Podzim 2017

Tabulka a střelci
Tabulka na PSMF1.kolo (PO 4.9. 18:00 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - KK Ústavan 001

0

 

0


Sepisuji za Pekiho. A je to jednoduchý komentář. Bez gólů, nuda, těch několik málo soupeřových šancí Mischel chytil, naší jedinou šanci jsem nedal. Co bylo na zápase krásné a stálo za vidění, byla slečna, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou soupeře. Za nás jsem to byl já, což značí, že rozhodčí byli profesionálové.

Mongol (v zástupu za Pekiho)

Komentář rozhodčího: Klasické utkání osmé ligy. Zasloužená remíza. Mnoho šancí na vstřelení branky nebylo.
Nejlepší hráč: Mongol

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:0
Sestava: Mischel - Peki, Chlad, Bagr, Mongol, Proužek, Bulmen, Hezčí Bagr
Branky a asistence:  

3.kolo (PO 11.9. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Yakuza

2

 

3


Ze začátku utkání neměl soupeř nikoho na střídání a tak se nikam nehnal. Naopak mi se snažili dát co nejdříve gol. Dostali jsme se i do několika šancí, ale všechny nám vychytal výborný soupeřův brankář. Bohužel jsme to byli mi kdo dostal první branku, Ke konci poločasu jsme po nedorozumění v obraně prohrávali už 0:2. Pak začala úřadovat naše nová posila Gogo. V závěru poločasu dorazil hlavou svojí vlastí střelu a ze začátku druhé půle obral soupeře o míč a bylo vyrovnáno. Bohužel se nám už další gól i přes řadu šancí dát nepodařilo a jelikož my ještě jeden gól dostali prohráli jsme 2:3

Bagr

Komentář rozhodčího: Vyrovnané utkání plné šancí na obou stranách. Gólů mohlo padnout i více, zvlášť v závěru, kdy hosté často vyráželi do nebezpečných brejků.
Nejlepší hráč: Gogo

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:2
Sestava: Mischel - Lupus, Chlad, Bagr, Mongol, Hezčí Bagr, Proužek, Gogo
Branky a asistence: 1:2 Gogo, 2:2 Gogo

2.kolo (PO 18.9. 19:15 Tempo)


Senioři Praha "A" - Vysmátí zajíci "B"

6

 

2


Oblíbené hřiště na Tempu, výborní rozhodčí, slušný soupeř, náš nejlepší výkon za dost dlouhou dobu. Lupusovy góly a Gogůg gól bylo zabijácké střílení ve vápně. Hezčí Bagr se trefil rovnou z rohu, za přispění brankáře. A moje góly, to bylo po vytrvalém střílení celý zápas ke konci souboje, kdy jsem si nejdříve vybojoval míč napadáním, načež chladnokrevně zavěsil, a potom mi na hlavu posadil míč Lupus z autu. Nádherný zápas, který znepříjemňovaly jen ztráty míčů v lese, ale naopak potěšila hospoda, kterou jsem s Bulmenem a Mischelem zavřel. Zatímco jsem však já byl svezen s bolístkou v koleni domů taxíkem, brankář a naše desítka probírali zápas nad lahví čehosi do svítání…

Mongol

Komentář rozhodčího: Hostující tým měl skvostný vstup do utkání, kdy hned z první šance utkání vstřelil branku. Domácí dokázali na gól odpovědět vyrovnávací brankou, ale pak se stáhli, zatímco hosté vystrčili růžky. Hosté zápasu dominovali a hlavně ho dotáhli do klidného vítězství.
Nejlepší hráč: Mongol

Komentář soupeře:  

Poločas: 3:1
Sestava: Mischel - Lupus, Bulmen, Hezci Bagr, Mongol, Peki, Chlad, Prouzek, Gogo
Branky a asistence: Lupus, Gogo (Chlad), Lupus (Bulmen), Hezci Bagr, Mongol, Mongol (Lupus)

4.kolo (PO 2.10. 18:00 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - IF Bröndby Codein

3

 

