Podzim 2017

Tabulka a střelci
Tabulka na PSMF1.kolo (PO 19.3. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC Kaizer chefs

1

 

0


Konečně to zase vypuklo. Přes zimu bylo největší soustředění společné radování se na Bulmenově oslavě čtyřicátých narozenin a již tradiční fotbal 2v2 s okopáváním Pekiho koulí.

Kapitán a nejzkušenější jádro týmu se nejprve sešlo v hospodě, následovala obhlídka terénu pokrytého ledem a sněhem, a protože bylo vše v pořádku mohla začít nabalovaná, tj. oblékání nekonečně mnoho vrstev, jelikož jaro přišlo až den poté. První zápas nemohl přijít Tomáš, kterého bychom stejně šetřili na kvalitnější terén, aby mohl naplno prodat svoji techniku a rychlost. Z pracovních důvodů byl omluven také Bulmen a jeho stín, staronová posila Vitas. Z fanoušků se dostavil pouze Chladův potomek, nakolil dobrovolně nevím, ale určitě nemohl mít lepší program než sledovat obtloustlé staré pány s jejich marnou snahou vypadat u sportování alespoň minimálně směšně.

Soupeř vypadal mladě a atleticky, rozhodčí zkušeně a pohodově, takže když ještě naposledy zmíním těžký terén a jedno nesvítící světlo, mohlo propuknout to, na co jsme čtvrt roku byli všichni natěšení.

Celkově zápas vypadal z naší strany nadstandardně dobře. Nedělali jsme s jednou výjimkou nějaké kraviny, poměrně slušně běhali a napadali soupeře, v drtivé většině jsme se také zodpovědně vraceli, bránili a soupeře se pokusili nepouštět do koncovky. Kromě Chlada fungovalo dobře i střídání. Co se týče naší ofenzivy, v prvním poločase mohu neskromně, ale pravdivě napsat, že nejpohlednější byla má individuální akce s kličkami ala Messi a s předložením balónu do stoprocentrní šance Proužkovi. Ten uklidil míč povedenou placírkou k tyči, bohužel z té strany, kde se o gólu bavit nemůžeme. V druhém poločase jsme byli ještě více nebezpečnější, a také z toho byl jediný gól utkání. Po chybě soupeře se dostal míč k rozeběhnutému (ano, čtete správně) Hezčímu Bagrovi, kterého už nikdo nechytil a se svým střeleckým instiktem byl gól jasný důsledek jeho běhu, jenž měl nezpochybnitelné stopy pohybu slavného Žlababy. Z festivalu neproměněných šancí zmíním asi deset pěkných, ale nepřesných Lupových hlaviček, Pekiho střelu do prázdné brány, žel rychlostí hlemýždího couvání, zakončení v pádu Hezčího Bagra, kde se dala i pískat penalta (samozřejmě potom, co už míč dávno napálil do autu), Chladova dělovka do břevna nebo konečně mnou milimentrově přesně umístěná penalta, kdy však brankář předvedl gepardí skok a potvrdil, že penaltu by mělo na sněhu kopat největší kopyto a ne technicky nadstandardně vybavený hráč. Vrátím se ještě k té jediné kravině, kdy si naše defenzivní trio nakrátko rozehrálo natolik bez rizika, že z toho bylo zakončení do prázdné brány, přesněji napsáno zakončení do keřů vedle prázdné brány.

Takže výhra, pivo, jdeme na postup, Senioři Praha olé.

Mongol

Komentář rozhodčího: Kaizer byl na těžkém terénu o kousek fotbalovější, jejich snažení Senioři odvraceli pečlivou obranou. Utkání bylo o jedné brance, kterou z brejku zkušeně vsítil Kňap. Slušně odehraný zápas z obou stran.
Nejlepší hráč: Lupus

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:0
Sestava: Mischel – Lupus „c“ – Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Peki, Chlad, Gogo, Proužek
Branky a asistence: Hezčí Bagr 1:0

2.kolo (PO 26.3. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Lipnice

3

 

