Podzimní liga 2012
Podzim 2012

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Tabulka a střelci Tabulka na PSMF1.kolo (PO 3.9. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC Pigs

6

 

0 (kont.)


Soupeř se nedostavil.

 

Komentář rozhodčího: Domácí se k utkání nedostavili.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas:
Sestava:
Branky a asistence:2.kolo (PO 10.9. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC Hulla Hulla

2

 

0


První ostrý zápas v podzimní, doufejme postupové sezóně, byl v naší režii. Soupeře jsme přehráli po technické stránce, po gólovém vyjádření, po taktické stránce i po fyzické stránce (soupeř měl třikrát větší počet hráčů na střídačce než my). Góly padly po klasické prudké střele Bulmena přímo z rohu (tečoval asi obránce) a po precizně mířené střele levačkou o tyč Mongola. Šancí jsme měli dostatek. Radek šel sám na brankáře, Mischel šel dvakrát sám na brankáře, několikrát stál také sám před brankářem Džony. Více asi psát nebudu, zápas mě stál dost sil, protože všichni jsme makali nahoru dolu na 100%. A propos: dobrý rozhodčí a celkem férový soupeř také není úplné Hanspaulské pravidlo, leč tento zápas tomu tak víceméně bylo.

Mongol

Komentář rozhodčího: Fotbal byl sice nahoru dolů, ale hra odpovídala 7.lize.
Nejlepší hráč: Mongol

Komentář soupeře:  

Poločas:
Sestava: Soused - Peki, Radek - Djedek, Džony, Mischel, Bulmen
Branky a asistence: Bulmen 1:0, Mongol 2:03.kolo (PO 17.9. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC Sorry

1

 

1


Sešli jsme se na utkání se soupeřem, který nás v letním turnaji porazil opět v osmičlenné sestavě. Jen tentokráte nepřišel Djedek, ale zase přišel Bagr, který tento podvečer hrál dost důležitou roli v utkání.
Od prvních minut bylo zřejmě, že technicky na vyšší úrovni bude soupeř a nás tak utkání zase bude stát plno fyzických sil, úporného bránění, faulů… apod. Když pak soupeř vyšachoval naší obranu asi v desáté minutě tak, že se jeden hráč ocitl sám před Soupeřem a zavěsil, proběhlo možná většině v hlavě, že dnes by alespoň bod byl svým způsobem výhra. Bohužel směrem dopředu jsme se nemohli prosadit téměř celý zápas. Určitě beru část viny na sebe, ale faktem zůstává, že rozehrávka brankáře, rozehrávka obránců, auty, rohy, odkopy, nahrávky, zpracování, finální přihrávky, střely… to se prostě nedařilo nikomu. Nicméně jedna akce se nám podařila a byla vskutku „Seniorská“. Autor komentáře vybojoval míč, lehce ho posunul po lajně na Pekiho, který kupodivu nebyl zbrklý a krásně našel na středu Bagra, jenž předvedl lob k vidění maximálně jednou za šestnáct let (Panenka – 1976, Poborský – 1996, Bagr – 2012). Poměrně brzy jsme tedy vyrovnali a výsledkem 1:1 nakonec zápas skončil. Zbylých čtyřicet minut zaplnily fantastické zákroky Souseda, zoufalé výhozy Souseda, odkopy z vlastní půle a impotence na půli soupeře.

Zůstáváme tedy neporazitelní.

Utkání sledovali i dvě V.I.P. osoby: pan Radek Benda – člen představenstva Vypitózy Prahy 4 a bývalý snajper Seniorů Praha Jiří (Na)Kára.

