1.kolo (ÚT 12.7. 18:15 Karlín 3)

F.C.K. - Senioři Praha "A"

5

1

Soused nám zařídil letní turnaj. Je to moc fajn. Teď sme postoupili do šestky a máme ve skupině týmy z dvojky, trojky a čtyřky. Pro včerejší zápas sme hráli se soupeřem, kterej snad postupoval do trojky. Bylo to pro nás velmi poučný. Hra vypadala asi následovně. My chodili, občas běhali, občas se nám povedlo zpracovat balón. Soupeř běhal, nabíhal, přihrával, střílel, zpracovával a střílel góly. V první půli to vypadalo, že se jako držíme. Nějaký naše šance, nějaký jejich šance nicméně stav nula nula. Až do chvíle, kdy se Soused rozletěl vápnem vyskočil do vzduchu, chytil míč a kupodivu s balónem v ruce doletěl asi metr za vápno. Bylo to divný, protože se odrážel asi deset čísel před koncem vápna. Byl z toho přímák... náš rozhodčí byl tak hodnej, že Sousedovi nedal ani žlutou. Soused postavil zeď k pravý tyči.... schoval se za ni a pak byl překvapenej, že gól šel doleva. Byl to první gól... a zároveň poslední, na kterym si Soused připsal vinu. V tý samý půli padnul ještě jeden fík do naší sítě. Na vápně zůstal samotnej hráč.... a jak to dopadlo je vcelku nasnadě. Po výměně stran sme uplně odpadli. Jak se nám v první půli jakeš takeš dařilo soupeře uhlídat.... druhá půle byla z našeho pohledu tragická. Úplně sme vytuhli, soupeř si dělal co chtěl. Nutno uznat, že se na to dalo dobře koukat, protože ty chlapíci zjevně vídají balón častěji než my. Při jejich "koncertu" jsme dostali další tři fíky. Jeden ze soupeřů se nás snažil uchlácholit tím, že jsme odešli psychicky... ale my věděli kde byla zakopaná chihua-hua. Ke konci zápasu nás soupeř nechal skórovat, takže jsme výsledek kosmeticky upravili na finálních 5:1. Po zápase jsme si řekli, že jako trénink to nebylo špatný, a že kdyby nám vyšlo to co sme zahodili... tak mohla bejt remíza.... ovšem už nás nenapadlo jak by to vypadalo, kdyby i soupeř dal všechny svý promarněný šance.

Co se týče hodnocení jednotlivejch lajn:

útok - bezzubej (spousta šancí bez finále) záloha - běhavá (Džony odvedl svůj standart) obrana - žalostná (dvojice Lupus Bulmen byla na ručník - Bagr podal dobrej standart) brána - výborný (ne zrovna dobře se mi to říká, ale ač to tak dle výsledku nevypadá, tak nás Soused dost podržel:-)

Co se týče hodnocení zápasu:

Myslím, že to pro nás byla dobrá škola.

Lupus

Poločas: 2:0.
Sestava: Soused - Lupus, Bulmen, Bagr, Džony, Radek, Bagr ml.
Branky a asistence: Lupus (Bagr) 5:1

2.kolo (ST 20.7. 18:15 Karlín 3)

Senioři Praha "A" - FC GB 99

0

0

Hlavní je, že jsme ožrali Radka, kterýžto nepřijel autem!!!

Poločas: 0:0.
Sestava: Soused - Bulmen, Lupus, Djedek, Bagr, Bagr ml., Amur, Džony, Radek, Milan, Bú. Soused
Branky a asistence:

3.kolo (ÚT 26.7. 18:15 Karlín 3)

FC Studenti Praha - Senioři Praha "A"

2

2

Poločas: 1:1.
Sestava: Bú. Soused - Lupus, Bulmen, Djedek, Amur, Bagr, Bagr ml., Milan Pl., Džony, Radek
Branky a asistence: Milan Pl. (Bagr ml.) 0:1, Bagr ml. (Djedek) 1:2

4.kolo (PO 18.7. 18:15 Karlín 2)

Domácí potřeby "B" - Senioři Praha "A"

