Podzim 2018

Tabulka a střelci
Tabulka na PSMF1.kolo (PO 3.9. 18:00 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Hell Avalanche

1

 

0


Tak na první zápas se většinou těším, letos jsem se bál zda se vůbec sejdeme. To se naštěstí i díky dvěma novým posilám podařilo a tak jsme měli i jednoho na střídání. Soupeř na tom byl o trochu hůř a to asi nakonec i rozhodlo. Navíc ani minutu před začátkem jsme nevěděli kdo bude chytat. Nakonec rozhodlo to, že nová posila Standa jako jediný neměl modré triko a tak musel do brány. Dostal erární rukavice a mohlo se začít. Musím napsat že nás během zápasu dost podržel.

Od začátku jsme byli malinko lepší, ale nějak se nám nedařila ta úplně finální přihrávka. Ke konci poločasu se hra trochu vyrovnala. A přišly i rozhodující momenty utkání. Nejprve Peki a jeho volejbalová vložka ve vápně, ke které se drze přiznal až po zápase a to ještě tak, aby to soupeř neslyšel. Pak obrana sebrala soupeřům míč, Mongol s ním sice zaběhl až k rohu, ale vydal se tam i soupeřův brankář a tak přihrávka do vápna našla Hezčího Bagr skoro před prázdnou brankou.

Ve druhé půli jsme náskok hlídali a hrozili z brejků, ale další šance už neproměnili a jelikož v posledních minutách trefil z výkopu jen břevno byla z toho příjemná výhra 1:0.

Bagr

Komentář rozhodčího: Zápasu chudému na góly by slušela spíše remíza.
Nejlepší hráč: Bagr

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:0
Sestava: Standa - Bagr, Peki, Hezčí Bagr, Mongol, Jarda, Michal
Branky a asistence: Hezčí Bagr (Mongol) 1:0

2.kolo (PO 17.9. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Hubertův tuřín

0

 

3


Co si tak po týdnu ze zápasu pamatuji.
1. Peki všem důrazně sdělil, že jednou už soupeři dal gól. To pochopitelně přineslo smůlu, takže tato prohra jde za Pekim,
2. gól jsme soupeři nedali nikdo, což není úplně náhoda, jelikož jsme neměli ani pořádnou šanci. Několik pokusů ano, ale souhra v ofenzivě vázla,
3. do obrany se vrátil Chlad, takže sice nebylo při zápase ticho, ale že by nám to pomohlo k pevné defenzivě, to se úplně nestalo,
4. brankáře jsme v poločase vystřídali, a ač zachytali slušně oba dva (sic Proužek dostal gól, kterému se smály i děti přes plot), soupeř byl jednoduše lepší a náš tým, jenž prochází velkou odměnou, si prohru zasloužil,
5. jednomu seniorovi se několikrát zamotaly při běhu nohy, čímž neudržel stabilitu. Tento „vypínač“ zapříčinil, že jsme sice prohráli, ale s úsměvy na rtech. Úsměvy smutných mužů.

Mongol

Komentář rozhodčího: Zápas odpovídal úrovni soutěže, přesto tým Hubertův Tuřín byl od začátku lepší.
Nejlepší hráč: Chlad

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:2
Sestava: Proužek - Peki, Mongol, Chlad, Bagr, Michal, Jarda, Standa
Branky a asistence:  

3.kolo (PO 24.9. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Vošach gang-bang

3

 