Mon(anti)gól

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Soused – Bagr © - Peki, Radek – Bulmen, Džony, Mischel, Mongol
Branky a asistence: Bagr (Peki) 1:14.kolo (PO 1.10. 18:30 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Tatarský biftek

1

 

4


Když jsme již 40 minut před zápasem seděli na zahrádce u piva v pěti, tak to s námi špatně vůbec nevypadalo, ale to jsme netušili, že si budeme v této sestavě nakonec vystačit. A když na začátek zápasu už nikdo nedorazil dostal jsem od ostatních černou známku a musel do brány. Po chvíli přišel Bulmen, který se tu zastavil cestou do Malmö, aby si dal pivo a trochu zafandil. Nechal se chvíli přemlouvat, ale pak sundal košili a kravatu, utáhnul lakýrky a posílal naše řady.
Po pár minutách dorazil i Konda, ale to už jsme prohrávali 0:1. Soupeř se trochu se štěstím trefil po rohu. Na to že Konda zvládá přebalit Karolínku za minutu mu převlékaní do dresu trvalo docela dlouho, ale nakonec po zbytek poločasu nahradil Bulmena, kterému mezitím někdo vylil pivo, a ze hřiště tak přihlížel gólu na 0:2.
Na začátku druhého poločasu pak přihlížel i střele, která nad mojí hlavo skončila pod břevnem 0:3. Gólu na 0:4 pak už zraněný přihlížel jen z lavičky. Bohužel se zdálo, že v téhle zemi je jednodušší vystřelit na prezidenta než pro nás trefit branku, ale taky jsme se dočkali. Mongol u lajny vybojoval míč, Bulmen odstavil obránce a Johny na konci zápasu snížil na konečných 1:4. 56.– 60. jsme pak už strávili v hospodě u piva.

Bagr

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:2
Sestava: Bagr - Lupus, Bulmen, Djedek, Peki, Mongol, Džony
Branky a asistence: Džony (Mongol) 1:45.kolo (PO 8.10. 18:30 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Viktorčin smích

6

 

0 (kont.)
 

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas:
Sestava:
Branky a asistence:6.kolo (PO 15.10. 18:15 Mikulova 2)


Senioři Praha "A" - H.K. 12

5

 

4


To bylo tedy utkání! Kdo neviděl, prohloupil :-).
Hned od začátku bylo jasné, že soupeř nebude z nejlehčích - jejich mohutná rozvička a rozběhy kolem hřiště o tom svědčili. Navíc z loňské účasti v osmé lize si přinesli slušnou vizitku, kdy tuším ani jednou neprohráli.
V úvodu utkání jsme konečně na hřišti mohli přivítat novou posilu TomToma a také fanouška - Djedka. A pak to začalo... hrál se útočný fotbal se spoustou šancí. V prvních patnácti minutách ji měli hlavně soupeři a to hned několik. Ať už únik po levé straně, po pravé straně, nebo dorážka z vápna, nebo pokus Pekiho o vlastní gól ;-). Vše jsme přestáli a naopak skórovali my! Mischel provedl obranný odkop dopředu na Mongola - sice to nebylo přesné, ale Mongol si pro míč došel, prohodil gólmana mezi nohama a pak sám proměnil! Za minutu zvýšil na 2:0 Mischel po narážečce s Bulmenem (o níž oba tvrdí, že to byla haluz ;-)). Na 2:1 bylo sníženo povedenou střelou z půlky, kterou jsem zřejmě podcenil a vyrazil jen na tyč, od níž se odrazila do brány :-(.
Za pět minut však přišla další sprcha pro soupeře: aut Mischela po zemi k tyči a Peki patičkou zvýšil. O minutu později už to bylo 4:1 - aut háže Bagr, Peki zcela volný ve vápně "to nabombil nohou" a nedal gólmanovi šanci. První poločas tedy více než povedený - góly nám tam padaly, největší nápor jsme přečkali. Jedinou kaňkou je zranění Radkova palce - čekáme na výsledek od lékaře, ale moc pozitivně to nevypadá :-((.

