Komentář rozhodčího: Domácí se k utkání nedostavili.

2.kolo (PO 10.9. 18:30 Hrabákova 2)

Senioři Praha "A" - FC Hulla Hulla

2

0

První ostrý zápas v podzimní, doufejme postupové sezóně, byl v naší režii. Soupeře jsme přehráli po technické stránce, po gólovém vyjádření, po taktické stránce i po fyzické stránce (soupeř měl třikrát větší počet hráčů na střídačce než my). Góly padly po klasické prudké střele Bulmena přímo z rohu (tečoval asi obránce) a po precizně mířené střele levačkou o tyč Mongola. Šancí jsme měli dostatek. Radek šel sám na brankáře, Mischel šel dvakrát sám na brankáře, několikrát stál také sám před brankářem Džony. Více asi psát nebudu, zápas mě stál dost sil, protože všichni jsme makali nahoru dolu na 100%. A propos: dobrý rozhodčí a celkem férový soupeř také není úplné Hanspaulské pravidlo, leč tento zápas tomu tak víceméně bylo.

Mongol

Komentář rozhodčího: Fotbal byl sice nahoru dolů, ale hra odpovídala 7.lize.

1

Sešli jsme se na utkání se soupeřem, který nás v letním turnaji porazil opět v osmičlenné sestavě. Jen tentokráte nepřišel Djedek, ale zase přišel Bagr, který tento podvečer hrál dost důležitou roli v utkání.
Od prvních minut bylo zřejmě, že technicky na vyšší úrovni bude soupeř a nás tak utkání zase bude stát plno fyzických sil, úporného bránění, faulů… apod. Když pak soupeř vyšachoval naší obranu asi v desáté minutě tak, že se jeden hráč ocitl sám před Soupeřem a zavěsil, proběhlo možná většině v hlavě, že dnes by alespoň bod byl svým způsobem výhra. Bohužel směrem dopředu jsme se nemohli prosadit téměř celý zápas. Určitě beru část viny na sebe, ale faktem zůstává, že rozehrávka brankáře, rozehrávka obránců, auty, rohy, odkopy, nahrávky, zpracování, finální přihrávky, střely… to se prostě nedařilo nikomu. Nicméně jedna akce se nám podařila a byla vskutku „Seniorská“. Autor komentáře vybojoval míč, lehce ho posunul po lajně na Pekiho, který kupodivu nebyl zbrklý a krásně našel na středu Bagra, jenž předvedl lob k vidění maximálně jednou za šestnáct let (Panenka – 1976, Poborský – 1996, Bagr – 2012). Poměrně brzy jsme tedy vyrovnali a výsledkem 1:1 nakonec zápas skončil. Zbylých čtyřicet minut zaplnily fantastické zákroky Souseda, zoufalé výhozy Souseda, odkopy z vlastní půle a impotence na půli soupeře.

Zůstáváme tedy neporazitelní.

Utkání sledovali i dvě V.I.P. osoby: pan Radek Benda – člen představenstva Vypitózy Prahy 4 a bývalý snajper Seniorů Praha Jiří (Na)Kára.

4

Když jsme již 40 minut před zápasem seděli na zahrádce u piva v pěti, tak to s námi špatně vůbec nevypadalo, ale to jsme netušili, že si budeme v této sestavě nakonec vystačit. A když na začátek zápasu už nikdo nedorazil dostal jsem od ostatních černou známku a musel do brány. Po chvíli přišel Bulmen, který se tu zastavil cestou do Malmö, aby si dal pivo a trochu zafandil. Nechal se chvíli přemlouvat, ale pak sundal košili a kravatu, utáhnul lakýrky a posílal naše řady.
Po pár minutách dorazil i Konda, ale to už jsme prohrávali 0:1. Soupeř se trochu se štěstím trefil po rohu. Na to že Konda zvládá přebalit Karolínku za minutu mu převlékaní do dresu trvalo docela dlouho, ale nakonec po zbytek poločasu nahradil Bulmena, kterému mezitím někdo vylil pivo, a ze hřiště tak přihlížel gólu na 0:2.
Na začátku druhého poločasu pak přihlížel i střele, která nad mojí hlavo skončila pod břevnem 0:3. Gólu na 0:4 pak už zraněný přihlížel jen z lavičky. Bohužel se zdálo, že v téhle zemi je jednodušší vystřelit na prezidenta než pro nás trefit branku, ale taky jsme se dočkali. Mongol u lajny vybojoval míč, Bulmen odstavil obránce a Johny na konci zápasu snížil na konečných 1:4. 56.– 60. jsme pak už strávili v hospodě u piva.

