Podzimní liga 2010
Podzim 2010

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Tabulka a střelci1.kolo (SO 4.9. 10:00 Pražačka 1) - 5.9. NE 15:00, 16:15 Pražačka 1: Djedek, Mongol


Senioři Praha "A" - FK Dukla Praha

1

 

0


K zápasu jsme nastoupili opět silně improvizované sestavě ... no posuďte sami: v brance Mongol a na hřišti Karel a Bohouš z "béčka".
Nicméně i přes tato fakta nebyla hra úplně špatná a díky tomu, že Djedek se Sousedem správně kibicovali na lajně, vyhráli jsme 1:0 ;-)). Ale popořadě.

Nejdříve nic moc šance, ani na jedné ze stran, a tak to, že jsme najednou měli kopat penaltu, bylo velké překvapení. Soupeř nějak volejbalově zahrál rukou ve vápně a rozhodčí to písknul. K míči se nikdo neměl, až se ho chopil Karel, jenže střela po zemi a k tyči neměla šanci na úspěch :-(. Za pár minut penalta na druhé straně, útočník ve vápně, někdo mu lehce podtrhl ve skrumáži nohu a bylo. Neprůstřelný obyvatel Ulánbátáru udržel čisté konto neboť ... i soupeř to kopnul špatně a to mimo branku. Chudák Láďa Vízek, kdyby viděl, jak jeho Dukla takhle kope penalty ;-). Za chvíli jsme mohli inkasovat přímo z rohu, Karel stál nedůsledně u tyče a nebýt toho, že Mongol bravurně vykopnul míč směřující za Karlovými zády do branky, bylo zle.

Po změně stran bylo už více šancí na obou stranách, ale ani my, ani Dukla toho moc nepředvedla. Většinou ukvapené střely z dálky. Nakonec jsme ale přece jenom skórovali. Po rychlé rozehrávce Pekiho se míče chopil Plech, proběhl kolem hráčů, nahrál Milanovi (narval mu to do lejtka) a Milan naprosto nechytatelnou střelou tyč - tyč - pomalé dokutálení se za tyč vstřelil vedoucí a vítěznou branku.
Na závěr za zmínku snad stojí ještě majstrštyk Mongola v brance, kdy při střele pod břevno zařval "mám" a míč mu propadl z rukou a odrazil se od břevna ven. Uff.

P.S.: Fotky a zvukový záznam Milanova projevu budou posléze ;-).  

Komentář rozhodčího: Ani jeden z týmů neproměnil v zápase penaltu, rozhodla ojedinělá akce.

Komentář soupeře:

Poločas: .
Sestava:
Branky a asistence:2.kolo (SO 11.9. 10:00 Pražačka 1) - 18.9. SO 8:45, 10:00 Pražačka 3: Hezčí Bagr, Plech


Senioři Praha "A" - 1.NC GoGo

0

 

5


Prohráli jsme protože:

1, chytal jsem já a nikoliv Martin Vaniak;
2, bránil Radek a nikoliv Paolo Maldini;
3, Milan hrál nedůrazně;
4, 5, 6,… bla bla bla… k čemu jsou komentáře?

Mongol

Komentář rozhodčího: Poklidné utkání,které rozhodlo proměňování šancí. (Nejl. hráč: Mongol)

Komentář soupeře:

Poločas: 0:3.
Sestava: Mongol - Radek, Milan, Plech, Amur, Peki, Hezčí Bagr + Karel "B"
Branky a asistence:3.kolo (SO 25.9. 10:00 Pražačka 1) - 26.9. NE 10:00, 11:15 Pražačka 3: Amur, Milan


Senioři Praha "A" - Profesoři

1

 

