Podzim 2014

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Tabulka a střelci Tabulka na PSMF1.kolo (PO 8.9. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - PFC Kodymka "B"

3

3


V utkání s již tradičním soupeřem (potkáváme ho v 7. i 8. lize) bychom po první půli byli rádi za remízu, nakonec nám byla ale málo.
V prvním poločase se naplno projevila naše nerozehranost, nesehranost a absence některých nejmenovaných hráčů, kteří neztratí balón hned po prvním kontaktu ;)). První branka na sebe nenechala dlouho čekat - soupeř zahrával roh a bránící Hezčí Bagr nechtěně sklepl míč přímo na nohu útočníkovi, který skóroval k tyči. Pak se hra tak nějak "plácala uprostřed", my jsme šance neměli žádné, soupeře přece jenom měl. Nicméně zase standardka, tuším, že aut, zase nějaká ta teč a o druhou tyč gól na 2:0. Už to začínalo vypadat hrozivě, přesto se nám podařilo snížit ještě do poločasu. Prosadili jsme se z naší silné zbraně - z autu. Lupus házel, Hezčí Bagr měl hlavu kde měla být a bylo sníženo.
Po přestávce byla hra už vyrovnaná, ale asi tak do 50. minuty jsme prakticky netrefili zařízení. Což komentovali za brankou Michal a Pepe, že stačí trefit zařízení. A měli pravdu. Dvakrát jsme ho trefili - jednou po autu Bagr patičkou (to snad ani nechtěl :) a podruhé přímo z kopu Chlad (vše za přispění obránců Kodymky). A najednou to bylo 2:3. Škoda jen, že jsme gólmana neprověřili za zápas více, mohlo to vypadat jinak.
Soupeř však zůstal opařený jen chvíli a asi tři minuty před koncem vyrovnal na konečných 3:3 po smolném odrazu míče po odkopu Chlada.
Suma sumárum, jak jsme se shodli ve sprše se soupeři, padlo 6 branek a kdo je kam vlastně kopnul, to asi nikdy nezjistíme ;)).

Soused

Komentář rozhodčího: Zápas byl poměrně vyrovnaný. Šancí bylo na obou stranách stejně. Zápas skončil spravedlivým výsledkem.
Nejlepší hráč: Hezčí Bagr

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:2
Sestava: Soused - Chlad, Lupus, Mongol, Bagr, Hezčí Bagr, David
Branky a asistence: Hezčí Bagr (Lupus) 1:2, Chlad 2:2, Bagr (Chlad) 3:2

2.kolo (PO 15.9. 18:30 Hrabákova 2) Pískání: ÚT 16.9. 17:00, 18:15 Děkanka - Mongol, Tomáš Resler


Senioři Praha "A" - Rudý teror

2

4


Na utkání jsme se sešli v sedmi lidech a jak teď bývá zvykem, zase bez kovaných obránců. Tentokrát se k Mischelovi stáhnul Mongol... a co čert nechtěl, ten byl u první branky v naší síti. Tento gól víceméně ovlivnil asi ráz celého prvního poločasu - soupeř házel aut a jeden z útočníků dal patou jesle jak Mongolovi, tak Sousedovi. Za pět minut už to bylo 0:2, když jsme ztratili míč po vlastním rohu na polovině soupeře. Do přestávky jsme nic zvláštního ve hře nepředvedli.
Po změně stran jsme změnili styl hry, více jsme přihrávali a vůbec se hnali hodně dopředu. Odměnou bylo snížení z kopačky Mischela a byla to paráda - ze střední vzdálenosti napálil míč a ranou o tyč nedal gólmanovi šanci. Za stavu 1:2 jsme věřili že minimálně vyrovnáme a šance na to byly. Jenže jsme neproměňovali. Když deset minut před koncem soupeř opět skóroval z rohu a za chvilku po brejku zvyšoval již na 1:4, bylo bohužel jasno. Sice jsme ještě snížili, když Mischel přihrál bratrovi do uličky a ten se nemýlil, ale to bylo všechno. Přesto za druhý poločas všichni zaslouží pochvalu a pusu ;-), do poslední chvíle jsme bojovali a snažili se.
A na závěr: Ze sedmi obdržených branek jsme obdrželi 4 z rohu nebo autu a to je opravdu příliš :-(.