3


Tak to byla zase přehlídka seniorských klaunů. Brondby Kodein je dokonalou ukázkou týmu, na kterého umí hrát úplně každý, jenom my ne. Tým ze skóre 1:14 statečně kontrolující poslední příčku tabulky nastoupil do zápasu poměrně rychle a hned v prvních minutách po vhození dlouhého autu a jemné teči prostřelili mokrým míčem Karla a ujali se vedení 1:0. Na srovnání jsme se celkem nadřeli, ale po Mongolově autu Lupus pro sebe klasickým hlavičkovým pokusem srovnal. Krátce po srovnání zahrával soupeř roh na bližší tyč a přes hezčího Bagra zasunul útočník z první k tyči. Následně jsme se vzepjali až k běsnému tlaku, během kterého nás rozhodčí dosahujících snad až podprůměrných hanspaulských kvalit obral o gól, když neuznal platný gól z důvodu 2 míčů na hřišti, aniž by zapískal. Následně Tomáš R. vyslal petelici asi z 10 metrů, propálil obranu, gólmana a málem i síť a srovnal na 2:2. Po našem autu hraném asi z naší 1/3 hřiště, který jsme rozehráli na vlastního gólmana, došlo k minele a Karel po zpracování namazal překvapenému útočníkovi soupeře a ten Karla prostřelil na 2:3. Opět jsme se vzepjali k takovému tlaku, že část týmu po kontrole trenek nalezlo rýhu barvy kokosu, která vyústila do Lupusova dlouhého autu, který si ml. Bagrem masírovaný obránce raději zasunul do vinglu sám, než by sledoval naši marnou snahu. 3:3 je asi nejlepší výsledek, co jsme mohli uhrát, už se těším na normální soupeře, proti kterým zabírá seniorský fotbal. Poslední věc, kterou bych z průběhu zápasu vytáhl byla Karlova robinsonáda, při které zapomněl na svůj věk i na přitažlivost zemskou a zahrál si na gólmana, čímž nás pravděpodobně zachránil od porážky.

Bulmen

Komentář rozhodčího: Vyrovnané utkání. Dělba bodů byla spravedlivá.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: ?
Sestava: Karel K. - Peki, Chlad, Bagr, Mongol, Bulmen, Hezčí Bagr, Gogo, Lupus, Tomáš R.
Branky a asistence: Lupus (Mongol), Tomáš R., Lupus

5.kolo (PO 9.10. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC Digi Prague

0

 

3


Vcera jasne nejlepsi výkon proužek, zvlášť když si uvědomíme, že měl brankářské rukavice z kevlaru.

někdo napsal, že nepůjde a nešel, a někdo zase nenapsal nic, a počítalo se že přijde. A výsledek byl Proužek s motorkářskými rukavicemi v bráně. Nutno však dodat, že máme definitivně jasnou brankářskou dvojku. Škoda jen, že nepřišel ještě jeden hráč. V plném počtu, byť bez střídání by byla šance na vyrovnaný zápas, ačkoliv měli několik dobrých kluků.

Jinak pochvala mongol za jizdu na brcku. Bagra kterej potil krev a neuhnul. Goga za to ze delal co mohl aby trefil zarizeni. Pruha i kdyz druhemu golu uhnul ale jinak chytal jak divej. No a ja to zase vsechno orval a palil co mohl

Bagr, Mongol, Chlad

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: Sestava: Proužek - Bagr, Gogo, Mongol, Chlad
Branky a asistence:  

6.kolo (PO 16.10. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC England United

2

 

0


V obyčejném utkání, které se nehrotilo tím, že by v něm byli nějaké šance, se Mongolovi jednou podařilo u tyče získat míč a krásně se ukopl k tyči. Po uběhlé nudě jsme zahrávali přímák z půle a troubelín v bráně se nechal strhnout všemi na hranu vápna a tím centr podběhl a všichni čuměli jak to zaplulo do brány :)). Tím šance skončily a za chvíli i celý zápas.

Hezčí Bagr

Komentář rozhodčího: Hosté měli po celý zápas více ze hry a utkání dovedli v poklidu do vítězného konce s čistým kontem.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:0
Sestava: Mischel - Lupus, Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Peki, Tomáš, Chlad, Proužek, Gogo
Branky a asistence: Mongol 1:0, Chlad 2:0

7.kolo (PO 23.10. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - SC Zmaštěný stroje

0

 

5


Viz komentář soupeře

 

Komentář rozhodčího: Souboj dvou věkově odlišných týmů dopadl lépe pro mladší hosty, jejichž kličky zvítězily.
Nejlepší hráč: Proužek

Komentář soupeře:
DOMINANCI STROJŮ ODNESLI BEZZUBÍ SENIOŘI

Dnešní utkání SCZS proti osmému mančaftu tabulky, Seniorům Praha A, bylo odehráno na starém známem hřišti v ulici Hrabákova. I přes opravdu nepěkné počasí (mrholení, zima, tma) nás přišlo podpořit ohromné množství fanoušků. Málem vyrovnali i maximum z minulého týdne - dnes jich bylo 11! Nechyběly jak nové, tak již známé tváře (viz obr. 1) - včetně nejvěrnější kotelnice, Aničky Potěšilové (ale už udělej tu šálu pls)!