6


Sobota 25.9.2010 se pro Seniory Praha zapsala, jak všichni očekávali, do kroniky zlatým písmem. V čase 10:10 jsme obdrželi tisící gól! Opět u toho byla stálá dvojice Bagr – Mongól. Opět jako brankář – hráč. Zatímco při vstřeleném 1000. gólu se mohl Bagr v bráně radovat, nyní při obdrženém 1000. gólu se mohl v poli radovat Mongól. Aby to však nevypadalo příliš slavnostně, nechali jsme si ještě dát dalších pět gólů, abychom nastartovali rychlé smazání našeho stále plusového skóre.
A pak tu byla ještě jedna podobnost s památným zápasem v letním turnaji 2009, kdy Mongól po tisíce rozvlnil síť soupeře Seniorů (myšleno obrazně, neb někdy jsem se jmenovali Spirit bar a někdy se naše střely ani nedokutálely do sítě). Opět byli na hřišti jen tři kmenoví hráči Seniorů (léto 2009: Bagr, Hezčí Bagr, Mongól), a sice Amur, Bagr, Mongól. Zbytek obstarala kmenová hráčka Naďa, duo z B-týmu Bozďa a Karel a konečně Jiří (kdo chodil do haly nebo na nohejbal, jistě zná).
Z výše uvedených řádek je myslím jasné, jak jsme na tom s počtem aktivních hráčů. Hůře než na letním turnaji. K dlouhodobě zraněnému Sousedovi a Djedkovi, narychlo přibyl Peki a Hezčí Bagr. Radek a Plech byli kdesi mimo a Milana už do týmu snad ani nepočítám. Těším se na posezení po konci podzimu. Chci, abychom hráli v hale přes zimu, aby bylo jasné kdo chce a může hrát.

P.S. posledních 10 minut utkání sledoval pan Smrt, paní Smrt a jedna neviditelná smrtička, a tak mě napadlo, kdo může jít malé smrti za kmotra.

S pozdravem příležitostný kapitán a střelec jediného gól Mongól.

Komentář rozhodčího: (3:0) Od úvodních minut převaha Profesorů, keří byli pohyblivější a sehranější. První šance sice zahodili, ale pak dokráčeli k jasnému a zaslouženému vítězství. Poražení alespoň "oslavili" 1000. obdržený gól své historie. (Nejl. hráč: Bagr)

1000. gól, respektive foto týmu a střelce

Komentář soupeře: Po 14 dňoch sme sa zišli zase na Pražacce, aby sme nastúpili do 3. kola podzimnej časti. Dochádzka – chýbala nám takmer komplet obrana, nastúpili sme teda s jediným originál obráncom, ktorým bol Tomáš P., pre ktorého to bol zároveň prvý zápas v tejto sezóne. K dispozícií sme mali jedného hráča na striedanie, takže žiadna sláva. Čakal na nás tím Senioři Praha A, ktorý mal bilanciu z dvoch predchádzajúcich zápasov výhra a prehra, takže sme boli veľmi zvedaví s čím na nás prídu. Začali sme opatrne, ale hneď po dvoch minútach bolo jasné, kto bude králom na ihrisku. Hneď od začiatku sme sa snažili dať čím skor gól, aby sme tým predišli nejakej blamáži. Tomáš P. pri svojom prvom súboji pocítil tvrdosť súpera a odkrival na striedačku, našťastie to rozchodil a po pár minútach bol pripravený opať nastúpiť. Musím sa priznať, že ma milo prekvapilo, že sme sa konečne snažili hrať maximálne po zemy, takže sa na tú našu hru dalo celkom dobre pozerať. S pribúdajúcimi minútami sme ovládli hru a bolo len otázkou času, kedy sa niekto z nás trafí do súperovej bránky. Jednoznačne sme hráčov Senioru Praha museli prekvapiť našou útočnou aktivitou, ak si dobre pamatám, tak v prvom polčase sme nastrelili asi 3 tyčky a kopa ďalších šancí zostala tiež nevyužitá. Ako prvý v tomto na góly bohatom zápase trafil Ben 1-0, to bežala asi 15. minúta. Naďalej sme držali behavé tempo hry a chceli sme pridať ešte i ďalší upokojúci gól. Autorom druhého gólu bol opať Ben 2-0 a ten pridal aj následujúci gól 3-0 a završil tak svoj hetrik. Ak si dobre pamatám, tak súper sa snáď ani raz netrafil do priestorov našej brány a i keď náhodou k niečomu došlo, tak to Vláďo pokril. Do druhého polčasu sme išli s nádejným skóre a dúfali sme, že pri zlepšení koncovky, by sme tím Seniorú mohli obdarovať dvojciferným gólovým účtom.
Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním vsietiť čo najviac gólov a hlavne si užiť zápas. No začali sme podobne ako v prvom polčase, najprv sme potrebovali asi 5 vyložených šancí, aby sme tú ďalšiu v poradí premenili. Nepamatám si už presne, ale myslím, že to bol Pavel, kto zvýšil na 4-0. Súper nás ani v druhom polčase prakticky ničím neprekvapil a my sme preto mohli po jednej z mnoha šancí pridať piaty gól, Tomáš D. bol strelec 5-0. Ani to ešte nebolo z našej strany všetko. Asi 10 minút před koncom završil náš strelecký účet v tomto zápase Ben 6-0 a Benov štvrtý gól v tomto zápase. Po tomto okamihu sme už ziavne polavili i v obrane a tak nasledovalo korigovanie výsledku. Súperov hráč dorazil Vláďom vyrazenú strelu do našej brány 6-1. Toto bol teda konečný výsledok zápasu, v ktorom nás za víťazstvom svojmi gólmi ťahal hlavne Ben. Škoda len, že i ďalší naši útočníci nedali aspoň po dva góly, kedže šancí sme mali fakt neúrekom. Osobne si myslím, že ak by to skončilo 12-1, tak by sa nikto nemohol diviť. Hlavné ale je, že sme zostali nalepení na špici tabulky, keďže sezóna sa ešte ani neprehúpla do svojej druhej polovice a práve tam sa o všetkom bude rozhodovať. Musíme sa snažiť udržať si gólovú produktivitu a snažiť sa hrať ofenzívne i v ďalších zápasoch. Díky za dnešnú hru i výhru borci a nezabudnite, stretneme sa už následujúcu sobotu na Tempe od 11.15 hod. Dúfam, že sa už ukáže konečne i náš dovolenkár Jirko a uzdravený Brábo.