Po změně stran se HK rozhodli, že vyrovnají a dělali pro to vše. Prvních deset minut se ale prakticky do šance nedostali a vypadalo to nadějně. Jenže pak to přišlo. Nejprve TomTom v obranném zákroku ve vápně stáhl jejich útočníka a ten se s penalty nemýlil. Za dvě minuty brejk z půlky hřiště do volného prostoru a už jen o gól. Pak začalo peklo a soupeři to pěkně roztočili - my měli jednoho na střídání a vůbec už jsme nemohli. Když jsem pak deset minut před koncem zakřičel "nech!", a pouštěl plachtící míč z autu do sítě, objevil se mi za zády hráč a špičkou kopačky tečoval na 4:4. No prostě paráda.
Za pár minut jsme měli pro změnu kopat penaltu mi, ale soupeř ruku nepřiznal a rozhodčí byl tentokrát slepý. Nakonec nás to mrzet nemuselo, neboť najednou jsme měli i nějakou šanci mi a po střele z rohu se dočkali vítězné branky. Bulmen natlačil protihráče i s míčem do brány a bylo to 5:4. Poslední čtyři minuty už jsme jen bránili, nicméně co si budeme povídat, to břevno nám zvoní v uších ještě teď :-)).
Uff, to byl zápas.

Soused

Komentář rozhodčího: Utkání rozdílných poločasů. Ve druhé půli domácí fantasticky vyrovnali, ale nakonec se k nim štěstí obrátilo zády a prohráli brankou ze skrumáze po rohovém kopu.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 4:1
Sestava: Soused - Radek, Bulmen, Peki, Bagr, Mischel, Mongol, TomTom
Branky a asistence: Mongol 1:0, Mischel (Bulmen) 2:0, Peki (Mischel) 3:1, Peki (Bagr) 4:1, Bulmen (Mischel) 5:47.kolo (PO 22.10. 18:30 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Demínka "A"

1

 

5


Soupeř po většinu zápasu jednoznačně lepší, my nestíhali pokrývat nabíhající útočníky do šancí a z toho padly všechny góly.

Soused

Komentář rozhodčího: Zasloužené vítězství techničtějších hostů.
Nejlepší hráč: Lupus

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:2
Sestava: Soused - Bagr, Bulmen, Peki, Lupus - Džony, Mischel, Mongol, TomTom
Branky a asistence: Džony (TomTom) 1:58.kolo (PO 29.10. 18:30 Hrabákova 2) - pískání: Tatran Střešovice 5.11. 18:00, 19:15, 20:30 - Mongol, Djedek


Senioři Praha "A" - Dynamo R.U.M. "A"

3

 

3Krásně prožitej den Bů Souseda

Začalo to tak nevinně, budík 6 ráno - pomalým krokem do práce - rychlým krokem z práce – dres do tašky – nabrat sílu na zápas - 1,5 pivka - dát bratrovi vlastňáka – málem zranit spoluhráče - dát krásnej vyrovnávací gól - a to vše krásně zapít v krásném čtyřhvězdičkovém podniku Nebíčko a završit to malým prodělkem v pokru – návrat v ranních hodinách domů, naštěstí manželka spí. PS: Byl jsem donucen napsat zápis a kdybyste něco chtěli vědět víc o zápase, tak se ptejte toho kdo mě donutil, já si nikdy nic nepamatuji.

Peki

Komentář rozhodčího: Pohledné utkání se zaslouženou remízou.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře: Zbytečná ztráta... Asi takhle by měl znít nadpis tohoto článku. Bohužel se nám v tomhle zápase moc nevedlo a jediné šance jsme si dokázali vypracovat pouze po dlouhých nákopech. Ale i tak jsme mohli tento zápas v klidu zvládnout, jenže se zápas bohužel moc nepovedl Jardovi v brance a tak jsme inkasovali po třech střelách tři branky... :( Navíc minimálně jedna bylo hodně laciná. Nejde ale všechno svádět na obranu s brankářem, protože ani v útoku to nebylo ono. První náš gól si dal soupeř vlastní, druhou přidal patičkou Kafčák a třetí padl po střele Kopejdy, která šťastně prošla mezi nohama gólmana hostí. Bohužel jsme si tímto výsledkem hodně zkomplikovali šance na postup, ale nedá se nic dělat a musíme bojovat dál...

