Podzim 2019

Tabulka a střelci
Tabulka na PSMF1.kolo (PO 2.9. 20:30 MOTO4)


Senioři Praha "A" - FC Ruchadlo Praha

3

 

2


První zápas nové sezony, všichni natěšení. Do poslední chvíle jsme mohutně posilovali a tak nás bylo na první zápas 11.
Zápas nahoru dolu, i když jsme měli asi optickou převahu. Prní gól dal soupeř, míč se nějak motal ve vápně až Proužek trefil odkopem Michala a bylo to 0:1. Před poločasem byl faulován Mongol a Chlad nařízenou penaltu proměnil. Poločas 1:1.
Úvod druhé půle a hned gól opět v naší síti. Proužek byl myslí ještě na lavičce a tak ho nákop od půlky překvapil. 1:2. Závěr zápasu patřil, ale nám. Nová posila (prozatím Michal II.) Trefil tyč a Standa nadvakrát dostal míč, který se motal soupeřovu brankáři pod nohama dostal do sítě. Na 3:2 opět dával Chlad poté co mu Mongol sehrál z rohu.

Bagr

Komentář rozhodčího: Vyrovnané utkání zvládli lépe hosté.
Nejlepší hráč: Proužek

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Proužek - Bagr, Peki, Mongol, Michal, Chlad, Ondra, Hezčí Bagr, Jarda, Standa, Michal II.
Branky a asistence: Chlad 1:1, Standa (Michal II) 2:2, Chlad (Mongol) 3:2

2.kolo (PO 9.9. )


Senioři Praha "A" -  

 

 

 


 

 

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas:  
Sestava:  
Branky a asistence:  

3.kolo (PO 16.9. 19:30 Plamínkova)


Senioři Praha "A" - Amatéři Slovan

5

 

3


Naším druhým zápasem na podzim skončilo také mohutné posilování kádru a nastal snad definitivní konec velkého přechodu, v němž se Senioři museli během několika měsíců vyrovnat s odchody legend, jakými byli, jsou a budou Lupus, Bulmen, Mischel či Tomáš. Jen epizodně proběhla angažmá Milana Lávičky, Goga, Pepého. A takový Vitas se stačil jen registrovat a vůbec nenastoupit. Teď je nás tedy jako apoštolů, až na mě jsou všichni stoprocentně zdraví, a protože je nás, jak tomu na začátku sezóny bývá zvykem dostatek, nepotřebujeme zatím využívat ani služeb Karla z béčka. V den nedožitých narozenin Petra Čepka a Pavla Bobka a dožitých narozenin Standy Hložka a Davida Copperfielda jsme na hřišti bez hospody v doprovodu kapek letního deště vykouzlili výhru nad týmem, s nímž bychom bez našeho posílení měli daleko větší problémy než v den svaté Ludmily leta páně 2019. Možná to je patrné již ze zápisu střelců, kdo nás zásadně posunul k výhře. Svoji premiéru v tričku, které brzy nahradí oficiální seniorský dres, ozdobil dvěma přesnými střelami Filip a dvakrát pálil nekompromisně do sítě i Michal II, jenž si připsal svůj druhý start za legendární klub se smrtkou ve znaku. Zvyšující kvalitu našeho týmu také potvrzuje zkvalitnění fanouškovské obce. Remcající staříky nahradily půvabné slečny, onoho večera v počtu tří plus jedné zakuklené v břiše, čímž gratuluji Proužkovi k přesnému zásahu. Závěrem ještě udělím jednu radu po vzoru extraultrafitandslim plnoštíhlé Haliny Pawlovské, a sice: „Budete-li někdy na Plamínkové hráti, hospodu si zajistěte s předstihem, neb se vám může státi, že skončíte jako my v daleké prdeli s Březňákem.“

Mongol

Komentář rozhodčího: Domácí byli o chlup lepším týmem.
Nejlepší hráč: Filip

Komentář soupeře:  

Poločas: 3:2
Sestava: Proužek – Bagr, Mongol, Peki, Michal, Standa, Ondra, Jarda, Michal II, Filip
Branky a asistence: Filip (Standa) 1:1, vlastní 2:1, Filip (Mongol) 3:2, Michal II (Bagr) 4:2, Michal II 5:3

4.kolo (PO 30.9. 19:15 TEMPO)


Senioři Praha "A" - Vysmátí zajíci "B"

2

 

6


Po dvou zápasech jsme se těšili kolik nás je a jak nám to jde, ale hned třetí zápas opět vystřízlivění. Má se hrát my jen v pěti (těžko říct, co tím autor myslel - pozn. redakce). Na poslední chvíli ještě dorazil Proužek do brány. A chvilku po výkopu Jarda s Michalem.
Než jsme se rozkoukali bylo to 0:1. Ještě jsme stačili odpovědět, když Ondra hodil míč do vápna a soupeřův obránce si dal vlastní gól, ale pak se potvrdilo, že na tohoto soupeře v poslední době neumíme. Do půle další dva góly v naší síti. Po pauze se pokračovalo ve stejném duchu. My ke konci přidali ještě jeden zásah, když milimetrovou přihrávku tečoval před soupeřovým brankářem Standa, ale poslední slově měl opět soupeř.