2


Za dohledu managera a pivonoše Bulmena nás čekal třetí zápas v sezóně. A začal opravdu zajímavě. Hned po rozehrávce jsme se nedohodli kdo má koho bránit a tak situaci, kdy šel soupeř sám na Plíška, řešil Peki kosou a červenou nedostal jen proto, že si i rozhodčí myslel, že to byla spíš nešikovnost. Pan Pelta na lavičce zaúřadoval.
Bohužel po pár minutách to soupeř zopakoval a bylo to 0:1. Naštěstí si Mongol přivedl na zápas dvorního nahrávače Ondru, který se ukázal jak dobrá posila. A tak akce přihrávka za obranu, zpracování na prsa, pustit si míč na nohu a nedat brankáři šanci střelou k tyči znamenala vyrovnání a poločasový výsledek 1:1.
Už v první půli jsme měli pár zajímavých šancí po autech a tak jsme se dohodli, že to v druhý půli budeme zkoušet a vyplatilo se. Na Michalův aut do vápna si naběhl Peki, špičkou kopačky jen tak polechtal míč a bylo to 2:1. Chvilku na to se nám podařilo sebrat soupeři míč Jarda trochu v tísni vystřelil směr soupeřova brána. A zatímco jsme se pomalu připravovali na rozehrávku soupeře, míč se sunul pomalu do brány. Pak se asi soupeřovu brankáři mezi nohama ztratil míč ve Slunci a bylo to 3:1. Soupeři se pak podařilo snížit. Míči hozenému z auto pomohl vítr a teč ve vápně a bylo to 3:2. Další gól už nepadl a bylo z toho druhá výhra.  

Bagr

Komentář rozhodčího: Oba týmy nechtěly prodat svou kůži lacino. Bojovalo se až do závěrečného hvizdu, po kterém se radovali šťastnější hosté.
Nejlepší hráč: Chlad

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Proužek - Bagr, Mongol, Chlad, Peki, Michal, Ondřej, Jarda
Branky a asistence: Mongol (Ondra) 1:0, Peki (Michal) 2:1, Jarda (Bagr) 3:1

4.kolo (PO 1.10. 18:00 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Lipnice

1

 

5


 

 

Komentář rozhodčího: Lipnice byla celý zápas jasně lepší. Domácí se vcelku dobře bránili a bojovali, měli i šance se dotáhnout, ale neproměnili je, a tak si v závěru hosté vítězství pojistili a zaslouženě vyhráli.
Nejlepší hráč: Mongol

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:2
Sestava: Proužek - Bagr, Mongol, Hezčí Bagr, Peki, Michal, Ondra, Jarda
Branky a asistence: Mongol (Ondra) 1:3

5.kolo (PO 8.10. 19:15 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - PFC Kodymka "B"

4

 

1


Rozhodčí níže řekl vše, netřeba nic dodávat :). Snad jen, že jsme fandili hnedle tři: stávkující Peki, invalida Soused a starý Djedek - všechny nás ale stejně svrběly všechny nohy a chtěli jsme si kopnout. Bohužel matka příroda to zařídila tak, že jsme již jen fandící kriplové ;-)) (až na Pekiho).
Kodymka je náš více než tradiční soupeř a utkali jsme se s ní již podeváté!
Tentokrát však Kodymka postavila do branky svého obránce a nastoupila pro jistotu o jednoho hráče méně. To však nevadilo, neboť první poločas, než jim došli síly, dokázali lépe kombinovat a my hrozili jen z brejků. To se však po změně stran změnilo a vedení 4:0 bylo ještě pro Kodymku přijatelné. Na závěr snížila, ale to bylo tak vše.

Soused

Komentář rozhodčího: Utkání hrané v poklidné atmosféře bylo ovlivněno faktem, že Kodymka B hrála celé utkání o jednoho hráče v poli méně. Přesto byl projev hráčů velmi fotbalový. Vyhráli Senioři.
Nejlepší hráč: Karel

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:0
Sestava:  
Branky a asistence: Bagr 1:0, Standa (Mongol) 2:0, Karel (Mongol) 3:0, Karel 4:0

6.kolo (PO 22.10. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - Zelení študáci

5

 

