Podzim 2016

Tabulka a střelci
Tabulka na PSMF1.kolo (PO 5.9. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Klub odložených mužů

1

 

5


Přesně po dvou letech (neuvěřitelné skoro ;) jsme si opět kopli v sedmé lize a stálo to za to :).
K úvodnímu zápasu tedy podrobný popis utkání z obecenstva, z něhož snad vyplyne jak to na hřišti bylo zajímavé.
Z úvodního utkání se pro lázně, rýmičku, děti omluvili Karel, Peki a Bulmen. Naopak nožičku doléčil Chlad a s bolavou nožičkou nastoupil Pepe. Na střídání tedy 2 lidé. Ale teď už k samotnému utkání. Už v páté minutě jsme měli takovou menší šanci, když Mongol mohl skórovat "půlkou" poté, co gólman soupeře chytil na zemi balón a chtěl rychle rozehrávat a trefil Mongola do hýždě (nohy). Bohužel míč letěl vedle. Soupeř měl první lepší šanci až v osmé minutě, když u tyčky dorážel hráč nastřelený míč, ale Mischel si s tím poradil. Pak zase nic, taková holomajzna tam a zpět. Až jsme rozehrávali roh, ztratili balón a z protiútoku "muži" poprvé vážněji ohrozili naši branku. Tváří v tvář Mischelovi však nedali, Mischel chytil. (Pozn: povšimněte si spojení "ztratili balón", ještě párkrát se to v komentáři objeví.) Zhruba pět minut před poločasem to bylo 0:1 a stálo to za to. Soupeř měl zahrávat roh, ale míč byl daleko a pro míč si teprve šli (slovy Pepeho: míč je kilometr daleko, tak co bych běhal s útočníkem jak magor). Jenže on ten míč tak daleko zase nebyl a s útočníkem na hraně vápna to chtělo běhat... aneb centr přes vápno ke vzdálenější tyči, útočník zabíhá za Pepeho a hlavou dává k zemi k tyči pohodlně gól. Minutu před koncem jsme ztratii balón při útoku 4 na 3, soupeř šel do brejku, ale dobíhající Mongol skvěle zblokoval střelu po přihrávce na nabíhajícího útočníka. To byla taková první výhrůžka před druhou půlí ;-).

Po změně stran to začalo. V 35. minutě se objevil sám útočník před Mischelem, chtěl ho přestřelit, ale přestřelil i branku. Minutu na to se někomu z "mužů" povedla asi nejlepší akce zápasu. Dva metry před vápnem vymíchal dva obránce a dobře mířenou střelou k tyči nedal Mischelovi šanci - 0:2. Pak chvíli klid, nic my, nic oni, ale ve 40. minutě jsme útočili, přišla prudká přihrávka na Tomáše na středu, pod nohou ztratil balón, soupeři ho obrali a bylo to 0:3. Chvíli to vypadalo, že se po sérii rohů dostáváme do hry, při jednom z nich dokonce po Chladově přihrávce z rohu mířil lehce nepřesně podél tyče Pepe, jenže pak jsme kopali další roh a ztratili balón a po brejku to bylo 0:4. Pak už si s námi soupeř tak nějak hrál a zahazoval šance (Mischel pochytal) nebo prostě nezpracoval přihrávky. Z toho všeho padl již jen jeden gól na 0:5. A chvíli před koncem jsme se dočkali i my! Hezčí Bagr tak nějak střílel, obstřeloval, přihrával a míč proskákal k levé tyči, kde si nabíhal Lupus a to prostě nešlo nedat ;-)).

Soused

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:1
Sestava: Mischel - Pepe, Lupus, Chlad - Mongol, Bagr, Hezčí Bagr, Tomáš
Branky a asistence: Lupus (Hezčí Bagr) 1:5

2.kolo (PO 12.9. 18:30 Hrabákova 2) - Pískání: ÚT 13.9. 18:30 a 19:45 Hrabákova 2


Senioři Praha "A" - FC Manchlastr

4

 

