečetl a srovnal na 1:1. Nic se neděje, Senioři se nevzdávají, dneska je obzvlášť vidět, že se chce hrát. Pak přichází zajímavá situace. Odražený míč padá před soupeřovo vápno, Mishel řve „mám“ a skáče do balonu hlavou. „No jo“, řekl si Peki, sice říká „mám“, ale co když to mít „nebude“. Rozhodl se tedy tento zásah pojistit a vyskočil taky. Balon zřejmě netrefil nikdo, ale Mishelovo obočí poznalo, jak je Pekiho palice tvrdá. Po chvíli další nepozornost a prohráváme 1:2, ani jsem to neviděl. Senioři se ale nevzdávají, dneska se prostě chce hrát a teď už alespoň urvat ten bod. Karel kope roh. Peki, který chtěl zřejmě oslavit svůj jubilejní 200. zápas nabíhá od zadní tyče a prudký balon tečuje do sítě. Odměna za nasazení přišla, je srovnáno na 2:2. Pak nějak v té době unikl TomTom, který šel na kisnu sám, ale golman mu jeho dloubák vytáhnul. V závěru mohl ještě rozhodnout Karel, ale otočkou před bránou těsně minul.
Je konec, sbíráme prázdné kelímky a pomalu se odsouváme na zahrádku. U vrat mě dohoní Sribi a říká „dáš si?“

Džony

Komentář rozhodčího: V první půli vyrovnané utkání, ve kterém šli do vedení Senioři. Ve druhé půli převzali iniciativu hosté, šli do vedení, ale domácím se v závěru zápasu podařilo se štěstím vyrovnat. Hráno v duchu fair play.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:0
Sestava: Soused - Peki, Bulmen, Lupus, Bagr, Mischel, Hezčí Bagr, Karel, TomTom
Branky a asistence: Mischel (Lupus) 1:0, Karel 2:25.kolo (PO 29.4. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Dynamo R.U.M. "A"

0

 

2


Na přímý souboj o udržení v šesté lize jsme se sešli v téměř kompletní sestavě. Chyběl jen TomTom a Radek, u kterého máme všichni otazník, zda bude ještě někdy hrát. Už úvodní minuty ukázaly, že půjde především o důraz, hru tělem, souboje, než o kombinační fotbal. Přibližně v desáté minutě zůstal ležet na zemi Peki a skončila tak pro něj sezóna. Pět minut poté zůstal ležet na zemi Mongol a minimálně tento zápas pro něj také skončil. Když se soupeř zbavil opor Seniorů nemohl dlouho trvat bezgólový stav. A také neplatil. Míč propadl k útočníkovi soupeře, obrana jej nepokryla, Soused vyběhl nerozhodně a soupeř šel do vedení. Poločas 1:0.
V druhém poločase se na fotbal už dívat nedalo. Jalové útoky Seniorů, většinou ve dvou hráčích nemohly vést ke vstřelení branky a střely šly většinou metr a více vedle. Fyzické síly ubývaly, fotbal se z naší strany nedostavil, takže byla jen otázka času, kdy soupeř zpečetí své vítězství druhým gólem. Stalo se tak asi pět minut před koncem, kdy se vracel jen Hezčí Bagr a tři protivníci pak jej i se Sousedem rozebrali. Konec 2:0.

Mongol

Komentář rozhodčího: Dynamo vstřelilo v každém poločase po gólu a zaslouženě zvítězilo. Na rozdíl od Seniorů si dokázalo vypracovat několik pohledných akcí. Senioři hrozili závary po dlouhých autech do vápna, ale bez úspěchu.
Nejlepší hráč: Lupus

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:1
Sestava: Soused - Peki, Bulmen, Lupus, Bagr, Hezčí Bagr, Džony, Mongol, Mischel, Karel
Branky a asistence:6.kolo (PO 13.5. 18:30 Hrabákova 2) - 14.5. 18:30 a 19:45 - HRAB2 - TomTom + Lupus


Senioři Praha "A" - Pirelli

2

 

5


Kráva má perlustraci. Zelená houba dojí telefon. Rádoby vtipný zednář pohltil tmu. Hodinářovo svědomí tmelí ostrov. Kalendář překročil literaturu.

