Podzim 2015

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Tabulka a střelci Tabulka na PSMF1.kolo (PO 31.8. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Rošambo

6

 

3


První utkání 8.B ligy se nám povedlo. Tedy většině z "nás" :). Ale popořádku, ať jen nechválím.
Hned ve druhé minutě totiž Chlada obešel útočník (jak se později ukázalo, nejlepší soupeřův hráč) a přes Bulmena vystřelil k tyči, naštěstí nepřesně. Abychom si i my vypracovali šanci, rozhodl se Mischel (jako brankář) rozehrát akci po vlastní ose a dostat se na dostřel branky. A on se tam opravdu dostal, jenže tou dobou si ještě myslel, že naproti někdo chytá, a tak chtěl gólmana obstřelit. Obstřelil i branku a tudíž z toho nic nebylo.
V páté minutě jsme měli brejk - oba Tomášové - avšak ten chladnější bohužel nepřihrál a ze sóla branka nebyla. Vedení jsme se tak dočkali až v minutě 10. a zdůrazňuji - byl to Mongolův gól! :) - gólman hostů odkopával míč a trefil svého obránce ve vápně a my tak vedli 1:0.
Vzápětí jsme mohli vést více, jenže po Bulmenově rohu zcela nehlídaný Mongol netrefil branku. To nás ale mrzet nemuselo, když za chvíli Lupus přihrál střelou do vápna, kde to Tomáš jen líznul a bylo z toho vedení 2:0.
V tento moment začal soupeř hrát trochu lépe a z toho rezultovalo dost zmatků u nás ve vápně. Navíc za chvíli zvonila naše tyč po brejku již zmiňovaného útočníka. Navzdory tomu jsme před cestou "do šaten" zvýšili na 3:0, když Chlad obešel dva hráče a pak ještě gólmana.

Po změně stran se ve 40. minutě povedla Rošambu pěkná akce, kdy se prosadil jejich nejlepší útočník v souboji 1 na 1 a prudkou střelou k tyči nedal Mischelovi šanci - 3:1
. Za chvíli se hrdinou utkání a možná i sezóny mohl stát Lupus, ale nestal. Převedl totiž takové finesy - jako zpracování autu, klička přes hráče s míčem na prsou, střela do vinglu, ... no prostě paráda... jenže ten vingl byl o kus dále, než střílel ;-).
Vedení 4:1 tak zařídil Hezčí Bagr, který brejk tři na jednoho proměnil bodlem.
Vzápětí mohl potvrdit vedení Tomáš, ale dal jen břevno. Nicméně za chvíli přišel exkluzivní moment pana Jiřího, který vleže jako poslední zabránil přečíslení a ještě stihl přihrát do brejku Tomášovi, který zvýšil na 5:1.
Soupeř rozehrál po obdržené brance, a my jen přihlíželi, jak jeden útočník slalomově prošel až před Mischela a podruhé zvonila tyč. Stále se tedy nic nedělo? Asi ne, protože jsme zvýšili na 6:1, když Chlad vybojoval míč, nahrál Bulmenovi a ten pak před prázdnou Hezčímu Bagrovi - 6:1.
Jenže to by byla nuda. Za chvíli chaos a zmatek v obraně 6:2, za dvě minuty to samé - po brejku 6:3. Naštěstí už byl konec utkání a víc se toho nestihlo.
Uffff.

Soused

Komentář rozhodčího: Hosté byli po celé utkání lepším týmem a zaslouženě vyhráli.
Nejlepší hráč: Tomáš

Komentář soupeře:  

Poločas: 3:0
Sestava: Mischel - Chlad, Lupus, Bulmen, Bagr - Tomáš, Mongol, Hezčí Bagr
Branky a asistence: Mongol 1:0, Tomáš (Lupus) 2:0, Chlad (Mischel) 3:0, Hezčí Bagr 4:1, Tomáš (Bulmen) 5:1, Hezčí Bagr (Bulmen) 6:1

2.kolo (PO 7.9. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Zelení študáci

3

 

