Podzim 2013

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Tabulka a střelci Tabulka na PSMF1.kolo (PO 2.9. 19:00 Hrabákova 3)


Senioři Praha "A" - VH Gambrinus

3

9


Již od příchodu na hřiště bylo zřejmé, že nebudeme hrát ani první ani druhé housle... a taky to tak dopadlo. Sice jsme po přestávce srovnali na 3:3, ale to bylo vše... soupeř pak přišel na to, že lepší je v brance mě přehodit než prostřelovat a hlavně jsme už nemohli :). Jinak z naší strany celkem pěkný otevřený zápas, šance jsme měli.

Soused

Komentář rozhodčího: Domácí od začátku udávali tempo zápasu, pouze na začátku druhého poločasu polevili a dovolili soupeři vyrovnat. V poslední čtvrthodině však hosté přestali stíhat a domácí proměnili prakticky každý útok v gól.
Nejlepší hráč: Hezčí Bagr

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:2
Sestava: Soused - Bagr, Hezčí Bagr, Lupus, Bulmen, Karel, Mongol, Mischel
Branky a asistence: Hezčí Bagr (Karel) 1:3, Hezčí Bagr 2:3, Mischel 3:3

2.kolo (PO 11.9. 19:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC Hoblina Jižák

0

11


Komentář k pondělní jedenáctce:
Moc krásné utkání. Poté, co přišel Karel, jsme měli dokonce jednoho hráče na střídání, a protože máme všichni naběháno, tak jsem chvílemi protihráče doslova uběhali. Většinou sice bez balónu, ale donutili jsme jej k mnoha zpětným přihrávkám, což oni nás jen málokdy. A těch vyložených šancí: Karel sám před brankářem, ale nevyšlo to, Lupus sám před brankářem, ale nevyšlo to, Hezčí Bagr po kombinacích jen o vlásek neskóroval, Mongol z dálky jen o pár metrů míjel… Do toho pevná obrana, která pravda občas zkazila přihrávku, ale to se stane i v Bundeslize.
Navíc ve středu pole jsme odebírali míč naprosto čistě a tuším, že dokonce dvakrát. Vše tedy naznačovalo, že to bude jasné vítězství Seniorů, možná vzhledem k obrovské smůle v zakončení, což ovšem nebylo dáno naší nekvalitou, maximálně remízový zápas. Jak se říká, typický 0:0.
Kdyby ovšem při prvním gólů Soused trestuhodně nepodklouzl a jednou si nepostavil špatně zeď. Těch dalších devět gólů, tušíte správně, bylo z hecu. Ale Souseda tímto neproklínáme, dokonce několikrát správně vykopl a vyhodil míč. Jak píši, smůla, byl to typický remízový zápas.

Mongol

Komentář rozhodčího: Jednoznačný zápas.
Nejlepší hráč: Bagr

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:4
Sestava: Soused - Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Radek, Lupus, Karel
Branky a asistence:

3.kolo (PO 23.9. 19:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Le Jardin

4

2


Po dlouhé době mi zase připadla ta čest napsat komentář k posledníku utkání. Tak to bylo tak.

Dostavil jsem se na hřiště pln optimismu, že se moc neutahám protože nás bude dost, ale nakonec jsem se dozvěděl, že se sejdeme tak akorát v šesti. Dorazila i posila pan Chládek, který se rozhodl, že nás naučí hrát fotbal a že musíme začít od základu. A tak místo toho abychom před utkáním kopali na Sousede a snažili se ho trefit do koulí nebo do hlavy jak obvykle probíhá naše před zápasové počínání, učili jsme se přihrávat na dva metry po zemi.

To se nám asi po deseti minutách začalo dařit a jelikož se dostavil i soupeř mohlo se začít. Naštěstí se ukázalo, že po dlouhé době jsme narazili na soupeře, se kterým jsme schopni hrát. I když ze začátku měl míč na kopačkách spíš soupeř k žádné větší šanci jsme ho nepustili a sami jsme měli nějaké šance.

Nakonec jsme je začali i proměňovat. Na 1:0 dával Hezčí Bagr a to když po Mongolově autu špičkou kopačky procpal míč do branky. Na 2:0 dával Chládek střelou na zadní tyč, když se k němu dostal míč po ose Mongol – Hezčí Bagr. Na 3:0 jsem těsně před koncem poločasu zvyšoval já, když mi chládek poslal míč před branku, kde jsem měl nikým neobtěžován dost času na zakončení.