2


Další zápas v 7. lize. Vypadalo to že chlapci co nás čekají jsou lepší než ti minule co nám dali 1:5. Ale nechtělo se jim moc běhat zpátky. První zahrozil Tomáš, ale jeho střelu ještě brankář chytil. Pak už to byl gól. Hezčí Bagr sebral soupeři míč, Lupus nahrál Tomášovi, a zatímco se soupeř po sobě koukal kdo bude bránit, tak Tomášovu střelu dorazil do brány Mongol. Za chvíli dlouho rozehrávkou našel Mischel opět Tomáše a blo to 2:0. Pak jsem přece jen taky dostali gól. První soupeřovu střelu sice zablokoval Peki, ale odražený míč se k soupeřovu hráči vrátil a jeho opakovaná střela trefila něčí záda a šťastně pro soupeře do naší branky.Ve druhé půli už soupeř neměl takovou převahu, spíš se hádal a nadával že míče lítají mimo hřiště, což od týmu, který není schopen přinést vlastní ani pro zakopnutý míč dojít zvláštní. My jsme aspoň přidali další góly. Mischelův výkop trefil břevno a zatímco soupeřův brankář skákal nahoru a dol, Hezčí Bagr obloučkem mu ho vrátil obloučkem do brány. Na 4:1 zvýšil po autu Lupus a soupeř už jen stihl na závěr snížit na konečných 4:2.

Bagr

Komentář rozhodčího: Nervózní utkání, ve kterém dostali Senioři téměř všechny branky od hostů jak na stříbrném podnosu. Manchlastru se přes úpornou snahu srovnat nepodařilo.
Nejlepší hráč: Mongol

Komentář soupeře:  

Poločas: 2:1
Sestava: Mischel - Tomáš, Lupus, Bagr, Hezčí Bagr, Pepe, Mongol, Chlad, Peki
Branky a asistence: Mongol (Tomáš) 1:0, Tomáš (Mischel) 2:0, Hezčí Bagr 3:1, Lupus 4:1

3.kolo (PO 19.9. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - PSG

1

 

2


Čekal nás další zápas proti soupeři, kterého jsme na jaře porazili. Tentokrát jsme ale prohráli 1:2. Místo Mischela, který si vybíral plochodrážní volno, jsme angažovali do brány Karla. Ten taky inkasoval jako první, hlavou soupeř prodloužil míč akorát pod břevno. Vyrovnání nám daroval soupeř sám, rozehrávka brankáře s jedním z obránců, skončila po malé domů v jejich vlastní brance. V následující pasáži do konce poločasu se nám podařilo docela dost střel na bránu, ale další gól jsme bohužel nepřidali.
Ve druhé půli sem nám podařilo soupeře přehrát, Bulmen byl sám před brankeřem a bohužel nedal. Soupeř rychle rozehrál a než jsme se stačili zorientovat bylo to 1:2. Nám už se bohužel vyrovnat nepodařilo.

Bagr

Komentář rozhodčího: Fotbal téměř bez mezihry, s dlouhými nakopávanými pasy, při těsné obraně obou týmů téměř nekoukatelný. O poznání mladší PSG byli snaživější, ale zkomplikovali si situaci kuriózním vlastencem po malé domů. Senioři ukázali, že by na to mohli mít, až při závěrečné snaze o vyrovnání.
Nejlepší hráč: Chlad

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Karel "B" - Peki, Pepe, Bulmen, Lupus, Hezčí Bagr, Bagr, Chlad
Branky a asistence: vlastní 1:1

4.kolo (PO 3.10. 19:00 Záběhlice)


Senioři Praha "A" - FC Dream Team

2

 

3


Je to už pár měsíců, ale zápas si poměrně dobře pamatuji. Jednak chcalo krásně nasládlou vodou, a pak to bylo vyrovnané, dynamické a zajímavé utkání. V prvním poločase jsme byli zřejmě o chlup lepší. Minimálně o gól, který dal Tomáš střelou z dálky a využil mokrého trávníku. Nás od inkasovaného gólu klasicky několikrát zachránil Mischel, ale směrem dopředu jsme byli celkem nebezpeční, takže škoda, že jsme náskok nezvýšili. Kombinace nám totiž překvapivě dost vycházely. Ovšem konkrétní šance už si nepamatuji. Jen úmyslný loket do hlavy Pepého, kterého na pár vteřin soupeř uspal, a pak na žlutou kartu pro brankáře, jenž zahrál rukou před pokutovým územím, když jsem jej přehazoval. Kdybychom uměli diskutovat, mohl být brankář dle mě vyloučen, to samé hráč, který mimo hru vypnul Pepého, ale rozhodčí byl měkký a nám to bylo asi jedno, což nechápu. V druhém poločase to bylo nahoru dolů. Lupusův gól byl tuším po rohu, a několikrát jsme byli blízko ke vstřelení dalších branek, ale protože se soupeř také zvedl a dvakrát skóroval, viselo vítězství ve vzduchu a jen se čekalo, kdo jej utrhne. Dvě minuty před koncem Mischel vyvezl míč na polovinu hřiště, předal jej Chladovi, ten ho odevzdal soupeři, jenž lobem z půlky rozhodl o vítězství, které už nezměnil ani likvidační skluz Chlada, který si tak vybil zlost, ale bod nám to nezajistilo.