Bagr

Komentář rozhodčího: Domácí ukázali kvalitu a vyhráli zaslouženě, hosté nedokázali vzdorovat.
Nejlepší hráč: Bagr

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:3
Sestava: Proužek - Bagr, Chlad, Peki, Michal, Jarda, Standa, Ondra
Branky a asistence: vlastní ( Ondra) 1:2, Standa (Bagr) 2:5

5.kolo (PO 7.10. 18:00 Štěrboholy)


Senioři Praha "A" - FC Zelení lenochodi

3

 

2


Přesun zápasu z Hrabákový do Štěrbohol znamenal, že se začaly množit omluvenky. Nakonec jsme se sešli dva na střídání a čekal nás doposud vedoucí tým skupiny. Jak je naším zvykem, než si zvykneme na tempo zápasu dostaneme gól. Naštěstí jsme po chvilce vyrovnali. Ubránili jsme roh přihráli na Filipa a ten se opět trefil ze slušné vzdálenosti. To ovšem znamenalo, že si ho soupeř začal více hlídat.
Druhá půle musím napsat zcela v naší převaze. Řada šancí a soupeř se skoro k ničemu nedostal. Po serii autů házených na přední tyč na Filipa napočtvrté hodil Ondra aut na Mongola co si naběhl na zadní tyč a vedli jsme 2:1. Soupeř ale bohužel hned po rozehrávce vyrovnal. Před zápasem někdo vzpomínal jak jsme tu naposledy prohráli gólem v poslední minutě, dnes se to otočilo v čase 59:50 dal vítězný gól.

Bagr

Komentář rozhodčího: Utkání mělo od samého úvodu výborné tempo. Šance střídala šanci a nakonec bylo šťastnější družstvo Seniorů.  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Proužek - Bagr, Filip, Peki, Mongol ,Jarda, Standa, Ondra
Branky a asistence: Filip ( Bagr) 1:1, Mongol (Ondra) 2:1, Filip (Ondra) 3:2

6.kolo (PO 14.10. 18:00 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Zelení študáci

1

 

5


Druhý zelený tým v sezoně, ale tentokrát jiný výsledek. A zápas to byl parádní a dloho se na něj bude vzpomínat.
Zaprvé: na utkání se dosttavil náš tým jen v 7 lidech, což je neobvyklé v této sezoně.
Zadruhé: na utkání přišlo i 7 fanoušků, což je ještě neobvyklejší: Djedek, Lupus, Bulmen, Soused, Džony, Vitas a Eliška. Tak nějak jsme si zavtipkovali, že bychom si mohli vystačit spolu na vzájemný zápas. Ale za ty dvě minuty, co bychom těžili z našich zkušeností a pak umřeli, by to asi nestálo.
Zatřetí: takových krásných "seniorských" gólů co padlo k nám do sítě... to se jen tak nevidí! Zkusím to nějak popsat, ale omlouvám se, moc si to nepamatuji, tak kdybych byl nepřesný, tak mě někdo zpřesní ;).
Gól na 0:1 jsem neviděl, zato ten vyrovnávací ano. To byla moc pěkná paráda ve spolupráci Michal II a Standa, krásná akce před vápnem, předání míče tam a zpět a Standa takřka do prázdné. V tu chvíli zápas ještě vypadal dobře, ale pak to přišlo:
ještě do půle stihl Chlad poslat soupeře do vedení 2:1 a po přestávce jsme na tento úspěch navázali.... byť to dlouho vypadalo, že bychom mohli i něco uhrát, ale to by zejména Mongol musel proměnit těch několik šancí co měl. Ale popořádku:
Na 3:1 se zaskvěl Proužek, který po nechytatelné střele z půlky pozdě zavřel závoru u tyče a bylo to 1:3.
Pak se opět zadařilo, kdy si s Chladem dávali přednost tak dlouho, až soupeř pohodlně skóroval do takřka prázdné banky.
No a na konečných 1:5 jsme si to snad hodili sami o něčí záda a pak zase doklepnutí. No prostě žádná nuda šeď šeď, ale naopak ;).
Poté co jsme dopili výborný poslední čínský Gambrinus a Proužek nasadil helmu, Chlad nastoupil do vanu, vydali jsme se na místní Kácov. A to bylo po dlouhé době, co jsme zase popili jako za starých časů, staří dobří Senioři. Tohle by nám šlo!

