Letní turnaj 2006
Letní turnaj 2006


1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Tabulka a střelci7.kolo (PO 10.7. 19:30 Karlín 2)


Senioři Praha "A" - 1. FC Hloubětín

2

 

2


Ale jo, na úvod letního turnaje to zase tak špatný nebylo. Sice bylo trochu znát, že jsme delší dobu do míče nekopli, ale i přesto se dalo na fotbal koukat.
První půli byl soupeř tak nějak v poklidu a my po většinu času tvořili hru a ohrožovali i jeho branku. Nicméně z množství šancí se skórovat nepodařilo, a tak taktovku hry vzal do ruky Hloubětín. A dlužno podotknout, že od nějaké 20. minuty utkání ji až do konce nepustil. Většinou za to mohly naše zmatky na hřišti a to především v obraně. Z toho pramenila i nastřelená tyč naší branky chvíli před přestávkou.
Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil a my se hlavně bránili. A tak jsme také jako první inkasovali a to nějakých patnáct minut před koncem. K přihrávce se u tyče dostal jeden z útočníků a střelou do mých nohou dopravil míč do branky. No a když za 7 minut později přidali po brejku druhou branku, zdálo se být rozhodnuto. Jenže dnes jsme měli na hřišti Milana ... :-).
V 54. minutě zahrával přímý kop, gólmanovi míč vypadl a Mongol střelou o tyč snížil. Pět minut na to se situace opakovala. Milan střílel z půlky hřiště a před gólmanem propustil míč do sítě štrejchnutím obránce. No, hezká remízka.

Soused

Komentář rozhodčího:

Poločas: 0:0.
Sestava: Soused - Bagr, Milan, Bulmen - Bagr ml., Džony - Peki, Mongol
Branky a asistence: Mongol 1:2, Milan 2:2


2.kolo (PO 17.7. 18:15 Hrdlořezy 1)


Senioři Praha "A" - KKK

4

 

1


Takže nevýhoda číslo jedna je ta, že když píši komentář pět dní po zápase, tak můj alkoholem notně zdevastovaný mozek dá dohromady pouze poslední vzpomínku na vodočasové sprchy, kde jsme si s Bagrem pěkně namydlili plece. Nevýhoda číslo dvě je ta, že jsem si po zápase onen zdevastovaný mozek ještě trochu propláchl, takže i tu poslední vzpomínku si pamatuji jen kvůli záhadné modřince třísle ve velikosti, světe div se, Bagrova kolénka….
….no tak si něco vymyslím….hráli jsme na trávomechu, na hřišti, které bylo velké asi jako zahrádka v Nebíčku…..hráli jsme proti někomu, kdo nepředvedl nic zajímavého, kromě toho, že dal gól Sousedovi, což je nutnost a ne nějaká přednost…. vyhráli jsme, protože Džony umí hlavičkovat, Bulmen a Milan střílet a Peki hrát rukou a zapírat to vždycky a všem. Ještě bych mohl napsat, že bylo docela vedro, ale to je v létě tak jako normální….
…závěrem bych podotkl, že poslední dobou hrajeme celkem líbivý a snaživý fotbal, což je příjemné zjištění, neboť ne vždy tomu tak bylo…jako příprava na šestou ligu je letní turnaj ideální….takže uvidíme jak to půjde na podzim, zatím nás captain Džony vede do ligy mistrů místo Juventusu….
….fotbal zdar a Košťála kastrovat….

Mongoslav fotbalovitý

Komentář rozhodčího:

Poločas: 1:0.
Sestava: Soused - Bulmen, Lupus, Milan - Džony, Bagr ml. - Bagr, Peki, Mongol
Branky a asistence: Džony (Bagr ml.) 1:0, Bulmen (Lupus) 2:0, Peki (Bagr) 3:0, Milan (Bagr ml.) 4:1


1.kolo (ST 19.7. 18:15 Karlín 2) - 19:30 (pískání - Bagr ml. (Soused), Lupus (Mongol))


Senioři Praha "A" - FC Holosmetky

0

 

4


Vzhledem k tomu, že patřím v týmu Seniorů Praha k nejchytřejším, nejméně alkoholicky poničeným, s bravurní technikou na hřišti i na papíře, a především pak s neuvěřitelně zachovalou a stále se rozvíjející pamětí, mohu vám napsat několik řádek k již dávno skončenému utkání mezi Holosmetkami a Seniory.