A, jak už tak u Strojů bývá zvykem, bouřlivá atmosféra naše borce dovedla k dalšímu suverénnímu vítězství. Soupeři, který přijel ve velmi dobré formě (výhra 2:0 nad England United FC), nasázely Stroje tzv. bůra a Senioři tak odjíždějí deklasováni rozdílem několika tříd - 0:5!!

V dnešní základní sestavě, kterou výrazně ovlivnilo několik vynucených změn, chyběl například nejlepší střelec týmu, Jirka Krob. I přes jeho absenci ale naši borci dokázali nasázet soupeři pět "banánů" (ale být tam Jirka, tak jich mohlo být klidně 10). V brance nakonec nastoupil náš univerzál Fanda Štíbr, který si hned při své grandiózní premiéře připsal první vychytanou nulu! V roli náhradního brankáře obstál skutečně na výbornou.

Hlavní hvězdou utkání byl ale někdo úplně jiný. Stal se jí Jakub Adam (obr. 2), naše obvyklá jednička na místo v brance. Prozíravý trenér Michal Nussbauer se rozhodl Kubu nasadit na samotný hrot útoku. Ačkoliv byl tento talentovaný univerzál přítomen jen v první půli, utkání bez přehánění rozhodl. Za ještě relativně vyrovnaného stavu 1:0 pro SCZS totiž vybojoval balón na půlce důrazným presinkem, poradil si se vším, co mu stálo v cestě, a briliantně obstřelil brankáře soupeře - svoji fantastickou dělovkou, za níž by se nestyděl ani Cristiano Ronaldo, vymetl všechny pavučinky v levé šibenici. Tímto výstavním gólem "do šatny" Kuba Seinory naprosto pohřbil, a ve druhé půli se již jednalo o demolici v podání našich borců.

Branku si mimo jiné připsali také dnešní skvěle hrající kapitán, Ondra Kovář, a také Jimmy - u něj se jednalo o další výstavní gól - trefil se de facto patou! Výtečný výkon předvedl také Petr Marat, který jako vždy dokázal jak bořit, tak tvořit. Všechny fanynky také oceňovaly výkon Máry Starosty, který svojí buldočí silou, která byla skloubena s jemnou technikou, deptal všechny soupeřovy obránce. Líbezným výkonem se také blýskla skvělá akvizice Péťa Klouček - jeho hbité kličky budou motat obráncům hlavy ještě zítra ráno. Škoda jen, že žádná z jeho pumelic neskončila brankou. Ke gólu měl několikrát blízko i aktivně hrající defenzivní útočník David Hlavinka, ale stále mu chyběl ten pověstný kousek štěstí. Trenérsky dokonalý výkon předvedla dvojice Nussbauer s asistentem Petrem Olejem - jejich "POCEM!!" bylo vždy skvěle načasované a kluky pokaždé namotivovalo.

Poločas: 0:2
Sestava: Karel (Bulmen) - Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Peki, Lupus, Chlad
Branky a asistence:  

8.kolo (PO 30.10. 18:00 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - FC Guláš

1

 

3


Stejně jako minulý zápas jsme se sešli v okleštěné sestavě, což je škoda, protože když se sejdeme můžeme hrát s každým. Jen tentokrát v Bráně Karla a Bulmena nahradil Mischel. Bohužel chvilku po začátku nás opustil i PEKI, který si letos namohl pravý bok. My ostatní jsme se nemohli ze začátku dostat do zápasu. Soupeř byl jasně lepší. Už ze začátku se mu podařilo nás kompletně rozebrat a tak jim Chlad aspoň trochu zkazil radost a míč do naší branky poslal sám. Druhý gol padl po našem autu u soupeřovi branky. Bulmenovi se moc nepovedl a než jsme se rozkoukali byl míč u naší branky. Nejlepší hráč se s ním proběhl podél Vápna sem a tam a jeho spoluhráč pak dával gól do prázdné.

My jsme nějaké náznaky šancí měly až ke konci. Mongol se dostal k míči těsně za vápnem a jeho střelu soupeřův brankář na čáře zasedl tak jak to uměl svého času jen Soused.

