1.kolo (PO 20.3. 19:15 Hrabákova 3)

Senioři Praha "A" - PFC Kodymka "B"

2

1

Zdecimovaní po zimě, jsme se opět sešli na Hrabákové, kde nás čekal první zápas po našem návratu do 8. ligy. S naším již tradičním soupeřem PFC Kodymka (šestý vzájemný zápas). Díky tréninku byl zbytek našeho mužstva výborně fyzicky připraven, a jelikož měl soupeř podobný problém se sestavou, odehráli jsme vyrovnaný 1. poločas, ve kterém se nestalo nic, o čem by se dalo napsat alespoň několik vět.
Druhý poločas se podobal tomu první, a když už to vypadalo, že to skončí 0:0, tak se nám přece jen podařilo dát branku. Lupus nakopl míč na Mongola a ten konečně trefil branku 1:0. Bohužel jsme se moc dlouho neradovali a bylo to 1:1.
Nakonec jsme se, ale z vítězství radovali mi. Rozhodčí byl na naší straně a tak soupeř neměl šanci tři na jednoho a hlavně Lupus nedostal červenou. Faul to sice byl, ale tresňák kopl soupeř nad bránu a z následné rozehrávky jsme dali gól.
Chladův výkop tečoval temenem hlavy Hezčí Bagr a bylo to.

Bagr

Komentář rozhodčího: Utkání průměrné úrovně, ve kterém dokázal hostující tým zvítězit.

3

Sluníčko, teploučko, dětičky, Gambáček, Kozlíček, idylka. Sedíme s Pekim na lavičce a v paprscích jarního slunce si s úsměvem předáváme příjemnou náladu. Přichází rozradostněný Bulmen, který se nemohl minulý týden zúčastnit, postupně přiskakují Bagříci, s frajerskými brýlemi Chládeček, ze zácpy uvolněný Lupus, a v brance se protahuje brankářská dvojka Karel, protože s Mišelovou nohou to nevypadá úplně dobře. Soupeř je tu také, rozhodčí, který sebou vzal i starou, taky. Úvodní hvizd a začíná utkání.

Samozřejmě hned ztrácíme míč, Chládek zmatkuje a potvrzuje skryté myšlenky všech, že to nebude fotbal, ale kopaná. S nadějí, že na obou stranách. Nezvykle popíši nejprve gólové situace. Náš gól byl ten nejtypičtěji seniorský, tj. dlouhý nákop, temeno hlavy Hezčího Bagra a gól. Gól soupeře v prvním poločase pak vznikl tak, že sice neproběhlo vhození autu zcela v souladu s pravidly, ale místo abychom hráli, tak jsme nechali hráče dojít, ano dojít, ne doběhnout, metr za vápno a ten prostřelil středem Bagra v bráně. V druhém poločase soupeř přidal druhý gól po rohu, kdy jsem nezachytil náběh jednoho protivníka, a ten pohodlně zblízka hlavou zavěsil. Třetí gól pak byl jako před kopírovací papír prvního gólu, akorát místo Bagra byl prostřelen Peki. Mimo gólů to byla holomajzna nejvyššího stupně, a protože soupeř měl dva, tři celkem slušné hráče, tak na úspěch bychom potřebovali víc makat, být přesní, potažmo mít v bráně Mišela, vepředu Tomáše a ideálně ve středu hřiště Pepého, který by tvrdil muziku, což nám také scházelo. Přestože jejich gólman uměl jen sbírat dlouhé míče, tak jsme přesně tohle pro něj měli přichystané. Víc jsme nepředvedli, když jsme chtěli kombinovat, byla z toho ztráta a šance soupeře.

Pokud vám přišlo zvláštní, že první gól (a druhý) obdržel Bagr a třetí Peki, přestože začínal zápas v bráně Karel, vězte, že v páté minutě došlo ke zranění, které se zřejmě dostalo na první místo v seniorských bolístkách. Nezaviněná srážka před vápnem stála Karla silně naraženou ruku, prasklou kůstku na lebce za okem, drobné krvácení do mozku a pobyt v nemocnici. Peki pak vystřídal Bagra v bráně jednak proto, aby si Bagr zaběhal po hřišti, protože měl dost sil, a pak Peki už se pomalu nemohl hýbat, což bylo důsledkem natržených svalových vláken v oblasti břicha nebo spíš boku.
Jak to krásně začalo, tak to hnusně dopadlo. Trojice nejvěrnějších alespoň zavřela hospodu, a já si pak tematicky po půlnoci doma pustil film Kopytem sem, kopytem tam.

