Podzimní liga 2000
Podzim 2000


1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Tabulka a střelci 

1.kolo (So 9.9. 12:30 Karlín 4)


Gillettky - Senioři Praha "A"

1

 

1

To jsme zase jednou ztratili bod, ach jo! Na hřiště nastoupila taková parta mladších osob v černých trikách, v čele s jedním otcem, no prostě asi tak nějak jsme před čtyřmi lety vypadali mi (až na toho otce tedy). Zpočátku to vypadalo, že se soupeřem nebude problém. Jenže už první výrazná střela na branku sice skončila gólem, ale míč se odrazil od zadní tyče ven a moc přesvědčivě to nevypadalo. Nikdo z nás se však s rozhodčím nehádal, byť i pomezní ukazoval, že to byla regulérní branka. Bulmen měl prostě smůlu. Bohužel se ukázalo, že střelba do tyčí mu byla tento zápas souzena. Po několika minutách hry však Gillettky ukázaly své ostří a po jedné z mnohých chyb naší obrany se jim podařilo skórovat. Poté nastalo teprve to pravé trápení. Slovy Martina Falty: Celou dobu hrajete dobře, ale jakmile jste ve vápně, tak je to tragédie. Ještě že Milan alespoň ve druhé půlce vyrovnal krásnou střelou z deseti metrů k tyči. Na Bulmenovy tyče navázal i Konda, který orazítkoval gólmanovu hlavu a od ní míč opět směřoval do tyče.
Poločas: 1:0.
Sestava: Soused - Konda, Bulmen, Bagr, Bagr mladší, Radek, Petr L., Milan L. Branky: Milan L. 

2.kolo (So 16.9. 12:30 Pražačka 3)


Kanálpucers 69 - Senioři Praha "A"

2

 

4

Ach jo! To zase byl jednozu tragický výkon. Naštěstí byl protentokrát zakončen výhrou a ne remízou jako minule. Je už strašné, že proti takovým slabým týmům neumíme hrát. Vše již začalo příchodem na Pražačku, kdy nám volali Bagři, že chytře dorazili na Pankrác a tudíž přijedou později. I tak jsme rozhodně měli po celý první poločas mírnou převahu, byť nás tedy bylo o jednoho méně. Již v páté minutě byl ve vápně sražen Bulmen, bohužel, Milan nařízenou penaltu nasměroval pouze do tyče. (Vlastně Milan se poslední utkání dost střelecky trápí. Góly sice dává, ale procentuelní úspěšnost proměňování jeho šancí je dost katastrofální) Po jednom z přečíslení naší obrany soupeř přecejenom skóroval. Nám se podařilo vyrovnat chvíli před koncem poločasu vyrovnat, když Bulmen vsítil nejhezčí gól zápasu. Svůj rohový kop zatočil oblíbenou "šajtlí" do protilehlého horního rohu branky. Po přestávce se již zapojili do hry oba Bagři. Bohužel náš výkon šel rapidně dolů a chybami a nepozorností jsme často posílali soupeře do šancí. Po jednom z četných rohů se Kanálpucers ujali vedení. Poté se přecejenom naše hra trochu zlepšila a zhruba v 45. minutě se konečně trefil levačkou Milan. O našem vítězství rozhodly dva zásahy sourozenců Lávičkových v závěru utkání.
Poločas: 1:1.
Sestava: Soused - Konda, Bulmen, Bagr, Bagr mladší, Petr L., Milan L.
Branky: Bulmen (1:1), Milan L. (2:2), Petr L. (3:2), Milan L. (4:2) 

3.kolo (So 23.9. 8:45 Karlín 6)


FC Letná Stars - Senioři Praha "A"

1

 