Mongol

Komentář rozhodčího: Vyrovnané a pohledné utkání, ve kterém zaslouženě vyhráli domácí.
Nejlepší hráč: Lupus

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:0
Sestava: Mischel - Peki, Bagr, Lupus, Chlad, Pepe, Tomáš, Mongol
Branky a asistence: Tomáš (Mischel) 1:0, Lupus (Chlad) 2:1

5.kolo (PO 10.10. 18:30 Hrabákova 1) - Pískání: PÁ 14.10. 18:15, 19:30 a 20:45 Sokol Stodůlky


Senioři Praha "A" - Amatéři Slovan

2

 

1


Po několika měsících si z tohoto zápasu pamatuji jen dvě věci, a sice, že soupeř vedl, a hlavně že obrat zařídil Peki, který nejprve vyrovnal z deseti centimetrů svým chujem (vzdálenost odhaduji a nemá nic společného s reálnou délkou přirození) a po změně stran Peki rozhodl tím, že Chladův aut prodloužil lopatkou za překvapeného brankáře, který po tomto utkání jednoznačně musel přemýšlet o ukončení kariéry, protože tohle bylo zesměšnění prvního stupně.

Mongol

Komentář rozhodčího: Pokojné a vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro domácí.
Nejlepší hráč: Peki

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Mischel - Lupus, Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Peki, Chlad, Karel "B", Pepe
Branky a asistence: Peki (Chlad) 1:1, Peki (Chlad) 2:1

6.kolo (PO 17.10. 20:15 Meteor 1)


Senioři Praha "A" - FC Torpédo Hulín

2

 

3


Tak se ukázalo, že venkovní zápasy nám letos nesedí. Ani při druhém výjezdu jsme neuhráli ani bod. Opět jsme prohráli 2:3. Průběh jsme zápasu byl podobný jako minule. Dvakrát jsme vedli a gól na 2:3 dostali opět na konci zápasu a opět byl u toho Chlad. Tentokrát se trefil sám, když míč napálil do Mischela.

Bagr

Komentář rozhodčího: Poklidné utkání, převládala taktika nakopávaných balónů. Domácí ale měli více štěstí, tudíž vyhráli.
Nejlepší hráč: Mischel

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Mischel - Lupus, Bagr, Bulmen, Hezčí Bagr, Mongol, Peki, Chlad, Pepe
Branky a asistence: Lupus (Mischel) 1:0, Bulmen (Mongol) 2:1

7.kolo (PO 24.10. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Traktor Praha "A"

0

 

3


Mysleli jsme si, podle výsledků z tabulek, že Traktor docela snadno přejedeme. Napívdal tomu i první kontakt soupeře s balonem, kdy po docela snadné přihrávce soupeři utekl balon do zámezí. To bylo ale vcelku všechno, co se Traktorům nepovedlo. První jejich standartka znamenala gól v naší síti. Lupus, jako již tradičně, opustil útočníka příliš brzy, šel nabíhat do volného prostoru, aniž bychom měli míč na noze a osamocený útočník se nespletl. Traktor si v poklidu hrál "to svoje", my nakopávali balóny dopředu, z čehož bylo pár možností, které jsme nevyužili, převážně z toho důvodu, že nám byla malá brána.

Druhá půle byla stejná holomajzna jako první... Traktor se do ničeho moc nehrnul, co oni odůtočili, to my jsme odbránili. Pak z ničeho nic šel dlouhý balón křížně přes vápno, který Pepe podskočil a Traktorista dával za překvapeným Pepem i za ještě víc překvapeným Karlem do prázdné. Třetí hřebík do rakve si ani nevybavuju...