Komentář od Pavla:

Dnešní už třetí kolo ligy jsme odehráli proti týmu s názvem Senioři Praha - (paradoxně s mladším věkovým průměrem, než je ten náš) ... Sešli jsme se s jedním na střídání a s nehrajícím, nemocným kapitánem Honzou, jenž nás podporoval ze střídačky. Kdo bude v zápase útočit a kdo bránit bylo znát hned od prvních minut zápasu, kdy přišlo hned několik gólových situací, jenž jsme neproměnili. (Já i Ben jsme trefili tyč) a vůbec těch neproměněných šancí bylo na jeden zápas až moc, ale k tomu se ještě dostaneme. Uklidnění přinesl až tradiční střelec Ben, který se trefil hned třikrát za sebou. Za zmínku stojí vymetený pravý horní roh brány a střela k tyči na tři nula. Tým Seniorů byl nedůrazný v obraně a neproduktivní v útoku. Jejich snahu bez problému likvidoval skvěle hrající Vašek a důrazný Tomáš, bez větších problému. Nutno dodat, že sympatický tým Senioru měl také jen jednoho na střídání a aktivně hrající hráčku-ženskou (několikrát se jí podařilo naše útoky skvěle zastavit :-)) O půli jsme si říkali, že zápas máme ve svých "nohou" a že by bylo dobré zachovat klid v koncovce, udržet čisté konto a užít si ten zápas, sehrát si ... To se nám podařilo jen napůl. Ano přidali jsme další tři góly. Jeden jsem dal já z dorážky, jeden přidal Ben - unikem po křídle a přesnou střelou k tyči a ten poslední přidal Tomáš D. ve skvělé spolupráci s Tomášem P. ....no... nakonec to tam dostali :-)
Závěr zápas byl ovlivněný výsledkem. Nikomu se moc nechtělo bránit, obrovské množství neproměněných šancí na naší straně (jen já jsem byl třikrát sám před bránou - z toho jedno břevno, další Benova tyč a několik šancí, Petr, Tomáš i druhý Tomáš i oni měli pěkné příležitosti) následovalo soupeřovou potrestání a čestný úspěch z ojedinělého útoku. Suma somárům i s tou křečí v koncovce, která se nám nemusí v dalších zápasech vyplatit, vyhráli jsme a to velkým rozdílem. Máme ze třech zápasů 5 bodů o čemž se nám minulou sezonu ani nesnilo, Ben dal čtyři góly (jeden z nich byl dokonce jubilejní tisící, co soupeř dostal). Horké hlavy jsou během takového zápasu úplně zbytečné. I když věřím, že koukat se na to ze zadu, nemusí být vždycky snadné :-)