2


Tak jsme znechutili fotbal dalšímu týmu ve strukturách PSMF. Zápas měl být ve znamení velkého comebacku Vitase, ten se ale nekonal, protože on sám dopadl, jak Rosický ve Spartě. Navíc se v průběhu týdne přetrénoval Mongol, a tak jsme měli pouze dva na střídání. Proti nám stál opět mladší, rychlejší, fotbalovější, běhavější, hubenější soupeř. Nicméně byli jsme to mi, pražští otužilci, co dali první gól. Gogo do sebe vcucnul Mischelův výkop, přihrál na Hezčího Bagr, a ten stejně jako v první zápase, dal gól. Dlouho jsme se neradovali, chybu v obraně ještě zahránil Mischel v brance, ale z následného rohu se k zadní tyčce trefil Lupus. Druhý gól padl po střele od lajny, střela přes Chlada skončila opět u té samé tyčky. Do poločasu se nám podařilo vyrovnat. Gogo hodil dlouhý aut za obranu a Lupus se trefil na 2:2, i díky tomu, že si stejnou situaci předtím jednou vyzkoušel a míč pak skončil až v hospodě. Ve druhé půli jsme se už hlavně bránili a doufali že ubráníme remízu, pak ale ke konci se Pekimu s Hezčím bagrem podařilo zablokovat rozehrávku soupeře a soupeř poznal, že není potřeba kopat placírkou nebo nártem, pokud bodlem trefíte horní roh branky i z deseti metrů. Šťastná to výhra 3:2.

Bagr

Komentář rozhodčího: Vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro Seniory. Ti si k vítězství pomohli dobrou organizací hry. Hosté byli sice běhavější a techničtější, na body to ovšem nestačilo.
Nejlepší hráč: Hezčí Bagr

Komentář soupeře:  

Poločas:  
Sestava: Mischel – Lupus „c“ – Bagr, Hezčí Bagr, Peki, Chlad, Gogo, Proužek
Branky a asistence: Hezčí Bagr (Gogo) 1:0, Lupus (Gogo) 2:2, Hezčí Bagr (Peki) 3:2

3.kolo (PO 9.4. 18:00 Hrabákova 3)


Senioři Praha "A" - Medvědi "B"

2

 

3


I ta nejdelší série jednou skončí a ta naše skončila už po dvou zápasech. Jediné co nás může těšit, že ani takový klub jako Sparta neměla letos delší. Už od začátku bylo jasné že nás čeká další upracovaný zápas, kdy se s míčem moc nepotkáme a většinou ho uvidíme když nám bude lítat nad hlavou. I tak se nám podařilo jít dovedení, když se trefil hlavou Peki. Soupeř pak zápas otočil dvěma góly po standartkách. Rozehrál vždy na volného hráče, který nedal Michelovi šanci. Třetí gól jsme dostali při naší hurá hře nahoru dolu ve snaze vyrovnat. Za nás už jen korigoval Karel, kterého jsme pozvali speciálně na tohoto soupeře, protože se mu na podzim proti němu dařilo.

Bagr

Komentář rozhodčího: Utkání plné nakopávaných míčů rozhodl tvořivý hráč domácích s číslem 6. Zasloužená výhra více kombinačních Medvědů.
Nejlepší hráč: Chlad

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Mischel – Lupus, Bagr, Bulmen, Karel, Peki, Chlad, Gogo, Proužek
Branky a asistence: Peki (Chlad) 1:0, Karel (Proužek) 2:3

4.kolo (PO 16.4. 18:00 Hrabákova 3)


Senioři Praha "A" - PFC Kodymka "B"

0

 

0


x

 

Komentář rozhodčího: Oba týmy šetřily míč a zakončení akcí nevedlo k vítězství ani jedné strany. Remíza je maximum pro oba celky.
Nejlepší hráč: Hezčí Bagr

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:
Sestava: Mischel - Lupus, Hezčí Bagr, Peki, Chlad, Bulmen, Gogo, Proužek, Michal
Branky a asistence:  

5.kolo (PO 23.4. 18:00 Hrabákova 3)


Senioři Praha "A" - Prague City

1

 

2


Letošní počet odpadnuvších se každým odehraným kolem zvyšuje a tak jsme byli velmi mile překvapení, že letos poprvé dorazil i Tomáš. O soupeřích toho radši psát moc nebudu. Do vedení jsme se dostali mi. Ukázalo se, že Michal je kvalitní posila a po je autu nás hlavou dostal do vedení Hezčí Bagr. Pak jsme i během druhé půle docela v pohodě hlídali nízký náskok a měli i šance přidat druhý gól. Vždy po přesných michelových výhozech Tomáše vychytal brankář a mě se ani nepodařilo trefit branku. Bohužel jsme za to zaplatili. Jednou jsem zkusili rozehrát trochu konstruktivně, ale o míč jsme přišli a soupeř situaci 3 na 1 proměnil. Na 1:2 jsme dostali v posledních vteřině po rohu. P.S. Chlad ještě trefil v první půli z trestného kopu tyč.

