Letní turnaj 2007
Letní turnaj 2007


1. 2. 3. 4. 5. Tabulka a střelci1.kolo (PÁ 13.7. 17:30 Zákostelní)


Senioři Praha "A" - Angmar

4

 

4


Po té co jsme se před 14 dny zúčastnili jednoho fotbalového turnaje, kde jsem ve čtyřech zápasech uhráli jeden bod s celkovým skóre 1:4, jsme opět začali hrát letní turnaj. Na první zápas našeho 12. letního turnaje nakonec dorazilo devět lidí. Zápas začal docela opatrně. Asi v polovině první půle získal na půli míč Milan (posila pro letní turnaj, dále jen PLT) zatáhl míč k soupeřovu vápnu, obešel jednoho protihráči a nahrál Pekimu, který dal pohodlně gól do prázdné branky. Podobnou situaci se nám podařilo zahrát ještě párkrát, ale ani Peki, Mongol a Bagr ml. už gól dát nedokázali. závěr půle nám bohužel nevyšel soupeř šel několikrát do přečíslení tři až čtyři na jednoho. Kondovi, Milanovi (náš Milan) a Milanovi PLT se ty první podařili odvrátit, ale v posledních vteřinách poločasu jsem přece jen gól dostali.
Druhý poločas začal naším tlakem Milan vybojoval u lajny míč pro Milana PLT a ten střelou z hrance vápna k bližší tyči dostal náš tým do vedení. Bohužel jsem vedli asi minutu. při autu do našeho vápna Soused vyběhl pro míč ten, ale mířil na hlavu hráče u první tyčky, který pohodlně do prázdné branky vyrovnal. Za chvíli jsme prohrávali. Špatnou rozehrávku soupeř vystihl a podivný míč od půlky skončil v naší brance. Ve snaze vyrovnat jsem dostali soupeře pod tlak. Po rohu, který rozehrával Johny sek míči ve vápně dostal Milan PLT, nenechal se odstavit a odstavit a protlačil míč do sítě. Za pár minut po dlouhém výkopu od naší branky si Milan s Johny párkrát vyměnili míč obehráli jednoho obránce a brankáře a Milan nás poslal do vedení. Bohužel 5 minut před konce soupeř potrestal další naši chybu v rozehrávce a bylo to 4:4. Ve zbylých pěti minutách už jsme gól dát nedokázali a tak zápas skončil asi zaslouženou remízou.

Bagr

Komentář rozhodčího:

Poločas: 2:2.
Sestava: Soused - Milan, Bagr ml., Džony, Peki, Mongol, Djedek, Amur + Milan od Bagrů
Branky a asistence: Peki (Milan od Bagrů) 1:0, Milan od Bagrů (Milan) 2:1, Milan od Bagrů (Džony) 3:2, Milan (Džony) 4:3


2.kolo (ST 18.7. 17:30 Pražačka 3)


Senioři Praha "A" - Gobi Dezert

4

 

0Jak to někomu nepřidělím, tak to nenapíše.Komentář rozhodčího:

Poločas: 4:0.
Sestava: Bulmen - Radek, Tomáš, Milan, Djedek, Bagr ml., Amur, Peki, Lupus
Branky a asistence: Radek (Peki) 1:0, Tomáš (Radek) 2:0, Milan 3:0, Bagr ml. (Radek) 4:0


3.kolo (ST 25.7. 18:45 Pražačka 3) - Soused, Milan (17:30)


Senioři Praha "A" - Soho devils

2

 

4Dobrý den Vážení sportovní přátelé.
Rád bych Vám zprostředkoval sportovní zážitek ze včerejšího fotbalového utkání Senioři vs. Soho devils. Začalo se svižně a už od prvních minut bylo zřejmé, že ďáblové z londýnské čtvrti, či známého společenství osob s jinou orientací, budou tlačit vše rychlými akcemi dopředu. Na hrotu jednoznačně vynikal vlasatý mladík s čelenkou, který ohrozil branku Seniorů hned v úvodu. Nicméně z toho nic nebylo, pak spolykal pár létajících mušek a přecejenom přidal další šance. Jednu po rohu k tyči, druhou vzápětí do středu branky. A aby toho nebylo málo, při výkopu pana Pláničky z vápna Seniorů nastavil tak šikovně nohu, že míč opět ohrozil jejich branku. Pak byla chvilka klidu, hra ve středovém poli, šancí pomálu, ale přesto přicházel větší tlak Soho v oblasti nejen anální. Brankou ani neskončil briskní odkop pana Legáta, který neomylně mířil z metru k tyči vlastní branky. Nicméně gólman Seniorů jej famózně vytáhl.
Góly ale přišly a hned dva v řadě. V obou případech by se to dalo nazvat tandem Soused - Soused (tedy Soused a Tomáš). Při první brance se míč odkopem dostal před Tomáše, ale tam nějak to sebral soupeř a trefil ho do hlavy. Všichni otřeseni, vteřiny ticha zda se neskácí ... a při těchto vteřinách souepře sebral míč, nelenil, vystřelil a ten teplý balón se prosmýkl pod Sousedovou nohou do branky. Rozehrávka, nějaká ta akce, Soho útočí, dělají kličky před vápnem, jednu, druhou a třetí kolem Tomáše do protipohybu Souseda a je to 0:2 :-(.
(O přestávce jsme vše patřičně rozebrali a rozhodli se, že si konečně zahrajeme.)
Po změně stran přišlo i několik šancí Seniorů, nicméně gólman vytrkával své nohy do stran celkem spolehlivě, a tak z toho nic nebylo. Ale přecejenom vysvitlo slunce v hlavách Seniorů. Milan na středu rozehrál rychlou akce po levé straně na Džonyho, který proběhl až k vápnu a tam krásnou umístěnou střelou pod víko nedal brankáři šanci - 1:2.
Soho devils ale udeřili vzápětí a opět změnili skóre na rozdíl dvou branek. Po rozehrání rohu se míč dostal před vápno, odkud také bylo vystřeleno, o Džonyho nohu otřeno a do branky dostřenelo - 1:3.
(Čtvrtý gól nevím, akorát vím, že jsem pak žral tu gumu z povrchu.)
Ve zbylé čtvrthodině bylo dost šancí na obou stranách, ale Soho dobře bránili a Senioři měli štěstí například, když byl v prázdné brance trefen Milan Plánička a poté břevno.
Minutu před koncem se Senioři za aktivní hru dočkali odměny alespoň v podobě zaslouženého snížení Mongolem a to na konečných 2:4.