Soused

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:

Poločas: 1:2
Sestava: Proužek - Bagr, Peki, Michal II, Mongol, Chlad, Standa 
Branky a asistence: Standa (Michal II)

7.kolo (PO 21.10. 18:00 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - FC England United

2

 

3


Vzhledem k tomu, že až na Bagra a občas hostujícího Souseda nikdo z týmu neumí psát nebo není ochoten jednou za půl roku napsat pět vět, sděluji pouze, že jsme se sešli v počtu šesti Seniorů, a proto narychlo povolali ještě Karla a Štěpána. Rozhodčí se na to vysral opravdu z velké výšky, ale protože jsme to nechtěli hrotit, tak jsme přijali roli o gól pozadu kulhajícího týmu, což ukazuje i finální skóre. No a pak jsme se krásně vožrali, což dokumentuje fotka z OC Chodov. Rumy byly.

Mongol

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:1
Sestava: Proužek - Mongol, Peki, Standa, Chlad, Michal II, Karel - Štěpán
Branky a asistence: Štěpán (Michal II) 1:1, Michal II (Štěpán) 2:2

8.kolo (PO 4.11. 18:00 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - FC Guláš

1

 

7


45 minut před oficiálním časem výkopu jsme s Ondrou obdrželi nové dresy pro Seniory! Vyjma mamutích velikostí, které ještě stále šijou asi dvě stovky čínských dětí, jsme se po dlouhých letech mohli obléct do něčeho pohodlného, nového a sjednotit barvy. Tentokráte bez fanoušků, ale za to v celkem slušném počtu, kdy chyběl pouze Peki, jenž si hrál na instalatéra, Proužek, jenž si hrál v Brně s koulemi, Filip, jenž pracoval, jsme se maximálně nadržení chtěli do soupeře pořádně zakousnout. V tom nám stejně jako v minulém kole sice překážela absence rozhodčího, ale alespoň v první půli se píšťalky ujala paní od vedle. Co napsat dál? Soupeř byl jednoznačně lepší, což je asi dle výsledku patrné. Nám se vlastně nepodařilo skoro nic s výjimkou, kdy jsem si napadáním jednou vybojoval míč a chladnokrevně uklidil míč střelou levačkou k tyči. Asi tři obdržené góly byly trochu smolné, kdy se většinou do branky odrážely střely od tyče či Standy a zbytek byl po fatálně naivním bránění. Evidentně nestačí jen na hřišti pokřikovat, ale ideálně si ještě před začátkem jasně říct, co budeme hrát. Jednou větou se dá aktuálně nejzásadnější nedostatek Seniorů shrnout následovně: „Chybí nám přehled, slovo a poziční hra Lupuse.“

Mongol

Komentář rozhodčího:  
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas: 1:3
Sestava: Standa – Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Chlad, Michal, Ondra, Jarda, Michal II
Branky a asistence: Mongol 1:1

9.kolo (PO 11.11. 18:00 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - LDT Sopka

0

 

3


Není moc o čem psát nebo se mi spíše nechce, ale přeci jen několik vět k zápasu.
Proužek se trošku picnul, což znamenalo jeho zatmění, kdy si v první minutě neuvědomil, že jakožto brankář může používat ruce a bylo to 0:1.
Pak jednou neodhadl malou domů Chlad a bylo to 0:2. O poločase jsme si řekli několik teplých vět, takže jsme si pak nechali dát ještě jeden gól a skončilo to 0:3.
Nicméně jsme nehráli tak strašně jako poslední zápas a rozhodně jsme mohli také dát gól. Mohli, ale nedali. Nejblíže byl asi Hezčí Bagr, který nastřelil tyč.
V každém případě se to nejdůležitější upeklo kolem pátého panáku, kdy se Bulmen opřel o stůl a zahulákal cosi o tom, že si od roku 2020 stoupne do brány.