3

Pokud nezužitkujeme počáteční tlak, tak se vždy trápíme. Stejně tak tomu bylo i v tomto utkání. Nemohli jsme dát branku i z těch nejvyloženějších šancí, a tak postupem času začal hrozit i soupeř. Naštěstí minutu před koncem poločasu otevřel skóre Milan, který opět potvrdil, že jen každou šestou střelou za zápas je schopen dát gól. Ach jo. Letná vyrovnala hned po přestávce, jenže my se nevzdali a nakonec přecejenom zvítězili. Za povšimnutí stojí třetí gól Radkův, který třikrát napálil míč do ležícího brankáře a napočtvrté konečně střelu zvedl :-))
Poločas: 0:1.
Sestava: Soused - Bagr, Radek, Konda, Jiří, Vašek, Milan L., Petr L.
Branky: Milan L. (1:0), Petr L. (1:2), Radek (1:3) 

4.kolo (So 30.9. 12:30 Karlín 6)


Senioři Praha "A" - Mamba club

1

 

3

Soupeř byl zcela evidentně slabší, jenže ...! My jsme přišli pouze v pěti lidech, když malý Bagr slavil svobodu, velký Bagr a Vašek pleli záhony u babiček, Jiří se omluvil až ráno a Petr Lávička někde kalil. I ve čtyřech lidech jsme však byli lepší. Bohužel štěstí opět nestálo při nás. Soupeř se ujal vedení po rozehraném rohu, kdy se jim náhodně podařilo trefit velkou ranou prostor pod břevnem. Pak však začalo naše trápení.Milan opět dokazoval své pravidlo o šesti střelách. Vyrovnal tak tudíž až několik vteřin před koncem půle krásnou střelou z trestného kopu kolem zdi. Po přestávce se obraz hry moc nezměnil. Mamba club se ujal vedení 2:1 a poté, co o několik minut později Bulmen nešťastně srazil střelu do naší sítě, bylo o výsledku utkání rozhodnuto. Jen malý dodatek. Za soupeře hrála žena a to velmi dobře, když napíši, že Milan Lávička má na ní již telefonní číslo, nikoho to asi nepřekvapí :-))))
Poločas: 1:1.
Sestava: Soused - Konda, Bulmen, Milan L., Radek
Branky: Milan L. (1:1) 

5.kolo (So 7.10. 12:30 Smolkova)


Motor SB - Senioři Praha "A"

0

 

9

Déšť, bláto, kaluže, zima a šatny nikde. Naprosto ideální fotbalové prostředí. Kdybychom navíc prohráli, bylo by to k vzteku. Jenže po zápase jsme si připsali dokonce vysokou porážku soupeře. S výhrou jsme tedy jako obvykle počítali, ale že bude tak výrazná, to nikdo nečekal. Soupeř rozhodně nepředváděl tak špatný výkon, aby musel dostat tolik branek, ale nám to tam prostě padalo. No nám ... Milan jednou zase porušil pravidlo a tentokrát se ujala jeho každá druhá střela. Jinak pochvalu si také zaslouží Petr, který Milanovi dost šancí připravil. Ke všemu se podařilo poprvé v této sezóně udržet čisté konto, takže to byl prostě super zápas. Až na to počasí :-(

Jako bonus komentář Milana Lávičky:
Vím, že už vás nebavilo číst ty mozkové průjmy, co tady plodí jistý pan P., a tak jsem se rozhodl, že tento zápas okomentuji já (jistý pan L.). Samozřejmě jako vždy jsme se před zápasem zúčastnili soustředění v jistém baru, kde jsme do rána probírali taktiku a psychicky se připravovali na důležité utkání. (Někteří dokonce i fyzicky, že pane Musílek.) K samotnému zápasu toho není moc co říci, zkrátka jsme hráli, a hráli jsme dobře. V neskutečné zimě a dešti jsme celkem s přehledem zvítězili 9:0. No nedivte se, i to se stane (a dokonce i s Romanem v brane). Soupeř sice nebyl tak špatný a možná, že si takový příděl nezasloužil, ale nam tam padlo všechno, do čeho jsme kopli, o čemž svědčí i to, že se dokonce i Pavel jednou trefil. (Kdybych napsal, že i Bagr dal gól, tak tomu stejně nikdo nebude věřit, tak to raději psát nebudu.) Konečně jsem se také rozstřílel i já a vylepšil jsem si střeleckou bilanci hned o sedm kousků. No, kéž by se takhle dařilo i nadále.
Poločas: 0:3.
Sestava: Soused - Konda, Bagr, Bulmen, Milan L., Petr L.
Branky: 7x Milan L., Konda, Bagr 

6.kolo (So 14.10. 12:30 Smolkova)


Senioři Praha "A" - P.H.M.L.

