Pohár ligy 2001


1. 2. 3. Střelci 

1. kolo      (St 27.6. 17:00 Karlín 2)


Senioři Praha "A" - Sananim

4

 

0

I když jsme měli za parného odpoledne po celé utkání jasnou převahu, podařilo se nám utkání rozhodnout ve svůj prospěch teprve v posledních 10 minutách.
Do zápasu jsme před "nabitým stadionem" (Apač, Ludvík, Radeček) nastoupili i s novou posilou - Michalem Reslerem, který tak příchodem do týmu dokončil již třetí sourozeneckou dvojici v našich barvách. V prvním poločase soupeřovu branku ohrožoval svými pokusy především Bulmen, ale bohužel jeho střelám vždy něco málo chybělo k přesnosti či tvrdosti.
Po změně stran jsme i nadále neúspěšně bušili do soupeřovi obrany, který naopak zkoušel rychlé protiútoky do naší otevřené obrany. Z té se totiž na hrot přesunul Milan Plánička. Ukázalo se však, že tato změna byla šťastná. Na Milana zapomněli obránci, když ztratili míč, Konda je přeloboval a Milan ala Poborský otevřel účet zápasu.
Nyní musím celý jeden odstavec věnovat našemu největšímu spalovači šancí. Protože to, co předvedl při utkání proti Sananimu, už asi dlouho nezažijeme. Asi takhle: 1. gól - levačkou pod padajícího brankáře, 2. gól - hlavou po Milanově autovém vhazování, 3. gól - pravačkou k tyči. No prostě Pán Bůh asi nebyl doma a Radek na svých hvězdných 5 minut bude asi dlouho vzpomínat!!! Hezky se na to dívalo.
Poločas: 0:0.
Sestava: Soused - Bulmen, Konda, Radek, Milan P., Tomáš, Michal R.
Branky: Milan P. (1:0), Radek (2:0,3:0,4:0) 

2. kolo      (Ne 2.12. 10:00 Karlín 6)


Martini - FC Spirit Bar

3

 

4 (p.k.)

Duel s týmem ze čtvrté ligy jsme odehráli opravdu excelentně. Všichni zúčastnění hráči předvedli vynikající výkon, který jsme pak umocnili vítězným penaltovým rozstřelem. Na kalužovitém terénu jsme se jako první ujali vedení my. Džony s Milanem utekli a prvně jmenovaný nekompromisně skóroval. Za deset minut však bylo srovnáno. Džony přizvedl střelu soupeře po rohu a bylo to. Jenže my jsme se i nadále tlačili dopředu a zatímco na naši branku šla za poločas prakticky jedna střela, Džony s Milanem za vydatné pomoci malého Bagra, Kondy a Vaška stříleli velmi často. Tak se zrodilo další vedení, když skóroval po brejku Milan a nedal gólmanovi soupeře šanci. Do přestávky ještě zvýšil Džony a soupeř byl značně nervózní.
Po změně stran jsme bohužel dostali brzy vyrovnávací branku a po většinu času se jen bránili. Pět minut před koncem mohl rozhodnout Džony, ale prázdnou branku přestřelil. Přišel zákonitý trest a Martini za dvě minuty vyrovnalo.
Penalty jako první kopal soupeř. První se mi podařilo chytit, bohužel Milan oproti předpokladům mířil vedle. Pak se útočník Martini nemýlil, ale i Džony se trefil. V další sérii opět skŕovali obě strany, za nás malý Bagr. Další pokus soupeře jsem opět zadržel, ale Kondovu střelu vytáhl brankář na břevno. Když jsem chytil rozhodující pokutový kop, vše měl na noze vašek. A on to dal!!!!
Poločas: 1:3.
Sestava: Soused - Bagr malý, Konda, Vašek, Džony, Milan
Branky: Džony (0:1), Milan (1:2), Džony (1:3), Vašek (rozhodující penalta) 

3. kolo      (So 8.12. 10:00 Pražačka 1)


FC Spirit Bar - Bakera

2

 

3

Ach jo. Zbytečná prohra a mrzí nás o to víc, že jsme měli zejména v první půli převahu. A to proti týmu hrajícímu stabilně druhou ligu!!!
Bakera se ujala ale vedení již za pár minut, když jsem podcenil dalekonosnou střelu a ta zapadla do naší sítě. Vzápětí jsme však srovnali. Radek nacentroval do vápna a Vašek hlavou neminul. Za minutu opět vedla Bakera. Nedůsledná obrana, nepokrytý hráč a stav 1:2. Za tohoto stavu jsme útočili především my a vypracovávali si jednu šanci za druhou. Při jedné z nich zahrál soupeřův obránce ve vápně rukou. Nařízenou penaltu však malý Bagr neproměnil. Do poločasu jsme však z množství šancí, v nichž vynikal zejména Vašek, stačili srovnat. Samozřejmě, že to byl právě on a navíc ještě trefil břevno. Evidentně byl při střelecké chuti, a tak všichni hráli na něj.
Po změně stran převzala taktovku hry Bakera. Když už to vypadalo, že opět dojde na penalty, tak soupeř rozhodl. Pět minut před koncem přešel přes Radka útočník a ukopnutím se mne překonal. Doprčic!
Poločas: 2:2.
Sestava: Soused - Bagr ml., Konda, Bulmen, Vašek, Milan, Radek
Branky: Vašek (1:1, 2:2)

 

Střelci


3 Radek, Vašek
2 Džony
1 Milan P., Milan