Mongol

Komentář rozhodčího: Hosté byli běhavější a šikovnější v zakončení, což rozhodlo zápas.
Nejlepší hráč:  

Komentář soupeře:  

Poločas:  
Sestava: Proužek - Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Peki, Chlad, Michal, Standa, Jarda
Branky a asistence:  

10.kolo (PO 18.11. 18:00 Hrabákova 1)


Senioři Praha "A" - Literpool United

0

 

5


Ač tomu finální výsledek neodpovídá, konečně jsme po několika skutečně strašidelných výkonech předvedli něco, co se dá klidně nazvat fotbalem.
Střízlivý brankář, který normálně chytá, obrana, která střídá rozehru s nákopy do ohně, útok, který se snaží nabízet a probojovat do šance. A dokonce jsme si opakovaně dokázali nahrát více než dvakrát za sebou, takže to opravdu jako fotbal vypadalo. Soupeř, lídr tabulky, byl přirozeně lepší a pochybuji, že ho postup mine, ale v prvním poločase to bylo 100% vyrovnané. Jenže se ukázal onen základní rozdíl, kterého jsme se ještě nezbavili. Zatímco jedna soupeřova střela znamenala gól, Karel z metru prázdnou branku přestřelil. To je demonstrující fakt, který nás stráží. V druhé půli soupeř přidal a my pokračovali v zahazování šancí. Poslední tři branky jsme pak dostali v závěrečné desetiminutovce, kdy už bylo rozhodnuto. Každopádně to byl celkem pěkný večer a poslední utkání roku 2019 se blíží… Jo a Chlad odehrál svůj stý zápas za Seniory a zase tu hubu nezavřel. :-)

Mongol

Komentář rozhodčího: Vyrovnané utkání, kde se hra přelévala ze strany na stranu. Domácí měli lepší zakončení.
Nejlepší hráč: Chlad

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:1
Sestava: Standa – Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Peki, Chlad, Michal, Ondra, Jarda, Karel
Branky a asistence:  

11.kolo (PO 2.12. 20:15 MIKU4)


Senioři Praha "A" - PFC Kodymka "B"

0

 

4


Poslední zápas roku 2019 a jestli statistiky potvrdí, tak i nejhorší sezóny Seniorů je za námi. K zápasu samotnému jen pár stručných bodů. Na prvním místě je to samozřejmě pokračující neproduktivita. Dále pokud rozeberu ve stručnosti góly. První po poziční chybě gólmana, druhý po chaosu ve vápně, kdy jsme špatně vystřídali, třetí rychlá kombinace, která nás vyšachovala a poslední po ztrátě a následném protiútoku tři na jednoho. Další bod je kulhající Michal II, který se snad dá dohromady. Až do tohoto zápasu jsem měl chlapce z Kodymky celkem rád, ale udělat dvě prasárny za sebou bez „sorry“, to jsem si prostě nemohl jednoho hráče následně vychutnat a ukázat, že Senioři nejsou ořezávátka. Všimli jste si, že pak už neremcali? A poslední bod a ten nejdůležitější… po dlouhých letech nastoupili všichni Senioři ve stejných, a sice nových, dresech. Snad to znamená, že spolu chceme hrát i nadále. Dres má i Karel, návrat zvažuje Bulmen, pokud by víckrát přišel i Filip, je nás dost a máme se rádi. :-) A to mám u sebe i dres pro Souseda. Nicméně jeho návrat je asi z říše pohádek. Takových těch severských, hororových (Pozn redakce: kdepak od Astrid Lindgrenové!).

A stručně k poslední sezóně, která se po nadějném začátku nějak zadrhla. Herně, výsledkově a gólově. Alespoň se nám však celkem vyhýbala zranění a docházka tak byla více než solidní a návštěvnost fanoušků také nebyla špatná. Tak tedy k těm věcem, co nám nešly. Předně chyby děláme všichni, takže to snad nikdo nebude brát osobně. Jde spíš o to pár věcí třeba změnit. Vezmu to odzadu, protože to krásně navazuje na další pozice.

Gólman – po konci Mischela prostě nemáme skutečného čaroděje v bráně, respektive občasné skvělé zákroky jsou vyváženy lacinými góly, které by prostě padat v této intenzitě neměly. Proužek a Standa nechytají špatně, ale myslím, že v poli by mohli být platnější, pokud tedy za ně bude náhrada.
Řešení? Vidím dvě. Návrat Bulmena nebo i přes byrokratickou mašinérii legálně registrovat Karla. Kdo si je z brány nepamatuje, věřte, že pro osmou Hanspalku jsou ideální volbou.
Na obranu gólmanů, defenziva jim v této sezóně dvakrát nepomohla a vlastně se divím, že neprojevili větší míru nasranosti. Takhle nechat běhat protihráče na Mischela, tak garantuji, že zahodí rukavice a jde na rumy.