 

Komentář rozhodčího: Vyrovnané utkání, rozhodli hráči Prague City povedeným závěrem.
Nejlepší hráč: Chlad

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:0
Sestava: Mischel - Bagr, Hezčí Bagr, Tomáš, Peki, Chlad, Gogo, Proužek, Michal
Branky a asistence: Hezčí Bagr (Michal) 1:0

6.kolo (PO 30.4. 17:45 Mikulova 1)


Senioři Praha "A" - Zelení študáci

0

 

6 (kont.)


 

 

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas:  
Sestava:  
Branky a asistence:  

7.kolo (PO 14.5. 18:00 Hrabákova 3)


Senioři Praha "A" - TJ Veselá kráva

0

 

4


Tu hrůzu jsem viděl, ale nezapsal. Tedy zapsal, ale bohužel jsem přišel o telefon, tak nemám poznámky. Proto jen pár slov k zápasu a zbytek uvidíte v galerii níže.
Soupeř s logem známého sýra na prsou byl fotbalovější, to by nebylo nic divného, ale měl na noze to, co mi ne - prostě mu tam vše padlo. A střely to byly pěkné a koukatelné.
Hned první gól padl poté, co si Hezčí Bagr s Pekim v obraně hůře pokryli útočníky - byli od nich metr daleko - ti využili volného prostoru a hezkou střelou přes obránce nedali Mischelovi k tyči šanci. Na 2:0 si nepamatuji, na 3:0 jsme propadli v obraně a Hezčí Bagr stínoval mezi třemi útočníky a Mishelovi prošla střela pod nohou. Čtvrtý gól byl také nějaký pěkný, ale už nevím. Prostě technicky byli lepší, ale hlavně uměli vystřelit a to my ne. A když k tomu přičteme nedůraznou obranu - chyběly dva základní stones Cold and Wolf, tak to prostě nešlo. Jediné pořádné šance měl Proužek, ale toho gólman bravurně vychytal.

Soused

Komentář rozhodčího: Jednoznačné utkání pro hosty.
Nejlepší hráč: Peki

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:3
Sestava: Mischel - Peki, Hezčí Bagr, Bulmen, Proužek, Tomáš, Michal, Bagr
Branky a asistence:  

8.kolo (PO 21.5. 19:15 Tempo)


Senioři Praha "A" - Vysmátí zajíci "B"

2

 

9


Už se to stává takovou malou detektivkou komu ještě drží zdraví a kdo z nás dorazí na zápas. Kromě všech těch dlouhodobých marodů, nemoc sklátila i Michala a na poslední chvíli se omluvil i Bulmen tak nás bylo celou dobu o jednoho míň.
Snaha vydržet co nejdéle bez inkasované branky vzala za své hned na začátku, kdy jedna zpětná přihrávka mířila na hráče co nebyl zrovna na hřišti a tak Mischel poprvé lovil míč z naší branky. Do půle jsme dostali ještě dva góly a i když jsme se prokombinovali k několika šancím bylo poločasové skore 0:3.
Ve druhé půli jsme chtěli dát hlavně nějaký ten gól, a tak jsme se snažili spíše kombinovat než nakopávat, ale občasné ztráty míče končili šancemi soupeřů. Peki povzbuzen, tím že jsem ho napsal jako kapitána, se obětavě vrhal do střel nedbaje bolesti, co taková rána do koulí znamená. První čestný úspěch zaznamenal Proužek, poté co se na půli zmocnil míče, doběhl k vápnu a střelou doprostřed branky mezi nohama gólmana dosáhl na svůj první seniorský gól a vybojoval si tak právo hrát za nás na další tři roky. Šance na zvrat žila asi 10 sekund, tak dlouho trvalo než to bylo 1:5. Soupeř pak pravidelně přidával další branky. Nám se podařil ještě jeden čestný úspěch. Po jednom autu se mi podařilo zádama poslat míč o tyč do branky. Za stavu 2:9 to nevydržel ani rozhodčí a pískl konec.