Soused

Komentář rozhodčího: Domácí si vypracovali třígólový náskok, který si s přehledem pohlídali a zaslouženě zvítězili.
Nejlepší hráč: Mischel

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:2
Sestava: Soused - Bagr, Hezčí Bagr, David, Mongol, Mischel, Tomáš R.
Branky a asistence: Mischel (Hezčí Bagr) 1:2, Tomáš R. (Mischel) 2:4

3.kolo (PO 22.9. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Určitě team Vršovice

1

2


První půli jsme nehráli dobře a dostali hloupý gól a hloupý i dali.
Po změně stran jsme byli lepší, jen jsme nebyli dlouho schopni trefit zařízení a pak už bylo pozdě.

Soused

Komentář rozhodčího: Hosté byli bez střídání, ale technicky byli lepší a zaslouženě vyhráli. Domácí se snažili, ale moc šancí si vypracovat nedokázali.
Nejlepší hráč: Mongol

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Soused - Bagr, Hezčí Bagr, Lupus, Mischel, David, Mongol, Bulmen, Chlad
Branky a asistence: Mongol 1:1

4.kolo (PO 29.9. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FK Virtus Praha

3

3


Gól Hezčí Bagra po autu, gól Tomáše po hezké přihrávce Hezčího Bagra a v poslední minutě vyrovnávací gól hlavou Džonyho po Mongolově autu.
Tři góly soupeře, protože byl rychlejší, techničtější a lépe napadal.
Žlutá karta pro Mongola, za taktické podkopnutí soupeře zezadu.
Špatná komunikace v týmu ohledně střídání.
Uvolněnější atmosféra v hospodě a přesun Ultras do PPT.
Je nás dost, nezavoláme Plecha?

Toliko k nejdůležitějším událostem pondělního podvečera a večera.

Mongol

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře: TŘI SEKUNDY. JEDEN BOD.

Dnešní zápas se dá nazvat smolným, ale to je možná ještě slabé slovo. Náš tým bojoval do poslední chvíle a tři sekundy před koncem inkasoval vyrovnávací branku. Ze hřiště jsme však odešli jako poražení a nikdo neměl k zápasu co říct. Pojďme od začátku. Virtus chtěl na svého soupeře naběhnout jako minule, ale moc se to nedařilo. Senioři měli více ze hry, tlačili se do zakončení častěji, ovšem jejich první branka byla neregulérní. Jejich útočník si balon z autu zpracoval rukou a poté vstřelil gól. Rozhodčí branku uznal a nikdo nemohl nic dělat. 0:1 nebylo moc příjemné, avšak měli jsme před sebou ještě 55 minut, což bylo dost času. Postupem času se náš tým Virtusáků dostával více do hry, začali jsme kombinovat a vyrovnání bylo na světě. Aleš Rejchrt poslal pěknou kolmicí na křídlo Kubu Kowolowského, který přihrával prudce před branku a tam už na zadní tyči uklízel Tomáš Tojnar. 1:1 a byli jsme na koni! Soupeře jsme mydlili a své ovoce to přineslo. Od Jirky Havla dostal na půlce balon Jakub Kowolowski a pelášil s ním proti brance. Rozhodl se pro střelu, která skončila u zadní tyče a obrat byl dokonán. Výsledek 2:1 už nám dodal více klidu. Velká škoda, že jsme nedokázali naše vedení ještě více pojistit, přesto s poločasem jsme byli spokojenější my. Do druhé půle šel Virtus s tím, že vstřelit branku a odskočit bude více než důležité pro další průběh. Opak byl pravdou a soupeř z rychlého protiútoku srovnal na 2:2. Na nedůraznost v obraně náš tým často doplácel, tentokrát byla z toho branka. Jenže 17 minut před koncem jsme opět vykřesali naději na body. Míra Petrásek se dostal do příležitosti, kdy trefil pouze jen golmana, který vyrazil balon do vzduchu a do odkryté branky hlavičkoval Pepa Halama! 3:2! Mimo to, měl Virtus hodně neproměněných šancí a to byla velká škoda, uklidnit více zápas a odehrát ho pod naší kontrolou, to by našemu týmu bodlo více. A doplatili jsme nakonec na to. Poslední akce, rohový kop Seniorů. Míč letěl na zadní tyč, kde se soupeřův hráč dostal k hlavičce a gól na 3:3 byl v naší síti. Opět chyběl důraz, a tak ze zápasu bereme pouze 1 bod, když soupeř nám doslova vyrval zbytek před koncem z ruky. Byla to velká rána, následovalo ticho a zřejmě každý zpytoval svědomí, co mohl v zápase udělat lépe. Zápas jako takový se jistě líbil fanouškům, hra nahoru dolů, slušné kombinace. Náš tým však odcházel smutnější. Je to další ztráta pro tým a nyní už musíme doufat, že i týmy na čele začnou ztrácet...

