Podzimní liga 2001
Podzim 2001


1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Tabulka a střelci 

1.kolo (So 8.9. 10:00 Karlín 1)


1. FCB - FC Spirit Bar

1

 

4

Tak je to tady. Sezona začala a navíc vítězstvím. Na zápas jsme se sešli v osmi lidech, když ale Rosťa hrál jen chvilku, protože byl ještě "pod vlivem" z oslavy svatby svého bratra.
Soupeř zrovna fotbalovým dojmem nepůsobil, a tak jsme měli většinu času míč na kopačkách my. Bohužel jako obvykle jsme byli střelecky impotentní. Kdo v tom vynikal snad ani psát nemusím. Až asi po 20 minutách konečně skóroval Džony. O pár minut nato zvýšil na 2:0, když pěkně obstřelil jinak dobře chytajícího brankáře k tyči.
Po přestávce jsme rychle zvýšili. Tomáš s Kondou si nakrátko rozehráli rohový kop a Konda pak už Bulmenovi naservíroval míč před prázdnou branku. Za malou chvíli však 1.FCB snížilo po náhodné akci a rázem jsme začali hrát trochu zakřiknutě. Uklidnění přinesla až Tomášova trefa deset minut před koncem.
Zápas se nám tedy vydařil, zejména ve své první polovině. Krátkými kolmými přihrávkami jsme si vypracovávali spoustu šancí a i obrana pracovala jak má.
Poločas:
0:2.
Sestava:Soused - Bagr, Konda, Bulmen, Džony, Rosťa, Radek, Tomáš
Branky: Džony (0:1, 0:2), Bulmen (0:3), Tomáš (1:4) 

2.kolo (So 15.9. 10:00 Karlín 1)


FC Spirit Bar - FC Green Shock "A"

3

 

2

Je to neuvěřitelné, ale i ve druhém utkání podzimní ligy jsme zvítězili. K utkání jsme přišli v osmi lidech a nutno podotknout, že tenokrát většina střízlivá. Počasí se vyvedlo a bylo super - no prostě nepršelo.
Během prvních deseti minut nám soupeř ukázal co je to "hokejový forčekink" a my se nedostali snad ani jednou před jejich branku. Ale příchodem Bulmena (který zaspal) se situace na hřišti trochu změnila. (Samozřejmě ne tím, že by Bulmen hrál tak dobře :-)) Z první ojedinělé šance jsme se hned ujali vedení. Džony utekl s míčem téměř k rohovému praporku a z ostrého úhlu prostřelil gólmana Green Shocku. Pak však zaúřadovali rozhodčí a smysl pro fair-play Green Shocku. Když nepřiznali asi tři ruce, zatímco my jsme tak bohužel činili, přišel vrchol v podobě výkonu rozhodčích. Ti si hry snad vůbec nevšímali a za první půli nepískli ani jednou!!! Jejich chyba nás stála i vedení. Poté co otočili vhazování autu, měl útočník soupeře cestu k naší brance otevřenou a bohužel mířil přesně. Naštěstí pár vteřin před změnou stran se nečekaně prosadil Radek a takovou zajímavou "střelou" přehodil brankáře Green Shocku.
Vyrovnání však na sebe nedalo dlouho čekat. Hned asi z druhé akce po přestávce se soupeř trefil milimetrovou střelou přes obránce přímo k tyči. Poté jsme ale opět začali tlačit my. Po mnoha šancích se nakonec podruhé trefil Džony, když si jeho roh obránci srazili do vlastní sítě. I přes konečný tlak soupeře jsme se ubránili a to i díky tomu, že v posledních minutách Rosťa předváděl obětavou až tvrdou obrannou hru. Velmi dobře celý zápas hrál i Bagr. Naopak Tomáš si asi brzy vyslouží posměšnou přezdívku: "Radek" :-))) No prostě jsme zase jednou měli i trochu toho štěstí. Slovy "největšího muže" na hřišti: "Sme strašný nazdárci!" :-))
Poločas: 2:1
Sestava: Soused - Bagr, Konda, Rosťa, Bulmen, Tomáš, Radek, Džony
Branky: Džony (1:0), Radek (2:1), Džony (3:2) 

3.kolo (So 22.9. 10:00 Karlín 1)


FC Meďák - FC Spirit Bar

1

 