Krátce po půli jsme přidali ještě jeden gól. Po dlouhém výkopu zabojoval Hezčí Bagr u zadní lajny a hlavou poslal míč před bránu, kde se sice chvíli motal pod nohama Mongolovi, ale i tak zvýšil na 4:0.

Pak zase o zápis do utkání přihlásil Chlad, kterému se zdálo že toho dopředu předvedl už dost a tak si v našem vápně zahrál na házenkáře a Sousedovi pak soupeř z penalty nedal šanci. Na konečných 4:2 snížil soupeř ještě v závěru zápasu po autu, ale už jsme další komplikace nepřipustili a naši první výhru uhájili.

Soupeř si pak už jen ztěžoval že s týmem, který měl po dvou zápasech skóre 3:20 čekali jednodušší pořízení.

Bagr

Komentář rozhodčího: Utkání hráno v pomalém tempu, hosté tak nenápadně doskočili až na čtyřbrankový rozdíl.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 3:0
Sestava: Soused - Bagr, Hezčí Bagr, Lupus, Mongol, Chlad
Branky a asistence:
Hezčí Bagr (Mongol) 1:0, Chlad (Hezčí Bagr) 2:0, Bagr (Chlad) 3:0, Mongol (Hezčí Bagr) 4:0

4.kolo (PO 30.9. 19:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Literpool United

2

4


Už si toho moc nepamatuji, jenom, že to byl nádherný večer a když jsem usínal, tak jsem si dělal dobře. A pak si ještě vybavuji druhý gól, kdy jsme s Lupusem z metru asi jedenáctkrát napálili brankáře, až jsem to procedil já a konečně si mohl svého kapitána poplácat po zadečku. Víc nevím, už je to déle než měsíc…

Mongol

Komentář rozhodčího: Vyrovnané utkání, ve kterém vyhrál šťastnější tým hostů.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas:
Sestava: Soused - Bagr, Chlad, Lupus, Hezčí Bagr, Mongol, Karel, Mischel, Džony
Branky a asistence: Karel (Džony) 1:1, Mongol (Lupus) 2:4

5.kolo (PO 7.10. 19:00 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - PFC Kodymka "B"

1

3


Už si toho moc nepamatuji, jenom, že to byl nádherný večer a když jsem usínal, tak jsem si dělal dobře. A pak si ještě vybavuji náš gól. Nahrál mi na půlce Mischel, já udělal šestnáct kliček (ano, několik hráčů i vícekrát po sobě) a prostřelil brankáře.
Ještě si vybavuji, že jsme na lavičce měli antifanoušky Pekiho, Ráďu, Fílu a Hezčí Bagra. Především trapné a urážející bagří poznámky zapříčinily naši prohru. A ještě si hodně matně pamatuji, že jsme pak seděli v Majáku i s Djedkem a pili zelenou. No a pak jsem si večer dělal dobře, ale to už jsem psal.

Mongol

Komentář rozhodčího:
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:2
Sestava: Soused - Bagr, Bulmen, Lupus, Chlad, Karel, Mischel, Mongol
Branky a asistence: Mongol (Mischel) 1:3

6.kolo (PO 14.10. 19:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC Pigs

3

0


Jan Vlček

Hele co se komentáře týče, musíš mi vždycky říct před zápasem, páč poprvdě, já ale fakt nevim co se dělo krom toho, že sme vyhráli tři nula a výborně si zachytal 09:09 dopol.


Edmund Blackadder

Kecale, určitě si pamatuješ i svoje dvě střely 09:10 dopol.


Jan Vlček

no jo... to je pravda... ty si pamatuju a měl bych si tu myšlenku dlouho udržet, protože takhle už balón nikdy netrefim 09:11 dopol.


Edmund Blackadder

Ale byla to fakt nádhera 09:12 dopol.


Jan Vlček

taky z toho budu žít dalších pět let, že sem v jednom zápase dvakrát krásně vystřelil, jednou levou a podruhý pravou... no a pak už nic... 09:22 dopol.


Edmund Blackadder

Pomalu si vše zapisuji a sestavím z toho komentář... pokračuj . 09:25 dopol.


