Zimní turnaj 2007
Zimní turnaj 2007


1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Tabulka a střelci1.kolo (NE 7.1. 13:45 Zákostelní) - Soused, Bagr (12:30)


Senioři Praha "A" - Viktoria Bítovská

2

 

2


Tak jsme se po dlouhých deseti letech znovu přihlásili do zimního turnaje. Konečně naše skalní jádro přesvědčilo ty váhavé a nerozhodné, aby jsme znovu pokusili štěstí. Začali jsme hned z kraje ledna v sestavě Peki, Mongol, Johny, Bagr, Milan, Tomáš a v brance místo Souseda, který se o Silvestru ožral jako Soused, spadl na prdel a narazil si svůj tenisovej loket, nastoupil v naší brance Karel Koschin, mladý to a nadějný brankář seniorského béčka. A hned od začátku se musel činit, když hned v první minutě likvidoval nebezpečný centr. Pak jsme se dostali do šancí i my. Ale jelikož Soused působí v Hanspaulce už několik let, řada ostatních brankářů od něj lecos pochytilo, tak obě naše šance zasedl soupeřův brankář na brankové čáře. Pak už se měnilo skoré a to bohužel v náš neprospěch. Trochu nedůsledně jsme bránili a zatímco si Karel kryl zadní tyč soupeř podél něj skóroval. Naštěstí jsme za chvíli vyrovnali. Tomáš se na půlce zmocnil míče a vystřelil k pravé tyčce. Tam skočil i soupeřům brankář a jelikož si to míč během letu rozmyslel a místo doprava zaplaval do leva bylo to 1:1.
V druhém poločasu jsme se dokonce dostali do vedení. Mongol proniknul před branku a ač byl faulován přistrčil míč Pekimu, který opět ukázal svojí pověstnou jarní formu a dostal nás do vedení - 2:1 pro nás.
Zbývalo patnáct minut do konce a nám bohužel začali docházet síly. V jednu chvíli jsme neměli nikoho na střídaní a soupeř, který dorazil asi v deseti, toho využil. Jeden střílený centr tečoval šikovně soupeřův útočník v našem vápně a bylo to 2:2. Ve zbývajících minutách jsme mohli přidat gól jak mi, tak soupeř, ale nikdo se už neprosadil, a tak zápas skončil 2:2. Remíza byla nejspíš férová, ale rozhodně jsme k vítězství měli blíž my. Musíme jen doufat, že tohle nebyl poslední bod získaný v tomto ročníku zimního turnaje.

©Bagr

Komentář rozhodčího:

Poločas: 1:1.
Sestava: Karel "B" - Bagr, Milan, Peki, Džony, Tomáš, Mongol
Branky a asistence: Tomáš 1:1, Peki (Mongol) 2:1


2.kolo (NE 21.1. 11:15 Pražačka 3)


Senioři Praha "A" - FK Partizan Břevnov

4

 

7Za krásného, slunečného, větrného, svěžího, mrazivého, ... dopoledne, jsme se objevili po hodně dlouhé době na Pražačce a nastoupili k dalšímu utkání zimního turnaje. Jeden na střídání nám poslední dobou stačí, takže jsme byli plni optimismu. Ten nás však opustil asi po dvou minutách, kdy soupeř přečíslil (3 osoby) naši obranu (1 osoba) a bylo to. Nicméně ještě nikdo netušil, že toho dnes se dorůžova vyspal pan Holubec mongoloidní. To co provedl s obranou a gólmanem soupeře se musí vidět. No prostě prokličkoval zleva doprava, položil gólmana, ojel ho, objel ho a zasunul ... do prázdné!!
Za chvíli to však bylo opět o gól pro soupeře, jak, to už ani nevím, nějak těch gólů pak bylo tolik, že se v tom ztrácím. Co čert nechtěl, Milan se však pokusil napodobit Mongola, taky klička, klička, přihrávka a Mongol opět zasouvá do prázdné! Ještě do poločasu to ale bylo zase o gól, když Tomáš, místo aby bránil, sundal hráče na půlce a ještě ho v předklonu zezadu osahával. Holohlavý fešák úprkem po levé straně toho využil, a tak mi nezbylo než ho stáhnout i s míčem daleko od vápna. Z následného přímáku po celkem jednoduchém signálu tak bylo skóre 2:3.
Po změně stran nastalo to pravé veselí!!! Pravidelně jsme ztráceli míče za půlkou a soupeř pravidelně v přečíslení útočil. Za zmínku stojí několik momentů - další dva Mongolovy zásahy, když jednou využil špatného odkopu a podruhé doťukl Djedkovu střelu. Dále samozřejmě moje žonglerské číslo v leže na brankové čáře s míčem, kdy všichni přihlížející mohli uzavírat sázky, jak dlouho to ještě vydržím. Pak možná ještě střela Tomáše z dobrých patnácti metrů a to je tak vše.