Druhá půle byla z naší strany rozhodně lepší „no co Vám budu povídat, Já na bráchu, brácha na mě, lidi řvali, prásk, seděl. Nejdřív po Lupusově dlouhém autu Mongol na zadní tyči jen těsně minul. Pak dlouhý Mischelův výhoz poslal Bulmen hned z první k tyči a bylo to už jen 1:2. Další aut tentokrát Mongol střílí do tyče a dorážku Hezčího Bagr soupeř jen se štěstím vykopl z prázdné branky. Bohužel se nám vyrovnat nepodařilo. Nakonec jsme prohráli 1:3, po stejné akci po které jsme dostali první gól padl i ten třetí jen místo Chlada dal gól Hezčí Bagr.

Bagr

Komentář rozhodčího: Utkání hrané v ospalém tempu, které rozhodly dvě usmolené vlastní branky.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:2
Sestava: Mischel – Lupus, Chlad, Bagr, Mongol, Bulmen, Hezčí Bagr, Peki
Branky a asistence: Bulmen (Mischel) 1:2

9.kolo (PO 6.11. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Medvědi "B"

3

 

1


Už to vypadalo, že budeme mít opět problém se sejít, na zápas nečekaně dorazil Proužek, a tak jsme měli jednoho na střídání. Soupeř na tom byl podobně, navíc mu nepřišel brankář, a tak během zápasu v bráně protočil tři hráče.

Hlavně Karel v útoku se ukázal jako dobrý tah. Na začátku utkání se dostal do řady gólových šancí, tedy spíš mi ostatní jsme ho do nich dostali, a jemu se z té celé řady podařilo alespoň dvě proměnit. Nejdříve se mu podařilo sklepnout mu na nohu Mischelův výkop a za pár minut mu Chlad přihrával skoro před prázdnou z jednoho našeho brejku. To už měl soupeř v bráně svého muže číslo 2. Ten často útočil, a tak jsme měli několikrát šanci trefit prázdnou branku, ale nezadařilo se. Těsně před přestávkou pak jeho střelu z půlky Mischel jen vyrazil a soupeř dorážel do prázdné.

Začátek druhé půle měl soupeř lepší, ale nám se podařilo dát třetí gól a utkání se pak v klidu dohrálo. Mischelův výkop nějak Proužek dostal na Hezčího Bagra a ten uzavřel na 3:1.

Bagr

Komentář rozhodčího: Utkání nahoru dolů a vcelku pěkné.
Nejlepší hráč: Bulmen

Komentář soupeře:  

Poločas: 2:1
Sestava: Mischel - Lupus, Chlad, Bagr, Hezčí Bagr, Karel, Proužek
Branky a asistence: Karel (Bagr) 1:0, Karel (Chlad) 2:0, Hezčí Bagr (Proužek) 3:1

10.kolo (PO 13.11. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - PFC Kodymka "B"

4

 

2


 

 

Komentář rozhodčího: Náskok domácích byl 15 minut před koncem smazán, nicméně potom Senioři opět zabrali a zaslouženě vyhráli.
Nejlepší hráč: Lupus

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:0
Sestava: Mischel - Lupus, Bagr, Bulmen, Hezčí Bagr, Mongol, Chlad, Proužek
Branky a asistence: Mongol (Hezčí Bagr) 1:0, Lupus (Mongol) 2:0, Lupus (Proužek) 3:2, Bulmen 4:2

11.kolo (PO 27.11. 19:30 Mikulova 3)


Senioři Praha "A" - Traktor Praha "A"

3

 

