Podzimní liga 2010
Podzim 2010

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Tabulka a střelci

1.kolo (SO 4.9. 10:00 Pražačka 1) - 5.9. NE 15:00, 16:15 Pražačka 1: Djedek, Mongol

Senioři Praha "A" - FK Dukla Praha

1

0

K zápasu jsme nastoupili opět silně improvizované sestavě ... no posuďte sami: v brance Mongol a na hřišti Karel a Bohouš z "béčka".
Nicméně i přes tato fakta nebyla hra úplně špatná a díky tomu, že Djedek se Sousedem správně kibicovali na lajně, vyhráli jsme 1:0 ;-)). Ale popořadě.

Nejdříve nic moc šance, ani na jedné ze stran, a tak to, že jsme najednou měli kopat penaltu, bylo velké překvapení. Soupeř nějak volejbalově zahrál rukou ve vápně a rozhodčí to písknul. K míči se nikdo neměl, až se ho chopil Karel, jenže střela po zemi a k tyči neměla šanci na úspěch :-(. Za pár minut penalta na druhé straně, útočník ve vápně, někdo mu lehce podtrhl ve skrumáži nohu a bylo. Neprůstřelný obyvatel Ulánbátáru udržel čisté konto neboť ... i soupeř to kopnul špatně a to mimo branku. Chudák Láďa Vízek, kdyby viděl, jak jeho Dukla takhle kope penalty ;-). Za chvíli jsme mohli inkasovat přímo z rohu, Karel stál nedůsledně u tyče a nebýt toho, že Mongol bravurně vykopnul míč směřující za Karlovými zády do branky, bylo zle.

Po změně stran bylo už více šancí na obou stranách, ale ani my, ani Dukla toho moc nepředvedla. Většinou ukvapené střely z dálky. Nakonec jsme ale přece jenom skórovali. Po rychlé rozehrávce Pekiho se míče chopil Plech, proběhl kolem hráčů, nahrál Milanovi (narval mu to do lejtka) a Milan naprosto nechytatelnou střelou tyč - tyč - pomalé dokutálení se za tyč vstřelil vedoucí a vítěznou branku.
Na závěr za zmínku snad stojí ještě majstrštyk Mongola v brance, kdy při střele pod břevno zařval "mám" a míč mu propadl z rukou a odrazil se od břevna ven. Uff.

P.S.: Fotky a zvukový záznam Milanova projevu budou posléze ;-).

Komentář rozhodčího: Ani jeden z týmů neproměnil v zápase penaltu, rozhodla ojedinělá akce.

Komentář soupeře:

Poločas: .
Sestava:
Branky a asistence:

2.kolo (SO 11.9. 10:00 Pražačka 1) - 18.9. SO 8:45, 10:00 Pražačka 3: Hezčí Bagr, Plech

3, Milan hrál nedůrazně;
4, 5, 6,… bla bla bla… k čemu jsou komentáře?

Mongol

Komentář rozhodčího: Poklidné utkání,které rozhodlo proměňování šancí. (Nejl. hráč: Mongol)

Poločas: 0:3.
Sestava: Mongol - Radek, Milan, Plech, Amur, Peki, Hezčí Bagr + Karel "B"

3.kolo (SO 25.9. 10:00 Pražačka 1) - 26.9. NE 10:00, 11:15 Pražačka 3: Amur, Milan

Senioři Praha "A" - Profesoři

1

6

Sobota 25.9.2010 se pro Seniory Praha zapsala, jak všichni očekávali, do kroniky zlatým písmem. V čase 10:10 jsme obdrželi tisící gól! Opět u toho byla stálá dvojice Bagr – Mongól. Opět jako brankář – hráč. Zatímco při vstřeleném 1000. gólu se mohl Bagr v bráně radovat, nyní při obdrženém 1000. gólu se mohl v poli radovat Mongól. Aby to však nevypadalo příliš slavnostně, nechali jsme si ještě dát dalších pět gólů, abychom nastartovali rychlé smazání našeho stále plusového skóre.
A pak tu byla ještě jedna podobnost s památným zápasem v letním turnaji 2009, kdy Mongól po tisíce rozvlnil síť soupeře Seniorů (myšleno obrazně, neb někdy jsem se jmenovali Spirit bar a někdy se naše střely ani nedokutálely do sítě). Opět byli na hřišti jen tři kmenoví hráči Seniorů (léto 2009: Bagr, Hezčí Bagr, Mongól), a sice Amur, Bagr, Mongól. Zbytek obstarala kmenová hráčka Naďa, duo z B-týmu Bozďa a Karel a konečně Jiří (kdo chodil do haly nebo na nohejbal, jistě zná).
Z výše uvedených řádek je myslím jasné, jak jsme na tom s počtem aktivních hráčů. Hůře než na letním turnaji. K dlouhodobě zraněnému Sousedovi a Djedkovi, narychlo přibyl Peki a Hezčí Bagr. Radek a Plech byli kdesi mimo a Milana už do týmu snad ani nepočítám. Těším se na posezení po konci podzimu. Chci, abychom hráli v hale přes zimu, aby bylo jasné kdo chce a může hrát.