2


Svátek má Sabina, slunce vychází v půl osmé a zapadá několik minut před šestou. Na minutu přesně v 17:30 se přede mnou na stole v hospodě směje pan Kozel z Velkých Popovic. U stolu jsem sám, hřiště zahaleno tmou, podzimní úzkost je zcela zřetelná a všudypřítomná. Po nějaké době přichází Bagr, pivo si nedává a odchází do šatny. Večer plný neobyčejných situací se prohlubuje. Pět minut před šestou hodinou se na neosvětleném hřišti rozcvičuje kromě mne a Bagra také Michal. Úderem šesté hodiny přispěchává Standa, sic si zapomíná ručník, ale jinak je zcela připraven hájit naší branku. Pár minut po oficiálním čase výkopu přibíhá Karel alias Bulmen a klidným krokem Hezčí Bagr s neodmyslitelnou termoskou. Alespoň něco je stále stejné. Nicméně začínáme se zpožděním a za tmy. Odehrajeme osm minut po paměti a rozhodčí, který jinak pískal zcela perfektně, přerušuje zápas. Čekáme na půl sedmou, kdy se s půlhodinovým zpožděním rozsvěcuje osvětlení. Přestože má PSMF sepsanou smlouvu rozhoduje správce – ekonomický zmrd. Soupeř má na rozdíl od nás jednoho hráče na střídání, v poli se jedná o vyrovnaný fotbal, ale překvapivě jsme produktivní my. Nejprve Bagr zhodnocuje na maximum své zkušenosti a střelou přes polovinu hřiště využívá špatného postavení brankáře hostů. Za několik chvil hází Michal dlouhý aut a na zadní tyč a střelou o ni se prosazuji ve výskoku já. A opět nedlouho poté napálí gólman Zelených študáků Karla z metru kamsi a vedeme 0:3. Hraje se nahoru dolů a typický hanspaulský gól o tyč a brankáře dostáváme i my. Jenže Karel je tento večer při chuti a krásnou střelou cca z deseti metrů zvyšuje naše vedení opět o tři góly. Následuje poločasové vydýchání se a druhý poločas. Ten je trochu klidnější. Soupeř postupně uznává, že body brát nebude, ale šance jsou na obou stranách. Já nastřelím tyč, Hezčí Bagr několikrát zajímavě hlavičkuje, ale nakonec se zase musí prosadit Karel a dovršuje hattrick. V poslední vteřině zápasu mi pak udělá kličku jeden ze soupeřů a prostřeluje Standu.

Bez nadsázky jsme předvedli nejlepší výkon na podzim a bez střídání všichni předvedli maximum. Nejednou nás podržel Standa, Michal zužitkoval svůj přehled ve hře, Bagr zase zkušenosti a Karel zcela výjimečnou střeleckou formou. Navíc Hezčí Bagr ač údajně nemocen byl nepostradatelný hrot a jeho hlavičkování, na které vždy uctivě smekl kulíška, bylo opět nebezpečné. Jeho sklepávání na spoluhráče pak překvapivě přesné. Pokračování komentáře aneb co se dělo v šatně, ve sprše, v hospodě, v metru pošlu na vyžádání.

Mongol

Komentář rozhodčího: Hosté byli celý zápas lepší, zasloužené vítězství.
Nejlepší hráč: Karel

Komentář soupeře:  

Poločas: 4:1
Sestava: Standa - Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Michal, Karel
Branky a asistence: Bagr 1:0, Mongol (Michal) 2:0, Karel 3:0, Karel 4:1, Karel (Hezčí Bagr) 5:1

7.kolo (PO 29.10. 19:15 Tempo)


Senioři Praha "A" - Amatéři Slovan

2

 

12


No dopadli jsem asi jako Real Madrid v Barceloně. Už od začátku bylo vidět, že soupeř je úplně někde jindy. Sice se nám podařilo na první gól ještě odpovědět, když Standa na puli odkopl míč někam k rohu, ale ten se neuvěřitelně stočil do brány. Pak už jen Proužek vyndával míče z brány. Po osmém gólu ho vystřídal Standa, který vzápětí inkasoval taky. My se zmohli už jen na jedno břevno.
Ve druhé půli jsme dali první góĺ my. Výkop od brány líznul soupeřův obránce na břevno, míč se odrazil zpět do vápna a Jardovi se podařilo dostat míč do brány. Pak už střílel opět jen soupeř a když rozhodčí neměl kam psát góly písknul konec.