1

Opravdu chuť psát tento komentář mi chybí. Jako již tradičně, i tuto sezónu se nám nedaří proti týmům z dolní poloviny tabulky. Tentokrát jsme však z toho "vyvázli" jen s remízou.
Již od prvních minut jsme Meďák předčili kombinační hrou a zhruba v osmé minutě vsítil Džony naši vedoucí branku. Bohužel byla jediná. Po celý zbytek poločasu jsme obléhali soupeřovu svatyni, ale bezvýsledně. Většinu šancí neproměnil zejména Tomáš.
Prakticky celý druhý poločas jsme se jenom bránili. Nepochopitelně jsme vyklidili pole a hráli nedůrazně. Meďák podnikal útoky směrem na naši branku a v posledních deseti minutách asi osmkrát vystřelil mezi tyče. V závěru mohl dvakrát potvrdit naši výhru Tomáš, ale ani jasné šance neproměnil. A to asi rozhodlo. Rozhodčí se odhodlal nastavit 2 min a nevíme opravdu za co. Osudný moment přišel asi 3 sekundy před koncem nastaveného času. Soupeř házel aut, útočník udělal kličku Rosťovi, obhodil si Džonyho a bylo vymalováno. Ach jo. Hra našeho týmu byla natolik strašná, že věříme, že se to víckrát nebude opakovat. Remizovat s takovým týmem, jako je Meďák, je fakt ostuda.
Poločas: 0:1.
Sestava: Soused - Rosťa, Bagr, Konda, Michal R., Tomáš, Džony, Vašek
Branky: Džony (0:1) 

4.kolo (Pá 28.9. 10:00 Karlín 1)


FC Spirit Bar - La Plate de Cunde

6

 

0 (kont.)


Návod jak zvítězit již před šedesátou minutou:
1. Základem je podávat první poločas na hřišti tak tragický výkon, že se soupeř začne domnívat, že má výhru v kapse. Nejlepší je si nechat vstřelit alespoň dvě branky.
2. Po změně stran je dobré brzy vyrovnat a předvádět celkově lepší hru. V hráčích soupeře to už začne patřičně bublat.
3. Párkrát to chce, aby tým podržel svými výkony rozhodčí. Respektive, aby například nenechal výhodu faulovanému soupeři, který sám běží na branku.
4. V momentě největšího tlaku je třeba si vyhlédnout nejlabilnějšího soupeřova hráče a toho párkrát "oťukat"!
5. Nyní je čas na klíčový moment. Obránce fauluje onoho hráče na hranici vápna a ten již "vybouchne".
6. Samozřejmou protireakcí by mělo být opětování slovních nadávek nejlépe z úst gólmana.
7.V okolí zuřícího protihráče musí stát někdo, kdo si díky svému naivnímu výrazu o ránu doslova říká a obdržený úder nehodlá vracet.
8. Rozhodčí většinou zaregauje vytáhnutím karty, čímž zuřícího hráče ještě více vydráždí a ten neváhá tnout jednu ránu i sudímu. (Pro lepší efekt je vhodné, kdyby byl rozhodčí obrýlený a brýle spadli do nejhlubší kaluže.)
9. No a teď již stačí sudímu jen poradit, že v případě inzultace by měl zápas ukončit. A výhra je doma!!!

Do bodů 5, 6, 7, 9 si postupně dosaťe: Michala Reslera, Souseda, Tomáše Reslera a Bulmena a komentář k utkání je na světě :-)))

Poločas: 0:2.
Sestava: Soused - Bulmen, Michal R., Vašek, Tomáš, Džony, Konda, Radek
Branky: Džony (1:2), Michal R. (2:2) 

5.kolo (So 6.10. 11:15 Karlín 3)


1.FC Pneu Vulkán - FC Spirit Bar

0

 

3

A stále se daří. Událostí utkání byl bezesporu fakt, že se do našich řad vrátil "čechoameričan" Milan Lávička. Jak se ukázalo, fotbal nezapomněl a během svého několikaminutového pobytu na hřišti skóroval hned dvakrát. Jinak po celé utkání jsme tradičního rivala celkem úspěšně bránili a sami vyráželi do brejků. Párkrát to sice zaskřípalo, ale nakonec se zdálo, že hra byla celkem v pohodě, byť se nás sešlo hned 11!!! V šedesáté minutě ještě potvrdil naši výhru Radek, když dorazil do branky Michalovu střelu. A gól se mu opravdu povedl, byla to totiž "strašně těžká" situace :-))!
Poločas: 0:2.
Sestava: Soused - Bagr, Konda, Bulmen, Bagr ml., Vašek, Rosťa, Tomáš, Michal R., Milan, Radek
Branky: Milan (0:1, 0:2), Radek (0:3) 

6.kolo (So 13.10. 10:00 Karlín 1)


FC Spirit Bar - 1.FC Popron

1

 

