Jaro 2019

Tabulka a střelci
Tabulka na PSMF1.kolo (PO 18.3. 18:00 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Střílíme veverky FC

4

 

1


Tak opět po několika měsících nastal čas opustit ženy a děti, přerušit práci a vrhnout se na fotbal. Na první zápas nás čekal přijatelný soupeř. Po té co jsme vyřešili problém kdo bude chytat a zjistili, že se přes Vánoce změnila pravidla mohlo se začít hrát.
Od začátku jsme nepochybovali o výhře, i když jsme se dlouho nedokázali prosadit. Pak si Ondra trochu pohrál s míčem i soupeři a bylo to do půle 1:0. Ve druhé půli si poprvé v Hanspaulce zahrálo video. Prožek poprvé v zápase chytil míč do ruky, škoda jen že mimo vápno. Sice ho hned zahodil, ale přestal hrát a soupeř ostal míč do branky, ale naštěstí pro nás to skončilo jen žlutou a trestňákem. Pak se střelou z půlky prosadil Hezčí Bagr, ale i když soupeř snížil mi dali vzápětí další dva góly.

Bagr

Komentář rozhodčího: Zápas byl herně vyrovnaný. Domácí byli zkušenější a hlavně proměňovali šance.
Nejlepší hráč: Ondra

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:0
Sestava: Proužek - Bagr (c), Mongol, Peki. Chlad, Hezčí Bagr, Standa, Karel, Ondra
Branky a asistence: Ondra 1:0, Hezčí Bagr (Peki) 2:0, Standa (Chlad) 3:1, Karel (Standa) 4:1

2.kolo (PO 25.3. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Perros FC

3

 

2


Druhé utkání roku 2019 potvrdilo u Seniorů Praha především tři fakta:
1. Přestavba kádru je dokončena,
2. valíme na postup,
3. stále na nás chodí fanoušci a v hospodě jsme schopni zaplnit i dva stoly.

Sice nás přivítal déšť, vítr, zima a tma, navíc se na nás vysral Jarda, Standa si spletl den a Michal přišel pozdě, ale i tak vyběhli Senioři podruhé v sezóně se suverenitou sobě vlastní. To znamenalo v prvním poločase jednak několik zahozených šancí, a také určitý chaos v obraně v čele s Proužkem, kterému někdo poradil vykopávat na prvního protihráče. Nicméně něco i chytil a jednou špatně vyběhl. Za pomoci zmatené defenzivy a impotentní ofenzivy skončil poločas 1:0 pro Perros FC. Jenomže Senioři Praha jsou silní nejen ve stehnech, pasu a bambulácích, ale také v psychice. Rapidně lepší druhý poločas z naší strany znamenal nejprve vyrovnání střelou Hezčího Bagra zpoza vápna po nádherné přihrávce Mongola a důvtipném přenechání Milana. Potom co jsme soupeřovi vrátili vedení neuhlídáním rohu, vyrovnal skvostnou střelou levačkou Chlad po asistenci opět Mongola, jenž nezahrával roh střelou, jako to do té doby činili všichni jeho předchůdci, ale s hlavou nahoře si vybral nejlépe postaveného spoluhráče. Vítězství se pak definitivně na naší stranu překlopilo tři minuty před koncem, kdy jsme také šli poprvé v zápase do vedení. Proužek vyhodil míč od brány a Ondra provedl zmatení gólmana soupeře patičkou. Samozřejmě následovala oslava nejprve v přehřáté sprše, a poté v hospodě. Co si pamatuji z celého večera nejvíce je jednak specifické žraní pizzy Bulmenen, a pak Pekiho dvě nezapomenutelné finesy. První byla patička hraná směrem dopředu (sic!), a pak faul na střídačce na Karla, který ani nehrál. Inu, srdcař a fotbalový kouzelník. To je Peki, za mě hráč utkání, protože fotbal hrajeme pro zábavu.

Mongol

Komentář rozhodčího: Senioři Praha byli lepším týmem, zvítězili šťastným gólem v závěru.
Nejlepší hráč: Chlad

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:1
Sestava: Bagr „c“ – Proužek „g“ – Hezčí Bagr, Mongol, Peki, Chlad, Michal, Ondra, Milan
Branky a asistence: 1:1 Hezčí Bagr (Mongol), 2:2 Chlad (Mongol), 2:3 Ondra (Proužek)

3.kolo (PO 1.4. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Vošach gang-bang

0

 

0


I když si osobně myslím, že zápas byl tak 55:45 pro nás. Celkem vyrovnané utkání ve kterém kralovali oba gólmani. Nás hlavně překvapil Proužek, který tentokrát chytal rukama a kromě jednoho výletu směr Mexico, po kterém si Chlad vyzkoušel v bráně nůžky.