Z naší strany to bylo velice seniorsky sehrané utkání, dloué nákopy, dlouhé auty, rohy, šance, nic z toho, v podstatě žádný velký fotbal, jen nakopávání... Traktoristi - určitě si pár z nich umělo líp hrát s balónem než my, ale že by měli krom třech gólů nějakou závažnou střelu na bránu, to se taky říct nedá... mno nic, zaběhali sme si, zakopali, někteří se možná i zapotili a sociálně jsme se vydováděli...

Lupus

Komentář rozhodčího: Senioři si vytvořili pouze jednu vyloženou šanci. Traktor byl lepším týmem a zaslouženě vyhrál.
Nejlepší hráč: Lupus

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:2
Sestava: Karel "B" - Chlad, Lupus, Pepe, Mongol, Hezčí Bagr, Bulmen
Branky a asistence:  

8.kolo (PO 31.10. 18:30 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - FC A.Č.A.B.

4

 

1


Výhra, 4 branky, první dal obránce po asistenci obránce. Druhou asistoval brankář! ! Třetí branka asistence obránce a čtvrtá asistence obránce. Ja furt řval a nestridal když vystřídal Lupus stalo to za hovno a řval jsem ještě víc.

Takže jsem vás všechny sral jako vždy. Pak sociální dovadeni u piva. Co víc napsat.

Obrana neprostupna útok smrtící. Takže nechápu co děláme v sedmé. Ať žije osmička uz se těším až nebudeme mít kam sestoupit a nebudeme resit picoviny.

Chlad

Komentář rozhodčího: Utkání, ve kterém byli hosté důraznější a zaslouženě zvítězili.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:0
Sestava: Mischel - Lupus, Chlad, Bagr, Hezčí Bagr, Peki, Bulmen, Mongol, Tomáš, Karel "B"
Branky a asistence: Lupus (Chlad) 1:0, Bagr (Mischel) 2:0, Bulmen (Lupus) 3:1, Hezčí Bagr (Chlad) 4:1

9.kolo (PO 7.11. 18:30 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Admira 97

1

 

2


To se to zase pěkně posralo, co?
V šesté minutě tohoto zimního utkání přišla první šance. Z vápna hlavičkoval svou novou oholenou hlavou Lupus, avšak přelobovaný gólman byl na čáře zastoupen obráncem a ten pohodlně odkopl míč do bezpečí. Další přišla asi v polovině prvního poločasu, kdy po Mischelově výkopu sklepl Bagr na nabíhajícího Toma, ten však po této pěkné akci branku netrefil, škoda. Další šance přišla o chvíli později, kdy jsme šli do brejku (výjimečně) a i když dostali Mongol a Peki přihrávku za záda, Peki to u lajny nevypustil, doběhl a přihrál do vápna. Mongol byl však blízko brankáři, a tak ten mohl vyrazit tak šikovně, že trefil vlastního. Bohužel míč se odrazil mimo branku. Těsně před půlí se dočkal první střely mezi tyče (a byla to jedna ze třech za celé utkání) soupeř. Mischel rozehrál mezi Lupuse a Chlada a ti si dávali uctivou přednost, načež doběhl útočník, přes tečujícího Chlada vystřelil k tyči, ale Mischel nádherně skočil a chytil ;). Přesto jsme šli do šaten (za čáru) za vedení 1:0. Soupeř rozehrával roh a do brejku jsme naprosto nečekaně šli tentokrát my! A to úspěšného - Mongol to vytáhl dopředu, nacentroval doleva na nabíhajícího Toma, který prakticky střílel do odkryté branky - jenže tam stál ještě Karel a míč mu na brankové čáře ukradl :). To bylo radosti, to bylo slávy, .... jenže ... prostě jsme starý, tlustý, líný a druhý poločas využíváme jen druhé a třetí přednosti. Tu první, že bychom byli starý, potažmo zkušený, se nějak nedaří :).
Prostě po změně stran se obraz hry změnil, více prostoru měl soupeř, navíc jim dorazili dva hráči. I přesto ale nebyli schopni z tlaku dlouho nic vytěžit, ba naopak - další gól měl na noze Karel, když se Tom protáhl krásně až k vápnu, nacentroval na Karla, ten sice při blokování střely upadl, ale když se zvednul, tak z otočky trefil protilehlou tyč. Pak už to přišlo - 45. minuta, neodkopnutí míče z hranice našeho vápna - dvě krátké přihrávky (jedna asi měla být střela) a soupeř zavěšuje hlavou a srovnává skóre. Poslední minuta, jdeme do brejku, ztrácíme míč a soupeř uzavírá na 2:1 pro sebe.

