Historie
1996 - 1997 - 1998 - 1999 - 2000 - 2001 - 2002 - 2003 - 2004 - 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017


JAK A PROČ BYL TÝM ZALOŽEN


Jaro roku 1996. Nevelká místnost, hluk, kouř a hlavně půllitry plné lahodného zlatavého moku. Takto nějak vypadalo prostředí hospody u hřiště Slavoje Vyšehrad. A zde se také v hlavách několika osob zrodila myšlenka začít hrát malý fotbal - Hanspaulku. Nejdůležitějším tématem bylo samozřejmě vymyšlení názvu. Po několika variantách, které neprošly (např. Kondovy rakvičky, Kýbl předkožek,...), nakonec zvítězil ten současný: SENIOŘI PRAHA, který vznikl díky jednomu z nás. Jeden ze zakladatelů týmu Pavel Kopecký je totiž tak starý (cca 700 let), že se mu říká v zasvěcených kruzích Smrt či Djedek a tudíž název vznikl tak nějak z úcty k jeho stáří.2017


Tento rok se vlastně nic zvláštního nestalo. Osmá liga je stále osmou ligou. Za zmínku však stojí, že přibyli dva noví hráči: Proužek a Gogo. Vše podstatné k zápasům naleznete zde: 8. liga jaro a zde 8. liga podzim. liga.


2016


"První polovina roku byla jednak ve znamení osmé ligy a postupu výše 8. liga! A pak také došlo po 20 letech k tomu, že z týmu ze zdravotních důvodů odešel Soused, a tak se v brance definitivně "usadil" Mischel. Toto vše a vůbec dvacetileté výročí existence týmu jsme patřičně oslavili: Oslava 20 let

Druhá polovina roku znamenala opět pád o ligu níže, neboť série proher o gól nás nakonec poslala opět dolů - 7. liga.


2015


"Vás nepotěším, paní, stále kvoká, stále kvoká..." - stále 8. liga, stále 8. liga...2014

V tomto roce se nic zvláštního neudálo.
Zima byla letos tuhá, léto horké, ale nikoli suché. Stav dobytka oproti minulému roku nezměněn. Méně krav, zato více volů. Také sviní je letos dost. To vše díky dobrému plemennému chovu. Zásluhou sedláků Vzpurného, Lieslera a Pudila má naše obec tři nejlepší kance v okrese.
Starostou se stal opět statkář pan Fulín Josef. Jinak se toho roku nic zvláštního nepřihodilo. Zemřela Vávrová Anežka, podružně z č.p. 19, a manželům Henleinovým se narodil syn Konrád.
Do obce přibyl z Vídně Cimrman Jaroslav. Ubytoval se v č.p. 12 u J. Lešnera a pobude prý jen krátce, neb jest světoběžníkem.


2013

Rok 2013 byl pro tým po roce 1999 opět "zlomový" - aneb, opět se nám podařilo projít nonstop dvě ligy. Ano, směrem dolů. Od jara 2014 tedy hrajeme osmou ligu!
Přehled soutěží v roce 2013 je zde: 6.liga a 7. liga.
Co se týká kádru, žádné výraznější změny nedoznal. Vlastně ano: stabilně hrál celý rok Karel Koschin, v druhé polovině roku za nás začal nastupovat Chlad a Radek přišel za celý rok kvůli zranění na jeden jediný zápas. No a hlavně: na jaře si pochroumal vazy Peki a celý rok tak čekal na plastiku vazů a nehrál.

2012

Jaro 2012 jsme v 7.lize nepředvedli nic zvláštního a skončili v klidném středu tabulky. Šance na postup však žila až do posledního zápasu, kdy jsme potřebovali výhru. Jenže proti nám nastoupil zachraňující se tým v takové sestavě, že se až těžko dalo uvěřit jejich předchozím výkonům...
Do podzimní sezóny jsme vstupovali s tím, že prostě "sedmička" stačí a výš se hnát nemusíme... jenže nakonec to vše dopadlo jinak ;). V úvodním rozjezdu nám pomohly dvě kontumační výhry a pak se ta tabulka nějak celá zamotala, že postoupit i sestoupit mohl takřka každý. Na naše konečné druhé místo stačilo nakonec pouhých 13 bodů! Přitom na sestupových pozicích byl i tým s 9 body. No prostě klika, co jiného ;)). Každopádně jsme tedy v šesté lize pro rok 2013!
Přehled podzimní ligy: Podzim 2012 - 7.liga.