Obrana – na první pohled to nemusí vypadat špatně. Chlad si to rozehraje s gólmanem, s Michalem si to dvakrát nahrají vzadu, a pak už jen slyšíme, že nevědí co s tím. Standardními nákopy od brány si sice i nadále pomáháme, ale v poslední době bez užitku. Jak to, že tedy tolik inkasujeme? Myslím, že nebráníme důsledně, je potřeba někdy zahodit individuální fotbalové ambice a jednoduše to dát od nohy a hlavně mít jednoho protihráče a od něho se nehnout, protože dostáváme góly především z našeho vlastního nedorozumění, a že jich je.
Řešení? I zde vidím dvě, ale na rozdíl od gólmanů bych je aplikoval obě. Jednak si jasně a od prvního zápasu říct, kdo bude v obraně. A pak tam celou dobu skutečně být (myslím každý zápas, ne že by nemohl zaútočit). Možná překvapí, ale když jsme měli v obraně trojici Lupus, Peki, Bagr, tak to fungovalo. Protože každý týden hráli ten samý post a střídali se také pouze mezi sebou. Zní to možná naivně, ale je to tak. Takže to je jedno řešení, říct si, kdo vlastně obránce bude. To druhé je, jak jsem zmínil výše, prostě pořád mít jednoho protihráče. Nehnout se od něj. Nějaká zóna je na hovno. Říkejte tomu třeba osobka, ale faktem je, že obránce bez útočníka je v našem případě hrozící průser.
Na obranu obrany, bránit musíme všichni. Co k tomu dodat? Hlavy nahoře a běhat. A zase běhat. Snaha nabízet se, a snaha vracet se ve sprintu tu je, ale holt musíme přidat. Skoro v každém zápase jsme dostali gól i z přečíslení.

Útok – čísla hovoří za vše. Asi je to hlavně o naší individuální kvalitě. Možná jsme měli více střílet a to i z nesmyslných pozic. Ještě více využít nákopy a auty, naší to mocnou zbraň. Rozhodně to ale všechno zrychlit. Tady si samozřejmě neodpustím poklepat vlastní hlavu popelem. Dva góly za devět utkání, to mi kazí dlouhodobý průměr. A že se náš aktivní nejlepší střelec Hezčí Bagr netrefí ani v jednom z pěti zápasů jen dokazuje, že jsme skutečně neproduktivní a už ani nedokážeme využít auty do vápna.
Řešení? Jak jsem již napsal. Hlavně to všechno zrychlit. Běhat, střílet, leckdy nevymýšlet. Od toho jsem na hřišti jenom já. :-)) Každopádně Majka s Filipem bych nechal jako hroťáky, protože jestli někdo může dávat góly každý zápas, jsou to tyhle dvě hodně dobré posily. Snad budou chodit. Pokud ano, je nesmysl je dle mě dávat dozadu. Ti mají být hrot! A taky dokáží udělat prostor pro nás další, kteří se třeba taky někdy trefíme. Mimochodem. To moje napadání rozehrávky soupeře si myslím, že taky má smysl. Fakt nechcete vepředu ještě víc běhat? :-)
Na obranu útoku, asi není nic. Snad jen, že pokud někdo z obrany na útočníky řve, tak to pomůže rozhodně méně než přesná přihrávka.

Jinak doufám, že se uvidíme dříve než první zápas. Máme krásné dresy, tak je pojďme využít. Peki jistě zařídí přípravu v rámci fotbalu 2vs2 a já dokážu zařídit přátelák a AC Pivní pohoda, což jsou stejní chudáci jako my, akorát v 8B. Dokonce uhráli o bod méně než my. :-)

Mongol

Komentář rozhodčího: Zápas proběhl bez komplikací.
Nejlepší hráč: Proužek

Komentář soupeře:  

Poločas: 0:3
Sestava: Proužek – Bagr, Hezčí Bagr, Mongol, Peki, Chlad, Standa, Jarda, Ondra, Michal II
Branky a asistence:  

Konečná tabulka

1. Literpool United 10 8-0-2 43:20 16
2. FC Zelení lenochodi 10 7-0-3 31:18 14
3. Vysmátí zajíci "B" 10 6-0-4 48:41 12
4. FC Guláš 10 5-1-4 31:29 11
5. PFC Kodymka "B" 10 5-0-5 29:20 10
6. Slovan Amatéři 10 4-2-4 27:27 10
7. FC England United 10 4-0-6 35:44 8
8. Zelení študáci 10 3-0-7 22:42 6
9. Senioři Praha "A" 10 3-0-7 17:40 6
10. FC Ruchadlo Praha 10 4-1-5 32:32 5
11. LDT Sopka 10 4-0-6 21:23 4


Střelci


4 Filip
3 Standa, Michal II
2 Chlad, Mongol, vlastní
1 Štěpán