Poločas: 1:2
Sestava: Soused - Bagr, Hezčí Bagr, Lupus, Chlad, Džony, Tomáš R., Mischel, David, Mongol
Branky a asistence: Hezčí Bagr (David) 1:0, Tomáš R. (Hezčí Bagr) 2:2, Džony (Mongol) 3:3

5.kolo (PO 6.10. 18:30 Hrabákova 2) Pískání: NE 12.10. 18:45, 20:00 Mikulova 2 - Soused, Bulmen


Senioři Praha "A" - 1.FC Concur

2

1


Tak jsme se konečně dočkali, i když už jsme tomu nevěřili :). První výhra v sezóně je tady a dá se říct, že sice s klikou, ale zasloužená. V prvním poločase jsme totiž měli tolik šancí, jako už dlouho ne. Míče létaly po rozích a autech (Mongole, raději píšu obojí) skrz vápno, ale nikdy se nepodařilo míč dotlačit. Ve vápně se o to snažil zejména Hezčí Bagr, ale nepodařilo se. Také bylo dost střel z poza vápna, ale jak Mischel, tak Chlad nedokázali sklopit střelu pod břevno. Jediný gól první půle tak dal Bagr, po zemi doprostřed - jenže předtím už byl písknut faul pro nás ;).
Po změně stran se situace trochu změnila, soupeř začal být aktivnější a vypracoval si několik šancí... jedna z nich skončila na břevně a pak ve 44. minutě dokonce po brejku otevřeli skóre. Poté opět nějaké šance na obou stranách, ale nic, co by stálo za zmínku... nicméně deset minut před koncem jsme srovnali. Mongol kopal roh a Bagr s přehledem vsítil svůj letošní šestý gól - prý nohou. Oba týmy chtěly vyhrát a bylo to znát, více se útočilo než bránilo... jenže zatímco soupeř svou šanci pár minut před koncem neproměnil, my ano. Mongol obral na půlce jejich obránce, Hezčí Bagr obral Mongola a pak z hranice vápna bodlem překonal gólmana. Rozhodčí písknul do píšťalky a byl konec :).

Soused

Komentář rozhodčího: Bojovné utkání, ve kterém hosté ještě 5 minut před koncem vedli, ale nakonec po dokonalém obratu domácích, neberou ani jeden bod.
Nejlepší hráč: Hezčí Bagr

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:0
Sestava: Soused - Lupus, Mischel, Bagr, Mongol, Chlad, Hezčí Bagr
Branky a asistence: Bagr (Mongol) 1:1, Hezčí Bagr (Mongol) 2:1

7.kolo (PO 13.10. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC Hulla Hulla

0

1


Na zápase nás bylo 6 nebo vlastně později 7 (dorazil Lupus). Dostali jsme góla z rohu nebo z autu. Gól nechtěně (doufám) vsítil lýtkem nebo holení náš kapitán. Dali jsme 2x tyčku nebo břevno. Brankář Hulla Hulla špatně chodil pro míče a měl obrnu nohou nebo mozku. Šli jsme na pivo do Majáku, kde jsme si dali 4 nebo 5 piv a 8 nebo 9 zelených.

Soused

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:1
Sestava: Soused - Lupus, Bagr, Bulmen, Mongol, Hezčí Bagr, Mischel
Branky a asistence:  

6.kolo (PO 20.10. 19:00 Klausova 1) Pískání: PÁ 24.10. 18:15, 19:30 Hanspaulka - Hezčí Bagr, David


Senioři Praha "A" - Majklovi svině

3

0


Pondělní tma zahalila nevábné pražské sídliště a kompletní Senioři Praha se sešli, aby vítězstvím potvrdili svoji dominantní úlohu v dějinách Hanspaulské ligy. Jeden protihráč utrpěl infarkt a musel být převezen do nemocnice, když viděl, jak nejlepší brankář všech galaxií s prořídlými vlasy nepouští ani jeden míč ze svých lepidlem nasáklých rukavic.
Přihlížející fanoušci oněměli, když shlédli neprostupnou obranu, ve které si obránci Seniorů dokonce mohli dovolit i lehké homosexuální hrátky. Na okolních hřištích byly okamžitě ukončeny veškeré tréninky, aby si amatérští fotbalisté mohli objednat párek a pivo a kochat se ofenzivní smrští nejlepšího klubu všech dob.

Senioři Praha předvedli představení, které bylo právem po jeho skončení odměněno mohutným potleskem i z okolních panelových domů.