Bagr

Komentář rozhodčího: Jednoznačné utkání.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:9
Sestava: Proužek (8), Standa (4) – Peki „c“ – Michal, , Chlad, Jarda, Bagr, Peki
Branky a asistence: Standa (Chlad) 1:1, Jarda 2:9

8.kolo (PO 5.11. 19:15 Tempo)


Senioři Praha "A" - Vysmátí zajíci "B"

0

 

4


 

Peki

Komentář rozhodčího: Vyrovnané utkání. Domácí byli efektivnější.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:2
Sestava: Karel - Bagr, Hezčí Bagr, Ondra, Mongol, Jarda, Michal, Standa
Branky a asistence:  

9.kolo (PO 12.11. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC Club Penguin

5

 

1


A je to tady, vůbec historicky první zápis v maďarštině. Zápas se za velkého povzbuzování a hojného počtu fanoušků "slovy čtyři" odehrál bez velkých faulů a ve slušném tempu. Soupeř vypadal technicky dobře a na hřišti to i předváděl. Bohužel ale narazil na zkušený tým Seniorů, který těžil ze své už 22 leté zkušenosti v této soutěži. Zkraje zápasu spálil tutovku Karel. Zanedlouho už se nemýlil a otevřel skóre 1:0. Poté měl dvě slibné střely hezčí bagr. Pak opět přišla Karlova chvíle kdy po přihrávce Mongola zvyšoval už na 2:0. Do půle se ještě trefil Standa 3:0. Frustrace a nemohoucnost vstřelit gól byl na soupeři znát a tak se různým povzbuzováním a s novou taktikou vrhli do druhé půle. Tu načal krásným gólem hned z rozehrávky Ondra 4:0. Soupeř se sice ještě zmohl na pár akcí, ale dobrá obrana a poctivá práce všech Seniorů vedla k pojistce, kterou v závěru přidal Standa 5:0. Poté měli ještě šance z breaku Ondra a Mongol, ale gól už nepřidali. Pak jak už to u velkých týmů bývá "Real Sénior" polevil a nabídl soupeři čestný gól v poslední minutě zápasu. Což je škoda, protože "usměvavý" brankář chytal dobře. Celkově pěkný zápas se spoustou gólů, který se divákům musel líbit a vytvořil tu nejlepší možnou reklamu na příští zápas :) Dobrá práce hoši!

nejlepší hráč: Senioři!


És itt van, megérkezett a történelem első cseh/magyar nyelven közvetített mérkőzése! A találkozó jelentős számú drukker előtt (szám szerint 4) zajlott le. Az ellenfél technikailag felkészültnek tűnt, még a pályán is megjelent. Sajnos az ő ellenfelük ahogy a nevük is mutatja a 22 év tapasztalattal rendelkező Senior nevű vén rókákból álló csapat volt. A meccset Karel nyithatta volna meg már rögtön az első percben, de nem, az ő ideje akkor még nem jött el. Ám néhány perccel később már nem hibázott és 1:0-ra változtatta a mérkőzés állását. Ezt hezčí bagr két ígéretes lövése követte, de az eredmény változatlan maradt addíg amíg Mongol fergeteges passzából Karel másodszor is gólt lőtt. A Seniorok a félidő végéig mégegyszer betaláltak a kapuba, így a félidő 3-0-val zárult. Az ellenfélen a frusztráció és a tehetetlenség látszódott, míg a Seniorok egy gyönyörű góllal nyitották a második félidőt melyet Ondra rúgott. 4-0. Az ellenfélnek még sikerült pár szép akciót megjátszania, de a Seniorok jó védekezése és kemény munkája ezúttal Standát segítette hozzá az 5. gól berúgásához. Ezután mégegy gól következett, amelyet Ondra és Mongol az ellenfél kapusával szemtől szembe játszott le. Az ellenfélnek végül sikerült a meccs utolsó percében egy szépítő gólt rúgnia ami sajnálatos mert a "mosolygó" kapus igazán remekül védett. Összességében egy nagyon jó meccset láthattunk sok góllal ami minden bizonnyal elnyerte a közönség tetszését is, a lehető legjobb reklámot adva ezzel a következő meccsnek.

Szép volt fiúk!