2011

Po 11 letech jsme se ocitli v osmé lize - a zde jsme odehráli celý rok 2011. Na jaře jsme pokračovali v nepovedených výkonech z loňského roku a nakonec skončili v 8.lize až na šestém místě (což je náš vůbec historicky nehorší výsledek v Hanspaulské lize).
V létě jsme jako každý rok doladili formu na Letním turnaji a s nadějí v postup se vrhli do podzimní sezóny.
Ta se rozhodně povedla a výsledkem byla sezóna v níž jsme nezaznamenali jedinou prohru (7-4-0) a také měli příjemné skóre 29:14. S pětibodovým náskokem jsme postoupili z druhé pozice: 8.liga podzim 2011

2010

V roce 2010 se nám podařio zlomit "prokletí" neustálých postupů a sestupů. Tentokrát jsme to vzali rovnou dvakrát sestupně dolů, a tak si v roce 2011 zahrajeme po deseti letech osmou ligu. Co za tím vším stálO?
Spousta aspektů, co se týká kádru, kdy zejména na podzim byly problémy se vůbec sejít a stabilně jsme si museli vypomáhat hráčí z Béčka. Chyběl zraněný Djedek, Soused, Hezčí Bagr, nehrál ani Tomáš, Lupus, Bulmen, Džony. Ze základního kádru tedy moc hráčů nezbylo.
Rok 2011 však vypadá již v úvodu lépe a to i tím, že jsme přehodili hrací dny poprvé v historii na všední dny!

Na jaře 2010 jsme atakovali rekord Hanspaulské ligy v průměru vstřelených branek... po devíti kolech jsme měli pouhé tři vstřelené góly a nikdo z celé Hanspaulské ligy tou dobou na tom nebyl tak "dobře" :)). Bohužel jsme si to "zkazili" v posledních dvou zápasech a vyškrábali se na 9 vstřelených branek. I při tom jsme však uhráli pět bodů za remízy a měli pouze 20 obdržených branek! Jaro 2010 - 6.liga.

Jak jsem již předeslal, podzim byl opravdu špatný, a tak není třeba ho dále rozebírat. Opět jsme vstřelili pouze devět branek, ale tentokrát jich 59 dostali, což je náš rekordní výkon :((.
Přehled podzimní ligy: Podzim 2010 - 7.liga.

2009

Rok 2009 byl opět jak na houpačce. Tedy přesněji řečeno: na jaře dolu, na podzim nahoru. Ale postupně.
Jaro se nám "vyvedlo" hned několikrát. Zaprvé jsme sestoupili do sedmé ligy. Za druhé, Sousedovo koleno se vyřadilo opět z boje. Za třetí jsme skončili poslední. A za čtvrté a to nejdůležitější, dostali jsme 44 branek, což je nejvíce v historii!!!
Jak to konkrétně vše vypadalo, se dočtete zde: 6.E liga.

Podzim 2009 vyšel o poznání lépe. Většinou jsme vyhrávali o branku a když jsme náhodou prohráli, tak se zápas zkontumoval (Lužinýýý boys). Opět jsme v historii Seniorů překonali jeden rekord, tedy to, že v dresu "A" týmu nikdy nenastoupila žena. Na podzim 2009 se slovy Roberta Záruby přepsala historie a v týmu se objevila Naďa - krátké video.
A abychom nezapomněli, zatímco na jaře jsme dostali nejvíce branek v historii, tak na podzim jsme dostali nejméně branek v historii - 11!!!
Přehled podzimní ligy: 7.F liga.