1


První, kdo na zápas přišel, byl Radek, který se tak vrátil po dlouhých měsících, kdy laboroval se zraněním, jenž ho ani nepustilo uběhnout celý maratón, ale jen půlku. Sešli jsme se komplet bez Pekárků, což určitě něco znamenalo, ale s úctou ke stáří neprozradím co.
Samotný zápas, který opět sledovala malá bagřice, byl svižný a chvílemi docela i pohledný. Za hosty se o to postarali především dva mladí, běhaví a technicky celkem zdatní hráči.
Jejich problémem ale bylo, jak pronesl Bulmen, „z nás chtěj udělat maximální čůráky“, takže taková pátá, šestá klička, byla jejich konečná. Ovšem i tak na nás soupeř vlítl pekelně a po skvělém zákroku Mischela, tuším tyčce, přišly Milanovy housle a nekompromisní střela, která poslala soupeře do vedení. Potom jsme jako zkušený tým hru vyrovnali, přidali na důrazu, a přestože jsme dost šancí nedali, tak právě Bulmenův skvělý důraz, kdy vybojoval míč mimo vápno nad protihráčem i gólmanem, který vypadal, jak plešatý a vousatý Woody Allen na perníku, dopomohl k našemu prvnímu gólu, který jsem vsítil do prázdné branky.

Druhý poločas byl za stavu 1:1 celkem nahoru, dolu… Jeden útok na jedné straně, pak na druhé. A to i přesto, že se všichni poctivě vraceli a bránili. Prostě bylo jasné, že to 1:1 neskončí a čekalo se, kdo s tím skórem pohne. Na to došlo po jedné seniorské akci, kdy neskutečnou holomajznu, sérii promáchnutí, střel do koulí, odrazů, zastavil až roh, který rozehrál Hezčí Bagr a Tomáš skvěle zavěsil. A protože o několik málo minut později trefil Bulmen asi bodlem vingl tak ze sedmi metrů, bylo rozhodnuto.

Bez porážky tedy jedeme dál. Ocelová část týmu si pak v následujícím týdnu dá i turnaj, kde uvítáme v bráně zřejmě navrátilce Souseda… ale předtím ještě zvládneme třetí pokračování seriálu „Kterak Senioři do sedmé ligy se blíží“.

Mongol

Komentář rozhodčího: Zelení študáci dobře začali v 6 min. šli do vedení, ale následně přenechali otěže zápasu Seniorům, kteří druhou půli přidali 2 góly a zaslouženě zvítězili.
Nejlepší hráč: Tomáš

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Mischel - Lupus, Bagr, Bulmen, Hezčí Bagr, Mongol, Milan, Radek, Chlad, Tomáš
Branky a asistence: Mongol (Bulmen) 1:1, Tomáš (Hezčí Bagr) 2:1, Bulmen (Bagr) 3:1

3.kolo (PO 14.9. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC Kapsch

2

 

1


Relativně pohledný zápas, kdy musíme přiznat, že soupeř byl fotbalovější a vytvořil si více šancí. Nicméně nám to tam spadlo a Mischel zachytal :).
Nejprve to tam ale spadlo "mýtným branám", a to tak, že kopali roh, rychlý míč na útočníka na vápně, ten si to hodil na prsa a z voleje propálil Mischela, který byl bezmocný. Za první poločas jsme si moc šancí nevytvořili, o to větší byla radost z Bagrovy branky. Vybojovali jsme míč a Bagr dostal ve vápně více času (než rozumu ;) a BAGR ZAKONČOVAL JEDNOU, BRANKÁŘ TO VYŠKRÁBL, PAK UŽ Z ÚHLU ZAKONČIL BAGR DO PRÁZDNÉ BRÁNY.

Chvíli po změně stran zahrával PŘÍMÝ VOLNÝ KOP CÍLENĚ NA LUPUSE, ZA COŽ POŽADUJE MIMO JINÉ ASISTENCI a Lupus to napálil tak pěkně, že si míč soupeři kopli do branky a rázem jsme se ujali vedení. Chvíli poté měl i Peki na kopačce další branku (po Bulmenově rohu), ale těsně minul. A pak už jsme hráli, to co se dalo čekat. Posledních 15 minut jsme se až na výjimky nedostali za půlku a jen díky neschopnosti trefit prázdnou branku a Mischelovým bravurním zákrokům v posledních minutách, jsme udrželi výhru 2:1.