P.S. posledních 10 minut utkání sledoval pan Smrt, paní Smrt a jedna neviditelná smrtička, a tak mě napadlo, kdo může jít malé smrti za kmotra.

S pozdravem příležitostný kapitán a střelec jediného gól Mongól.

Komentář rozhodčího: (3:0) Od úvodních minut převaha Profesorů, keří byli pohyblivější a sehranější. První šance sice zahodili, ale pak dokráčeli k jasnému a zaslouženému vítězství. Poražení alespoň "oslavili" 1000. obdržený gól své historie. (Nejl. hráč: Bagr)

1000. gól, respektive foto týmu a střelce

Komentář soupeře: Po 14 dňoch sme sa zišli zase na Pražacce, aby sme nastúpili do 3. kola podzimnej časti. Dochádzka – chýbala nám takmer komplet obrana, nastúpili sme teda s jediným originál obráncom, ktorým bol Tomáš P., pre ktorého to bol zároveň prvý zápas v tejto sezóne. K dispozícií sme mali jedného hráča na striedanie, takže žiadna sláva. Čakal na nás tím Senioři Praha A, ktorý mal bilanciu z dvoch predchádzajúcich zápasov výhra a prehra, takže sme boli veľmi zvedaví s čím na nás prídu. Začali sme opatrne, ale hneď po dvoch minútach bolo jasné, kto bude králom na ihrisku. Hneď od začiatku sme sa snažili dať čím skor gól, aby sme tým predišli nejakej blamáži. Tomáš P. pri svojom prvom súboji pocítil tvrdosť súpera a odkrival na striedačku, našťastie to rozchodil a po pár minútach bol pripravený opať nastúpiť. Musím sa priznať, že ma milo prekvapilo, že sme sa konečne snažili hrať maximálne po zemy, takže sa na tú našu hru dalo celkom dobre pozerať. S pribúdajúcimi minútami sme ovládli hru a bolo len otázkou času, kedy sa niekto z nás trafí do súperovej bránky. Jednoznačne sme hráčov Senioru Praha museli prekvapiť našou útočnou aktivitou, ak si dobre pamatám, tak v prvom polčase sme nastrelili asi 3 tyčky a kopa ďalších šancí zostala tiež nevyužitá. Ako prvý v tomto na góly bohatom zápase trafil Ben 1-0, to bežala asi 15. minúta. Naďalej sme držali behavé tempo hry a chceli sme pridať ešte i ďalší upokojúci gól. Autorom druhého gólu bol opať Ben 2-0 a ten pridal aj následujúci gól 3-0 a završil tak svoj hetrik. Ak si dobre pamatám, tak súper sa snáď ani raz netrafil do priestorov našej brány a i keď náhodou k niečomu došlo, tak to Vláďo pokril. Do druhého polčasu sme išli s nádejným skóre a dúfali sme, že pri zlepšení koncovky, by sme tím Seniorú mohli obdarovať dvojciferným gólovým účtom.
Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním vsietiť čo najviac gólov a hlavne si užiť zápas. No začali sme podobne ako v prvom polčase, najprv sme potrebovali asi 5 vyložených šancí, aby sme tú ďalšiu v poradí premenili. Nepamatám si už presne, ale myslím, že to bol Pavel, kto zvýšil na 4-0. Súper nás ani v druhom polčase prakticky ničím neprekvapil a my sme preto mohli po jednej z mnoha šancí pridať piaty gól, Tomáš D. bol strelec 5-0. Ani to ešte nebolo z našej strany všetko. Asi 10 minút před koncom završil náš strelecký účet v tomto zápase Ben 6-0 a Benov štvrtý gól v tomto zápase. Po tomto okamihu sme už ziavne polavili i v obrane a tak nasledovalo korigovanie výsledku. Súperov hráč dorazil Vláďom vyrazenú strelu do našej brány 6-1. Toto bol teda konečný výsledok zápasu, v ktorom nás za víťazstvom svojmi gólmi ťahal hlavne Ben. Škoda len, že i ďalší naši útočníci nedali aspoň po dva góly, kedže šancí sme mali fakt neúrekom. Osobne si myslím, že ak by to skončilo 12-1, tak by sa nikto nemohol diviť. Hlavné ale je, že sme zostali nalepení na špici tabulky, keďže sezóna sa ešte ani neprehúpla do svojej druhej polovice a práve tam sa o všetkom bude rozhodovať. Musíme sa snažiť udržať si gólovú produktivitu a snažiť sa hrať ofenzívne i v ďalších zápasoch. Díky za dnešnú hru i výhru borci a nezabudnite, stretneme sa už následujúcu sobotu na Tempe od 11.15 hod. Dúfam, že sa už ukáže konečne i náš dovolenkár Jirko a uzdravený Brábo.