2008

Tak to bylo něco! Naše asi druhá nejhorší sezóna v Hanspaulce. Mezi tyče se muselo postavit opět duo Bulmen a Karel, ale týmu se nedařilo celkově. Skóre 16:42 a jen jedna kontumační výhra znamenalo sestup ze šesté ligyopět do sedmé. Tristní byl zejména začátek, kdy jsme měli skóre 1:22 a nula bodů po čtyřech zápasech. Na poslední duel sezóny se vrátil do branky Soused.

Jako noc a den v celkovém pohledu pak působil rok 2008. Zatímco jaro hrubě nevyšlo, podzim vyšel jak měl a my mohli slavit postup ze sedmé ligy zpět do šesté. První prohru jsme utrpěli až v osmém kole, pak ještě jednu v devátém, ale i přesto jsme si zajistili postup z druhé příčky. Celou sezónu neodehrál Džony, až na jeden zápas - pořád kotník. Tomáš nastoupil k jednomu utkání, gólem přes polovinu hřiště zajistil remízu a zase odstoupil - koleno. Jinak ostatní tak nějak standardně úměrně svému věku a váze :-). Jo, na závěrečném sezení jsme si prozradili váhy a uvidíme, kdo na jaře přibere, tak zaplatí :-).

2007

Po dlouhé době jsme byli zase nejblíže postupu do páté ligy. Třetí příčka v 6.F lizeznamenala bohužel nepostup a to vzhledem k tomu, že jsme poslední duel prohráli 3:2. Při výhře bychom měli 16 bodů a postup ze třetí příčky by byl jistotou :(.

Podzimní ligu jsme zahájili výhrou nad předchozím katem našeho postupu, tedy KTB "B". Sezóna to byla více méně průměrná, taková typická. Prostě druhý nejhůře skórující tým a třetí nejlépe bránící. To je taková klasika. Za zmínku stojí zářijový duel s Partizanem Praha, kdy soupeři Sousedovi zapříčinili výron kotníku a ten byl tak na půl roku ze hry. Do branky se pak stavěli buď Bulmen, nebo Karel z Béčka.

2006

Jaro 2006 a jasná výhra v sedmé lize a postup z prvního místa! Ziskem devatenácti bodů jsme vyrovnali náš nejlepší výkon z předněkolika let. Navíc skóre 42:3 bylo také velmi slušné. Nejlepším střelcem se stal Jirka a Džony. jarní liga.

V letním turnaji jsme se moc nepředvedli a za zmínku tak stojí jen remíza 1:1 s tradičním rivalem M-Bubo.

Podzimní účast v šesté lize přinesla jen průměrné páté místo a dvanáct bodů. Za zmínku však stojí, že s námi začal hrát Tomáš Danda a naše obranné řady se tak výrazně vyztužily ;-).
Jo a taky jsme celý rok známkovali své výkony. Nicméně se ukázalo, že někteří postupem času ve známkování promítali své osobní sympatie či nesympatie, tak bylo od tohoto upuštěno.

2005

Nazval bych ho rokem dvou rozdílných výkonů. Zatímco v jarní lize se nám dařilo vše, na co jsme sáhli (a postoupili tak do 6. ligy), na podzim jsme nebyli schopni skórovat a na hřišti ani jednou nebodovali !!!

Bilance za rok 2005: 26 6-6-14 41:58 (bez dvou kontumačních výher).

Pěkná je zejména rekordní série v druhé polovině roku, kdy jsme na hřišti dokázali 10x v řadě prohrát!!
Na výhru tak čekáme již od 18. července 2005!!!!

2004

Tento rok byl zcela ve znamení sedmé ligy, jinými slovy, nepohnuli jsme se ani nahoru ani dolu. Přesto dvě události z klasiky vybočily:
1) uhráli jsme rekordní počet remíz v lize: 7 z 22 zápasů (z toho 6 na podzim)
2) v úvodu podzimní ligy jsem si vyhodil koleno, a tak mezi tyčemi zářili Mongol s Bulmenem.
Jinak jak říkám nic nového pod sluncem, vlastně jó, vrátila se naše obranná hvězda - Amur :-).
Všechny odkazy jsou zde: jarní liga, podzimní liga a letní turnaj.