4

To bylo tedy utkání! Kdo neviděl, prohloupil :-).
Hned od začátku bylo jasné, že soupeř nebude z nejlehčích - jejich mohutná rozvička a rozběhy kolem hřiště o tom svědčili. Navíc z loňské účasti v osmé lize si přinesli slušnou vizitku, kdy tuším ani jednou neprohráli.
V úvodu utkání jsme konečně na hřišti mohli přivítat novou posilu TomToma a také fanouška - Djedka. A pak to začalo... hrál se útočný fotbal se spoustou šancí. V prvních patnácti minutách ji měli hlavně soupeři a to hned několik. Ať už únik po levé straně, po pravé straně, nebo dorážka z vápna, nebo pokus Pekiho o vlastní gól ;-). Vše jsme přestáli a naopak skórovali my! Mischel provedl obranný odkop dopředu na Mongola - sice to nebylo přesné, ale Mongol si pro míč došel, prohodil gólmana mezi nohama a pak sám proměnil! Za minutu zvýšil na 2:0 Mischel po narážečce s Bulmenem (o níž oba tvrdí, že to byla haluz ;-)). Na 2:1 bylo sníženo povedenou střelou z půlky, kterou jsem zřejmě podcenil a vyrazil jen na tyč, od níž se odrazila do brány :-(.
Za pět minut však přišla další sprcha pro soupeře: aut Mischela po zemi k tyči a Peki patičkou zvýšil. O minutu později už to bylo 4:1 - aut háže Bagr, Peki zcela volný ve vápně "to nabombil nohou" a nedal gólmanovi šanci. První poločas tedy více než povedený - góly nám tam padaly, největší nápor jsme přečkali. Jedinou kaňkou je zranění Radkova palce - čekáme na výsledek od lékaře, ale moc pozitivně to nevypadá :-((.

Po změně stran se HK rozhodli, že vyrovnají a dělali pro to vše. Prvních deset minut se ale prakticky do šance nedostali a vypadalo to nadějně. Jenže pak to přišlo. Nejprve TomTom v obranném zákroku ve vápně stáhl jejich útočníka a ten se s penalty nemýlil. Za dvě minuty brejk z půlky hřiště do volného prostoru a už jen o gól. Pak začalo peklo a soupeři to pěkně roztočili - my měli jednoho na střídání a vůbec už jsme nemohli. Když jsem pak deset minut před koncem zakřičel "nech!", a pouštěl plachtící míč z autu do sítě, objevil se mi za zády hráč a špičkou kopačky tečoval na 4:4. No prostě paráda.
Za pár minut jsme měli pro změnu kopat penaltu mi, ale soupeř ruku nepřiznal a rozhodčí byl tentokrát slepý. Nakonec nás to mrzet nemuselo, neboť najednou jsme měli i nějakou šanci mi a po střele z rohu se dočkali vítězné branky. Bulmen natlačil protihráče i s míčem do brány a bylo to 5:4. Poslední čtyři minuty už jsme jen bránili, nicméně co si budeme povídat, to břevno nám zvoní v uších ještě teď :-)).
Uff, to byl zápas.

Soused

Komentář rozhodčího: Utkání rozdílných poločasů. Ve druhé půli domácí fantasticky vyrovnali, ale nakonec se k nim štěstí obrátilo zády a prohráli brankou ze skrumáze po rohovém kopu.