Soused

Komentář rozhodčího: Vyrovnané utkání, ve kterém vyhráli šťastnější domácí, hlavně díky jejich výborně chytajícímu brankáři.
Nejlepší hráč: Mischel

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Mischel - Lupus, Bagr, Bulmen, Peki, Milan, Tomáš, Chlad, Hezčí Bagr, Mongol
Branky a asistence: Bagr (Hezčí Bagr) 1:1, Lupus (Mongol) 2:1

4.kolo (PO 21.9. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - SK Elet

2

 

7


Včerejší zápas se nepovedl. Chyba byla naprosto u všech. Gólman nebyl naše jednička, půlka obrany bránila zónově, druhá osobně, zbytečné ztráty míčů (po jednom mém idiotském dali na 2:6), náběhy minimální, zakončení nedostatečné, góly jsme dostávali Seniorské.
Ale našel bych i tři plusy: naše góly byly pěkné, po pěkném vymyšlení, fyzicky jsme tomu dali 100%, posledních pět minut jsme nasadili šestého hráče a zkusili tak nevídaný tlak, který asi jen tak nezopakujeme, pokud se nezmění pravidla.

Mongol

Komentář rozhodčího: Utkání slušné úrovně, zasloužené vítězství mužstva SK Elet, které bylo střelecky velmi efektivní.
Nejlepší hráč: Lupus

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Bulmen - Lupus, Chlad, Mongol, Peki, Hezčí Bagr, Bagr
Branky a asistence: Lupus (Mongol) 1:1, Mongol (Chlad) 2:3

5.kolo (PO 5.10. 18:45 Tempo)


Senioři Praha "A" - Vysmátí zajíci "B"

3

 

1


(komentář po téměř dvou měsících) Na Tempu se hrál první poločas vyrovnaný fotbal. Lupus hodil aut a po teči domácího hráče jsme vedli, pak jsme udělali nějakou chybu vzadu a bylo vyrovnáno. Podívat se na nás přišel i Pešky, a abychom ho nezklamali, řekli jsme si, že budeme v druhé půli hrát fotbal. A protože jsme ho opravdu začali hrát, jako přesné přihrávky, náběhy, hlava nahoře a zakončení, vyhráli jsme. Lupusův druhý gól byl opět ze standardní situace, ale tentokráte nohou. A Mongolův gól byl po milimentrové přihrávce Tomáše jemným lobem.
A pak jsme pili. Mischel mandlový rum, Mongol normální rum a Peki snad zelenou. Jo a jednou si to Mongol s Mischelem omylem prohodili.

Mongol

Komentář rozhodčího: Na 8. ligu výborné utkání. Spíše by slušela remíza.
Nejlepší hráč: Lupus

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Mischel - Lupus, Bulmen, Peki, Mongol, Tomáš, Milan, Bagr
Branky a asistence: Lupus 1:0, Lupus (Milan) 2:1, Mongol (Tomáš) 3:1

6.kolo (PO 12.10. 18:30 Hrabákova 3)


Senioři Praha "A" - Stará dáma

1

 

5


x

 

Komentář rozhodčího: Od vyšší porážky zachránil tým Seniorů dobře chytající brankář Resler.
Nejlepší hráč: Mischel

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:2
Sestava: Mischel - Chlad, Peki, Bagr, Hezčí Bagr, Lupus, Tomáš, Milan, Bulmen
Branky a asistence: Peki (Milan) 1:4

7.kolo (PO 19.10. 18:30 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Arabská

2

 

1


Senioři - Arabská... Od začátku bylo úplně jasný, co se na hřišti bude dít. Arabská každýmu dost naložila, Arabská jako jediná hrála se Starou dámou alespoň trochu vyrovnanej zápas, Arabská dostala doposud minimum gólů a měla hned po "Starý" nejvyšší počet nastřílených gólů... Začali jsme a Arabská nás začala mlít... docela slušně a nebýt Mišelových několika zákroků, bylo v podstatě hned po zápase. Najednou kde se vzal, tu se vzal, Chlad na vápně, nechytatelnou šouravicí poslal balón za gólmanova překvapená záda. Do konce poločasu jsme s klidem angličana udrželi čisté konto, jen Mišel z toho byl trochu upocenej. Druhá půle začala jako první, jen s tím malým rozdílem, že Arabové se konečně trefili. Pak nás mleli, docela dost, Mišel měl dalších pár dobrejch zákroků, asi tak 18... a najednou Tomáš nahrál Mongolovi, kterej opět překvapil brankáře tim, že nevystřelil, ale dokoulel balón až do branky. Z naší hry by pak v prešovský betonárce měli radost, narozdíl od soupeře... Najednou rozhodčí zapískal konec a my slavně porazili Arabskou... bylo to jako když Japonský rugbysti porazili Jihoafričany... V návalu emocí jsme odešli do sprch / do hospody / do mů..