Bagr

Komentář rozhodčího: Bojovné utkání se zaslouženou dělbou bodů.
Nejlepší hráč: Proužek

Komentář soupeře:  

Poločas:  
Sestava: Proužek - Bagr (c), Mongol, Peki. Chlad, Hezčí Bagr, Standa, Karel, Ondra, Milan
Branky a asistence:  

4.kolo (PO 8.4. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC 1869

2

 

4


Tak trochu smolný zápas. První gól, tradiční hanspalkovkej aut líznul hráč ve vápně. U druhého si Standa nevybral svůj šťastný den a míč mu prošel pod tělem do brány. Do poločasu se nám podařilo snížit, vybojovaný míč na půli a Mongol pak krásným blafákem položil brankáře a do prázdné snížil.
Druhá půle nějaký ten tlak jsme měli, ale vyrovnat se nepodařilo. Pak si Standa vybral druhou špatnou chvilku, ve snaze s chyceným míčem nevyběhnout mimo vápno ho pustil, škoda jen že soupeřovi na nohu pře prázdnou bránu. Na konci se za nás ještě z výkopu od brány trefil Chlad, i díky Pekimu, který clonil brankáři.

Bagr

Komentář rozhodčího: Fair play utkání, v němž sehrál roli domácí Šafařík, který hattrickem strhl vítězství na stranu domácim.
Nejlepší hráč: Mongol

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:2
Sestava: Standa - Bagr, Chlad, Peki, Mongol, Michal, Karel, Hezčí bagr
Branky a asistence: Mongol ( Bagr) 1:2, Chlad 2:4

5.kolo (PO 15.4. 18:00 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Bee Well Čelákovice

1

 

5


Tak jak se v posledních letech stává zvykem, po slibném začátku sezóny nás porazil náš hlavní nepřítel a to čas. Momentální stav Seniorů:

Nezvěstní – 2

Zranění – 5

Práce – 1

Dovolená – 1

Schopni hrát – 4

Karel – 1

Tak ve čtyřech poli nás čekal tým mladých běhavých kluků s plnou lavičkou, i když co se týká součtu let a kil byl poměr vyrovnaný. Vyrovnaně se nám podařilo odehrát i první půli. Počet střel na branky vyrovnaný a dokonce jsme měli i nějaké šance.
Druhý poločas podobný prvnímu, stále víc nervóznější soupeř, kterému jsme nedovolili skórovat, my už moc neútočili. Tak to vydrželo až do 50 minuty, kdy se soupeřům už bohužel podařilo dál gól. Nás pak trochu opustila morálka a tak následovali dva góly po střelách zpoza vápna, kterým už ani Peki nedokázal nastavit hřbet. A další dva góly z brejků, když jsme vrhli ke konci vše co zbylo do útoku. Nakonec jsme se dočkali i čestného úspěchu.

Bagr

Komentář rozhodčího: Favorizovaní domácí přehráli Seniory 5:1.
Nejlepší hráč: Karel

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:0
Sestava: Karel - Bagr (c), Mongol, Peki., Michal
Branky a asistence: Bagr 1:5

6.kolo (PO 29.4. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Digi Prague FC

2

 

0


I přes výhru 2:0 určitě náš nejhorší zápas. I když byl soupeř slabší vypracoval si řadu šancí a jen díky muži zápasu Proužkovi jsme udržel čisté konto. Nám se naštěstí podařilo dva góly do soupeřovi brány dostat. V každé půli jeden. V první půi se mi podařilo sebrat obránce míč a nahrát bráchovi, který nadvakrát prostřelil soupeřova brankáře. Ve druhé půli se k míči dostal Mongol, chvíli s ním běhal o lajny k lajně a nikomu ho nepůjčil a pak od rohu místo, aby nahrál před prázdnou bránu se ukop a míč skončil v bráně. I proto že soupeřův gólman pro ten centr vyběhl a pak jen koukal jak se mu za zádi kutálí míč do sítě.