Soused

Komentář rozhodčího:

Poločas: 2:3.
Sestava: Soused - Djedek, Milan, Bagr, Džony, Mongol, Tomáš + Karel "B"
Branky a asistence: Mongol (Milan) 1:1, Mongol (Milan) 2:2, Mongol 3:7, Mongol (Djedek) 4:7


3.kolo (NE 28.1. 16:15 Hanspaulka) - Bagr ml., Mongol (15:00)


Senioři Praha "A" - Six devils

0

 

5


Po týdnu asi konečně vychladla moje hlavička a můžeme se trochu dozvědět co se dělo na parádním nafouknutém hřišti na Hanspaulce. Asi všechny baví fotbal a proto ho taky hrajeme, ale tuto neděli mě fotbal nebavil. A ostatní říkali to samé. Když pominu, že soupeř měl v průměru 2 metry deset a váhově byl někde jinde než my, tak s tím se přeci jen někdy dá něco dělat. Bohužel k tomu přidal velkou porci brutality spíše mířící k ragby. To že jsme měli pokopaný kotníky, holeně i kolena se přeci jen dá přežít, ale že budu mít modřiny na prsou od jejich loktů, to už je moc.
Musím ale uznat že i přes tyto vlastnosti měli fotbalově navrch, a tak po pár minutách s prominutím lítání na place, si Soused vybral první světlou chvilku a dostal dalo by se říct jesle. Poté jsme přeci jen trochu drželi krok, ale před přestávkou jsme dostali další příděl, když na mě a Souseda šli tři hráči a prakticky dávali do prázdné. V první půli jsme měli max. dvě šance, kdy jednou Milan prošel přes tři protihráče (asi si půjčil rypadla od Bagrů), ale pak už mu trochu utekl balón a vystřelil těsně vedle. Druhá šance byla moje, kdy jsem dostal z autu od malého Bagra balón přesně na nohu, ale místo aby střela z první letěla k tyčce dovnitř brány, tak letěla ven. Bohužel.
V druhém poločase se obraz hry moc nezměnil a my jsme hráli většinou druhé housle. Soupeř se ještě parádně strefil do vinglu a pak mojí tečovanou střelou do protipohybu Souseda. Už vše vypadalo, že skončí zápas 4:0 a odehraje se vše v poklidu. I přes výrazné vedení hrál soupeř stále stejně a Milan může děkovat bohu že má tvrdé kosti a soupeřův kapitán (všichni si vzpomenou na šusťákovou bundu) rozhodčímu za shovívavost, že nedostal rudou, ale jen žlutou. Červenou kartu asi rozhodčí bohužel nemají. Pár chvil před koncem si Soused vybral druhou lepší chvilku, kdy jejich „kapitán“ spíše posílal malou domu, ale nějak prošla skrz gólmanovi rukavici (chce to asi ještě větší sadu!). Ve druhé půli jsme ještě nějaké šance měli, ale bohužel ani jednu neproměnili v čestný gól.
Co více na to říct? Soupeř si fotbalově zasloužil vyhrát. Ale víc ani prd! Všichni dneska makali až se dá říct dřeli v celku slušně. Alespoň něco..:-)

Djedek

Komentář rozhodčího:

Poločas: 0:2.
Sestava: Soused - Bagr, Djedek, Milan, Radek, Mongol, Peki, Bagr ml.
Branky a asistence:


4.kolo (NE 4.2. 11:15 Pražačka 2)


Senioři Praha "A" - FC Reds

1

 

7


Za krásného podzimního počasí jsme se sešli na žižkovském pažitu zvaném Pražačka.Předzápasová nálada byla velmi dobrá, jenom Soused znervózněl, když zjistil, že kvůli utkání s Reds neuvidí v televizi přimý přenos juniorského závodu dívek v biatlonu.
Hned po výkopu, bylo jasné že tento zápas nebude v rekreačním tempu. Náš soupeř byl sqěle vybaven jak technicky tak fyzicky, proto bylo s podivem, že první půle pro nás skončila 0:1. Trhání nožiček začalo až ve druhé půli. Velmi dobře sehraný soupeř nás do ničeho nepustil a navíc měl velké štěstí. Většina odražených balonů se vracela k nim na kopačky. Náše hra byla zejména ve druhé půli bezzubá, propadali jsme v útoku I v obraně, záloha jako by nebyla. Ani nevím jak se nám podařilo jednou skórovat. Náš soupeř dohrával v exhibičním tempu. A je s podivem, že jsme nedostali desítku. Nevím jak zápas dopadl, jestli 1:6, nebo 1:7, ale vím, že jsme dělali co bylo v našich silách, ale soupeř byl o několik tříd lepší.
Ješte v 57. minute jsem si myslel, že Soused zahrál životní zápas, a že by si zasloužil známku 10. Ale to co předvedl na konci utkání nemělo s fotbalem nic společného. Teatrální zakopnutí míče, zahození rukavic, odchod ze hřiště. Sousede, tohle se nedělá. Vím, že obrana nestála za nic, ale to by mohl ve dvacáté minutě odejít Mongol, protože nedostal jedinou slušnou nahrávku, Džony, protože zakopával o míč, .... . Sousede, dávám Ti mínus pět. Co dodat? Snad jen: příště to snad bude lepší. PS: V hospodě by nám nestačili :o) (Jak jsme se shodli poté u piva, tak ani v blbinci by nestačili.)