Soused

Komentář rozhodčího: Zápas, kde se oběma týmům moc nedařilo a podle toho vypadala i hra.
Nejlepší hráč: Lupus

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:0
Sestava: Mischel - Lupus, Chlad, Bagr, Tomáš, Karel "B", Mongol, Peki
Branky a asistence: Karel "B" (Tomáš) 1:0

10.kolo (PO 14.11. 18:30 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC Guláš

1

 

0


Prvních patnáct minut zápasu bylo koukatelných a to ze dvou důvodů:
a) soupeř měl o jednoho hráče v poli méně,
b) hráli jsme to po zemi.
Po 15 minutách se z utkání stala holomajzna, kde se nakopávaly balóny od jedné branky k druhé v 90% případů. Leč účel světí prostředky a slovy odborníka: "Zcela úmyslně jsme se přizpůsobili hře soupeře. Nechali ho hrát v klidu na remízu, abychom pak udeřili seniorskou akcí, a nedali tak soupeři prostor k vyrovnání. Co se ti na tom nelíbilo? Uznávám, že po vstřelení gólu tam ještě soupeř měl pár závanů, ale jinak z naší strany takticky skvěle zvládnutý zápas." A na to fakt nejde nic říct ;-)).
Snad jen krátce: gól jsme dali pět minut před koncem, kdy přihrávku (nevím již od koho) na hranici vápna přetavil Bagr ve "střelu" a míč se motal pod nohami gólmana a obránce tak dobře, že Karel svými dlouhými čapími nohami míč vyšťouchl a dal na vítězných 1:0.

Soused

Komentář rozhodčího: Senioři se doslova protrápili k vítězství.
Nejlepší hráč: Karel "B"

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:0
Sestava: Mischel - Chlad, Lupus - Pepe - Bagr, Mongol, Karel "B", Tomáš
Branky a asistence: Karel "B" (Tomáš) 1:0

11.kolo (PO 28.11. 18:30 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Jardovi Hřebíci

3

 

6


Bagr: Tak nakonec 3:6 a zpět do osmý.
Soused: Je to škoda, ale ten včerejší zápas to nerozhodl, rozhodly to ty prohry o gól.
Mongol: A ve třech z nich jsme dostali ten poslední gól v posledních minutách, což značí, že ke konci zápasu děláme píčoviny. Výjimkou byl včerejší zápas, tam jsme začali dělat píčoviny už ve druhé minutě.
Mongol: Bulmenova kosa, za kterou by se ani Djedek nestyděl. Bagrovo K.O.. Pepého nasrání, že radši střídal, aby nikoho nezabil. Hezčího vyřvaná penalta, kdy utichla i ostatní hřiště. A jako bonus vedlejší zápas, kde v 59. minutě padnul vyrovnávací gól a v poslední minutě přidali další a poslali nás do osmé... a pak ještě jeden detail. Soupeř byl o ligu lepší. Teď už o dvě.

Mongol

Komentář rozhodčího: Rychlé a slušné utkání, ve kterém byli hosté o krok rychlejší a zvítězili.
Nejlepší hráč: Chlad

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:4
Sestava: Mischel - Lupus, Chlad, Pepe, Bulmen, Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Tomáš, Karel "B"
Branky a asistence: Chlad (Bulmen) 1:3, vlastní (Chlad) 2:4, Tomáš (Bagr) 3:6

Konečná tabulka

1. Klub odložených mužů 11 9-0-2 48:24 18
2. Jardovi Hřebíci 11 7-2-2 37:14 16
3. FC Tream Deam 11 7-0-4 33:32 14
4. FC Torpédo Hulín 11 6-1-4 29:19 13
5. PSG 11 6-1-5 36:27 13
6. Admira 97 11 4-3-4 25:28 11
7. Amatéři Slovan 11 3-1-7 20:31 9
8. FC A.Č.A.B. 11 4-1-6 32:28 9
9. Traktor Praha "A" 11 3-2-5 33:43 8
10. Senioři Praha "A" 11 4-0-7 21:28 8
11. FC Guláš 11 3-1-7 29:43 7
12. FC Manchlastr 11 3-0-8 27:49 6


Střelci


5 Lupus
3 Tomáš
2 Peki, Hezčí Bagr, Bulmen, Karel, vlastní
1 Mongol, Bagr, Chlad