Jan Vlček

... NO A PAK UŽ NIC! ja vlastně ještě něco - jeden z těch hajzlů prohlásil, že mám sto kilo... kecal, mám 97... a Chlad slíbil, že když bude mít dres, udělá skluz - slovo dodržel. To se cení. A Nákaza aby nemusel běhat siimuloval svalový zranění eště v hospodě. A Bagr s Karlem odehráli asi nejlepší zápas (to jen mezi náma dvěma). A pak už fakt nic nevim... 09:26 dopol.


Edmund Blackadder

A je to 09:26 dopol.


Jan Vlček

no tak jestli to takhle stačí... 09:33 dopol.


Edmund Blackadder

Nahrál jsem komentář - mrkni na to, jestli takhle vyhovuje 09:33 dopol.


Jan Vlček

myslim, že tam neni nic o michelovi... 09:34 dopol.


Edmund Blackadder

a o džonym... 09:37 dopol.


Jan Vlček

pravda... ... tak když už je to naše společný dílo, tak tam koukej něco připsat. Michel i s chorobou zahrál svůj běžnej standart = náš vysokej nadstandart a u Džonyho si pamatuju jedno stahovačku ze vzduchu, kdy sem si řikal, že to nikdy nemůže mít... a měl, přilepil si na kopnu takovou svíci, že jít to na mě, tak mi balon skáče eště teď... pěkný...

Lupus a Soused

Komentář rozhodčího: Utkání ve kterém hosté hráli fotbálek, ale domácí stříleli branky.
Nejlepší hráč: Chlad

Komentář soupeře:  

Poločas: 2:0
Sestava: Soused - Chlad, Bagr, Bulmen, Lupus, Džony, Karel, Mischel
Branky a asistence: Karel (Džony) 1:0, Chlad (Džony) 2:0, Chlad (Bagr) 3:0

7.kolo (PO 21.10. 17:45 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Pirelli

0

6


Soupeř byl prostě jasně lepší a my neměli nárok. Snad jen možná by se patřilo dodat, že soupeř volil zbytečně agresivnější hru, která vedla k nebezpečným zákrokům. Nelze se pak divit, že Mongol a Chlad inkasovali žluté karty, když si to nechtěli nechat líbit ;-)).

Soused

Komentář rozhodčího: Herně vyrovnané utkání pro sebe šesti góly rozhodli efektivnější Pirelli. Hosté se čestného zásahu nedočkali.
Nejlepší hráč: Lupus

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:2
Sestava: Soused - Bagr, Lupus, Chlad, Džony, Karel, Mongol
Branky a asistence:

8.kolo (PO 4.11. 19:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Vysmátí zajíci

3

6


Tak nějak si ani nepamatuji průběh zápasu, ale vím jistě, že jsme vedli, po Bulmenově zásahu, a že jsme nakonec prohráli :). Pak jsme dali ještě dva góly, tedy Chlad. Jo, taky vím, že to bylo nějak ještě vyrovnané, ale pak nás soupeř během pár minut rozstřílel (někdy v rozmezí 50.-60. minuty) a bylo vyřízeno. No, počkáme si na zápis z utkání, třeba tam toho bude více ;-).

Soused

Komentář rozhodčího: Dlouho se oba týmy přetahovali o vedení a vypadalo to na remízu, ale domácí v závěru utekli do tříbrankového vedení a zaslouženě vyhráli.
Nejlepší hráč: Chlad

Komentář soupeře:  

Poločas:
Sestava: Soused - Bagr, Bulmen, Mongol, Mischel, Chlad, Džony
Branky a asistence: Bulmen 1:0, Chlad (Mongol) 2:2, Chlad (Mongol) 3:3

9.kolo (PO 11.11. 19:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Speciál Braník "B"

1

5


A na tenhle zápas si pamatuji..., byl totiž včera :). K utkání jsme nastoupili bez střídání a pak se "přihnal" Bagr. Ze začátku jsme měli nějaké šance my, i soupeř... ale nic se neurodilo. Když se Braník ujal vedení po náběhu na rohový kop, tak jsme dokonce mohli vyrovnat, šance byly, například Hezčí Bagr přestřelil a Chladovu střelu vytáhl gólman. Ale opět nic. Pak přišly další dva góly, kdy jsme nestihli pokrýt hráče. Tedy u třetího gólu se krásně kolem Mischela otočil a trefil se přesně k tyči. To bylo asi tak vše.
V druhém poločase na nás vystřelili dvakrát a byly z toho dva góly - no vystřelili, prostě zase nás přečíslili a dávali do prázdné. My jsme však v druhé půli nehráli úplně špatně a dočkali se i zaslouženého gólu po pěkné akci kdy Mongol dostal před bránou přihrávku (ano Chlade, přihrávku) od Bagra a trefit prázdnou branku už nebyl problém :-).