1

Díky rozsáhlé marodce na pozici gólmanské jsme za poslední rok v brance již vystřídali Mischela, Souseda, Bagra, Karla, Pekiho - a teď přišla řada na šestého v řadě - Mongola. A stálo to za to ;-). K utkání jsme navíc nastoupili v šesti lidech, tedy bez střídání.
Začali jsme aktivněji než soupeř a ve druhé minutě jsme měli první šanci, kdy Tomáš poslal centr před vápno, Hezčí Bagr popostrčil na Ošklivějšího Bagra a ten z hranice vápna z otočky mířil kolem levé tyče. Za pár minut jsme však mohli prohrávat, neboť ve skrumáži ve vápně nakonec vydoloval míč soupeř a střílel k levé tyči - ještě, že tam stál jejich útočník, který střelu vyblokoval ven z branky :-). Poté se hra tak nějak "plácala" sem a tam, a za další zmínku stojí naše obvyklá "silná stránka" roh na půlce soupeře a ztracení míče. Tentokrát to dopadlo dobře, neboť Hezčí Bagr vyvinul neočekávanou rychlost, že soupeře ještě před vápnem dostihl :-). Minutu před koncem jsme po přímáku prohrávali, když soupeř trefil boční síť, ale rozhodčí trval na svém, že to byl gól. Naštěstí se to podařilo uhádat, a tak za stavu 0:0 musím konstatovat, že se žádné vyslovené gólovky nekonaly a že Mongol si skoro nesáhl na míč... a když o tom tak přemýšlím, nesáhl si na něj ještě dlouho :-D.
Při rozehrávce na startu druhé půle jsme měli ve středovém kruhu zkušený tandem Bagříků a stejně jsme míč vzápětí ztratili. Míč se přece jenom dostal k Lupusovi, který mocným odkopem jal se vyřešit tuto situaci. Jenže trefil útočníka před sebou, od něhož se míč odrazil a doslova se kutálel do branky. To celé probíhalo ve vzdálenosti tak pět metrů před vápnem. No a pak to přišlo - famózní zákrok večera - respektive pokus o něj. Mongol nás všechny chtěl přesvědčit, že pouhým svým pohledem dokáže vytlačit míč, pro který by se jinak stačilo shýbnout, pohnout palcem na noze, natáhnout ruku...a bohužel ani jeho orlí zrak, ani jeho nohy laňky, ani jeho ruka šmátralka - prostě nic. A tak se Rudý teror mohl radovat z vedoucího gólu!
No a hra pak zase probíhala v zajetých kolejích, nějaké drobné šance byly, ale nic zvláštního až v 45. to přišlo - vyrovnání. Po Tomášově autu si naběhl Lupus na míč a hlavou zavěsil do zcela prázdné branky. I soupeři totiž měli mezi tyčemi hrdinu pondělní noci! Ten totiž odešel k tyčce, nevím co tam šel dělat, snad sbírat vajgly, ale každopádně nechal branku zcela zcela volnou, a tak se kapitán trefil a srovnal na 1:1. Teprve teď se začal hrát pořádný fotbal, objevilo se hodně šancí a většinu z nich jsme měli na kopačkách my. Jenže prostě štěstí nepřálo. Za zmínku stojí zejména akce, kdy starší Bagr sklepával do běhu Hezčímu a ten trefil pěkně bránu, jenže zasáhl jeden z obránců. Prostě remízový zápas.

Soused

Komentář rozhodčího: Senioři využili svých zkušeností a i přes nemožnost střídání odehráli vyrovnanou partii. Zasloužená remíza.

1

Vše začalo příchodem Lupuse z šatny, který dotáhl chmurné myšlenky na prorážku. Sdělil nám, že soupeř vede mluvu o tom, jak někde v divizi někdo z nich ukopal postup.
Jeho slova se začala skoro potvrzovati, když protivník začal běhat a mi klasicky koukali na běhavější, mladší ale o to blbější protihráče. Fortuna tomu chtěla, že tito zlý a ubrečený chlapci začínali zažívat jejich největší dosavadní noční můru. Pokud je to odradí od fotbalu tak nám mohou jejich budoucí soupeři posílat bečky piva a peníze na účet.
Tím, že první branka padla do jejich sítě, byl ráz zápasu určen. Chladič pěknou ranou obstřelil zeď a panáčkové čuměli :)) Druhá půle začala smolně, když se jim podařilo prostřelit Mongola ranou k tyči. To ale bylo vše, na co se kromě brečení a hloupých faulů zmohli. Na svou stranu jsme zápas strhli kolem 50 minuty. Po útoku Lupuse se míč odrazil k Hezčímu Bagrovi a ten se do toho opřel tak, jako kdyby vykopával od brány, ale bylo to tak z 5 metrů. Podle jeho slov to mělo být buď do brány, nebo do tlamy brankáře. Naštěstí z toho byla šiběnice :)) V tu chvíli soupeř začal vinu za svůj tragický výkon házet na rozhodčího, což mělo za následek žlutou kartu pro dementa, co minutu před tím než to udělal řekl, že to do rozhodčího napálí. Naštěstí se asi ze 4 metrů netrefil, i když to šlo dost blízko hlavy rozhodčího. To mělo odezvu i u nás. Začali jsme s nima diskutovat, že to je fakt dement. Jejich bezzubou snahu alespoň vyrovnat utnul Tomáš krásným gólem, na který mu nahrál sám soupeř. A tak to pro nás skončilo moc sladkou výhrou. Sláva nám