1.kolo (PÁ 3.7. 19:15 Zákostelní)

Senioři Praha "A" - Atomový veverky

0

1

Dne 3.7.2009 jsme se my, kluci ze Seniorů, sešli v pražských Vysočanech, abychom zahájili naší letní přípravu, na jejímž konci bude sestavený finální tým pro účast v sedmé lize Hanspaulské ligy. Sestava byla tento horký den následující: Bagr (55 Peki) – Djedek, Džony – Peki (55 Bagr), Plech – Mongol, Amur. V sestavě se nově představil testovaný hráč Plech, znamý především Michelské odnoži týmu. Pokud zhotnotím jeho výkon, tak mohu napsat následující. Plech se snažil, fyzicky na tom byl překvapivě dobře, poměrně platný byl ve středu hřiště a celkově tedy pomohl a má velkou šanci se zaregistrovat. Nejslabší byla orientace na hřišti směrem dozadu, tedy defenziva a potřebná drzost zakončit za každou cenu, nicméně v tomto případě musím zdůraznit, že jsme narazili na velmi kvalitně bránící tým. Ještě jedna chybička se ve výkonu Plecha vyskytla a sice, kdy na protest proti výkonu rozhodčího opustil na minutu hřiště (novodobá minuta ticha). V letní přípravě povolená, nicméně v lize neodpustitelná. To však byla klasická daň za poznání fungování Hanspaulky.
K zápasu samotnému: soupeř byl právě o ten jeden gól lepší. Měl o něco více šancí, o něco více přesných přihrávek a v defenzivě nás přehrál jednoznačně. Gól padl po střele hráče soupeře Viktora Máchala (exspoluhráč autora v klasickém „velkém“ fotbalu) . Rázantní střelu doprostřed brány pod břevno bohužel náš brankář viděl pozdě. Příprava pro nás začala prohrou, na kterou jsme však v roce 2009 zvyklí… Za zmínku stojí i příznivé fandění Loser’s teamu z Nebíčka, které reprezentovalo trio Sribi, Fík, Džíno… Jejich dohromady jediný pokřik, který popisoval cosi o prdeli, jsem bohužel ne úplně správně slyšel.
Poslední řádky pak patří vděku obsluhy místní hospody, která nás místo vyhození po zavírací době nejen řádně napojila borovičkou a hruškovicí, ale též nám poradila trasu pryč… a když už jsem u toho vděku, tak ten úplně poslední patří Džonymu, kterého jsme na roční hostování uvolnili do věhlasné Premiere Legue…… Díky Džony.

1

8.7.2009 dvanáct minut před výkopem zápasu Senioři Praha - Hyens United jsem v dešti na hřištích a v přilehlém okolí konečně zahlédl někoho, kdo patří do našeho týmu. Přivalil se Bagr. Dali jsme pivo a po chvíli přivítali dalšího borce, a sice Bagra hezčího. Tím výčet hráčů našeho týmu skončil. Tohle by se ještě před pár lety nemohlo stát! Pamatujete na Karlín?!? Tehdy se každý víceméně na začátku léta podle rozvrhu snažil přizpůsobit. Nyní? Tři kmenový hráči, jeden kamarád a dva cizí šestnáctiletí plnoštíhlý mládenci z hlediště. Ať si každý sáhne do svědomí nebo do prdele, ale tohle by se dít nemělo, to je jasné. Naštěstí jsme tedy sestavu poskládali a začali kompletní. Pomohlo nám i to, že jsme nastoupili proti soupeři, který dosahoval pramalých kvalit.
Bagr se zkušeně postavil do brány, já na stopera a Bagr mladší se snažil pohybovat ve středu pole. Nejlepší na hřišti byl kamarád Hezčího Bagra – Honza Beneš (myslím že Honza, pokud ne, tak se omlouvám). Postupem hry se dobře zapojili a výrazně pomohli i zbylí dva hráči (s přezdívkami tuším Haš a Díra :-))). V poločase jsem díky Hattricku Honzy vedli 3:0 a vítěztví bylo hodně blízko. V druhém poločase se trochu promíchali řady, uvolnilo napětí a také gólů bylo více. Na každém gólu měl velký podíl famózní Honza Beneš, s výjimkou obdrženého gólu, který šel na vrub jinak spolehlivého Bagra. Vítěztví 8:1 bylo zasloužené, hra pohledná, a tak jsem jako první kapitán v roce 2009 mohl podepsat vítězný zápis.
Jestliže jsem v minulém komentáři děkoval výčepákovi a Džonymu, tak nyní Hezčímu Bagrovi a jeho kamarádovi, dvou mládencům z Pražačky, Bagrovi za věrnost, Sousedovi za snahu do poslední chvíle někoho sehnat a Djedkovi, že ho to znepokojovalo… ostaní, byť s povinnostmi jsou kdesi daleko…… a já viděl místo nich lepší kvalitu a vítěztví, takže děkuji i vám ostatním.

Mongol

Celá story může začít ve chvíli, kdy jsem cestou na metro a na zápas zjistil, že dorazí včas pouze Mongol, a že Karel a Plech dorazí později. Ty se na to nakonec úplně vybodli a ani jeden nedorazil. Rychlým telefonátem se mi podařilo přemluvit bratra, aby dorazil a vzal někoho s sebou. Na Pražačce jsem odchytl Mongola, který se to chystal zabalit a dali si jedno pivko. Takže v 17:36 jsme byli připraveni nastoupit ve čtyřech. Já v bráně a přede mnou Mongol, Hezčí Bagr a jeho kolega z práce Honza Beneš. Protože pravidla nedovolují nastoupit v počtu 3+1, podařilo se mi během dvou minut angažovat do týmu mladšího bratra Radka Maximy, Ondru. Ten sice nemohl do míče kopnout (staré zranění z války), ale byl ochoten nastoupit k zápasu a během první vteřiny odstoupit, abychom dodrželi pravidlo o minimálním počtu hráčů. Tento taktický plán 100% splnil a tak jsme začali hrát.
Zatímco se trojice hráčů v poli snažila držet míč co nejdále od mé branky, podařilo se mi do týmu zapojit dva náhodné kolemjdoucí. Neznámý číslo 1 co měl na sobě dres AC MILAN a neznámý číslo 2 co vypadal jako dědek co má 25 kilo navíc a o 168% víc vlasů. Ptal se jich na jméno, ale nerozuměl jsem jim a jediné co si pamatuji bylo, že prej v Černošcích je zná každej.
Naštěstí hned od začátku bylo znát že nemůžeme prohrát. Zatímco my přidávali góly, jedinou šancí soupeře byla situace, kdy se mě vlastní bratr pokoušel z metru prostřelit. Poločas skončil 3:0 pro nás a začali jsme hrát hned druhý poločas. Po našich dvou dalších gólech přišla moje slabší chvilka. Pokoušel jsem jednu střelu efektně vyboxovat, ale bohužel se nepodařilo a soupeř tak zaznamenal alespoň čestný úspěch. Jinak jsem se v bráně docela nudil, Mongol a hlavně brácha se v obraně docela snažili a nedovolili soupeři vystřelit na bránu a nepomohlo ani když jsem jim vynadal, že si chci trošičku zachytat. Za stavu 8:1 pro nás jsem pak musel Honzu Beneše upozornit, že když dá ještě gól budeme mu muset koupit basu piv, nebo štangli salámu a jelikož je krize tak si to nemůžeme dovolit. Je to hodný kluk a tak poslechl a už na bránu nestřílel.
Poslední dvě minuty jsme odehráli bez brankáře, ale na stavu utkání se již nic nezměnilo.