Lupus

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Mischel - Radek, Bagr, Lupus, Milan, Chlad, Hezčí Bagr, Mongol, Peki, Tomáš
Branky a asistence: Chlad (Milan) 1:0, Mongol (Tomáš) 2:1

8.kolo (PO 26.10. 18:30 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Partizan Jednota

0

 

2Tak jsem se po dlouhé době dostal na fotbal.. Supr, zima akorát, nás bylo tak jako šafránu. Bulmana jsem skoro nepoznal jak zhubnul :-) Nicméně kluci hráli bez střídání a začali dobře. Soupeře k ničemu nepustili a Milan, Bagřík i Bulman stříleli po hezkých akcích hezky, al buď těsně mimo nebo byl připraven gólman. Poločas se blížil ke konci, kluci plni sil a soupeř nic neukázal, tak se toho zhostil Milan a poslal si krásného vlastence. Od autové čár přehodil bezmocného Mischela.. Do konce půle byli kluci zaražení a málem inkasovali podruhé ze soupeřovy první akce. Naštěstí břevno bylo dostatečně nízko.. Vše ale předcházela nevydařená klika posledního Milana..:-). Druhá půle už byla znát, že kluci hrajou bez střídání, ale přesto si vytvořili 5 tutových šancí, nepočítám dalších mnoho menších tutovek. Ty tutovky mel na hlavě a noze Milan, Mongol a Bagřík.. Nicméně jsme sopeře jednou nechali bez napadání postupovat až na půli, kde oblouček před Michela doskakoval zbytek týmu a těsně před ním někdo tečoval a nedal mu šanci..
Když to shrnu, soupeř měl dvě šance, z které jednu využil a vyhrál tak 2:0. My byli jednoznačně lepší a určitě by pomohlo mít jednoho na střídání.. Tudíž za vše může Djedek, že si nevzal kopačky a nepomohl jim, to by ovšem musel vědět...:-) HOWG

Komentar nezavisleho pozorovatele:
Nejslabsi clanek tymu byl jednoznacne trener. Nebyl vubec slyset, jeho tiche komentare byly zcestne, rozhodci nepranyroval, odbihal chcat ci pro pivo, kterym pak deprimoval jiz nemohouci hrace na hristi. Balony nenosil. Zatimco hraci nechali na hristi nejen dusi, ale predevsim sve plice, trener nechraptel a kolem hracu krepcil.

Djedek + Karel "B"

Komentář rozhodčího: Senioři si dali málo vídaný vlastní gól a dlouho to vypadalo, že bude gólem jediným. V utkání plném nepřesností nakonec 10 minut před koncem domácí potvrdili vymámenou výhru.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:1
Sestava: Mischel - Hezčí Bagr, Mongol, Peki, Milan
Branky a asistence:  

9.kolo (PO 2.11. 18:30 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - GE Team

2

 

4


I v Praze opět udeřila zima a nás čekal další zápas. 18:30 jsme stáli na hřišti a když se konečně rozsvítilo, zjistili jsme že máme jednoho na střídaní a soupeř chybí. Ten dorazil těsně před koncem čekačky.
Bohužel úroveň utkání mizerná k čemu jsme i my dost přispěli. Na 0:1 jsme dostali, když jsme si při autu nepohlídali nabíhajícího hráče (jediný co mluvil česky). 0:2 už ze začátku druhé půle. Pak jsme se jednou neukvapili s přihrávkama, Tom před bránu přihrál Mongolovi a snížili jsme. Bohužel nám to dlouho nevydrželo a bylo to 1:3. Pak Micshel už to nevydržel se na nás koukat, vyrazil do útoku a bylo to 1:4. Na konci pak Bulmen dorazil Tomášovu střelu a to byla taková hezká tečka za tím naším případem, opakuji to byla taková hezká tečka za tím naším zápasem.