Byl to zápas ve spalujícím sluncii a nepředstavitelném vedru…sešlo se nám přesně, takže nás čekalo 60 minut bez střídání. Soupeř byl tak kvalitní, že vyhrál s naprostou jistotou, ale protože to nepíši dodatečně jen tak, tak se jdu chválit…v prvním poločase jsem loboval míč z vlastní poloviny hřiště a dal jsem břevno, běhal jsem skvěle a byl jsem nejlepší hráč na hřišti…no a ostaní taky nebyli špatní, akorát to tam nepadlo, protože nikdo nebyl tak úchvatný jako já a moje přihrávky všichni zahazovali. Jako jediný jsem vydržel útočit I bránit, ale protože jsem nemohl být I brankář – prohráli jsme….ale byl jsem skvělý

Mongol

Komentář rozhodčího:

Poločas: 0:2.
Sestava: Soused - Bagr, Milan, Djedek - Džony - Peki, Mongol
Branky a asistence:


3.kolo (PO 24.7. 18:15 Hrdlořezy 1) - 17:00 (pískání - Mongol, Bagr)


Senioři Praha "A" - M - Bubo

1

 

1


Zelená škvára. Hřiště jak bazének. Ale utkali jsme se s týmem, který my známe lépe než ženskou v posteli. Přes fialové plavečky byly vidět všechny prdelky, které my už dlouho neviděli - Filip, Fanda, Mojža ... božský to květ.
Začali jsme s Tomášem a Petrem. Bohužel jsme přes jesle dostali prvního góla. Kdybychom měli milion šancí, k nimž nám chybělo 13, tak bysme dneska góly nesvtříkli.
Radka tvrdí, že jsme trochu impotentní, ale je to jen útok. Hezkej gól jsme dali, ale přesto. POté už jsme se těšili jen do sprchy, kam zase spadlo mýdlo a protože nikdo nechtěl děti, stříkali vedle. Nesmím zapomenout na to, že jsme všichni kamarádi a mohli jsme s radostí prohrát v poslední minutě. Pivo bylo, Nebe bylo, špatně bylo, ráno těžké.

Djedek (opilý o půlnoci před týdnem u bazénu)

Komentář rozhodčího:

Poločas: 0:1.
Sestava: Soused - Bagr, Djedek, Bagr ml., Džony, Radek, Mongol + Petr (od Bagrů), Tomáš Danda
Branky a asistence: Džony (Mongol) 1:1


4.kolo (ČT 3.8. 17:00 Karlín 1)


Senioři Praha "A" - Medvědi

4

 

1


Tak další zápas v letním turnaji. Sešli jsme se v poměrně kombinované sestavě. Místo Souseda, kterej se rekreoval na Slovensku nastoupil v naší brance Zaza, který jinak chytá za Blue Devils. Dále v našem útoku nastupoval Vandal, který jinak fotbal moc nehraje, ale to moc nevadilo.
Utkání jsem začali poměrně aktivně a dostávali se i do šancí bohužel žádnou neproměnili. Soupeř ohrozil naší branku v prvním poločase jen jednou, takovou ušmudlanou střelou k tyči, která nějak divně skočila a k našemu překvapení skončila v naší brance, ale jak řekl Johny v tu chvíli uvěřil, že vyhrajeme.
Druhá půle nám vyšla mnohem líp. Nejdřív Peki, který troufala prohlašoval před zápasem, že dá 3 góly dal krásnej gól. Ne zádama ani břichem, ale nohou udělal jednomu protihráči kličku před druhým si zasek míč a střelou k tyči vyrovnal. Za chvíli Hz. Bagr přihrál Tomášovi a ten opět prostřelil brankáře 2:1. Za chvíli Zaza rozehrával volný kop přímo na soupeřovu branku. Soupeřův brankář vyrazil míč jen Tomášovi na nohu a bylo to 3:1.
Poté přidali na rychlosti i naši soupeři a dostali se i do několika šancí, ale naše obrana odolala.
V 60. minutě si pak Johny s Pekim párkrát vyměnili míč a Peki uzavřel skóre zápasu na konečných 4

Bagr

Komentář rozhodčího:

Poločas: 0:1.
Sestava: Petr od Bagrů - Peki, Džony, Djedek, Bagr, Bagr ml. + Tomáš Danda, Vandal
Branky a asistence: Peki 1:1, Tomáš (Bagr) 2:1, Tomáš 3:1, Peki (Džony) 4:1


5.kolo (PO 7.8. 17:00 Karlín 2) - 18:15 (pískání)


Senioři Praha "A" - BFK Petrohradská

0

 

1


Chcalo jako svině, Anglie hadr. Nastoupili sme v šesti, což znamená bez střídání. První půle byla spíš v naší režii – zvláště Jirka a Tomáš ohrožovali bránu poměrně často (Jirka teda spíš prostor za bránou). Po půli 0:0, nemám co víc dodat. O přestávce se rozechcalo ještě víc a Senioři se odvážně vrhli do druhé půle. Asi se začala projevovat absence hráčů na střídačce, protože od této chvíle to nemělo s fotbalem z naší strany moc společnýho. Soupeři jsme nechávali daleko víc prostoru na to aby mohli ohrozit Souseda, přihrávky šly do plných, jednoduše taková hra na náhodu. Asi 5 minut před koncem se zastavil balón v louži před Sousedem a útočník „jakoby naznačil přihrávku“, náš čapájev se složil no a do prázdný kasy to nedá málokdo – 0:1.