Poločas: 0:3.
Sestava: Bagr - Amur, Mongol, Naďa, Jiří, Bozďa "B", Karel "B"
Branky a asistence: Mongol (Jiří) 1:64.kolo (SO 2.10. 10:00 Pražačka 1)


Senioři Praha "A" - Gremio

0

 

5


Tak po dlouhé době jsme se sešli sestavě, která odpovídala tomu co máme napsané na registračkách (tedy plus mínus). Ze začátku zápasu jsme byli dokonce i lepší a měli pár šancí, to trvalo tak 5 minut a pak nás začal soupeř přehrávat.
V první půli nám bohužel nevyšla Pepiho taktika, že když si nechá svítit sluníčko nízko do očí bude se mu chytat dobře a tak po jednom soupeřově auto nereagoval na hlavou prodloužený míč a prohrávali jsme 1:0. Ke konci poločasu jsme byli opět lepší, ale branku jsme netrefili. Druhá půle byla bohužel z naší strany bezzubá. I když stále ve vzduchu byla cítit možnost, že bychom se mohli náhodou trefit. Peki nás držel ve hře několika výbornými zákroky až do chvíle, kdy si vybral slabší chvilku. Míč, který mířil do vápna chtěl rychle rozehrát, ale podařilo se mu trefit protihráče co se vracel ke své brance. No klasický gól z půlky. Třetí branku jsme dostali do už zcela otevřené obrany. Konec 0:3.  

Komentář rozhodčího:

Komentář soupeře:

Poločas: 0:1.
Sestava: Peki - Bagr, Radek, Mongol, Amur, Karel "B"
Branky a asistence:5.kolo (SO 9.10. 10:00 Pražačka 1)


Senioři Praha "A" - KK No fear

1

 

2


Na utkání se sešlo celkem šest statečných, a to doslova.
Hezky podle abecedy:

Amur
Bagr
Mongol
Peki
Radek
Soused

V této sestavě, bez střídání, ještě když Amur nebyl fit, Bagr chrchlal a Soused risknul branku i s "nohou", jsme se pokusili o výhru a tím pádem krok k záchraně v sedmé lize. Bohužel to nevyšlo a je mi to celkem líto, protože dnes všichni na hřišti makali a dřeli.

Od začátku utkání bylo jasné, že soupeř je z kategorie těch slabších a bylo jasné, že kdybychom se aspoň jednou sešli normálně, výhra byla jistá. Navíc v jejich brance nebyl úplně brankář, ne že by u nás byl, ale naproti prostě byl někdo v kulíšku a snažil se chytat. Ale abych nekřivdil, někdy před poločasem házel Bagr zase aut a Amur hlavičkoval k tyči a gólman předvedl bravurní zákrok, škoda ;).
Nicméně, jak jsme se dostali do vedení? Bagr házel aut, Amur si naběhl, ale domácí hráč ho předběhl a nádherně zavěsil :)). To asi tak ve 20. minutě. Pak už se do půle nic nestalo.

Po změně stran už přece jenom docházeli síly a soupeř nás místy tlačil. Naštěstí koncovku neměl právě ideální. My bohužel taky ne. Poté, co gólmanovi vypadávaly míče z rukou jsme dali asi dvě břevna (tedy hlavně on sám) a Amur dvakrát mířil napříč vápnem těsně kolem protilehlé tyče.
Když se neujala ani akce Mongol, Amur, Radek, tedy tři na jednoho obránce, přišla rána ze strany soupeře. Rychlý protiútok, nějaké to vyšachování obrany a volný hráč zleva pohodlně skóroval.