Poločas:
Sestava: Soused - Bulmen, Peki, Lupus - Bagr, Džony, Mischel, TomTom
Branky a asistence: Bagr (1:1), Bulmen (TomTom) 2:1, Peki (Lupus) 3:39.kolo (PO 12.11. 18:30 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Emperators

0

 

0


Onoho chladného večera, kdy od úst se valili obláčky páry a na Jižák padla mlha nastoupili borci v modrožluté proti Emperators. Již po několika minutách bylo jasné, že zápas se bude hrát pouze na jednu branku a to branku Seniorů. Soupeř již od počátku pálil ze všech pozic, nicméně naštěstí měli soupeřovi hráči špatně seřízená mířidla a střely míjeli branku. Soused předvedl několik vcelku fotbalových zákroků. Soupeř demoralizován hláškami přihlížejícího Hezčího Bagra o tom, že Soused normálně chytá druhou ligu, začal být postupem času nervóznější a nervóznější.
Největší šanci Seniorů na gól zkazil Bagr, když se po faulu na něm spáchaném, z nepochopitelného důvodu vykutálel z pokutového území a tak rozhodčí penaltu prostě nenařídil. S vypětím všech si Senioři až do poslední vteřiny uhájili nulu a tím pádem si v zápase s Emperators vybetonovali plichtu 0:0.

Eliška

Komentář rozhodčího: Zasloužená remíza.
Nejlepší hráč: Soused

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:0
Sestava: Soused - Bulmen, Bagr, Peki, Lupus, Džony, TomTom, Mongol
Branky a asistence:10.kolo (PO 19.11. 18:30 Hrabákova 2) - pískání: Aritma 20.11. 18:15, 19:30, 20:45 - Bagr, Džony


Senioři Praha "A" - F.C. Fukeři

2

 

3


Soupeř byl onoho večera nad síly našeho muskulaturou nabitého mužstva, kde každý v ruce své dřímá svého ferdycha, jehož výtok kliky v restauračních zařízeních lepivým mokem pokrývá. Ačkoliv si soupeř do brány ferdychem poslal balón a v poslední vteřině Džony brankářovy ruce přemohl, nemohl výsledek pro náš tým mít jiný důsledek, než naprosté vypití mozku, který v těžké kocovině tento slaboduchý komentář vyplodil. Sláva ferdychům.

Mongol

Komentář rozhodčího: Výsledek první půle určily dva kuriózní góly v závěru- nejprve brankář Seniorů neodhadl dlouhý nákop kolegy z druhé branky, za pět minut prodloužil obránce Fukerů autové vhazování tak nešťastně, že z toho byl vlastní gól. Ve druhé půli se už malinko fotbalovější Fukeři dočkali dvougólového vedení, snížení bojovných Seniorů přišlo pozdě.
Nejlepší hráč: TomTom

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Soused - Bagr, Bulmen, Džony, Mongol, Peki, TomTom (chce to kurva přezdívku)
Branky a asistence: Bagr 1:1, Džony (Bagr) 2:311.kolo (PO 3.12. 20:45 Mikulova 4)


Senioři Praha "A" - PFC Kodymka "B"

3

 