Bagr

Komentář rozhodčího: Průměrné, čisté utkání se zaslouženou výhrou domácích.
Nejlepší hráč: Mongol

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:0
Sestava: Proužek - Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Peki, Karel, Michal, Standa.
Branky a asistence: Hezčí Bagr (Bagr) 1:0, Mongol 2:0

7.kolo (PO 13.5. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Vysmátí zajíci B

1

 

3


Když je jen vůle, ale chybí fyzička a trošičku toho štěstí tak s tím moc neuděláme. Míče se ze skrumáží odráželi soupeřům na nohy a když už míč měl na kopačce Hezčí Bagr a chtěl v klidu odkopnout trefil Pekiho a soupeř pak před prázdnou bránou neměl problém dát gól. Ale abych byl spravedlivý soupeř šel štěstí naproti. Byl důraznější, rychlejší atd. Nám se alespoň podařilo vyhrát druhý poločas. Když Standa upadl, Karel rozehrával trestnák a Pekimu se podařilo dát si nohu nad hlavu a trefit růžek branky

Bagr

Komentář rozhodčího: Hosté byli lepší.
Nejlepší hráč: Peki

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:3
Sestava: Karel - Bagr, Michal, Peki, Mongol, Standa, Hezčí Bagr
Branky a asistence: Peki (Karel) 1:3

8.kolo (PO 20.5. 18:00 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Guláš FC

3

 

1


 

 

Komentář rozhodčího: Klobouk dolů před hostujícím týmem, který odehrál celý zápas v oslabení.
Nejlepší hráč: Hezčí Bagr

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Proužek - Bagr, Michal, Peki, Hezčí Bagr, Jarda, Karel
Branky a asistence: Hezčí Bagr (Michal) 1:0, Jarda (Hezčí Bagr) 2:1, Karel (Hezčí Bagr) 3:1

9.kolo (PO 27.5. 18:00 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Hajduk Hůrka B

3

 

1


Tak jsme se sešli za poměrně teplého počasí - dokonce v plném počtu a ve dvou na střídání. Ze zápasu si moc nepamatuju a moc jsem toho neviděl, pač jsem měl plno práce s dvoumetrovým útočníkem, ale co si pamatuju a viděl jsem, byla krásná branka našeho gólmana Pruha a přes celé hřiště, musím pochválit jeho výkopy - prostě mu to šlo J Jinak nesmím zapomenout a pochválit bagry, kde měl stát, tak tam byli a mají tak další zápisy do jejich sbírky. V závěru se už moc zásadního nestalo, jenom se naštval soupeřův brankář na své spoluhráče a odešel ze hřiště a pak nám dali náhodného góla :D Vše rozebráno ve sprše a v hospodě, a po sedmi pivech a dvou republikách konečně postel doma.

Peki

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 3:0
Sestava: Proužek - Bagr, Karel, Michal, Hezčí Bagr, Standa, Peki, Jarda
Branky a asistence: Hezčí Bagr (Michal) 1:0, Proužek 2:0, Bagr (Karel)

10.kolo (PO 3.6. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Kaizer chiefs FC

6

 

0 (kont.)


Peki, Bagr, Standa, Karel, . my i soupeř 3+1 18:06 přišel Jarda, u nás ještě Hezčí Bagr co dorazil stejně jako jarda 4 minuty před koncem čekačky s trenkama co mi půjčoval. prostě se čekalo komu přijde dřív člověk. Jinak by nás asi dali

Bagr

Komentář rozhodčího: Hosté se k utkání nedostavili v dostatečném počtu.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas:  
Sestava:  
Branky a asistence:  

11.kolo (PO 17.6. 18:30 Hagibor)


Senioři Praha "A" - Sanitka AS

0

 

5


Poslední zápas, ve kterém nám opravdu o nic nešlo a navíc jsme se sešli jen v 6 lidech proti prvnímu v tabulce = jasná záležitost. Po celý zápas byla Sanitka lepší a nebýt toho, že si pak už spíše jen zkoušeli různé akce, byl výsledek vyšší. Šest statečných ve vedru a bez střídání nemohlo dlouho vzdorovat a přitom hospoda byla nedaleko ;-))

Soused

Komentář rozhodčího: Hráči Sanitky byli jednoznačně lepší.
Nejlepší hráč: Karel

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:3
Sestava: Proužek - Michal, Bagr, Karel, Peki, Hezčí Bagr
Branky a asistence:  

Konečná tabulka

>
1. Sanitka AS 11 9-1-1 55:23 19
2. Bee Well Čelákovice 11 8-1-2 61:35 17
3. Vošach gang-bang 11 7-2-2 32:19 16
4. Perros FC 11 7-1-3 25:17 15
5. Senioři Praha "A" 11 6-1-4 25:22 13
6. Kaizer chiefs FC 11 5-1-5 47:37 11
7. FC 1869 11 4-2-5 43:34 10
8. Vysmátí zajíci B 11 4-1-6 39:46 9
9. Hajduk Hůrka B 11 4-1-6 25:23 9
10. Guláš FC 11 2-3-6 25:40 7
11. Střílíme veverky FC 11 3-0-8 34:60 6
12. Digi Prague FC 11 0-0-11 17:72 0


Střelci


5 Hezčí Bagr
2 Ondra, Chlad, Mongol, Karel, Bagr
1 Standa, Peki, Jarda, Proužek