I přes to, že docházely síly... Bagr kašlal hleny, nechal se nastřelit mezi nohy, Amur byl sražen na kolena(o), tak jsme bojovali o vítězství. Šance byly ale nic z toho. V poslední minutě to bohužel přišlo. Už nevím ani jak, nějaké chybné zpracování, nebo přihrávka, ale hlavně přemíra smůly... kdy se Radkovi míč zamotal mezi nohy, snažil se ho odkopnout, ale prakticky ho přenechal protihráči, ten se najednou objevil sám před vápnem, vystřelil a mnou vyražený míč na pravou stranu sebral další volný útočník a už se nemýlil.

Tak asi tak. Škoda, fakt kluci hráli dobře a prohra mě moc mrzí.

Soused

Komentář rozhodčího: Utkání hrané bez zbytečných faulů. Hosté doplatili na to, že neměli nikoho na střídání. (Nejl. hráč: Soused)

Komentář soupeře: Dnes nás čekal velicedůležitý zápas, případná prohra by nás asi definitivně poslala o soutěž níže. Převážnou část zápasu jsme měli mírně navrch, soupř nám několikrát pomáhal chybnou rozehrávkou a tak jsme se dostali do několika zajímvých příležitostí - využití ovšem bylo podobné jak celou sezónu. Aby toho štěstí nebylo málo, tak p soupeřově rohu vstřelil ukázkový gól hlavou Vojta, ovšem do naší brány. Ve druhé půli pokračovala naše snaha o vstřelení gólu. Povedlo se to až z protiútoku, když takový polonáhodný centr P.Mikulce našel J.Trojana a ten srovnal skóre. Když už to vypadalo na dělbu bodů přišla střela J.Trojana, gólman míč vyrazil a M.Máčel dorážku poslal do sítě. S notnou dávkou štěstí jsme tedy zápas zvládli a ještě můžeme dál bojovat o záchranu.

Poločas: 1:0.
Sestava: Soused - Bagr, Radek, Peki, Mongol, Amur
Branky a asistence: vlastní (Bagr) 1:06.kolo (SO 16.10. 10:00 Pražačka 1)


Senioři Praha "A" - SK RSC Přezletice

1

 

16


Dne 16.10.2010 jsme odehráli další význámné utkání v naší čtrnáctileté historii. Prohra 1:16 odpovídá průběhu hry, ale kdo ten zápas neviděl, a dle sestavy níže je jasné, že vlastně nikdo, nepochopí, že i to byl krásný zážitek. To pochopí jen ti, kdo se statečně v sobotu ráno dostavili na Pražačku. Za Seniory Praha „A“ to byli: Naďa, Bagr, Mongól, Plech. Díky pomoci Karla z „B“ týmu, který je však již po snad všech stránkách před námi, jsme mohli alespoň nastoupit. Více psáti nebudu, kdo tam byl a komentář si zaslouží, ví své, ostatní si trhněte nohou. Buď hrajte nebo se přijďte podívat.

S úctou pěti statečným kapitán při největší prohře Seniorů.

Mon-16-gól

Komentář rozhodčího: Domácí nastoupili jen ve čtyřech a s dívkou v brance, takže se celý zápas hrálo jen na jedné polovině hřiště.

Komentář soupeře:

Poločas: 0:10.
Sestava: Naďa, Bagr, Mongol, Plech, Karel "B"
Branky a asistence: Plech (Mongol)1:167.kolo (SO 23.10. 10:00 Pražačka 1)


Senioři Praha "A" - FC Příkopy

3

 

6


Chytal Peki. Pustil 6 góů. A do toho 4 góly za prvních 30 minut. Vedli jsme 1:0, když Pavel hodil perfektní aut a já se uvolnil a zavěsil z vápna. Na 2:1 skóroval Plech, když mi to Radek z autu narval do zádíček. A v 59. minutě zavěsil Plech hlavou po mém rohu. Amur a Naďa dřeli jako Jiří Schmitzer ve filmu Bumerang a Djedek čučel jako Bolek Polívka na Jaroslava Duška ve filmu Musíme si pomáhat. A stejně jako byl ve filmu Bumerang "kápo" Jiří Schmidt, tak jsem to byl já v sobotu.