5

 

1

Sešli jsme se úplně všichni, a tak jsme měli oprávněný strach, že nám utkání moc nevyjde. Opak byl pravdou. Všichni podali naprosto výborný výkon a kéž by i další utkání vypadala takto. Soupeř rozhodně jednoduchý nebyl, ale přesto se většina hry odehrávala na jeho polovině. Obraz hry byl podobný jako ve většině utkání. Jinými slovy Milan zahodil zase pár tutovek. (Když přišel s černými brýlemi na očích, bylo nám jasné, že večer jen u piva nezůstal.) Skvěle hrála i nová posila z Blanice - Michal. Dokonce se na úvod zapsal gólovou střelou. Většinu šancí pro naše střelce také vypracoval výborně hrající Radek. Škoda jen, že v poslední minutě soupeř přecejen skóroval a já tak přišel o další nulu. No, prostě super utkání a hlavně to počasí!!! Jinak abych nezapomněl. Potom jsme jeli na nedalekou Angelovovu, kde hráli bývalí dva členové týmu: Vitásek a Apač, takže jsme se při jejich "fotbalovém" umění skvěle bavili.
Poločas: 2:0.
Sestava: Soused - Konda, Bagr, Bulmen, Vašek, Petr L., Jiří, Michal, Milan L., Radek
Branky: Milan L. (1:0, 5:0), Jiří (4:0), Michal (2:0), Vašek (3:0) 

7.kolo (So 21.10. 8:45 Pražačka 3)


1.FC Saens "B" - Senioři Praha "A"

1

 

5

To bylo utkání. Góly, karty, slunce a téměř rvačka se soupeřem. Co víc si člověk může od fotbalu přát. K duelu s dosud prvním týmem jsme nastoupili s odhodláním, že ho porazíme a sami zaujmeme v naší skupině post nejvyšší. Už v první minutě nás tou správnou cestou poslal Bagr, když se asi z deseti metrů trefil přesně k tyči a brankář se za míčem jen ohlédl. Za pár minut tvrdě hrající Saens opět faulovali a z toho rezultoval přímý kop. Postavená "zeď" odhodlaně prohlásila, že míč neprojde. Hmm, Milan však ukázal, že přímé kopy umí. Aby soupeři ukázal jak se plete, tak ve druhém poločase svůj kousek zopakoval a zeď opět neuspěla. Celý zápas provázela dosti nervózní atmosféra, neboť rozhodčí jaksi zapoměl na píšťalku. K dovršení všeho byl kapitán Saens naprosto vylízanej (omlouvám se za toto slovo, ale jinak se tato osoba nazvat nedá). Tak tenhle magor Trexler sice tvrdil, že fotbal hrál a hraje, ale bohužel to byla pravda. Pochytil totiž manýry některých naši rádoby prvoligových fotbalistů: Po odpískaném faulu ještě soupeře fyzicky i slovně napadal, oplácel, když jako pozdější brankář chytal míč 2 metry mimo vápno, tvrdil, že tomu tak není, kosil ze zadu (zdravím kotníky a kolena Milana) a sám se pěkně nakřičel, když se ho jen trochu někdo dotkl. No prostě magor, který na hřiště nepatří. Bohužel i takoví lidé se najdou. Abych se vrátil k utkání. Hra byla relativně vyrovnaná, ale my jsme lépe stříleli. Toť vše.
Poločas: 0:2.
Sestava: Soused -Bagr, Konda, Bulmen, Petr L., Milan L., Radek, Michal
Branky: Bagr (0:1), Milan (0:2), Michal (0:3), Milan (0:4), Radek (0:5) 

8.kolo (So 28.10. 11:15 Císařská louka)


PS Záducha - Senioři Praha "A"

2

 