Pešky

Komentář rozhodčího: O tomto utkání se dá prohlásit, že fotbal nemá logiku. Hosté hráli fotbal a domácí stříleli góly. Penguini dobře kombinovali, ale brankově naprosto vybouchli. V brance Seniorů byl navíc gólman, který měl svůj den.
Nejlepší hráč: Proužek

Komentář soupeře:  

Poločas: 3:0
Sestava: Proužek - Bagr, Mongol, Peki, Hezčí Bagr, Ondra, Standa, Karel
Branky a asistence: Karel 1:0, Karel (Mongol) 2:0, Standa (Peki) 3:0, Ondra (Hezčí Bagr) 4:0, Standa (Hezčí Bagr) 5:0

10.kolo (PO 19.11. 18:00 Hrabákova 2)


Senioři Praha "A" - FC England United

2

 

4


 

 

Komentář rozhodčího: Bojovné utkání, ve kterém si hráči Englandu vytvořili více šance a zaslouženě vyhráli.
Nejlepší hráč: Ondra

Komentář soupeře:  

Poločas: 2:2
Sestava: Proužek - Mongol, Hezčí Bagr, Peki, Karel, Michal, Standa, Ondra.
Branky a asistence: Hezčí Bagr (Ondra) 1:0, Ondra (Hezčí Bagr) 2:2

11.kolo (PO 3.12. 17:45 Mikulova 2)


Senioři Praha "A" - Demínka "A"

5

 

1


Před posledním zápasem sezóny, který měl rozhodnout o tom zda bude úspěšná či ne, jsme neponechali nic náhodě, sešli se už chvilku před zápasem. Naladili formu nějakým tím pivem a láhví zelené a mohlo se jít na hřiště.
Účast byla hojná, z lidí co na podzim chodili chyběli jen Chlad a Karel. Do brány se tentokrát stoupnul Standa. Po opatrném začátku, kdy jsme přece jen měli trochu navrch, párkrát jsme to prostřídali, a pak nám tam začaly padat góly. Při Michalově autu zůstal ve vápně sám Hezčí Bagr a hlavou se nemýlil. Chvilku na to se po rohu dostal k míči Mongol a bylo to 2:0. Když už se podařilo soupeřovu brankáři nějakou střelu vyrazit, vybojoval vyražený míč Proužek a rázem to bylo 3:0. Na konci poločasu si ještě za obranu naběhl Mongol, položil si brankáře a tak jsme poločas vyhráli 4:0.
Ve druhé půli zkusil Ondra nachytat soupeřova brankáře hned z výkopu, což se nepodařilo, a z následné rozehrávky jsme inkasovali. Trochu zmatek ve vápně a míči co už byl skoro v naší brance, ještě trochu pomohl Jarda 1:4. Zbytek jsme celkem v pohodě vyhráli. Mongol co se chtěl vytáhnout před Dědkem, který přišel fandit, a nějakou slečnou. Přidal ještě svůj třetí gól. Soupeř hrozil jen z přímáku, které vyráběl hlavně Peki, ale většinou to končilo nastřelím zdi a když už jednou trefili branku, skvěle zasáhl Standa v bráně.
Večer a sezonu jsme pak zakončili již po několikáté v restauraci Na Sádce

Bagr

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 4:0
Sestava: Standa - Bagr, Proužek, Hezčí Bagr, Mongol, Jarda, Ondra, Peki, Michal
Branky a asistence: Hezčí Bagr (Michal) 1:0, Mongol 2:0, Proužek 3:0, Mongol (Hezčí Bagr) 4:0, Mongol (Hezčí Bagr) 5:1

Konečná tabulka

1. Hubertův Tuřín 10 9-0-1 49:12 18
1. Lipnice 10 8-1-1 76:21 17
3. Slovan Amatéři 11 8-1-2 64:29 17
4. Senioři Praha "A" 11 6-0-5 28:35 12
5. Vošach gang-bang 11 5-2-4 26:26 12
6. FC England United 11 6-0-5 45:43 11
7. Demínka 11 3-3-5 29:43 9
8. FC Club Penguin 10 6-0-4 53:50 8
9. Vysmátí zajíci "B" 10 4-0-6 26:44 8
10. PFC Kodymka "B" 10 2-0-8 10:43 4
11. Hell Avlanche 10 1-1-7 21:48 3
11. Zelení študáci 11 1-0-10 31:52 2


Střelci


7 Karel
6 Mongol
4 Standa
3 Hezčí Bagr
2 Bagr, Peki, Jarda, Ondra
1 Proužek