0


Před posledním zápasem, který mohl rozhodnout o tom jak letos dopadneme, jsme všichni hledali nějaké pozitivní znamení. Narození dvouhlavého telete v Botswaně a spatření krvavého měsíce na Mauri se dala dala vykládat stejně tak, jako znamení pro náš následující úspěch nebo krach. A tak jako první pozitivní znamení se dalo vykládat narození malého Vojty a z toho plynoucí neúčast Lupuse na posledním zápase. Neboť jak se stalo na podzim pravidlem s Lupusem se nevyhrávalo.
Protože nešlo brát poslední zápas na lehkou váhu sešli jsme se s Pekim a Mongolem 2,5 hodiny před zápasem v nedalekém Jihoměstském pivovaru, abychom probrali taktiku na následující zápas.
Po té co jsem dali tři pivka a snědli sousedům u stolu večeři, jsme vyrazili na zápas. V kantýně jsme ještě s Bulmenem vyladili formu jedním pivkem a hurá na hřiště.
S tím, jak je důležité dát na začátku kámen, měl soupeř možnost seznámit se hned na začátku zápasu. Vyhráli jsme los, rozehrál jsem míč na Mongola, ten udělal dva kroky a střelou od půlky překvapil soupeře, který byl myslí ještě bůhví kde. Po dvou sekundách jsme tak vedli 1:0. Pamětníci si vzpoměli na rok 2007, kdy jsme rovněž v posledním zápase pro naději postupu museli vyhrát a kde opět Mongol hned po rozehrání skóroval. Bohužel pro nás jsme tento zápas prohráli a do 5. ligy se nikdy nepodívali.
Ale zpět na hřiště v pondělní mrazivý večer. V první půli se již nic podstatného nestalo. My si žádnou velkou šanci nepřipravili a střely soupeře také lítaly kolem tyček naší branky a Soused tak mrznul. Soupeř se snažil a my v pohodě bránili.
Ve druhé půli přece jen soupeř přidal, a tak se i náš brankář trochu zahřál, jak vyrážel míče, které po autech a rozích soupeře lítaly k nám do vápna. Pak se díky výbornému napadání soupeřových obranců podařilo Mongolovi s Johnym obrat soupeře o míč. Johny se neukvapil přihrál Mongolovi a ten do prázdné zvýšil na 2:0. Chvíli na to, po Bulmenově rohu se míč dostal k Pekimu a ten si střelou k tyči pojistil alkohol trophy a zvýšil na 3:0. Pak už se zápas jen v poklidu dohrál.
Jinak celý zápas, na to, o jak vypjaté utkání se mohlo jednat, se odehrál v duchu fair play za což patří poděkování i soupeři. Celkově zápas pro nás dopadl výborně. Vyhráli jsme a tak vybojovali postup o ligu výš. Já a Peki dosáhli na A-Trophy, na kterou naopak nedosáhl Mongol. Nikdo se nezranil, Soused vychytal nulu, Karel nedal gól atd.
Nashle v v roce 2013

Bagr

Komentář rozhodčího: Senioři dokázali proměnit své šance a proto zaslouženě zvítězili.
Nejlepší hráč: Mongol

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:0
Sestava: Soused - Bagr, Džony, Mongol, Peki, Bulmen, Karel
Branky a asistence: Mongol (Bagr) 1:0, Mongol (Džony) 2:0, Peki (Karel) 3:0Průběžná tabulka

1. Demínka "A" 11 8-1-2 41:23 17
2. Senioři Praha "A" 11 5-3-3 30:20 13
3. Dynamo R.U.M. "A" 11 5-3-3 20:26 13
4. PFC Kodymka "B" 11 6-1-4 28:27 13
5. H.K. 12 11 6-1-4 41:26 13
6. Emperators 11 5-2-4 29:21 12
7. F.C. Fukeři 11 6-0-5 39:39 12
8. Viktorčin smích 11 5-1-5 27:34 11
9. FC Sorry 11 4-2-5 34:36 10
10. Tatarský biftek 11 4-1-6 38:27 9
11. FC Pigs 11 3-2-6 23:42 8
12. FC Hulla Hulla 11 0-1-10 17:44 1

Odečtené body:

Střelci


4 Mongol, Peki
3 Bulmen, Bagr, Džony
1 Mischel