3

Dnešní komentář se mi opravdu lehce nepíše. Poprvé jsme totiž prohráli. Soupeř byl po většinu utkání lepší a my začali hrát pořádnou hru až na konci utkání. Ale popořádku.
Sešli jsme se opět v hojném počtu, navíc s řadou diváků. (Možná jsme trochu pověrčiví, ale obecenstvo na utkáních nám štěstí nepřináší!) Již po pár minutách bylo jasné, že s vysokými útočníky Popronu bude dost problémů. Navíc si dokázali s naší obranou poradit i při hře po zemi, což platilo zejména o desáté minutě, kdy jsme poprvé inkasovali. Nikým neatakovaný hráč stojící na hranici vápna úspěšně skóroval. Za pár minut bylo ale vyrovnáno, když se z úhlu do šibenice krásně trefil Martin. (Tato nová posila se zdá být jako velmi schopná!) Za pár minut však soupeř po chybě obránce opět vedl.
Po změně stran jsme se celkem neúčinně pokoušeli proniknout před soupeřova gólmana. Když už nějaká střela prošla, tak ji před ním vždy jistili obránci. Naši největší šanci měl opět Martin. Ke konci se rozehrál konečně do obvyklé formy i Milan, který se dosud na hřišti spíše jen plácal, když měl za sebou "náročný" večer. O osudu utkání nakonec rozhodla branka 5 minut před koncem po dorážce střely. A tak se zrodila naše první prohra :-(
Poločas: 1:2.
Sestava: Soused - Bagr, Bulmen, Konda, Radek, Džony, Tomáš, Milan, Martin V., Rosťa
Branky: Martin V. (1:1) 

7.kolo (So 20.10. 11:15 Karlín 3)


FC Příkopy - FC Spirit Bar

0

 

2

Po menší odmlce opět výhra. Ještě že tak, přece neprohrajeme s předposledním :-) Dovolím si v dnešním komentáři citovat pana Musílka:
"Nejdříve jsme hráli hovno. Pak jsme dali gól. Pak jsme hráli ještě větší hovno. Pak jsme dali zase gól. No a pak jsme už hráli úplnou sračku!"
Ne, že by to zrovna takhle nevypadalo, ale je fakt, že jsme se proti velice slabému soupeři zbytečně trápili. Naštěstí tentokrát skvěle fungovala obrana (zejména Rosťa a malej Bagr překvapili). Vpředu to žádná sláva nebyla, a tak když Radek navázal na svoji starou dobrou formu, která by se dala nazvat:"Položte mi míč na brankovou čáru, jděte všichni pryč a stejně se netrefím!" :-), musel dvakrát skórovat Milan. No, hlavně, že je ta výhra.
P.S. Mám další nulu, heč. :-))
Poločas:
0:1.
Sestava: Soused - Bulmen, Bagr ml., Michal R., Milan, Rosťa, Radek
Branky: Milan (0:1, 0:2) 

8.kolo (So 3.11. 10:00 Karlín 1)


0.FC Výlov - FC Spirit Bar

0

 

3

V utkání, z kterého jsme měli trochu obavy, jsme nakonec relativně v pohodě zvítězili 3:0. Šancí na obou stranách bylo ale zhruba stejně, jen soupeř je nedokázal využít. My jsme se ujali vedení asi po deseti minutách, kdy Konda hlavičkova k Džonymu a ten z hranice vápna propálil krásnou křížnou střelou gólmana Výlovu. Za dalších 10 min. to už bylo 2:0, když se trefil konečně i Radek. Dle jeho slov prostě zavřel oči a kopnul. Příště tedy bude asi muset nastupovat s páskou na očích :-)
Po změně stran jsme zase jako obvykle nechali soupeři trochu více prostoru. Ten z toho těžil několika šancemi a hlavně penaltou, která byla nařízena po Rosťově obranném zákroku. Branku však exekutor netrefil, a tak jsme si udrželi dvoubrankový náskok. V několika slibných šancích se pak ocitl malý Bagr, ale branku trefit nedokázal. Několik minut před koncem se snažil skórovat i starší Bagr, ale dobře mířenou hlavičkou mne nakonec nepřekonal :-)) V poslední minutě se mu to alespoň podařilo na druhé straně hřiště. Jeho bratr kopnul roh, no a Bagr to nějak záhadně u tyče tečoval do sítě. A byl konec. Tak a teď snad už jen 3 body na jistotu postupu!!
Poločas: 0:2.
Sestava: Soused - Rosťa, Bagr, Bulmen, Konda, Radek, Bagr ml., Tomáš, Milan, Vašek, Džony
Branky: Džony (0:1), Radek (0:2), Bagr (0:3) 

9.kolo (So 10.11. 10:00 Karlín 1)


FC Spirit Bar - Unreal Praha

2

 