2003

Rok 2003 se stal rokem změn a rokem událostí! Bylo toho tolik, že to snad vyjmenuji v bodech:
1) Byl založen tým Spirit bar "B", kam se přesunul Rosťa, Tomáš Zahrada a Martin Veverka. Navíc nás opustil Milan Lávička, vůl jeden :-), a my tak zůstali na starém jádru Seniorů. Nutnými "posilami" se v průběhu roku stali: Mongol , Petr Faus a Soused ml.
2) Celý rok jsme soutěžili o tzv. Alkohol trophy, což je jakási obdoba kanadského bodování. Výsledkem je však šťastný alkoholik :-).
3) Mnohem více jsme se v tomto roce fotili, takže se určitě mrkněte na fotografie z tohoto období.
4) V souvislosti se vznikem druhého Spiritu jsme byli nuceni změnit dresy. Naše volba padla na dresy tmavěmodré barvy . Zde je vidíte na jednom z našich spoluhráčů. (Zasvěcení vědí na kom :-)).
5) Panu Legátovi, nebo-li Džonymu se jako prvnímu z nás podařilo dosáhnout sto vstřelených branek!!! Ostatní k tomu máme daleko, a tak jsme mu rádi pogratulovali a hlavně to zapili.
6) Na konci roku došlo k velkým debatám o změně názvu týmu, neboť se Spiritovskou spoluprácí jsme skončili. Jak to vše dopadlo, to si přečtěte v aktualitách roku 2004.
A abych nezapomněl na ligovou účast: Na jaře i na podzim se nám dařilo téměř identicky. Přesněji řečeno - 6.místo a 11 (respektive 12) bodů, žalostná hra dopředu a naopak fungující hra dozadu.

2002

V šesté lize jsme se opravdu moc neohřáli. Bohužel nám to přestalo střílet, a tak jsme se opět přesunuli do sedmé ligy, která se nyní z pohledu dalších let zdá, že je prostě naše.
Nicméně ještě na jaře jsme v ní vybojovali pěkné páté místo. Ale skóre 17:17 bohužel vyšší pozice nezaručuje, neboť svědčí o naší střelecké potenci. Více zde.
Ve stejném trendu jsme pokračovali i v letním turnaji a skončili na nepostupové 5.pozici.
V podzimní lize jsme tedy nezabodovali a skončili až desátí. O sestupu nakonec paradoxně rozhodl duel s konkurentem na sestup - Stars beers, když se jim podařilo vsítit rozhodující branku rukou a bod za remízu nám právě chyběl. Na tohle utkání dlouho vzpomínáme.

2001

Rok 2001 byl ve znamení postupu a hlavně stabilizace kádru. Nejdůležitější změnou však byl přechod k jinému názvu týmu. Sice těžko a neradi jsme opouštěli název Senioři Praha, ale peníze jsou peníze :-)). Takže jsme se přejmenovali podle našeho sponzora (Rosťa je aktivním členem týmu a Peťa aspoň fandí :-)) na FC SPIRIT BAR. Uvidíme, jak dlouho naše spolupráce vydrží, ale zatím to klape. Vždy se k Seniorům můžeme vrátit. V Hanspaulce nicméně stále nastupují Senioři Praha "B"!!!
Na jaře jsme si velké iluze o postupu nedělali, ostatně jako každé jaro. Sedmé místo bylo odpovídajícím zhodnocením našich výkonů.
Letní turnaj jsme odehráli prakticky jen v pár lidech a brali jsme i lidi "z ulice", přesto překvapivě 4 body stačily na postup do další fáze. Tam jsme ale podlehli Pašákům.
Ale podzim se nám vyvedl podle představ. V poháru jsme se dostali až do třetího kola a hlavně jsme postoupili do šesté ligy!! Jako předtím z osmičky, tak i zde z prvního místa. Až na dva výpadky jsme odehráli solidní sezónu a to na první čtyři utkání chyběl Milan.
Takže jsme v šestce a uvidíme, co dál. Chtělo by to aspoň pětku :-))

2000

Na začátku roku 2000 opět posilujeme (alespoň početně) A - mužstvo a priorita je jasná. Návrat tam, kam ...ehm patříme, tedy minimálně o ligu výš!
Jaro nedopadlo podle očekávání. Byli jsme na štíru se střeleckým zakončováním. Čtyři prohry o gól a tři utkání bez vstřelené branky jsou toho jasným důkazem.
Poté, co jsme v letním turnaji poráželi soupeře z mnohem vyšších lig, doufáme, že se nám podaří opustit osmou ligu již tento podzim roku 2000.
A to se nám také podařilo!!!