Mongol

Komentář rozhodčího: Průměrné utkání s mnoha góly a šancemi na obou stranách. Hráno fair play. (Nejl. hráč: Mongol)

Komentář soupeře:

Poločas: 2:4.
Sestava: Peki - Plech, Radek, Amur, Naďa, Mongol + Pavel "B"
Branky a asistence: Mongol (Pavel "B") 1:0, Plech (Mongol) 2:1, Plech (Mongol) 3:68.kolo (SO 6.11. 10:00 Pražačka 1)


Senioři Praha "A" - Rychlá rota

1

 

3


Bez komentáře. Soused si vyhodil koleno v druhé minutě zápasu :-).

Soused

Komentář rozhodčího: Velmi slušně odehrané utkání nakonec zvládli lépe hosté a po zásluze si domů odvážejí plný počet bodů. (Nejl. hráč: Milan)

Komentář soupeře:

Poločas: 0:1.
Sestava: Soused (Hezčí Bagr) - Mongol, Bagr, Plech, Radek, Amur, Milan, Peki
Branky a asistence: Milan (Mongol) 1:29.kolo (SO 13.11. 10:00 Pražačka 1)


Senioři Praha "A" - SAS Fans

0

 

3


Utkání jsme prohráli tři nula na branky a vyhráli dva jedna na žluté karty. Kapitánem byl Hezčí Bagr, protože mu to krásně a neustále kecá. Výborně chytal Peki, ale třikrát to nezvládl tak jak měl. Bránu jsme tuším trefili jednou. Největší myslitel byl protihráč s moldavským přízvukem. Plech přitáhl celou školku dětí a nikdo nehrál na černo. Bylo teplo. K pozdnímu obědu měl Peki kachnu. Voda ve sprše tekla pomalu a melancholicky. Prohrál jsem tři ze čtyř her blbince a musel tak platit mnoho zelené. Svátek měl Tibor. Když si přečtete Tibor pozpátku zjistíte, že v tom slově není žádné ň.

Mongol

Komentář rozhodčího:

Komentář soupeře:

Poločas: .
Sestava: Peki - Hezčí Bagr, Milan, Mongol, Bagr, Plech
Branky a asistence:10.kolo (SO 27.11. 8:45 Zárubova)


Senioři Praha "A" - Vysmátí zajíci

1

 

12Střídání: Amur sám se sebou v druhém poločase, kdy si tři obdržené góly odpočíval za lajnou. Komentář: „To Vám dámy a páni byla legrace.“

Mongol

Komentář rozhodčího:

Komentář soupeře:

Poločas: 0:5.
Sestava: Amur - Bagr, Peki, Bagrův kamarád, Mongol, Radek
Branky a asistence: Mongol (Peki)11.kolo (SO 11.12. 10:00 Pankrác 2)


Senioři Praha "A" - ABCOM

0

 

3


No.  

Komentář rozhodčího:

Komentář soupeře:

Poločas: 0:2.
Sestava: Hezčí Bagr - Naďa, Peki, Plech, Amur
Branky a asistence:Konečná tabulka

1. SAS Fans 11 10-1-0 44:10 21
2. SK RSC Přezletice 11 10-0-1 62:19 20
3. Vysmátí zajíci 11 7-1-3 44:23 15
4. 1. NC GoGo 11 7-1-3 30:12 15
5. ABCOM 11 7-0-4 28:24 14
6. Rychlá rota 11 5-0-6 24:29 10
7. KK No fear 11 4-0-7 18:25 8
8. Profesoři 11 3-2-6 26:25 8
9. FC Příkopy 11 3-1-7 22:35 7
10. FK Dukla Praha 11 3-0-8 16:39 6
10. Gremio 11 3-0-8 11:34 6
12. Senioři Praha "A" 11 1-0-10 9:59 2

Odečtené body:

Střelci


3 Plech, Mongol
2 Mongol
1 vlastní