Mongol se Sousedem dokonce museli odjet zadním východem, neb hrozilo umačkání fanoušky. Za stěrači pak bylo nepřeberné množství smluv, které zatím profesionální kluby nabídly. Soused je všechny pocukroval, snědl a se smíchem, kdy mu z úst lítaly drobečky papírků, konstatoval: „To si opravdu myslí, že vyměním Seniory za nějaké nekopy z Katalánska?“

Mongol

Komentář rozhodčího: Férové utkání, ve kterém zvítězil lépe sehraný tým hostů. Vyššímu rozdílu ve skóre zabránil výborně chytající brankář domácích.
Nejlepší hráč: Lupus

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:0
Sestava: Soused - Bulmen, Lupus, Bagr, Mongol, Tomáš R., Mischel, Chlad, David
Branky a asistence: Bulmen 1:0, Mischel 2:0, Lupus (Chlad) 3:0

8.kolo (PO 3.11. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC Exact "A"

1

4


jo... Mongol měl pravdu... vyjímečné věci, které se staly kolem tohohle zápasu:
David si neměl čím utřít prdel
Já si vzal na fotbal Bářinu šusťákovku
Já si nevzal trenky, takže hrozilo, že budu hrát na baleťáka, jen v jégrovkách (... díky Mišelovi a jeho gólmanskejm trenkám sme toho byli všichni ušetřeni)
Mongol si nevzal štulpny
Mongol se svojí postavou závodního uzenáče chtěl jít zabít největšího ranaře od soupeřů poté, co mě ranař trochu nakopnul... (za což Mongolovi patří ještě jeden dík...)
... jinak si myslim, že po úvodní prasečině docela slušnej zápas, krom toho, že sme dostali 4:1.

Jak psal Lupus na zápas jsme dorazili s jedním na střídaní, ale spoustě z nás chybělo nějaké to vybavení. Někomu nějaký ty trenky, zbytku kousek fotbalového umu.
Po pár minutách to vypadalo, že se soupeřem budem spíše prát než hrát fotbal. Nakonec, když zjistili, že jim neuhneme a na zemi se váleli častěji než my se uklidnili a začal se hrát fotbal. Tedy začal ho hrát spíše náš soupeř. My jsme spíše jen bránili a za celou první půli měli jen jednu šanci. Lupusovu střelu na bránu nejistý brankář jen vyrazil před sebe, ale mě se pak z dorážky nepodařilo ho přehodit. Za chvíli jsme dostali gól my. Při soupeřově autu na půli jsme si špatně rozebrali hráče a po dlouhém autu si za nás naběhl volný hráč a Mischel v bráně neměl šanci 0:1.
Druhá půle se podobala první. S tím rozdílem, že i nám se podařilo vstřelit branku. Soupeř nechal Chladovi dost času na střelu. Tu jsem si na hraně vápna zpracoval a podél brankáře vyrovnal na 1:1. Chvilku to pak vypadlo, že bysme mohli brát i nějaký ten bod, ale pak si David na půlce nechal trestuhodně utéct hráče a soupeř opět vedl. Zbylé dva góly pak padli až na konci utkání, kdy jsme hráli už trochu na riziko. Holt byl soupeř lepší.

Lupus a Bagr

Komentář rozhodčího: Zpočátku vyrovnané utkání. Ve druhé půli však domácí byli lepším týmem a rozhodli o svém vítězství, které v závěrečné minutě ještě potvrdili dvěma brankami.
Nejlepší hráč: Tomáš R.

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:1
Sestava: Mischel - Bagr, Chlad, Lupus, Mongol, Tomáš R., David
Branky a asistence: Bagr (Chlad) 1:1

9.kolo (PO 10.11. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Zelení študáci

3

1


V první půli soupeř neproměnil několik svých velkých šancí a my naopak dvakrát z brejku po výhozu a výkopu skórovali. Nejprve Mongol vstřelil svou 79. branku a potom Hezčí Bagr v závodech o třetího týmového kanonýra raději také jednu přidal ;).Do přestávky se však Študákům přece jenom podařilo snížit. Rozehrávali roh a nehlídaný hráč naběhl na hranu vápna a prostřelil vše.
V druhé půli prvních 15 minut se snažili za každou cenu vyrovnat, dvakrát nás zachránila i tyč. Pak ale Hezčí Bagr hodil aut, Mongol sklonil hlavu, nabral míč na rohy a donesl ho do branky. Od té doby už byl soupeř bezzubý a my uhájili výhru 3:1.
Sečteno podtrženo - pěkný, čistě hraný fotbal, kde soupeř byl rozhodně nebezpečný ve hře dopředu, ale obrana byla slabá - a toho jsme dokázali využít.