Tomáš

Komentář rozhodčího:

Poločas: 0:1.
Sestava: Soused - Tomáš, Milan, Bagr, Džony, Mongol, Peki + Karel "B"
Branky a asistence: Milan (Tomáš) 1:3


5.kolo (NE 11.2. 13:45 Pražačka 1)


Senioři Praha "A" - M-Bubo

3

 

3


Dlouho očekávaný zápas s M-Bubem přinesl mnoho zajímavého hned v úvodu. Já měl na svém kontě jedenáctku (ne holku) a Mojža sotva se převlík, tak si natáhl sval.
Od úvodních minut na hrotu soupeře operovalo duo F+F, kdežto na našem se to dnes střídalo. A tak není divu, že po několika minutách hry měl první gólovku nejstarší muž na hřišti, nicméně levačkou zamířil jen do tyče. Ale vedení jsme se přece jenom dočkali. Tomáš poslal svoji jedovku k tyči a hlídající Manuel nekompromisně zasunul za Mírova záda - 1:0.
Za deset minut bylo ale vyrovnáno. Filipovu plicní střelu jsem neudržel a zcela osamocený Fanda měl dost času a možnosti kam zavěsit - 1:1.
V zápětí jsme ale mohli opět strhnout vedení na svoji stranu, bohužel nejprve Djedek selhal v koncovce, když místo střely volil kličkování alá Mongol, a pak netrefil Radek. Ten se ale trefil minutu před koncem. Aut soupeře nádherně přizvedl hlavou a zavěsil do naší sítě - 1:2 a poločas.
Po změně stran za chvíli zvýšilo M-Bubo na 3:1, když jsme opět skórovali my :-). Zahrada před dobíhajícím Filipem ukopl míč tak šikovně bodlíčkem o zem, že z toho byla branka. Pak už hra vypadala tak nějak stejně: my jsme tlačili, nebyli schopni trefit branku, M-bubo hrozilo z brejků. Když už to vypadalo, že prohrajeme, tak pět minut před koncem si Míru položil Milan a zastrčil ... 2:3. No a za minutu krásná remíza ... byť jsme měli asi na výhru. Zahrada využil toho, že Míra byl určitě ještě rozhozenej z Milanova zásunu, a procpal mu to vzniklým otvorem mezi nohama přesně doprostřed.

Soused


Komentář rozhodčího:

Poločas: 1:2.
Sestava: Soused - Tomáš, Djedek, Milan, Radek + Karel "B", Zahrada (Spirit)
Branky a asistence: Tomáš (Djedek) 1:0, Milan (Radek) 2:3, Zahrada (Tomáš) 3:3


6.kolo (NE 18.2. 15:00 Pražačka 2) - Djedek, Tomáš (13:45)


Senioři Praha "A" - PK GoHosp

3

 

2


Za krásného zimního počasí , jsme se opět sešli na fotbálku. Do utkání jsme vběhli odhodlaně, dát co nejdřív gól, ale jako vždy fatální chyba v naší obraně !!! Soused nedoběhl, po Milanově malé do brány, míč rychlostí 1km/h a byl z toho vlastní gól 0:1. - To byl zakrok jako ze zeme Mordor. Ale na štěstí jsme se z toho brzy vzpamatovali - následovala Zahradova krásná střela a došlo k vyrovnání 1:1. Jak je o nás známo obrovský tlak, desítky šancí a brána zakletá. Na to přišel samozřejmě brejk a gól opět v naší síti 1:2. Naštěstí přišla hezká akce, kdy tomáš sehrál před bránu milanovi a ten po několika kličkách chtěl obstřelit gólmana až se míč dostal ke Karlovi a ten nezaváhal do prázdný brány 2:2. A to nejlepší nakonec: před koncem zápasu přisla krásná akce soupeře, kdy z výkopu trefili přímo Milana, ten našel volného Pekiho, tedy mě a já nekompromisně prostřelil brankáře a završil vítězným gólem na 3:2 - To byla trefa jak od prvorepublikového zemědělce. Toť vše z přenosu.