Bagr

Komentář rozhodčího: Pěkné bojovné utkání s mnoha šancemi na obou stranách, hosté měli lépe seřízená mířidla.
Nejlepší hráč: Tomáš

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Mishel - Lupus, Bagr, Peki, Mongol, Tomáš, Bulmen 
Branky a asistence: Mongol (Tomáš) 1:2, Bulmen (Tomáš) 2:4

10.kolo (PO 9.11. 18:30 Hrabákova 3)


Senioři Praha "A" - PFC Kodymka "B"

3

 

3


Komentář místo Pekiho, který asi neumí psát, píši po skoro měsíci a moc si toho nepamatuji.
Měli jsme dost fanynek, jsou také nějaké fotky, a hráli jsme klasickou Seniorskou hru, když narazíme na lepšího soupeře.
Tzn.: nakopávat míče, soupeře otravovat, občas dát ušmudlaného góla a mít štěstí vzadu.
Co si pamatuji, tak první gól byla Bulmenova dorážka asi ze dvou metrů. Druhý gól dal Chlad z penalty, když jeden soupeř nesmyslně zahrál rukou ve vápně. V druhé půli už jsme se více a více bránili a soupeř trestal. Jednou také z penalty. No ale vyšel nám i jeden Seniorský aut (Seniorský s velkým S, protože to už je normální název pro takto specifický aut), který Hezčí Bagr hlavou tečoval do brány, takže remíza, kterou soupeř těžko nesl, protože dle něj jsme hráli "Hnusnej fotbal". No... je to jejich ostuda, že nás neporazili.
Jo a Milan s Chladem vůbec nestřídali, čímž mě opětovně nasrali, ale kde není vůle...

Mongol

Komentář rozhodčího: Mírně nervózní utkání vyrovnaného průběhu skončilo spravedlivou remízou.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 2:0
Sestava: Mischel - Bulmen, Bagr, Hezčí Bagr, Peki, Mongol, Chlad, Tomáš, Milan
Branky a asistence: Bulmen (Chlad) 1:0 , Chlad 2:0 , Hezčí Bagr (Chlad) 3:2

11.kolo (PO 30.11. 20:45 Mikulova 2)


Senioři Praha "A" - PSG

1

 

5


Oproti minulému roku jsme poslední zápas sezóny odehrály na Mikulovce v příjemném letním počasí s vlahým májovým deštíkem. Ale stejně jako loni někdo nepochopil že Ústí není Praha a jel si zakopat na Hrabákovou. Soupeř mladej běhavej, stejně jako každej s kým v poslední době hrajem. Nám šla hra hlavně v první půli. I když jsem prohrávali po trochu nešťastném gólu měli jsem v první půli více šancí. Skoro každý z nás se dostal k nějaké střele co mohla skončit gólem a nejnebezpečněji střílem Peki. A tak jsem o půli věřili, že to otočíme, i když jsme hráli bez střídaní. Soupeř měl naopak jednoho hráče i na lavičce což se v druhé půli projevilo. Hned na ze začátku jsme dostali další gól. Pak už jsme hráli trochu na riziko ve snaze aspoň vyrovnat nebo dát gól a soupeř pak skoro do prázdné dal další tři góly. Aspoň náladu a radost jim v úplném závěru pokazil Hezčí Bagr, který po Tomášově přihrávce alespoň zaznamenal čestný úspěch.

Bagr

Komentář rozhodčího: Zasloužená výhra PSG.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:1
Sestava: Mischel – Bagr, Peki, Mongol. Tomáš, Hezčí Bagr
Branky a asistence: Hezčí Bagr (Tomáš) 1:5

Průběžná tabulka

1. Stará dáma 11 9-2-0 104:22 20
2. PFC Kodymka "B" 11 8-2-1 52:29 18
3. Arabská 11 8-1-2 62:15 17
4. GE Team 11 6-1-4 36:27 13
5. Partizan Jednota 11 5-1-5 24:45 11
6. Senioři Praha "A" 11 5-1-5 25:33 11
7. Rošambo 11 4-1-6 24:63 9
8. Zelení študáci 11 4-1-6 32:37 9
9. PSG 11 4-0-7 29:50 8
10. SK Elet 11 3-0-8 20:35 6
11. FC Kapsch 11 2-1-8 22:47 5
12. Vysmátí zajíci "B" 11 2-1-8 20:47 5


Střelci


6 Mongol
4 Lupus, Hezčí Bagr
3 Tomáš, Chlad, Bulmen
1 Bagr, Peki