Tak těmito větami se dá charakterizovat další utkání Seniorů Praha. Tj. nic neříkající, nesmyslný, krátký zmatek.
• Opětovná neorganizace především v obraně
• Nevracení se
• Útočení v málo lidech
Nedá se nic dělat, ani komentář k utkání nebude lepší.

Mongol

Komentář rozhodčího: Utkání plné nepřesností, vyhráli lepší hosté.
Nejlepší hráč: Mischel

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:2
Sestava: Soused - Bagr, Bulmen, Lupus, Hezčí Bagr, Karel, Mischel
Branky a asistence: Mischel (Hezčí Bagr) 1:2, Karel (Bulmen) 2:27.kolo (PO 20.5. 18:30 Hrabákova 2) - 21.5. 18:00 a 19:15 - SCBEC - Mischel + Peki


Senioři Praha "A" - FC England United

5

 

2


Pod skvělým trenérem Mongolem šlapal tentokráte tým Seniorů, tak jak měl a předvedl nejlepší výkon v sezóně a první výhru. Přestože soupeř nebyl špatný, po technické stránce dobře vybavený a dva góly dal zaslouženě, tak na naší agresivní hru, plnou střel nestačil.
Góly padaly většinou po rychlých kombinacích, což je v této sezóně novinka. Napadání bylo pohotové, jen stále organizace při bránění a důsledné pokrytí při vracení nebylo ještě zcela v pořádku. Individuálně není potřeba nikoho vyvyšovat, neb jsme fungovaly jako tým, a tak to má být.

Mongol

Komentář rozhodčího: Pohledné utkání v dobrém tempu a s minimem faulů, zaslouženě vyhráli hosté.
Nejlepší hráč: Mischel

Komentář soupeře:  

Poločas: 3:2
Sestava: Mischel - Bagr, Džony, Bulmen, Hezčí Bagr, Karel, Lupus,
Branky a asistence: Karel (Džony), Bulmen (Džony), Lupus (Bulmen), Hezčí Bagr (Mischel), Bulmen (Lupus)8.kolo (PO 27.5. 18:30 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - FC Pekárny United

0

 

4


Nejlepší soupeř v této sezóně od první minuty převzal pomyslnou taktovku do ruku a diktoval tempo, nasazení, góly. Jak poznamenal Bulmen: „Jejich nejhorší hráč je minimálně o třídu lepší, než náš nejlepší hráč.“ Trochu jsme pozměnili sestavu. Do brány se vrátil Soused, v obraně absentoval Lupus a zkusili jsme možnou novou posilu Tomáše. Přestože Soused pochytal dost střel, k šancím jsme se také dostali, tak o výsledku bylo rozhodnuto od prvního doteku míče. Jednoduše – neměli jsme nárok na úspěch, ale ostudu jsme neudělali a všichni se snažili jako v předchozím, vítězném zápase.

Mongol

Komentář rozhodčího:
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:2
Sestava: Soused - Bulmen, Bagr, Džony, Karel, Hezčí Bagr, Mischel, Tomáš
Branky a asistence:9.kolo (PO 3.6. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - F.C.K.

0

 

5


Krátký shrnutí:
- hřiště - strašný... tvrdý jak šutr a umělka = koberec s pískem...
- počasí - strašný, nikde kouska stínu a vedro jak hovado...
- fotbal:
s jednim na střídání se tohle nemohlo podařit, v tomhle počasí, navíc jak jsem avizoval, na plicích mi sedí alergie, takže si permanentně připadám, že jsem zrovna složil vlak s uhlím... nebyl sem tam ani do počtu, spíš na obtíž - tim spíš, že se mi po 10 minutách udělaly na nohách parádní puchejře, který po dalších 5 minutách šly pa... a v tom všem se mrmlal ten všudypřítomnej písek... z mýho pohldu - nejhorší zápas sezóny, z mýho pohledu na ostatní - kluci odvedli vskutku heroickej výkon, za zmínku stojí Chlad, kterej má asi troje plíce a při tom všem zvládl ještě pořvávat, dirigovat a nutit nás alespoň trochu do fotbalu...

Lupus

Komentář rozhodčího: Poklidné utkání v režii vítězů, odpovídající panujícím teplotám.
Nejlepší hráč: Tomáš Ch.