Peki

Komentář rozhodčího:

Poločas: 1:1.
Sestava: Soused - Milan, Djedek, Tomáš D., Peki, Radek + Karel "B", Zahrada (Spirit)
Branky a asistence: Zahrada (Tomáš) 1:1, Karel (Milan) 2:2, Peki (Milan) 3:2


7.kolo (NE 25.2. 15:00 Děkanka)


Senioři Praha "A" - Lynx

4

 

5STŘÍPKY Z NEDĚLNÍHO ODPOLEDNE – sepsalo mongoloidní děvče Františka Velkodudová

Už jste si mysleli, že jste u Souseda viděli vše? Gól z rohu jistě, to nebyla novinka, ale což takhle nahrát koulema soupeři, myslet si, že je to spoluhráč a ještě uvolnit bránu, aby ho náhodou netrefil míč? Takhle nehrají ani zkorumpovaní brankáři v Gambrinus lize. Bravo. Jelikož skončila zimní příprava, co se týče zápasů, musím podotknout, že jsme se konečně naučili respektovat našeho brankáře. Dle mých přesných výpočtů, jsme jeho pokřiky typu: “Mám!” nebo “Nech!” byli ochotni splnit v 3,64% případu. Což byl právě ten krásný první gól. Zimní příprava tedy prokázala, že gólmana hledat nemusíme, pokud fotbal hrajeme opravdu pro zábavu. A jelikož uznávám jen golmanské umění už o ničem psát nebudu.

P/S: Kdo si myslí, že je to zaujatý komentář proti našemu brankáři, ať si udělá ten čas a zkusí najít poslední výsledek s odchytanou nulou. Já na to nemám čas, neboť ligu začínáme už 31/3!

P/S: K tomuto komentáři bych doplnil fotky od Djedka, který gólmana pozoroval skrze objektiv, a tak budou velmi objektivní.


Mongol


Pohled (nejen) na zimní turnaj:
To, že se letošní zimní turnaj nedá považovat za úspěšný, je více než zřejmé. Stačí se podívat na tabulku a na fakt, že jsme z osmi týmů byli šestí nejen co do počtu vstřelených branek, ale také co do počtu obdržených branek. Cílem, stejně tak jako u sobotních tréninků, určitě bylo rozehrát se, natrénovat na ligu ... Po této stránce si myslím, že to jádro, které celou zimu poctivě chodilo, splnilo očekávání. Nutno přiznat, že na první tři týmy v tabulce jsme opravdu se svou výkonností neměli. Já jsem si přinesl alespoň cennou zkušenost, není nic jednoduššího, než někoho díky jednomu zpackanému zápasu (a vlastňáku v minulém) obvinit z proher za poslední dobu. Stejně tak desítky neproměněných šancí mohou stát za neúspěchem a to i při zápase se skóre 4:5. Kouzelná zažitá pravda zní: neproměněná šance není chyba útoku, obdržená branka je chyba obrany a brankáře. Možná by stálo zamyslet se nad tím, od koho všeho se očekává na hřišti 100% výkon a co si pod ním představujeme. Útočník dá dva góly, přesto xkrát netrefí prázdnou branku = spokojenost, obránce či brankář xkrát zabrání gólu, ale dvakrát udělají chybu = nespokojenost. Přitom stačí tak málo, uvědomit si, že na hřišti jsme tým a nehrát jen na sebe a abych já byl v zápase nejlepší. Mnohem jednodušší je říct si: hrál jsem dobře, ale ti vzadu to zkazili. Je opravdu velmi těžké dokázat si říct, nehrál jsem 100% a možná i proto jsme neuspěli.

Soused


Komentář rozhodčího: Poločas: .
Sestava: Soused - Bagr, Mongol, Peki, Milan, Tomáš + Karel "B", Zahrada (Spirit)
Branky a asistence: Peki (Bagr) 1:0, Karel (Zahrada) 2:2, Milan (Mongol) 3:3, Zahrada (Milan) 4:3

Konečná tabulka

1. FC Reds 7 6-0-1 48:12 12
2. Six devils 7 6-0-1 40:6 12
3. FK Partizan Břevnov 7 5-0-2 34:20 10
4. M-Bubo 7 4-1-2 32:17 9
5. Lynx 7 2-1-4 18:32 5
6. Senioři Praha "A" 7 1-2-4 17:31 4
7. Viktoria Bítovská 7 0-2-5 14:46 2
8. PK GoHosp 7 1-0-6 12:51 2

Odečtené body:

Střelci


4 Mongol
2 Milan, Peki, Zahrada
2 Tomáš,Karel