7

Moc lehce se mi o tomhle utkání fakt nepíše. Byť jsme nehráli nijak tragicky, utrpěli jsme nakonec debakl. Soupeř nás zaskočil brejkovou hrou, zatímco my většinu utkání tlačili. Přitom to většinou bývá naopak :-)
Ani jsme se nestačilil rozkoukat a už to bylo 0:2. Rosťa neuhlídal útočníka, ten vystřelil a po mém zákroku stačil nahrát zcela volnému spoluhráči, pro kterého již nebyl problém skórovat. Vzápětí Michal rozehrával jako poslední přímý kop a míč jsme opět ztratili. Konda střelu přizvedl pod břevno a bylo hotovo. Teprve za stavu 0:3 jsme začali hrát a zejména duo Milan-Džony zle soupeři zavářelo. Z této souhry padla první branka. Za chvíli snížil malý Bagr a soupeř se zdál, že našemu tlaku neodolá. Možnost vyrovnat měl před změnou stran ještě Džony, ale trefil jen tyč.
Po pauze jsme se opět do Unrealu zakousli, ale rezultovaly z toho opět jen spálené šance a další tyčky. Pak přišli opět brejky a rázem to bylo 2:5. Dál už snad psát ani nebudu. Nedali jsme ani vyložené šance, obrana to nestíhala a útočníci se do našeho vápna dostávali více než snadno a ani mě se příliš nedařilo. No nic. Příště už to budeme umět jako Pája!
Poločas:
2:3.
Sestava: Soused - Rosťa, Bagr ml., Bulmen, Konda, Džony, Milan, Michal R., Tomáš, Radek
Branky: Milan (1:3), Bagr ml. (2:3)


 

10.kolo (So 17.11. 10:00 Karlín 1)


VK Blesk "B" - FC Spirit Bar

1

 

6

Fakta hovořila jasně. Když vyhrajeme, jdeme do "šestky". Po velmi dobrém výkonu celého týmu jsme zvítězili 6:1 a bylo to!
Za slunného počasí a před objektivy dvou kamer a jednoho fotoaparátu jsme začali jako obvykle trochu pomaleji. Soupeř si hned v úvodu vypracoval několik gólových šancí, ale naštěstí je neproměnil. Pak jsme se přecejenom začali víc tlačit dopředu a prakticky celý zápas jsme vývoj hry kontrolovali. První branku vstřelil menší Bagr, když se dostal k brankářem odraženému míči a vystřelil k tyči. Za pár minut už zvyšoval na 2:0, to se k němu dostal další odražený míč, tentokrát po rohu. Do přestávky ještě zvýšil Džony.
Druhý poločas opět začal menším nátlakem soupeře, ale již za chvíli se začala projevovat převaha útočného tria Radek-Džony-Milan. Zejména ukázkový byl gól na 4:0, kdy výše jmenovaní přečíslili obranu a po nádherné narážečce Milan skóroval do prázdné branky. Nakonec Milan zaznamenal čistý hattrick, zatímco Radek opět některé své gólové šance trestuhodně zahodil. Výborný zápas odehrál zejména malý Bagr!
A můžeme slavit!!!
Poločas:
0:3.
Sestava: Soused - Konda, Bulmen, Radek, Džony, Bagr ml., Milan
Branky: Bagr ml. (0:1, 0:2), Džony (0:3), Milan (0:4, 0:5, 1:6) 

11.kolo (So 3.12. 11:15 Karlín 3)


FC Spirit Bar - Dynamit Vršovice

6

 

1


Jednoznačné utkání, když jsme si vypracovali dostatek gólových šancí a vlastně proměňovali i ty nególové (malý Bagr). Trefil se dokonce i Radek. :-) Velmi dobré utkání odehrál Rosťa. A ten jeho smrtelný skluz :-))
Poločas: 3:0.
Sestava: Soused - Bagr ml., Konda, Vašek, Radek, Džony, Tomáš, Milan, Rosťa
Branky: Džony, Milan (2x), Bagr ml, Radek 

Konečná tabulka

1. FC Spirit Bar 11 8-1-2 37:16 17
2. 1. FC Popron 11 8-0-3 38:25 16
3. La Plate de Cunde 11 7-1-3 34:26 15
4. Unreal Praha 11 7-0-4 46:25 14
5. FC Příkopy 11 5-0-6 26:19 10
6. 0.FC Výlov 11 7-1-3 26:24 9
7. Dynamit Vršovice 11 5-1-6 27:35 9
8. 1.FCB 11 5-1-5 22:29 9
9. FC Green Shock "A" 11 4-1-6 24:25 9
10. 1.FC Pneu Vulkán 11 4-0-7 14:25 8
11. VK Blesk "B" 11 2-1-8 23:33 3
12. FC Meďák 11 1-1-9 15:52 3Odečtené body: 6 - 0.FC Výlov, 2 - 1.FCB, Blesk "B"


Střelci


10 Milan, Džony
4 Radek, Bagr ml.
1 Bulmen, Tomáš, Michal R., Martin V., Bagr