Soused

Komentář rozhodčího: Vyrovnané utkání ve kterém rozhodla přesnější muška domácích.
Nejlepší hráč: Mongol

Komentář soupeře:  

Poločas: 2:1
Sestava: Soused - Bulmen, Lupus, Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Mischel, Tomáš R., David
Branky a asistence: Mongol (Soused) 1:0, Hezčí Bagr (Soused) 2:0, Mongol (Hezčí Bagr) 3:1

10.kolo (PO 19.11. 19:45 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - GFC

5

1


Poprvé v historii se nám podařilo to, že jsme hráli ve stejný čas souběžně s naším B-týmem, a tak mohlo dojít k hecování. Nicméně zatím co vedle furt řvali gól, tak my mlčeli. A protože mlčeti zlato, tak my vyhráli 5:1 a Béčko 5:3. Takže tento slavný seniorský večer skončil celkově 10:4.
Jo a Hezčí Bagr dal hattrick!

Soused

Komentář rozhodčího: Utkání průměrné úrovně, ve kterém byl znatelný rozdíl v kombinaci obou týmů. Hosté nebyli téměř schopni se přihrávkami dostat na půli soupeře, naproti tomu domácí se dostávali do šancí celkem zadarmo a po zásluze vyhráli.
Nejlepší hráč: Hezčí Bagr

Komentář soupeře:  

Poločas: 4:0
Sestava: Soused - Bagr, Hezčí Bagr, Chlad, Lupus, Mongol, David
Branky a asistence: Hezčí Bagr (Lupus) 1:0, Hezčí Bagr (Chlad) 2:0, Mongol 3:0, Lupus (Chlad) 4:0, Hezčí Bagr (Lupus) 5:0

11.kolo (PO 1.12. 18:30 Mikulova 1)


Senioři Praha "A" - Orange Predators "B"

3

0


Na poslední zápas v roce 2014 se nás sešlo šest. Bohužel Peki se stále neodvážil obléct dres, a tak jsme proti soupeři, kterému již také nešlo o postup, zvolili zabezpečenou defenzivní taktiku.
I přesto jsme se však několikrát dostali k zakončení, ale naše střely zařízení netrefovaly. Pokud by Soused 90% výkopů nesměřoval do autu, možná jsme mohli zahrozit i více, nicméně v bráně nás tento matador opět podržel a všechny střely pokryl. Trochu nepochopitelně soupeř příliš svoji početní výhodu kombinačně nevyužíval. Do druhého poločasu už naskočili i bratři Resleři, takže jsme se mohli ve více lidech pustit i do útočení. Některé akce byly opravdu povedené, ale góly padaly převážně po rozích.
Podali jsme možná nejlepší výkon v sezóně a zaslouženě vyhráli.

A několik dodatků:
• Poděkování Pekimu za tekutou podporu,
• po zápase proběhlo v nedalekém pivovaru posezónní posezení i s Djedkem,
• všude byl led,
• v týmu definitivně skončil David,
• soustředění, tréninky, přípravné zápasy jsou v řešení,
• kdo nastoupí za Seniory Praha v roce 2015?

Mongol

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:0
Sestava: Soused - Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Lupus, Mischel, Tomáš R.
Branky a asistence: Lupus (Hezčí Bagr) 1:0, Hezčí Bagr 2:0, Hezčí Bagr (Tomáš R.) 3:0

Průběžná tabulka

1. FC Exact "A" 11 9-1-1 48:16 19
2. FC Hulla Hulla 10 8-1-1 35:8 15
3. PFC Kodymka "B" 11 6-2-3 39:28 14
4. Určitě team Vršovice 11 6-1-4 24:30 13
5. Senioři Praha "A" 11 5-2-4 26:20 12
6. Orange Predators "B" 11 4-3-5 19:23 11
7. Rudý teror 10 4-2-4 27:27 10
8. FK Virtus Praha 10 3-3-4 22:23 9
9. Zelení študáci 11 2-5-4 20:25 9
10. Majklovi svině 11 2-1-8 20:43 5
11. GFC 11 1-1-9 10:41 3
12. 1.FC Concur 10 3-0-7 20:26 0


Střelci


9 Hezčí Bagr
4 Mongol
3 Bagr, Lupus
2 Tomáš R., Mischel
1 Chlad, Džony, Bulmen