4

Již setkání na zápas na Smíchovském nádraží probíhalo dle představ. To však nemyslím ironicky, neboť vzhledem k tomu, že většina z nás v pátek popíjela v klubech LEV a BLANICE (a i někde jinde, jen si to pamatovat, viď Milane), bylo jasné, že střízlivého by člověk v našem týmu hledal těžko. Pokud vezmu jen ty nejlepší příklady pro ostatní fotbalisty. 1) Michal přijel autem tím stylem, že málem přejel našim fanynkám nohy a poté co se mu podařilo zastavit, vrávoravým krokem vstoupil na hřiště. 2) Milan si sháněl nějakou snídani ve stánku, neboť teprve v 9 hodin se mu podařilo nalézt kolej, a tak z toho spánku opravdu nic nebylo. 3) Všechny s přehledem trumfnul Petr, který prostě nepřijel vůbec. (Dle jeho slov se na chvíli vzbudil ve 12:30 a pak opět klidně usnul až do osmi večer !!!
Z této situace vyplynul i fakt, že jsme k utkání nastoupili pouze v pěti lidech, a tak díky kameramanovi Alešovi a 4 sličným slečnám bylo našich fanoušků stejně jako nás. Naštěstí se po 25 minutách zápasu na hřišti objevil Bagr, který roztáhl Bulmenovi kopačky a vrhl se do hry. Jeho převlečení (tedy striptýz) nezapomněl Aleš na videokameru zachytit. Vzhledem k účasti Bagr´s family jsme měli obecenstvo čítající 9 kousků a 2 kamery!
K samotnému utkání toho moc nenapíši. Góly jsme dávali až po přestávce a asi nejzajímavěji hrál Michal, který měl co dělat, aby míč mnohdy zpracoval, neboť jeho reflexi byly lehce zpomalené. Nezapomínal se však vždy hlasitě svým chraplavým hlasem hlásit o přihrávku. Abych mu ale nekřivdil, tak jednoho góla dal.
Poločas: 0:0.
Sestava: Soused - Bagr, Konda, Radek, Milan, Michal (+ mnoho promile alkoholu v krvi)
Branky: Milan (0:1), Konda (0:2), Milan (0:3), Michal (0:4) 

9.kolo (So 11.11. 11:15 Nové Kbely 2)


Senioři Praha "A" - Dynamo Vekslstroj

4

 

1

Na neuvěřitelně malém hřišti jsme se první poločas dost trápili a nebyli jsme se schopni proti soupeři hrajícímu ve čtyřech hráčích v poli prosadit. Navíc se Dynamo ujalo vedení, když po zahraném rohu Petr Lávička krásně hlavou skóroval neomylně do naší sítě. Naštěstí do přestávky vyrovnal Milan.
Ve druhém poločase se hrálo již jen na jednu branku. Škoda jen, že z tak velkého množství šancí nepadlo více branek. To musí mrzet zejména Michala a Radka, kteří spálili i nemožné.
Ještě se musím zmínit o naší cestě z utkání. V autobuse se nás rozhodl podrobit kontrole revizor a bohužel se mu podařilo z jednoho jedince peníze vytáhnout. No, prostě Péťa mu zaplatil 400,- Kč, neboť jsme ho před nástupem do autobusu přesvědčili, aby si lístek nekupoval, s tím, že tam revizor určitě nebude :-(((
Poločas: 1:1.
Sestava: Soused - Bagr, Konda, Milan, Petr, Radek, Michal
Branky: Milan (1:1), Bagr (2:1), Michal (3:1), Milan (4:1) 

10.kolo (So 18.11. 12:30 Solidarita 2)


Amprnál - Senioři Praha "A"

5

 