0

3

Za slunečného počasí jsme opět dorazili na Karlín a už od začátku bylo jasné, že budeme chtít odčinit minulou porážku 5:1. Dorazil jsem s bolavou haxnou, tak jsem nehrál a jen se snažil dirigovat. Občas mě i někdo poslechl, z čehož jsem byl překvapen (a stále jsem). Kapitána jsem určil pro tento zápas Amura a jak je vidno, tak se to vyplatilo. Za prvé to bylo znát na jeho super výkonu, snaze a odhodlání, že bude všem na hřišti ukazovat, proč byl kapitánem zvolen. Za druhé mu to prostě slušelo! Začali jsme velice svižně až jsem sám nevěřil vlastním očím. Dodržovali jsme základní pravidla fotbalu a to obsazování protihráčů, být důslední v soubojích a dokonce se vyskytoval i pohyb bez míče, kterého měl k údivu všech snad nejvíce Amur! Další důležitá věc, která mě překvapila, byla střelba. Musím říct, že v prvním poločase jako by si jí jen všichni trénovali a zacvičovali se na druhý poločas, ale i přesto šlo na branku nevídané množství střel. Jedna střela šla i na naší bránu a to když při jednom ze sopeřových rohů zahlásil Vlčák Sousedovi: „Koukej, jakýho ti dám vlastence!“ Soupeř zahrál roh a Vlčák míč narval přímo naší tyčky, od které se odrazil přímo do náruče Souseda. Nádhera. V první půli jsme měli celkem dost jasných příležitostí v čele se smolařem Milanem, ale soupeřův brankář jakoby se chtěl dostat do reprezentace, či co a tak tam nepadlo nic. Avšak v druhé půli už bylo vše jinak.. Začali jsme ještě svižněji a po pár minutách soupeř neodolal našemu presinku a nahrál přímo na nohu Radkovi, který to napálil přímo k tyči, u které (bohužel pro soupeře) nestál nikdo! Tento gól by se dal nazvat – „zapálíme si u prdele koudele a přidáme další góly“! Poté jsme začali soupeře jasně přehrávat. Nepamatuji si, kdy jsme se z voleje trefovali přesně k tyči, z rohů stříleli a měli šancí i po kombinačních akcích. Přihrávky chodili do volných prostorů a po chvilce bylo jasné, že i přes nadlidský výkon jejich gólmana tam ještě něco spadne. To se tak asi Džony rozhodl, že když není volno u tyče, tak to narvu gólmanovi mezi nohy a ejhle, ono to prošlo… Zanedlouho si soupeř chtěl vypracovat šanci dlouhým nákopem vpřed, ale sprintující Soused to narval dopředu, překvapivě ne do autu, ale přesně na Džonyho, který „sobecky“ nenahrál Milanovi (úplně před prázdnou kasu), ale z úhlu, z otočky a z voleje ve výšce prsou to narval do protějšího vinglu. Brankář jen tak vzdychl… Poté už jakoby soupeř tak trochu rezignoval a začal hrát více dozadu. Přesto šance přicházeli, ale už jich nebylo tolik. Bohužel se už nepodařilo žádnou neproměnit a tak jsme vyhráli zaslouženě 3:0.
Musím poděkovat všem hráčům do jednoho za perfektní výkon a taky za perfektní střídání! Střídal sám od sebe i Milan, což už je co říct! Možná to bylo taky tím, že nepřišla půlka týmu na padrť.

Djedek
Sestava: Soused - Bagr, Bulmen, Lupus, Radek, Milan Pl., Džony, Bú. Soused, Bagr ml., Amur
Branky a asistence: Radek 0:1, Džony (Milan) 0:2, Džony (Soused) 0:3

5.kolo (PO 8.8. 18:15 Karlín 3)

Senioři Praha "A" - WT Ekonom

0

5

Na krásném kalužovitém terénu jsme se nebojácně pustili do zkušenějšího soupeře. Postavy v modrých dresech přede mnou dřeli, snažili se běhali a také po celý první poločas se soupeř do vážnější šance nedostal. Ve hře 1 na 1 jsme je prostě k ničemu nepustili. Bohužel tři minuty před koncem přišlo přece jenom jedno zaváhání, a tak se skóre změnilo v náš neprospěch 0:1.
Po přestávce bylo prvních patnáct minut ve znamení našeho tlaku, kdy se v šancích objevoval zejména agilní pan Amur, který odehrál opravdu dobrý zápas. Nicméně, branku jsme nedali, a tak to bylo 0:2. Posledních patnáct minut za vytrvalého deště jsme to již otevřeli a snažili se o gól. Bohužel branku jsme nedali, naopak z mnoha protiútoků ještě dvakrát skóroval Ekonom.