Soused

Komentář rozhodčího: Pohodové utkání, ve kterém domácí neproměnili své šance v první půli. Od stavu 0:3 to již byla exhibice hostů.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:3
Sestava: Soused - Bagr, Hezčí Bagr, Chlad, Lupus, Mongol
Branky a asistence: Mongol (Bagr) 1:5

10.kolo (PO 18.11. 19:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Ansámbl

5

1


Konečně výhra! Tím bych asi začal.Nicméně na četné žádosti mám prý zmínit úvodní (a jedinou v prvním poločase) šanci soupeře ;-). Nějak se to seběhlo tak, že po levé straně utekl jejich útočník a vystřelil... no pak si nic nepamatuji. Stačí? ;-))
Celou první půli se hrálo prakticky jen na jejich straně a šancí jsme měli relativně dost, nicméně nic se neujalo, vše létalo kolem branky. Podařilo se využít až roh, kdy Mischel napálil míč do vápna a soupeřův obránce si ho do branky srazil sám. Po změně stran se obraz hry nezměnil, pořád jsme hru ovládali především my a dokonce si přihrávali. Jednou takovou přihrávkou vysunul Bagr Mischela (fuj to zní hrozně) a ten prostřelil gólmana a bylo to 2:0. Za chvíli jsme už vedli o tři branky, když Mischel propálil vše, co mu stálo v cestě a míč zapadl ke vzdálenější tyči. Pak musím zmínit jednu nepěknou věc - tedy dvě. Zaprvé: dostali jsme branku a přišli tak o čisté konto ;-). Zadruhé: Mongole - dělat jako poslední patičky, kde jsi to viděl? :-( Naštěstí se soupeř k ničemu zásadnímu nedostal a my tak po dvou autech navýšili na konečných 5:1. Nejprve Mongol hodil aut a míč upadl na Karla a od něj se odrazil do branky :-). Potom se něco podobného stalo s Lupusovým autem, s tím, že na konci byl opět obránce. Vlastně je tu ještě jedna nepěkná věc, vzpomněl jsem si, jak Džony obehrál gólmana, který vyběhl i s míčem dost daleko... branka pak byla zcela prázdná - chce to jen trefit zařízení ;-).
Zápas se povedl, pobavili jsme se, vyhráli... snad jen abychom takových utkání zažili více.

Soused

Komentář rozhodčího: Rychlé a bojovné utkání s šancemi na obou stranách, které rozhodla střelecká pohotovost hráčů vítězného mužstva.
Nejlepší hráč: Mischel

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:0
Sestava: Soused - Lupus, Bagr, Hezčí Bagr, Džony, Mischel, Chlad, Karel
Branky a asistence: vlastní (Mischel) 1:0, Mischel (Bagr) 2:0, Mischel (Chlad) 3:0, Karel (Mongol) 4:1, vlastní (Lupus)

11.kolo (PO 2.12. 18:15 Mikulova 3)


Senioři Praha "A" - Café Oliveira

6

 

0 (kont.)


Soupeř se k utkání nedostavil.

 

Komentář rozhodčího:
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas:
Sestava:
Branky a asistence:

Konečná tabulka

1. FC Hoblina Jižák 11 9-2-0 97:18 20
2. Pirelli 11 7-2-2 45:30 16
3. Café Oliveira 11 7-0-4 30:27 14
4. Speciál Braník "B" 11 7-0-4 48:25 14
5. FC Pigs 11 6-1-4 32:25 13
6. Literpool United 11 5-1-5 29:40 11
7. Le Jardin 11 4-2-5 23:30 10
8. Vysmátí zajíci 11 4-1-6 36:49 9
9. PFC Kodymka "B" 11 4-0-7 32:38 8
10. Senioři Praha "A" 11 4-0-7 28:47 8
11. Gambrinus VH 11 4-0-7 36:46 2
12. Ansámbl 11 0-1-10 18:79 1


Střelci


5 Chlad
4 Mongol
3 Hezčí Bagr, Mischel, Karel
2 vlastní
1 Bagr, Bulmen