Memoriál Milana Javornického 2001


1.2.3.4.< Střelci 

1. kolo      (Ne 25.2. 11:15 Zelená liška)


OFC Benda - vet. - Senioři Praha "A"

4

 

2

To zase bylo utkání. Snad proto, že nejsme přes zimu rozehraní, snad proto, že jsme hráli v netradiční sestavě. Rozhodně chyběly 3 stálice našeho týmu: Milan, Petr a Bagr. Myslím, že zejména neúčast Milana se projevila. O tom svědčí i fakt, že během první půle jsme vystřelili na branku pouze dvakrát! Do týmu se vrátil přesně po roce Džony, který byť oslaben množstvím všelijakých alkoholů a škodlivin, hrál celkem dobře a zaznamenal i vyrovnávací branku. Dále přišel Konda, který sice smrděl jak tchoř, ale podal svůj obvyklý 100% výkon. V obraně byl nejčastěji Honza, který opět "nezklamal". Jeho kličky před naším vápnem zdvihaly adrenalin snad všem na hřišti. (A po MMJ stejně odchází.) Jiří si s míčem opravdu nepotykal a bylo to na hře znát. Bulmen, po "těžké" noci hrál bohužel pod svůj průměr. A Michal a Radek? To co se očekávalo. Radek běhal a snažil se, ale míč ho poslechl snad jednou za celý zápas. Michal dal vedoucí branku, ale jinak se moc neprosadil proti dobré obraně soupeře. Navíc slova "obrana" a "střídání" mu opět nic neříkala. (Sebe nebudu hodnotit, neb to přísluší jiným.)
Nyní k průběhu utkání. V prvním poločasu jsme hráli na půlce, která byla mnohem více zmrzlá a v brankovišti bylo ledu nejvíce. Soupeř toho také po čtvrthodině hry využil, když uklouzl Honza i já a branka byla volná. Naštěstí pár minut před koncem se trefil Džony po Michalově autovém vhazování.
Po přestávce jsme prvních 15 minut měli rozhodně více ze hry a zúročili to také vedoucí brankou. (Michal zatím skóroval v každém utkání od momentu, kdy poprvé nastoupil!!) Bohužel přišla 50. minuta. (Naše "oblíbená".) Během pár minut si nás hráči Bendy dvakrát dokonale rozebrali a jednou překvapili a bylo rozhodnuto. Náš výkon po celý zápas byl dost tragický a přihrávka a zpracování míče, byly fotbalové věci, které většině osob na naší straně činily problémy. A to nemluvím o tom nejpodstatnějším: nasazení!!!
Poločas: 1:1.
Sestava: Soused - Konda, Honza, Bulmen, Michal, Radek, Jiří, Džony
Branky: Džony (1:1), Michal (1:2)

 

2. kolo      (Ne 4.3. 16:15 Liškova)


Senioři Praha "A" - Beach attack 902 10

3

 

1

První výhra Seniorů v novém tisíciletí!!! Již téměř za soumraku jsme soupeře přehráli zejména díky lepšímu proměňování šancí. Beach attack nehrál zase tak tragicky, ale jejich muška byla dosti vychýlená. To u nás takováto "neschopnost" potkala jen Milana ;-)) Milan ale vypracoval dvě gólové šance, po kterých jsme vždy slavili další branku, takže to zase tak špatné nebylo. Nejprve si krásně naběhl Vašek, v druhé půli zase tváří v tvář brankáři zavěsil Bagr. O něco později zvyšoval Džony, který již zaznamenal druhý úspěch po návratu do týmu.
Sestava: Soused - Bagr, Konda, Džony, Radek, Vašek, Milan
Branky: Vašek (1:0), Bagr (2:0), Džony (3:0) 

3. kolo      (Ne  11.3. 10:00 Liškova)


To je nářez "B" - Senioři Praha "A"

2

 

5

"Hned po ránu" jsme nastoupili na relativně dobrém povrchu hřiště Liškova proti mladým nadšencům. Jak se však brzy ukázalo, nadšenci sice fotbal hrát uměli, ale jejich pojetí bylo lehce agresivní. "Fotbalové" zákroky zezadu a tělem byly ty nejjemnější. Však se také Konda mohl po utkání například pochlubit modřinami na těle, jak ho jeden protihráč při soubojích štípal! Bohužel, první poločas jsme Nářezu dávali mnoho příležitostí k radosti. To bylo způsobeno zejména indispozicí některých našich hráčů, kteří prostě předchozí večer přebrali. Co? No, však vy víte, co komu z nich nejvíce chutná. (Viď Milane!) Naštěstí po nepříznivém prvním poločasu, jsme do druhých třiceti minut dali vše a z minima střel 4x skórovali. Za zmínku stojí fakt, že Džony se trefil již potřetí za sebou, Bagr podruhé a Milan dal hattrick. Utkání vůbec nevypadalo na takovýto výsledek. O výhru jsme museli tvrdě bojovat až do konce.
Poločas: 2:1.
Sestava: Soused - Bagr, Konda, Bulmen, Vašek, Milan, Džony
Branky: Milan (1:1), Bagr (2:2), Milan (2:3), Milan (2:4), Džony (2:5) 

4. kolo      (So 17.3. 13:45 Liškova)


Senioři Praha "A" - Alténa Soccer

1

 

6

Konfrontace s týmem ze čtvrté ligy bohužel nedopadla dobře. Na dosud nejhorším terénu jsme se bohužel nechali v prvním poločasu přinutit k soupeřově hře, a tak jsme jenom bránili. Na hrotu tou dobou ohrožoval Alténu jen Milan. Z několika střel se do naší sítě do přestávky dostaly "jen" dvě. Po změně stran jsme změnili taktiku, která se ukázala být tou správnou. Bránili jsme ve pouze ve třech a vpředu hráli Lávičkovci. Vypracovali si spoustu šancí, bohužel Milan neměl svůj den, a tak skóroval jen jednou, byť měl asi 4 vyložené šance. Na druhé straně soupeř v posledních 5 minutách za vydatné pomoci kaluží a při naší ofenzivní hře 3x zaznamenal úspěch, a tak ze stavu 1:3 utekl na konečných 1:6. Dá se říci, že utkání by mnohem více slušel výsledek například 3:5. Ale což, podstatnější je liga.
Sestava: Soused - Bagr, Konda, Milan, Bulmen, Petr, Radek, Vašek
Branky: Milan (1:3) 

Střelci


4 Milan
3 Džony
2 Bagr
1 Michal, Vašek