So Saaaad

Komentář rozhodčího:

Poločas: 0:2.
Sestava: Soused - Tomáš, Milan, Lupus, Bagr ml., Bagr, Džony, Amur, Mongol
Branky a asistence: Džony (Milan) 1:2, Mongol (Milan) 2:4


4.kolo (ST 1.8. 18:45 Pražačka 2)


Senioři Praha "A" - BFK Petrohradská "A"

1

 

2


Že by to byl z naší strany až zase povedený zápas, to se říct nedá :-). Takže to shrnu pár větami. Snažili jsme se, dokonce to mělo i určitý řád a minimum chaosu. Nicméně jsme opět prohráli.
První půle začala velmi svižně. Již po několika minutách Džony napálil zhruba od rohu míč do vápna a soupeřův obránce nekompromisně zavěsil pod víko. Poté přišlo pár šancí na obou stranách. Zatímco my jsme hráli takzvaný házenkářský zámek, z kterého jsme povětšinou nic nevytěžili, soupeř sázel na rychlé přihrávky, brejky apod. Což se mu také povedlo pár minut před koncem půle, kdy si nás krásně rozebrali, zatímco my jsme spali na půlce. Takže remízka 1:1. To už nehrál Mongol, který simuloval ve svém mladistvém věku housera.
Věci se ale děly po změně stran. Pár šancí bylo tam i tam, ale nic výrazného. Snad jen Amurek sám před bránou krásně napřáhl na druhou stranu než stál gólman, ale bohužel o kus vedle. Ale v 45. to přišlo :-). Poté co jsem odkopával u lajny míč soupeř dal na 2:1. Mou přihrávku do běhu nemohl nezužitkovat. Tato sprcha nás poněkud utlumila, a tak Petrohradská vesele útočila a my z toho byli jaksi mimo. Posledních pět minut jsme však zase začali tlačit. Jmenovitě Džony a Radek měli nějaké ty šance, ale bohužel nic. Když už to vypadalo na konec zápasu, tak se nám zranil náš vraždič Tomáš. Napřáhl se svou obávanou levačkou, netrefil nějak míč či co a nohu soupeře utrpěl otevřenou zlomeninu prstu na noze. Fuj.
S klidem můžeme říct, že pořekadlo: "Než se oženíš, tak se ti to zahojí." v jeho případě platit nebude, čímžto se tímto připojuji k řadě gratulantů ;-)!

Soused

Komentář rozhodčího:

Poločas: 1:1.
Sestava: Soused - Bagr, Milan, Djedek, Tomáš, Bagr ml., Radek, Mongol, Amur
Branky a asistence: vlastní 1:0


5.kolo (PA 10.8. 18:15 Zákostelní) - Bulmen, Peki (náhr. Amur) (17:00)


Senioři Praha "A" - AC Efficenza

3

 

1


Tak jsme včera předvedli takový kolísavý výkon, v první půli jsme hráli za hustého deště jako profesoři a soupeři dali v celku rychlé tři góly. Bohužel snížil před přestávkou na 3:1 a ve druhé půli se obraz hry úplně otočil, protože jsme nestíhali, stále nějaké přečíslení a prostě ase soupeř hrát tak trochu profesorsky, akorát už stihl dát jen jeden gól, takže jsme nakonec vyhráli 3:2. Bagr chytal celkem dobře. Vychytal jednu tečovanou tutovku špičkou nohy. A Tomáš Zahrada? Že netušíte.:-) Už se tomu i sám usmíval.:-) Dal si zase vlastence.:-) Teda tečovaný, ale do protipohybu Bagra.:-)


Djedek

Komentář rozhodčího:

Poločas: 3:1.
Sestava: Bagr - Hezčí Bagr, Djedek, Milan, Džony, Peki + Honza od Bagrů
Branky a asistence: Džony (Honza od Bagrů) 1:0, Honza od Bagrů (Bagr ml.) 2:0, Bagr ml. 3:0


Konečná tabulka

1. BFK Petrohradská "A" 5 4-0-1 19:8 8
2. AC Efficenza 5 3-1-1 14:6 8
3. Angmar 5 2-2-1 15:9 6
4. Senioři Praha "A" 5 2-1-2 16:10 5
5. AC Soho Devils 5 2-0-3 10:10 2
6. Gobi dezert 5 0-0-5 3:30 0

Odečtené body:2 - AC Soho Devils

Střelci


2 Milan, Džony, Bagr ml., Milan od Bagrů
1 Radek, Tomáš, Peki, Mongol, Honza od Bagrů