Senioři Praha "A" - FC Kaizer chefs

1

0

Konečně to zase vypuklo. Přes zimu bylo největší soustředění společné radování se na Bulmenově oslavě čtyřicátých narozenin a již tradiční fotbal 2v2 s okopáváním Pekiho koulí.

Kapitán a nejzkušenější jádro týmu se nejprve sešlo v hospodě, následovala obhlídka terénu pokrytého ledem a sněhem, a protože bylo vše v pořádku mohla začít nabalovaná, tj. oblékání nekonečně mnoho vrstev, jelikož jaro přišlo až den poté. První zápas nemohl přijít Tomáš, kterého bychom stejně šetřili na kvalitnější terén, aby mohl naplno prodat svoji techniku a rychlost. Z pracovních důvodů byl omluven také Bulmen a jeho stín, staronová posila Vitas. Z fanoušků se dostavil pouze Chladův potomek, nakolil dobrovolně nevím, ale určitě nemohl mít lepší program než sledovat obtloustlé staré pány s jejich marnou snahou vypadat u sportování alespoň minimálně směšně.

Soupeř vypadal mladě a atleticky, rozhodčí zkušeně a pohodově, takže když ještě naposledy zmíním těžký terén a jedno nesvítící světlo, mohlo propuknout to, na co jsme čtvrt roku byli všichni natěšení.

Celkově zápas vypadal z naší strany nadstandardně dobře. Nedělali jsme s jednou výjimkou nějaké kraviny, poměrně slušně běhali a napadali soupeře, v drtivé většině jsme se také zodpovědně vraceli, bránili a soupeře se pokusili nepouštět do koncovky. Kromě Chlada fungovalo dobře i střídání. Co se týče naší ofenzivy, v prvním poločase mohu neskromně, ale pravdivě napsat, že nejpohlednější byla má individuální akce s kličkami ala Messi a s předložením balónu do stoprocentrní šance Proužkovi. Ten uklidil míč povedenou placírkou k tyči, bohužel z té strany, kde se o gólu bavit nemůžeme. V druhém poločase jsme byli ještě více nebezpečnější, a také z toho byl jediný gól utkání. Po chybě soupeře se dostal míč k rozeběhnutému (ano, čtete správně) Hezčímu Bagrovi, kterého už nikdo nechytil a se svým střeleckým instiktem byl gól jasný důsledek jeho běhu, jenž měl nezpochybnitelné stopy pohybu slavného Žlababy. Z festivalu neproměněných šancí zmíním asi deset pěkných, ale nepřesných Lupových hlaviček, Pekiho střelu do prázdné brány, žel rychlostí hlemýždího couvání, zakončení v pádu Hezčího Bagra, kde se dala i pískat penalta (samozřejmě potom, co už míč dávno napálil do autu), Chladova dělovka do břevna nebo konečně mnou milimentrově přesně umístěná penalta, kdy však brankář předvedl gepardí skok a potvrdil, že penaltu by mělo na sněhu kopat největší kopyto a ne technicky nadstandardně vybavený hráč. Vrátím se ještě k té jediné kravině, kdy si naše defenzivní trio nakrátko rozehrálo natolik bez rizika, že z toho bylo zakončení do prázdné brány, přesněji napsáno zakončení do keřů vedle prázdné brány.

Takže výhra, pivo, jdeme na postup, Senioři Praha olé.

Mongol

Komentář rozhodčího: Kaizer byl na těžkém terénu o kousek fotbalovější, jejich snažení Senioři odvraceli pečlivou obranou. Utkání bylo o jedné brance, kterou z brejku zkušeně vsítil Kňap. Slušně odehraný zápas z obou stran.
Nejlepší hráč: Lupus

Komentář soupeře:

Poločas: 0:0
Sestava: Mischel – Lupus „c“ – Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Peki, Chlad, Gogo, Proužek
Branky a asistence: Hezčí Bagr 1:0

2.kolo (PO 26.3. 18:00 Hrabákova 2)

Senioři Praha "A" - Lipnice

3

2

Tak jsme znechutili fotbal dalšímu týmu ve strukturách PSMF. Zápas měl být ve znamení velkého comebacku Vitase, ten se ale nekonal, protože on sám dopadl, jak Rosický ve Spartě. Navíc se v průběhu týdne přetrénoval Mongol, a tak jsme měli pouze dva na střídání. Proti nám stál opět mladší, rychlejší, fotbalovější, běhavější, hubenější soupeř. Nicméně byli jsme to mi, pražští otužilci, co dali první gól. Gogo do sebe vcucnul Mischelův výkop, přihrál na Hezčího Bagr, a ten stejně jako v první zápase, dal gól. Dlouho jsme se neradovali, chybu v obraně ještě zahránil Mischel v brance, ale z následného rohu se k zadní tyčce trefil Lupus. Druhý gól padl po střele od lajny, střela přes Chlada skončila opět u té samé tyčky. Do poločasu se nám podařilo vyrovnat. Gogo hodil dlouhý aut za obranu a Lupus se trefil na 2:2, i díky tomu, že si stejnou situaci předtím jednou vyzkoušel a míč pak skončil až v hospodě. Ve druhé půli jsme se už hlavně bránili a doufali že ubráníme remízu, pak ale ke konci se Pekimu s Hezčím bagrem podařilo zablokovat rozehrávku soupeře a soupeř poznal, že není potřeba kopat placírkou nebo nártem, pokud bodlem trefíte horní roh branky i z deseti metrů. Šťastná to výhra 3:2.

Bagr

Komentář rozhodčího: Vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro Seniory. Ti si k vítězství pomohli dobrou organizací hry. Hosté byli sice běhavější a techničtější, na body to ovšem nestačilo.
Nejlepší hráč: Hezčí Bagr