4


Bylo nebylo a po dlouhe dobe jsem se sel podivat na fotbal, ne ze bych si vybral krasne a teple pocasi, ale vybral jsem si krasne mrazivo a snezivo. Nastesti fotbal byl ke koukani a kluci hrali dobre. Protoze komentar pisu po dlouhe dobe, tak jsem vlastne zapomnel jak to vsechno bylo. Fanousku bylo na zapase mraky a vetsina litovala, ze nezustala v hospode na Sadce. Jen SoSad zase chybel, prej rymycka. Ale zpet k fotbalu, utok stridal utok, spalena sance soupere spalenou sanci nasi, ale nakonec Mischel vytahl dlouhy vyhoz presne do behu Na bratricka a ten z prvni napalil balon k tyci. Tady by se nemusel stydet ani Ronaldo. Souper byl trochu opareny, protoze hral velice dobre, ale nase obrna fungovala v cele s vytecnym Honzikem a musim rict i Pekim. Jeste v prvni puli si postavil Bulman trestnak a nejak to tam sajtlickou propalil. Alespon myslim, dle zapisku v patem dne pozapasoveho pulitru. Bohuzel souper tesne pred puli snizil a v podstate hned po zmene stran vyrovnal. Bily trenky souper (tak jsem mu rikal) byl prakticky nejlepsi hrac na hristi a byl u mnoha spalenych sanci, kdy souper mohl strhnout na svoji stranu. V tu dobu ale prisla moje chvile, kdy bagrik dostal za vapnem prihravku od Bulmena a ja mu prikazal aby dal gol. Nastesti jsem mu to tolikrat opakoval, ze si to tam parkrat posunul a poslechl me. Bohuzel souper mel jeste dostatek casu a dvema goly otocil zapas v jejich prospech. Nevim zda zaslouzene, za tu bojovnost a pili by slusela remiza, za stav 2:0 a 3:2 by slusela i vyhra, ale fotbal je krasnej a nevyzpytatelnej. Tak jsme rupli, no a coooo. Ale kluci hrali moc hezky a dalo se na to koukat. Snad jen prouzek by mohl pred zapasem mene pit :-) a pokud se Honza vysune vyjimecne dopredu je potrba ho zatahnout, bohuzel z jeho snahy pomoci vpredu vyustili dva goly v nasi siti. Chybel tam on a kdokoliv jiny za nej :-(

Djedek

V poslední zápase už nám sice o nic nešlo, ale i tak jsme nic neponechali náhodě a sešli se dvě hodiny před zápasem, abychom se povzbudili nějakým tím pivkem. Dva tři kousky a mohlo se jít hrát. Před naší největší fanouškovskou základnou v tomto roce, dorazil i Děděk, chyběl jen Soused, který již po několikáté přislíbil účast a nakonec nedorazil.

Hrálo se docela svižně, a my šli brzy do vedení. Dlouhý Mischelův výhoz za soupeřovu obranu nejrychleji doběhl Tomáš a bylo to 1:0. Druhý gól přidal z trestňáku Bulmen. Ještě že nebyl Chlad a tak to mohl kopat někdo, kdo obyčejně netrefuje ragbyové háčko 2.0. Bohužel soupeř těsně před půli snížil. Po auto se prosadil hlavou.

Asi v polovině druhého poločasu bylo vyrovnáno. Po jednom závaru před naší brankou kdy se nám nepodařilo odkopnout míč bylo vyrovnáno. Nám se povelo jít ještě jednou do vedení, to se důrazem prosadil Hezčí Bagr. Ani toto vedení nám dlouho nevydrželo. Dvakrát se individuálně prosadil nejlepší hráč soupeře a my tak s Traktorem prohráli i potřetí v historii.

Aspoň jsem pak sezónu zapili v restauraci Na Sádce, kde se nám podařilo vydržet až do zavíračky.

Bagr

Komentář rozhodčího: Traktoru se podařilo v posledních deseti minutách utkání otočit.
Nejlepší hráč: Bulmen

Komentář soupeře:  

Poločas: 2:1
Sestava: Mischel - Lupus, Peki, Bagr, Bulmen, Tomáš, Hezčí Bagr, Proužek
Branky a asistence: Tomáš (Mischel) 1:0, Bulmen 2:0, Hezčí Bagr (Bulmen) 3:2

Průběžná tabulka

1. SC Zmaštěný stroje 11 9-1-1 51:21 19
2. FC Guláš 11 8-2-1 54:28 18
3. Traktor Praha "A" 11 8-1-2 54:34 17
4. FC England United 11 6-1-4 42:26 13
5. PFC Kodymka "B" 11 5-2-4 35:29 12
6. Medvědi "B" 11 6-0-5 45:39 12
7. Senioři Praha "A" 11 4-2-5 24:26 10
8. KK Ústavan 01 11 4-1-6 29:32 9
9. Yakuza 11 4-0-7 24:34 8
10. Vysmátí zajíci "B" 11 3-0-8 36:52 6
11. FC Digi Prague 11 2-0-9 14:57 4
12. IF Bröndby Codein 11 1-2-8 29:59 4


Střelci


6 Lupus
4 Mongol
3 Gogo, Bulmen, Hezčí Bagr
2 Karel, Tomáš R.
1 Chlad