Komentář soupeře:  

Poločas:
Sestava: Mischel - Bagr, Lupus, Hezčí Bagr, Karel, Tomáš Ch.
Branky a asistence:10.kolo (PO 10.6. 18:30 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - RAF Jinonice

2

 

1


Z Radeckého deníku jsme se například dozvěděli, že mu na otázku, co je ve vojenském umění nejdůležitější, odpověděl Alexandr Vasiljevič stručně: „Přesila."

A tak tomu bylo i v prvním poločase tohoto utkání ;)).

Soused

Komentář rozhodčího: Jinonice pouze ve 4+1 nestačili na v pohodě hrajícího soupeře.
Nejlepší hráč: Lupus

Komentář soupeře:  

Poločas: 2:0
Sestava: Soused - Bulmen, Lupus, Bagr, Mischel, Džony, Karel, Hezčí Bagr, Tomáš
Branky a asistence:

Karel (Mischel) 1:0, Džony (Tomáš) 2:0

11.kolo (PO 24.6. 18:15 Stodůlky)


Senioři Praha "A" - FC Greenhorns

5

 

10


Co říct k takovému zápasu? Zahráli jsme si, a to je hlavní ;-).
Na konci světa (Stodůlky) pršelo jako kdekoliv jinde. Hřiště bylo pohledné, tak akorát velké a nás bylo pět. Na druhé straně se rozhýbávali "zelenáči" - tedy partička deseti kluků do 25 let, kteří evidentně hrají velký fotbal. I když jsme se nakonec dočkali šestého (KarelKa), tak nám bylo jasno, že hlavní je - nedostat moc velký nářez.
Taktika byla jasná, nehonit se, chodit dlouho pro míče, však to znáte. Taktika vzala za své zhruba po pěti minutách, kdy se po vyražené střele dostal k míči soupeř a z deseti metrů vypálil něco, za čím jsme se ani nestihli otočit ;-). Druhý gól už ani nevím jak padl, ale jo, už vím, o tyčku do protipohybu. Pak jsme nečekaně snížili na 1:2 - Lupus házel aut (klasika) a Hezčí Bagr proměnil šanci. Tím jsme je asi trochu rozdráždili, a tak zapnuli na vyšší obrátky - za chvíli to bylo asi 1:5. Do poločasu ještě snížil Karel, když dal svůj první gól hlavou - tuším, že zase po autu.
Do poločasu to nakonec bylo krásných 2:7.
Po změně stran soupeř trochu polevil, respektive spíše střílel méně nebezpečně, a tak jsme vytáhli zbraně my, tedy alespoň do té míry, že druhý poločas skončil remízou 3:3. Góly dali Lupus, TomTom a Lupus. Zejména třetí Lupusův byl výstavní. Opravdový gól z půlky - tedy za půlkou ;)).
A to je asi tak vše... kluci si zaběhali, zastříleli, já si zachytal, co si víc přát.

Soused

Komentář rozhodčího:
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 2:7
Sestava: Soused - Bagr, Lupus, Karel, TomTom, Hezčí Bagr
Branky a asistence:

Hezčí Bagr (Lupus) 1:2, Karel (Hezčí Bagr) 2:5, Lupus (TomTom) 3:7, TomTom (Karel) 4:9, Lupus (Bagr) 5:10

Průběžná tabulka

1. FC Pekárny United 11 7-3-1 48:15 17
2. F.C.K. 11 6-3-2 32:19 15
3. FC England United 10 6-1-3 30:24 13
4. RAF Jinonice 10 5-1-4 17:20 11
5. Dynamo R.U.M. "A" 11 5-1-5 21:36 11
6. FC Greenhorns 11 5-1-5 31:29 10
7. FC Alkohol Tea 10 3-4-3 18:23 10
8. K.K.K. 11 3-4-4 20:22 10
9. Orosený paragraf 10 3-3-4 24:31 9
10. Pirelli 11 3-2-6 29:34 8
11. Blaženka spiders 11 3-2-6 23:27 8
12. Senioři Praha "A" 11 2-1-8 19:40 5


Střelci


6 Karel
4 Lupus
2 Mischel, Bulmen, Hezčí Bagr, TomTom
1 Džony