1999

Letos vstupujeme do šesté ligy opět se snahou postoupit o stupínek výš na hanspaulské pyramidě. Skupina však mezi lehké nepatří, a tak boje budou určitě tuhé. Navíc nás sužuje nedostatek hráčů pro A-tým, neboť náš kádr nyní čítá pouhých devět osob!! S našimi soupeři se můžete seznámit na stránce Jarní liga. Jinak se také letos opět pokouší vstoupit do Hanspaulky B-tým, který před rokem bohužel soutěž nedokončil. Věříme, že nyní se mu povede lépe!
Je podzim a směji se našemu jarnímu předsevzetí o postupu výš. Naopak jsme spadli a nyní se potácíme i na dně sedmé ligy. Asi největším problémem je katastrofická neúspěšnost našich útočníků a také slabá docházka. Kádr momentálně čítá pouhých osm osob, musíme ještě někoho sehnat!.
Nakonec to dopadlo katastrofálně. Rok 1999 je suverénně nejhorší v našem tříletém působení v Hanspaulce.
Sestup do osmé ligy. A to to byl Mezinárodní rok seniorů!!!

1998

Naše první účast v šesté lize na jaře 1998 neskončila právě podle představ, i když nakonec sedmé místo v tak vyrovnané skupině nebylo také marné. Hlavním problémem byla především vychýlená muška. Kladné skóre jsme si zajistili díky porážce Bílého Baletu 8:0.
Pohár ligy a náš největší úspěch. V prvním kole jsme dokázali porazit několikanásobného mistra Hanspaulky - CF DAMNED - na penalty !!!
Letní turnaj - Jasný postup ze skupiny z prvního místa. V turnaji vítězů skupin jsme však nepřešli přes tehdy začínající Bomton team.
K podzimní účasti v Haunspaulské lize se nedá říci, že byla nevydařená, ale naší vlastní vinou jsme nepostoupili do páté ligy. O tom vám více řeknou zápasy a tabulka - Podzimní liga.

1997

Druhou sezónu v sedmé lize jsme sehráli na jaře 1997 . Očekávaného postupu jsme se opět nedočkali, neboť tuto sezónu postupovaly pouze první dva týmy a my skončili samozřejmě třetí. Zde se však již ustálila sestava a potvrdilo se několik faktů. Jedním z nich byl i ten, že umíme porazit silné, ale prohrát s posledními.
Podzim 1997 . Konečně postup!! Třetí místo zaručilo postup, který jsme nakonec uhájili po dramatickém utkání s Avionem Letňany (3:3), jehož hráči se chtěli raději prát, než hrát fotbal. Spokojenost se sezónou a těšíme se na šestou ligu.

1996

V létě 1996 jsme tedy poprvé promluvili do hanspaulských soutěží. Prvním naším počinem v hanspaulských vodách byl Letní turnaj 1996, který jsme kompletně odehráli na vyšehradském hřišti (budiž mu země lehká). Výraznějšího úspěchu jsme nedosáhli, ale šest bodů nebyl také špatný výsledek, nehledě na to, že jsme je získali i na postupujících favoritech ze skupiny.
První ligová sezóna byla podzimní 1996 . Sedmé místo a deset bodů asi nebyl výsledek, s kterým bychom byli přímo spokojeni. Na druhou stranu, mnozí z nás teprve získávali zkušenosti a hlavně se sestava se kolem jádra, které čítalo asi šest lidí, neustále měnila. Příkladem toho byla i porážka 3:12, ke které jsme dospěli ve čtyřech lidech v poli.