Bagr

Komentář rozhodčího: Jednoznačné utkání v podání domácích.
Nejlepší hráč: Bagr

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:3
Sestava: Mischel - Proužek, Bagr, Peki, Hezčí Bagr
Branky a asistence: Proužek 1:4, Bagr (Proužek) 2:7

9.kolo (PO 4.6. 18:00 Hrabákova 3)


Senioři Praha "A" - FC Digi Prague

2

 

0


Tak konečně se nám podařilo se sejít i s někým na střídání, ale dalo to práce. Proužka sice zastavilo bližší seznámení s asfaltem při jízdě na motorce, ale na poslední chvíli dorazil Karel a tak byl alespoň jeden na střídání. Na střídačce byl navíc i Bulmen, který pro jistotu aby nemusel nastoupit rozdal pro štěstí většinu svého vybavení. Navíc běhal pro míče jako by mu bylo teprve 39.
První poločas jsme přežili bez vážnějšího ohrožení a my jsme soupeře moc neprověřili.
Druhý poločas už jsme hráli lépe. Začal to Peki, když se na pulce dostal k odraženému míči. Z první to poslal na bránu a i když Bulmen již vyrazil pro míč Peki trefil pouze břevno. Škoda byl by to gól roku. Na mlsal se a tak to zkusil po chvíli znova, ale to už jsme míč hledali v lese. Pak jsme se přece jen dočkali. Michalův aut jsem hlavou poslal do vzduchu. Míč ve vápně poskakoval, dostal se k němu Hezčí Bagr, který si chvilku pohrával s myšlenkou zkusit nůžky, ale pak se nějak otočil a levačkou posla takovou šmudl k zadní tyči. 1:0. Na konci přidal ještě pojistku Karel, který jen líznul Mischelův výkop od brány. 2:0.

Bagr

Komentář rozhodčího: Utkání, hrané v rozvážném tempu se stálou optickou převahou domácích, kterou v poslední desetiminutovce vyjádřili dvěma brankami.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:0
Sestava: Mischel – Bagr, Michal, Tomáš, Karel, Peki, Hezčí Bagr
Branky a asistence: Hezčí Bagr (Bagr) 1:0, Karel (Mischel) 2:0

10.kolo (PO 11.6. 20:15 Mikulova 4)


Senioři Praha "A" - FC England United

1

 

8


V jednom filmu jsem kdysi slyšel použít zkratku PoZeN (Zachraňte vojína Ryana - pozn. editora). Řekl bych že se to hodí nejen na tento zápas ale i celou sezónu. To je tak asi vše co bych chtěl napsat.

Bagr

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:2
Sestava: Mischel – Peki, Michal, Tomáš, Proužek, Bagr
Branky a asistence: Peki (Michal) 1:1

11.kolo (PO 25.6. 20:15 Mikulova 2)


Senioři Praha "A" - FC F3N "B"

1

 

4


Tak se nám po dlouhé době tolik, že jsme se na hřišti nebáli. Je pravda, že luxusu třech na střídání jsme si užívali jen krátce, než Bulmen zahlásil, že může běhat jen rovně a nemůže zatáčet. Soupeř byl tentokrát nad naše a tak nepomohlo ani to, že se nás pár před zápasem posilnilo nějakým tím energetickým nápojem. Náš čestný úspěch zaznamenal proužek, kterému míč nahrával Karel. Prohráli jsme 1:4 a šlo se na pár piv. Snad ta další sezóna bude lepší.

Bagr

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:3
Sestava: Mischel – Peki „c“ – Michal, Hezčí Bagr, Proužek, Bagr, Bulmen, Karel, Lukáš
Branky a asistence: Proužek (Karel) 1:3

:

Konečná tabulka

>
1. Medvědi "B" 11 8-2-1 53:24 18
2. FC Prague City 11 8-1-2 46:20 17
3. TJ Veselá kráva 1 8-1-2 36:13 17
4. FC F3N "B" 11 7-2-2 40:27 16
5. Lipnice 11 7-0-4 55:28 14
6. FC England United 11 5-1-5 55:31 11
7. Zelení študáci 11 5-1-5 25:36 11
8. FC Digi Prague 11 3-2-6 24:43 8
9. Vysmátí zajíci "B" 11 3-2-6 43:71 8
10. Senioři Praha "A" 11 3-1-7 13:38 7
11. PFC Kodymka "B" 11 1-2-8 16:42 4
12. FC Kaizer chefs 11 0-1-10 18:46 1


Střelci


5 Hezčí Bagr
2 Peki, Karel, Proužek
1 Lupus, Bagr