Něco málo k sestavě:
Soused – zachytal si dost, častokrát tým podržel, výborně vyrážel. Asi nejslabší chvilka byl ten pojebanej gól.
Djedek – standardně dobře režíroval obranu, nemám co vytknout.
Tomáš – rozhodně nejlepší hráč na hřišti, střílel jak z děla, vypichoval míče, zakládal protiútoky, jenom ten gól nepřišel.
Jirka – jeho kličky byly vidět zejména v první půli, ale ty střely! Ke konci zápasu se tak trochu hledal.
Mongol – co dodat :-), minimálně 2 neproměněný gólovky, ale to se stává. Celkově dobrý.
Peki – jediný plus sem viděl v jeho dravosti, ale to je tak ňák všechno. Proberem to na pivu :-).

Celkově bych tam neviděl moc individuálních chyb, na druhou stranu týmová souhra byla vidět jenom na začátku, takže si myslim, že prohra byla zasloužená, bohužel…
Na druhou stranu se hrálo bez střídání, za což můžu i já, jelikož jsem včéra nastydnul a zápas sem musel sledovat z lavičky.
Kurva to mě sere.

Džony

Komentář rozhodčího:

Poločas: 0:0.
Sestava: Soused - Djedek, Peki, Mongol, Jirka + Tomáš Danda
Branky a asistence:


6.kolo (ST 16.8. 17:00 Karlín 2) - 18:15 (Džony + Radek)


Senioři Praha "A" - FC Stork wings

3

 

2


Tak jsme odehráli svůj poslední zápas letního turnaje. I když jsme vyhráli 3:2, přesto se nám stejně, jako v posledním utkání příliš herně nedařilo. Od počátku to vypadalo, že se Stork to bude snadná práce, když jsme je na prvních pět minut přitlačili před jejich branku a bylo otázkou času, kdy to spadne. Nicméně nestalo se tak, a tak se osmělil soupeř. Asi nejaktivnější byla "desítka", která nás zaměstnávala svými kličkami. Nicméně gól jsme přece jenom dali. Chvíli poté, co Djedek po zákroku soupeře předvedl dvojitého odpíchnutého rittbergera z dopadem na zad, zahráli hosté rukou ve vápně. K míči se postavil Džony a zkušeně ranou k tyči rozhodl o vedení 1:0. Za chvilku to už bylo 2:0, když Lupusík hodil dlouhý aut a bratrova pleš ve výskoku ho lízla a přelobovala gólmana - 2:0.
Pak přišla i má chvíle. Poté, co jsem zneškodnil pokus Pekiho a Bagra o vstřelení vlastního gólu, jsem propustil u tyče střelu agilní "desítky". Na hovno.
Po změně stran bylo rázem srovnáno. Před vápnem si Bagr hrál opět s oním střelcem a ten nám oběma nasadil jesle jako pro Ježíška :-(. Opět nahovno. Po zbytek utkání se celkem nic výrazného nestalo, snad jen mimo to, že se soupeře pořád rozčiloval a vůbec všeobecně machroval. My jsme se naštěstí věnovali hře. Bagr, věren své přezdívce, u lajny vybagroval míč, přihrál před vápno Mongolovi a ten z úhlu nedal brankáři šanci. Tímto jsme si zajistili definitivní výhru 3:2.
K hráčům jen stručně. Hra totiž dle mého názoru není stále optimální, do jarní pohody něco chybí, takže: Soused - no, viděli jsme to všichni poslední tři zápasy = čtyři góly, které bych raději neviděl. Bagr - tak nějak to šlo, ale myslím, že byl při obou brankách, Bulmen - včera si hrál na ptačího muže, což byl asi jeho nejhvězdnější moment :-), jinak solidní výkon, Djedek - hra dozadu jako obvykle vynikající, ale dopředu zbytečné kličky a ztráty míče, Lupus - hezkej autík a vzadu nic nezvrtal. Džony - standardní kapitánský výkon ;-), Peki - snažil se, dal góla, ale nebyl to jeho 100% výkon, Mongol - snažil se, dal góla, dal patičku :-(, prostě jako vždy. A náš rychlonožka? V jediné šanci za utkání nepřestřelil branku a to se u něj cení :-).

Soused

Komentář rozhodčího:

Poločas: 2:1.
Sestava: Soused - Bulmen, Lupus, Djedek, Bagr - Džony, Peki, Radek, Mongol
Branky a asistence: Džony (p.k.) 1:0, Peki (Lupus) 2:0, Mongol (Bagr) 3:2


Průběžná tabulka

1. FC Holosmetky 7 5-1-1 18:5 11
2. M-Bubo 7 4-1-2 25:10 9
3. KKK 7 4-1-2 18:8 9
4. BFK Petrohradská 7 3-2-2 11:11 8
5. Senioři Praha "A" 7 3-2-2 14:12 8
5. 1.FC Hloubětín 7 3-2-2 13:12 4
7. FC Stork wings 7 1-0-6 11:34 2
8. Medvědi 7 0-1-6 6:24 1

Odečtené body: 4 - 1.FC Hloubětín

Střelci


4 Peki
3 Džony
2 Milan, Mongol, Tomáš Danda
1 Bulmen