10

Snad s vědomím toho, že nás nikdo nemůže porazit jsme nastoupili k tomuto utkání. Obrana se prakticky nekonala a i když jsme prohrávali 0:1 a 1:2 vrhli jsme vždy síly do útoku. Prostě cílem bylo soupeře přestřílet a to se také nakonec podařilo. Těch pět branek však nemuselo být. Na druhou stranu terén na Solidaritě byl naprosto katastrofální, písek, ve kterém se každý bořil až po kotníky. Střelecky se nejvíce dařilo Michalovi. Pátou branku obdržel Bagr, který mne vystřídal na konec utkání v brance a mohl jsem si tak alespoň připsat asistenci, když jsem nahrál na desátou branku Milanovi.
Večer jsme se rozhodli slavit postup. Tato akce se udála na LVU a na BLANICI. Bylo opravdu veselo a pilo se s radostí. Hráli se šipky a fotbálek. Zbytek týmu ocenil klubovou "fanynku" Naďu, která byla bezesporu královnou večera na BLANICI. Když jsme se kolem čtvrté ranní rozcházeli, někteří to měli s pohybem problematičtější. Například Milan, který není na alkohol zvyklý, se "opřel" o strom na Spořilově, když nás opustil v 505.
Poločas: 2:5.
Sestava: Soused - Bagr, Bagr mladší, Petr, Milan, Michal, Konda, Bulmen
Branky: Michal 5x, Milan 3x, Bagr mladší, vlastní 

11.kolo (So 2.12. 8:45 Nové Kbely 1)


Senioři Praha "A" - CF Gerardo Praha

3

 

2

Tak i naposledy jsme vyhráli. Utkání však rozhodně patřilo mezi ty, na které jen tak nezapomeneme. Za pošmourného rána jsme se sešli dokonce v deseti osobách na dalekém Kbelském hřišti. To na nás hned velmi zapůsobilo svými kalužemi na padesáti procentech povrchu. Soupeři se moc hrát nechtělo právě na tomto terénu. Jenže potřeboval alespoň bod, aby postoupil ze čtvrtého místa. Asi po půlhodině dohadů se nakonec odjelo i s rozhodčími k nedalekému travnatému hřišti. Bohužel bylo soukromé, a tak jsme vzali za vděk původním prostředím.
První poločas jsme odehráli bez branek, když se hra zdála být vyrovnaná. V soubojích v kalužích jsme ale jednoznačně vedli a zasloužil se o to zejména Bulmen s Bagrem. Po přestávce začalo Gerardo tlačit a brzy jsme dostali první branku. Vzápětí však vyrovnal Petr Lávička. Po pár minutách jsme se dokonce ujali vedení gólem Michala, kterého do brejku poslal Milan. Hned po rozehrání ve středovém kruhu bylo ale opět srovnáno, když na branku šli hned tři útočníci. Vše spělo k remíze. Nutno podotknout, že soupeř zahodil spoustu vyložených šancí a nastřelil i břevno. Sedm vteřin ale naděje Gerarda na postup pohřbil Michal, který rozhodl o výhře 3.2.
Před utkáním nám bylo nabídnuto 100 Kč a v průběhu 500, s cílem uhrát remízu. My jsme odmítli a jsme rádi!
A večer se vyrazilo ... !
Poločas: 0:0.
Sestava: Soused - Konda, Petr, Bagr, Bagr mladší, Bulmen, Jiří, Radek, Milan, Michal
Branky: Petr (1:1), Michal (2:1), Michal (3:2) 

Konečná tabulka

1. Senioři Praha "A" 11 9-1-1 49:19 19
2. Gillettky 11 7-3-1 44:14 17
3. 1.FC Saens "B" 11 8-0-3 44:25 16
4. Mamba club 11 6-2-3 27:23 14
5. CF Gerardo Praha 11 6-1-4 36:31 13
6. PS Záducha 11 4-3-4 22:20 11
7. P.H.M.L. 11 5-0-6 39:33 10
8. FC Letná stars 11 4-1-6 24:26 9
9. Kanálpucers 69 11 4-1-6 22:41 9
10. Amprnál 11 2-2-7 29:45 6
11. Motor SB 11 1-2-8 23:54 -2
12. Dynamo Vekslstroj 11 1-2-8 18:57 -6Odečtené body: Motor SB - 6, Dynamo Vekslstroj - 10


Střelci


23 Milan
11 Michal
3 Bagr, Petr
2 Radek, Konda
1 Bulmen, Vašek, Jiří, Bagr mladší, vlastní